Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 85

Θέμα: προβλημα με θερμοκρασίες

  1. #16
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    μπορεί να χάνει λίγο καυσαεριο μέσα στο ψυγείο
    Μπορεί απλα να έπαθες ηλίαση...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Εβγαλές τον θερμοστάτη? ο αισθητήρας του βεντιλατερ που ειναι?

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.531
    πρεπει να τσεκαρεις αν γυρναει τα νερα η τρομπα (αν και δεν το βλεπω)..........

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Ο αισθητηρας είναι δίπλα στο θερμοστατη,
    Παιδιά εχω πρόβλημα...
    Γύρισα σπίτι και την έβαλα μπρος με ανοιχτή την τάπα και έβγαζε μπουρμπουλιθρες πολύ μικρές φισαλιδες....
    Πο ρε πστη μου τι ξενερα είναι αυτή... Γιαμαχα με ξενερωσες...αντί να κάνω τα μπανακια μου θα κάθομαι να ανοίγω μοτερ...και να δω που θα βρω φλαντζα στο νησί

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Η τρομπα δουλεύει τα γυρνάει υα νερα

  6. #21
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Γιαμαχα με ξενερωσες...αντί να κάνω τα μπανακια μου θα κάθομαι να ανοίγω μοτερ...και να δω που θα βρω φλαντζα στο νησί
    Ναι! Η Yamaha φταει...
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Η Μυτιληνη δεν εχει συνεργεια?



    Αντε μια βολτα απο εκει,γιατι σε βλεπω να το παιρνεις με το ποδι σε λιγο.

  8. #23
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    παραφλου έχω χρόνια να αλλάξω αλλά δεν πιστεύω ότι παίζει τοοοσο ρόλο. ..
    πίστευε και μη ερεύνα.

    επίσης υπάρχει λόγος που μέσα στο κύκλωμα μπαίνει παραφλού και όχι σκέτο νερό βρύσης όπως εσύ το δουλεύεις εκεί που βρίσκεσαι.

    και αν έχεις εντύπωση οτι με απλό νεράκι θα σε γυρίσει Λάρισα μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεις κι άλλα πράγματα.

  9. #24
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Bαλε ουζο Πλωμαριου στο κυκλωμα ψυξης μιας και εισαι Μυτιλινη. Ερευνες εχουν δειξει οτι εχει καλυτερες θερμοαπαγωγικες ιδιοτητες ακομα και απο το paraflu.
    MADE IN JAPAN 日本製

  10. #25
    Ρε τζέιμς μποντ μάστορα, άσε τα χαζά και πήγαινε αγόρι μου σε ένα βενζινάδικο και βάλε ένα καλό παραφλού πριν απ' όλα... Και όχι συμπλήρωμα, να στραγγίξεις όλο το νερό πρώτα, ναι;

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    πίστευε και μη ερεύνα.

    επίσης υπάρχει λόγος που μέσα στο κύκλωμα μπαίνει παραφλού και όχι σκέτο νερό βρύσης όπως εσύ το δουλεύεις εκεί που βρίσκεσαι.

    και αν έχεις εντύπωση οτι με απλό νεράκι θα σε γυρίσει Λάρισα μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεις κι άλλα πράγματα.



    Μάλον βούλωσαν οι κυψελίδες από το νερό βρύσης λουτρακίου.. για βρωμιές εγραψα και στην αρχή

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Παιδιά η μηχανή έχει πρόβλημα και προσπαθώ να το εντοπίσω.
    Παραφλου η νερό 1-2-5 βαθμοί διαφορά δεν είναι πρόβλημα το ψυγείο έβραζε πριν βάλω νερο παραφλου η νερό μικρές οι διάφορες μην κολλατε εκεί,η μηχανή έχει πρόβλημα δεν φταίει το νερό η το παραφλου..μπαίνω από κινητό και είναι παλιό δεν εχω υπολογιστή εδώ να ψάξω στο μανουαλ αν θέλει κάπου εξαερωση μπορείτε να δείτε αν θέλει κάπου με κάποιο τρόπο εξαερωση το σύστημα?? Βοηθήστε με το χρειάζομαι εδώ που είμαι στο χωριό με γαιδουρακια κυκλωφορανε αλήθεια...ας το δει κάποιος μην ανοίγω τσάμπα το μοτερ.. Οι μαστόροι εδώ μόνο τραχτερ ξέρουν να φτιάχνουν.(πλάκα κάνω)....
    Sos

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sernodas2
    Εγγραφή
    07/05/2010
    Μηνύματα
    503
    Να πω η θα του βαλεις φωτια??

    Θα πω....

    το αν εχει κοληση θερμοστατης δεν μπορω να ξερω ισως κ να κολησε !!

    το βεντιλατερ λες δεν περνει μπρος ε??

    ισως κολησε κ η βαλβίδα που αναβει το βεντιλατερ,το λοιπον πανω στην βαλβιδα αυτη παει ενα καλωδιο .βρες το κ πανω σε αυτο βαλε ενα ακομα δικο σου καλωδιο,ωστε να μπορεις να βαζεις εσυ το βεντιλατερ μπρος κ αυτο θα γινει μολις το καλωδιο σου το ακουμπας πανω σε ενα μεταλο τις μοτο σου

    δεν ξερω αν θα λυσεις το προβλημα αλλα θα βελτιωσεις την κατασταση

    υποψην μην το παραχεσεις κ καλο θα ηταν οταν το βαζεις σβηνε τα φωτα ωστε να μην φωρτωνεις το ηλ.κυκλωμα με πολλα Αμπερ

    Όποιος γυρίζει μυρίζει

    κ όποιος κάθετε βρωμίζει

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Παιδιά η μηχανή έχει πρόβλημα και προσπαθώ να το εντοπίσω.
    Παραφλου η νερό 1-2-5 βαθμοί διαφορά δεν είναι πρόβλημα το ψυγείο έβραζε πριν βάλω νερο παραφλου η νερό μικρές οι διάφορες μην κολλατε εκεί,η μηχανή έχει πρόβλημα δεν φταίει το νερό η το παραφλου..μπαίνω από κινητό και είναι παλιό δεν εχω υπολογιστή εδώ να ψάξω στο μανουαλ αν θέλει κάπου εξαερωση μπορείτε να δείτε αν θέλει κάπου με κάποιο τρόπο εξαερωση το σύστημα?? Βοηθήστε με το χρειάζομαι εδώ που είμαι στο χωριό με γαιδουρακια κυκλωφορανε αλήθεια...ας το δει κάποιος μην ανοίγω τσάμπα το μοτερ.. Οι μαστόροι εδώ μόνο τραχτερ ξέρουν να φτιάχνουν.(πλάκα κάνω)....
    Sos
    που είσαι παιδάκι μου στην Αγία Παρασκευή η σε κάνα Πετσοφά και δεν μπορείς να βρεις μηχανικό ;;

    αφού έχεις καταργήσει το θερμοστάτη και πάλι ανεβάζει θερμοκρασία κάνε μια καλή εξαέρωση , άσε το να κρυώσει άνοιξε την τάπα και βάλε το μπροστά να δουλέψει ρίξε μερικές γκαζιές και μετά σβήσε να δεις αν ανεβάζει φυσαλίδες πάνω (είπαμε ανοιχτή τάπα) συμπλήρωσε όσο χρειάζεται (τώρα νερό βρύσης , παραφλού, αιθυλενογλυκόλη δεν έχει σημασία πουτάνα είναι όλα μέσα πλέον αν δεν το λύσεις να το καθαρίσεις) και παρακολούθησέ το

    αν κάνεις μια βόλτα και το ξανανοίξεις το ψυγείο και λείπουν υγρά , τσέκαρε μήπως έχεις καμιά διαρροή από το ίδιο το ψυγείο και δεν φαίνεται , επίσης τσέκαρε και την τάπα αν το ελατήριο και το λάστιχο πατάνε καλά

    μετά τσέκαρε αν ανάβει το βεντιλατέρ , αν δεν ανάβει γείωσε το να δείς αν δουλέυει το μοτεράκι του

  15. #30
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Mην κολλας με το βεντιλατερ. Δουλευει δεν δουλευει δεν θα επρεπε να ανεβαζει τετοιες θερμοκρασιες εφοσον δεν κινησε σε πυκνη κινηση στην πολη η τελωσπαντων με πολυ μικρη ταχυτητα.
    Αλλου ειναι το προβλημα.
    MADE IN JAPAN 日本製

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μικρό πρόβλημα! με varadero 2003
    από agriniopk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2015, 13:50
  2. Πρόβλημα με immobilizer
    από parji στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2004, 17:18
  3. Πρόβλημα με Transalp
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:57
  4. Bοήθεια πρόβλημα με xt.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 10:27
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF