Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 101

Θέμα: Honda cb 1100

  1. #16
    η γνωμη μου...

    Στα λεξικά , δίπλα στην λέξη μοτοσυκλέτα , θα έπρεπε να είχαν φωτογραφία γυμνών τετρακύλινδρων μεΡΟΟΟΠΑΑΑΑΚΛΑΑΑΑ ,με 1000+ κυβικά και σχετικα λίγους ίππους…
    Η συγκεκριμένη , ίσως είναι από τις λίγες σύγχρονες μηχανές που έχουν ακόμη «ΨΥΧΗ»…
    Δεν είναι να την πάρεις για να πειραματιστείς . θα πρέπει να ξέρεις γιατί την διάλεξες (ή σε διάλεξε) .
    Αυτή θα είναι από δω και περα η ΜΗΧΑΝΗ σου .
    Αν θες να πας χώμα , πίστα κλπ θα πρέπει να πάρεις μια ΔΕΥΤΕΡΗ… όλες οι άλλες μηχανές πια θα σου είναι δεύτερες.
    Θα την προσεχεις με ευλαβεια.
    Δεν θα πρέπει να την πουλήσεις ποτέ. Θα είναι πλέον κομμάτι σου και ακόμη και όταν δεν θα είσαι στον μάταιο τούτο κόσμο , θα είναι η κληρονομιά σου στους απογόνους σου.

    Αν είναι ετσι, παρτην .
    Αν δεν εισαι και πολύ σιγουρος και ψαχνεις να βρεις αν κανει ταξιδια, ποσο καιει , τι τελικη εχει κλπ , παλι παρτην για να την πουλησεις σε 1-2 χρονια (ντροπη σου) και να κανεις καποιον άλλο χαρουμενο.

    Α, και μην αρχιζεις να βαζεις εΚΖΑτμισιες ,αφτερμαρκετ καραγκιοζακια και αλλα τετοια …. ΜΑΜΑ.


  2. #17
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    E, να το παρεις τοτε το κοριτσι. Δεν νομιζω να σε απογοητευσει. Εισαι στην καταληλη ηλικια. Εσας στοχευει με αυτο το μοντελο η Honda.
    Kαι για ενα ταξιδακι βαζεις και μια ζελατινα retro και εισαι αρχοντας.
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    η γνωμη μου...

    Στα λεξικά , δίπλα στην λέξη μοτοσυκλέτα , θα έπρεπε να είχαν φωτογραφία γυμνών τετρακύλινδρων μεΡΟΟΟΠΑΑΑΑΚΛΑΑΑΑ ,με 1000+ κυβικά και σχετικα λίγους ίππους…
    Η συγκεκριμένη , ίσως είναι από τις λίγες σύγχρονες μηχανές που έχουν ακόμη «ΨΥΧΗ»…
    Δεν είναι να την πάρεις για να πειραματιστείς . θα πρέπει να ξέρεις γιατί την διάλεξες (ή σε διάλεξε) .
    Αυτή θα είναι από δω και περα η ΜΗΧΑΝΗ σου .
    Αν θες να πας χώμα , πίστα κλπ θα πρέπει να πάρεις μια ΔΕΥΤΕΡΗ… όλες οι άλλες μηχανές πια θα σου είναι δεύτερες.
    Θα την προσεχεις με ευλαβεια.
    Δεν θα πρέπει να την πουλήσεις ποτέ. Θα είναι πλέον κομμάτι σου και ακόμη και όταν δεν θα είσαι στον μάταιο τούτο κόσμο , θα είναι η κληρονομιά σου στους απογόνους σου.

    Αν είναι ετσι, παρτην .
    Αν δεν εισαι και πολύ σιγουρος και ψαχνεις να βρεις αν κανει ταξιδια, ποσο καιει , τι τελικη εχει κλπ , παλι παρτην για να την πουλησεις σε 1-2 χρονια (ντροπη σου) και να κανεις καποιον άλλο χαρουμενο.

    Α, και μην αρχιζεις να βαζεις εΚΖΑτμισιες ,αφτερμαρκετ καραγκιοζακια και αλλα τετοια …. ΜΑΜΑ.

    καλά, μηχανή θα πάρω όχι γυναίκα να μην την αλλάξω ποτέ, που και στην γυναίκα δηλαδή στην 2η είμαι χαχα. Πλάκα, πλάκα όπως τα λες τα σκέφτομαι και αν την είχαν φέρει στην Ελλάδα όταν βγήκε αυτή θα είχα πάρει και όχι την μπέμπα..

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    104
    συμφωνώ ότι είμαι το target group της συγκεκριμένης μοτοσυκλέτας. Οπως και κάθε ρετρό βέβαια..που οι εταιρίες αρχίζουν να παράγουν και πάλι

  5. #20
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    η γνωμη μου...

    Στα λεξικά , δίπλα στην λέξη μοτοσυκλέτα , θα έπρεπε να είχαν φωτογραφία γυμνών τετρακύλινδρων μεΡΟΟΟΠΑΑΑΑΚΛΑΑΑΑ ,με 1000+ κυβικά και σχετικα λίγους ίππους…
    Η συγκεκριμένη , ίσως είναι από τις λίγες σύγχρονες μηχανές που έχουν ακόμη «ΨΥΧΗ»…
    Δεν είναι να την πάρεις για να πειραματιστείς . θα πρέπει να ξέρεις γιατί την διάλεξες (ή σε διάλεξε) .
    Αυτή θα είναι από δω και περα η ΜΗΧΑΝΗ σου .
    Αν θες να πας χώμα , πίστα κλπ θα πρέπει να πάρεις μια ΔΕΥΤΕΡΗ… όλες οι άλλες μηχανές πια θα σου είναι δεύτερες.
    Θα την προσεχεις με ευλαβεια.
    Δεν θα πρέπει να την πουλήσεις ποτέ. Θα είναι πλέον κομμάτι σου και ακόμη και όταν δεν θα είσαι στον μάταιο τούτο κόσμο , θα είναι η κληρονομιά σου στους απογόνους σου.

    Αν είναι ετσι, παρτην .
    Αν δεν εισαι και πολύ σιγουρος και ψαχνεις να βρεις αν κανει ταξιδια, ποσο καιει , τι τελικη εχει κλπ , παλι παρτην για να την πουλησεις σε 1-2 χρονια (ντροπη σου) και να κανεις καποιον άλλο χαρουμενο.

    Α, και μην αρχιζεις να βαζεις εΚΖΑτμισιες ,αφτερμαρκετ καραγκιοζακια και αλλα τετοια …. ΜΑΜΑ.

    Eδω διαφωνούμε αγαπητέ μου φίλε.

    H δική μου γνώμη είναι οτι στα λεξικά , δίπλα στην λέξη μοτοσυκλέτα , θα έπρεπε να είχαν φωτογραφία μονοκύλινδρου αερόψυκτου και συγκεκριμένα από Yamaha SR500.


    Στα υπόλοιπα συμφωνώ!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Eδω διαφωνούμε αγαπητέ μου φίλε.
    !
    ααααααα........θα τσακωθουμε....

    να φτιαξουμε ενα προγραμμα-γεφυρα με ενα v-strom?




  7. #22
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    ααααααα........θα τσακωθουμε....

    να φτιαξουμε ενα προγραμμα-γεφυρα με ενα v-strom?



    οχι ενταξει αμα εναι ετσι παω πασο!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #23
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος

    να φτιαξουμε ενα προγραμμα-γεφυρα με ενα v-strom?
    Varoufakis-strom???
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #24
    Εμένα πάλι αυτό το cb1100 ενώ το βλέπω όμορφο/πανέμορφο και κάνει κλικ σε πολλά κουτάκια, όταν το συγκρίνω με το cb του τεό888 μου φαίνεται "λίγο".
    Τα 14.5 λίτρα τεπόζιτο μίζερα, η σέλα μικρή για δικάβαλο και λεπτή για να είναι είναι άνετη για ώρες και η απόσταση σέλας/μαρσπιέ επιτηδευμένη για κοντούς και γυναίκες.
    Εννοείται ότι μαρκετινίστικα η κυρά Χόνδα έχει πιάσει τζακ ποτ γιατί όλοι οι αγοραστές των νεογυμνών περιαστικά θα κινούνται οπότε και οι πσηλοί δεν θα κουραστούν και το τεπόζιτο δεν θ'αποτελεί πρόβλημα, αλλά δεν μου βγάζεις από το μυαλό ότι με ένα χιλιάρικο παίρνεις το παλιό το οποίο είναι πιο "μηχανάκι" για εμάς τα XL αγόρια, με άλλο ένα, δύο το έχεις κάνει κουκούλι και με τα υπόλοιπα 9κάτι που σου μένουν από τα 12.500 του νέου γράφεις πολλά χιλιόμετρα... Και θα ζήσουν το ίδιο.

    Επειδή οι απαιτήσεις σου είναι άλλες και είσαι και πιο μικροκαμωμένος που γράφεις, βουρ στον πατσά και ο τζιτζιμπόι με κάλυψε.

    Από ξένα τεστ άσχημα λόγια δεν έχει γράψει κανείς. Απλά "γκρίνιαζαν" γιατί το CB750 που είναι ο γενάρχης των μεγάλων 4Κ της εταιρίας ήταν στον καιρό του σούπερμπάικ και UJM μαζί ενώ αυτό είναι αρκούντως συμβιβασμένο και στοχευμένο.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    104
    Οι καιροι εχουν αλλάξει, οι μηχανές έχουν πια συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό που στοχεύουν κι αυτή η ρημαδα στοχεύει εμένα. Λέτε να εχει πουληθεί κανενα εδω..;

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    121
    δεν δωσανε στα περιδιοκα μηχανακι για test? Αυτο τι απεγινε; Αν και μαλλον θα το χαιρεται κανενας εκ των εσω

    https://www.flickr.com/photos/104964...7644539279309/

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    991
    Δεν ξέρω αν συμφέρει πλέον να κοιτάξει κάποιος για εισαγωγή μτχ από έξω. Στο μόμπιλε.ντε πάντως έχουν αρχίσει καιρό και πουλάνε είτε μεταχειρισμένα 5τάχυτα στα 7.000 περίπου, είτε καινούργια 5τάχυτα στοκ στα 8500-9000. Εδώ αναρωτιέμαι αν έχει πουληθεί έστω και 1. Άσε που και ο αντιπρόσωπος δεν έχει κάνει καμία ενέργεια έστω να σπρώξει τα στοκ 5τάχυτα που έχει. Ακόμα τα έχουν όλοι στα 12τόσο χιλίαρικα κι ας κάθονται 2-3 χρόνια.

  13. #28
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Άσε που και ο αντιπρόσωπος δεν έχει κάνει καμία ενέργεια έστω να σπρώξει τα στοκ 5τάχυτα που έχει. Ακόμα τα έχουν όλοι στα 12τόσο χιλίαρικα κι ας κάθονται 2-3 χρόνια.
    Καλα η μαλακια που τους δερνει ειναι γνωστη εδω και χρονια.
    Χωρις παντα ισως να φταινε αυτοι για τις τιμες κλπ, σιγουρα οι ενεργειες που κανουν δεν ειναι οι καλυτερες.

    Το πολυ πολυ να μεινει στο ραφι κι αυτο για κανα 7αρι χρονια και να ριξουν τοτε την τιμη στο επομενο ξεστοκαρισμα και να εχουμε παλι κουβεντα για το αν θα σου το δωσουν με φρεσκια μπαταρια και το αν θα θελουν αλλαγη τα λαδια στις αναρτησεις :a31:

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    104
    λεω να παρω κανενα τηλεφωνο αυριο να δω αν υπαρχει κανενα για test ride. οσον αφορα τα 5ταχυτα νομιζω δεν τα εφερνε καν οποτε τι στοκ να εχει. σε μαγαζι που ειδα αγγελια για στοκ 5ταχυτο το ειχε στα 12 χιλιαρικα, δεν βγαζεις ακρη με τον Σαρακακη..

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    991
    Υπάρχουν σε αντιπροσώπους Χόντα 5τάχυτα. Τουλάχιστον στο Καρ έχω πετύχει 3-4.
    Καινούριο "δίμπουκο" δεν έχω δει ούτε σε φωτογραφία από τους εδώ.
    Σου λένε στην αγγελία μοντέλο '14 και είναι με τη μονή εξάτμιση (και επομένως 5τάχυτο).

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CB-1100 στην παραγωγή το 2010!
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2013, 17:29
  2. HONDA CB 400 Super Four Version S
    από Da.Vintage στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2005, 22:32
  3. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF