Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 20 από 20

Θέμα: Sym symphony 125 l/c VS symphony 200st

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kepler Fun Προβολή μηνύματος
    Δεν βλέπω τον λόγο για υδροψυξη σε μικρομεσαίο scooter. Ποιό πολλά προβλήματα νομίζω δημιουργεί παρά προσφέρει (βλέπε beverly).

    Το καινούργιο euro5 symphony από ότι φαίνεται στο link διαφέρει μόνο σε κάποια gadget.

    Επειδή τα κυβικά και η ροπή δεν αντικαθίστανται με τίποτα θα πρότεινα στον φίλο σου το τωρινό 200ρι symphony που πιθανόν θα βγεί και σε προσφορά λόγω της ανανέωσης.

    Το έχω 3 χρόνια ως όχημα πόλης και βεβαιώνω ότι είναι τίμιο και δεν έχω κανένα παράπονο.

    Απο εκεί και πέρα εαν συζητάμε scooter η μοτοσυκλετάκι ψάξε στο forum και διάβασε τους τόνους αναρτήσεων που υπάρχουν για να ενημερωθείς. Άκρη όμως μάλον δεν θα βγάλεις........
    Κατάλαβα. Άρα μεγάλο το μπέρδεμα γενικά .

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.100
    Δεν υπαρχει μπερδεμα παιρνεις ενα αεροψυκτο απο 125-200 κυβικα και καθαρισες,φθηνα.Και να ξερεις ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ.Αξιωμα στην μηχανολογια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kepler Fun Προβολή μηνύματος
    Δεν βλέπω τον λόγο για υδροψυξη σε μικρομεσαίο scooter. Ποιό πολλά προβλήματα νομίζω δημιουργεί παρά προσφέρει (βλέπε beverly).

    Το καινούργιο euro5 symphony από ότι φαίνεται στο link διαφέρει μόνο σε κάποια gadget.

    Επειδή τα κυβικά και η ροπή δεν αντικαθίστανται με τίποτα θα πρότεινα στον φίλο σου το τωρινό 200ρι symphony που πιθανόν θα βγεί και σε προσφορά λόγω της ανανέωσης.

    Το έχω 3 χρόνια ως όχημα πόλης και βεβαιώνω ότι είναι τίμιο και δεν έχω κανένα παράπονο.

    Απο εκεί και πέρα εαν συζητάμε scooter η μοτοσυκλετάκι ψάξε στο forum και διάβασε τους τόνους αναρτήσεων που υπάρχουν για να ενημερωθείς. Άκρη όμως μάλον δεν θα βγάλεις........
    Απλά αυτός το έχει στο μυαλό του ότι υγρόψυκτο καλύτερο από αερόψυκτο. Δεν ξέρω τις διαφορές και δεν ξέρω τι να του πω .

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.100
    καλυτερο σε αποδοση ΝΑΙ ,αλλα πολυπλοκο και αμα χαλασει................... αστο καλυτερα.σα λιγα κυβικα το κερδος σε αποδοση ειναι ΜΙΚΡΟ εως ΑΣΗΜΑΝΤΟ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    καλυτερο σε αποδοση ΝΑΙ ,αλλα πολυπλοκο και αμα χαλασει................... αστο καλυτερα.σα λιγα κυβικα το κερδος σε αποδοση ειναι ΜΙΚΡΟ εως ΑΣΗΜΑΝΤΟ

    Στην ουσία αν βάλει ως πρωταρχικό στόχο την οικονομία καλύτερα να επιλέξει το st 125 με abs αερόψυκτο που έχει μισό άλογο διαφορά από το 200. Αν δεν έχει θέμα για τα λίγα χρήματα να πάει στο 200 st , αν θέλει την άνεση της μικρής μηχανής να πάει στο nht 200 . Τα δύο πρώτα μοντέλα τα βάζω σε αντιστοιχία kymco που από ότι βλέπουμε μοιάζουν

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Φωτα σε Symphony 125 sr
    από Gennaios στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2019, 14:57
  2. sym wolf 125 vs wave vs kaze r
    από crazyjohn στο forum SYM
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2014, 07:55
  3. sym symphony 125s
    από vellamos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2014, 14:20
  4. sym symphony sr 150 ή sym hd2 125?
    από xristos3812 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2012, 16:09
  5. xt 125 2007 x vs dt 125 r 1999
    από frantxar στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2007, 08:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF