Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 219

Θέμα: Πωλούνται κράνη

  1. #16
    The most Bin's WINS !!! Το avatar του/της lkol
    Εγγραφή
    15/11/2004
    Μηνύματα
    136
    Αφού έβαλα κ το link ρε φίλε για να δεις ότι έτσι είναι.
    Κ αν δεν πιστεύεις εμένα, ρώτα κ τα υπόλοιπα παιδιά του forum που έχουν ψωνίσει από έξω να σου πουν εμπειρίες.

    Αν πάντως το θέλεις το κρανάκι, το κανονίζουμε. Θα σου κάνω κ καλυτερη τιμή

    PS: η ρέπλικα του Swantz είναι κ παλιό μοντέλο κ παίζει λίγο φτηνότερα.




    Επειδή όμως είδα ότι το link δε δουλεύει,
    αυτό είναι το item number στο ebay

    270029576272

    US $469.95 + 48$ μεταφορικά = 420 ?

  2. #17
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Παλια αγοραζαμε απο τον Bajaron μεχρι που εκανε τις τιμες ακριβοτερες, και οταν του ελεγες για κατι καλητερο ελεγε οτι στην Ευρωπη ξερει οτι εχουν 980 (2004 χρονολογια) και οτι τα δινει σε καλη τιμη.

    Το δικο μου παντως το αγορασα 380 τελικη τιμη στο σπιτι και ειναι το Corsair Matsudo

    http://i7.ebayimg.com/02/i/06/8c/d8/37_2.JPG

    Τωρα αν μπορεις και τα φερνεις λιγοτερο απο 500 θα σου δωσο 550 για καθε κρανος και θα παρω 3.


  3. #18
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Για μας που δεν ξέρουμε,είναι άλλο το RX7 Corsair και άλλο το RX7RR4..;;
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  4. #19
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Για μας που δεν ξέρουμε,είναι άλλο το RX7 Corsair και άλλο το RX7RR4..;;
    Oχι Corsair ονομαζεται στην Αμερικη και στην Ευρωπη.

    Στην Ιαπωνια RX7RR4.

    Η διαφορα του Corsair με το παλιοτερο RX7 ειναι οτι εχει μεταλικο πλεγμα σε ολο το κελυφος του. Το SNC.

    Παντως 860 στην Ελλαδα ειναι πολλα.

    Απο θεμα ασφαλειας, τον Απριλιο που μας περασε επεσα στα Μεγαρα στην Κ6, και το κεφαλι μου βρηκε 3 φορες κατω, απλα δεν επαθα τιποτα.

    Το κρανος μια μικρη γραντζουνια, και ενα φτερο εσπασε το οποιο αλαξα με 45ευρω.

  5. #20
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Για μας που δεν ξέρουμε,είναι άλλο το RX7 Corsair και άλλο το RX7RR4..;;
    Διαφορές υπάρχουν:

    1) τα Αμερικάνικα και Γιαπωνέζικα (Rx7 Corsair και Rx7 RR4 αντίστοιχα) υπακούν σε κάποιες προδιαγραφές ασφαλείας που είναι διαφορετικές από τις Ευρωπαϊκές, σύμφωνα με τις οποίες είναι φτιαγμένα τα ευρωπαϊκά Rx7 Corsair

    2) βγαίνουν σε διαφορετικά σχέδια

    @ancogsxr: σωστό το ότι ανέφερες το περιστατικό σου, αλλά μην ξεχνάμε ότι μία πτώση σε πίστα ενδεχομένως να είναι πολύ πιο ομαλή από μία πτώση στο δρόμο, υπό την έννοια ότι στο δρόμο μπορεί να συρθείς και μετά να χτυπήσεις και με το κεφάλι σε κάποιο σταθερό σημείο π.χ πεζοδρόμιο...

    Στην τελική, επειδή την έχουμε μαμίσει λίγο την αγγελία, όποιος νομίζει ότι τον συμφέρουν τα κράνη του φίλου που τα πουλάει, ας τα αγοράσει...


  6. #21

    Απο θεμα ασφαλειας, τον Απριλιο που μας περασε επεσα στα Μεγαρα στην Κ6, και το κεφαλι μου βρηκε 3 φορες κατω, απλα δεν επαθα τιποτα.

    Το κρανος μια μικρη γραντζουνια, και ενα φτερο εσπασε το οποιο αλαξα με 45ευρω. [/B]
    Υποθέτω ότι το γνωρίζεις αλλά σου υπενθυμίζω ότι το κράνος είναι κατασκευασμένο για να σε προστατέψει ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ. Ακόμα και TO ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Corsair(το έχω εδώ και ένα μήνα και έχω ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ) αν πέσουμε και χτυπήσει το κράνος(3 φορές από ότι λες βρήκε στην συγκεκριμένη πτώση) ΤΟ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ.

    Super

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_

    Στην τελική, επειδή την έχουμε μαμίσει λίγο την αγγελία, όποιος νομίζει ότι τον συμφέρουν τα κράνη του φίλου που τα πουλάει, ας τα αγοράσει...


  8. #23
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από supergeorge
    Υποθέτω ότι το γνωρίζεις αλλά σου υπενθυμίζω ότι το κράνος είναι κατασκευασμένο για να σε προστατέψει ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ. Ακόμα και TO ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Corsair(το έχω εδώ και ένα μήνα και έχω ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ) αν πέσουμε και χτυπήσει το κράνος(3 φορές από ότι λες βρήκε στην συγκεκριμένη πτώση) ΤΟ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ.

    Super
    Λες αν ξαναπεσω στα Μεγαρα να μην ειμαι ΟΚ?

  9. #24
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Το Αμερικανικο και το Ιαπωνικο εχουν SNELL προδιαγραφες ειναι πιο ανωτερες απο 2205 της Ευρωπης.

    Ειναι πιο σκληρο το κελυφος, και τα κρανη ειναι λιγο πιο βαρια.

    Τωρα με την πτωση που εφαγα στην ιδια την Arai μου ειπαν οτι ειναι ΟΚ.

    Δηλαδη και η πωλητρια ειχε του Nakano το Corsair και ειχε πτωση με το σαγωνι σε πεζοδρομειο.Το κρανος απλα ειχε ενα μικρο γδαρσιμο.

  10. #25
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Εχουμε πει όμως ότι η ζημιά μιας πτώσης στο κράνος δεν είναι πάντα εμφανής ούτε μπορεί να την κρίνουμε εμείς...
    το εσωτερικό υλικό στο ελένξαν?

  11. #26
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
    Το Αμερικανικο και το Ιαπωνικο εχουν SNELL προδιαγραφες ειναι πιο ανωτερες απο 2205 της Ευρωπης.

    Ειναι πιο σκληρο το κελυφος, και τα κρανη ειναι λιγο πιο βαρια.
    Ανάλυση για τις προδιαγραφές και για το ποιες είναι καλύτερες ή όχι εδώ

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
    Λες αν ξαναπεσω στα Μεγαρα να μην ειμαι ΟΚ?
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. Πήρες και την γνώμη της πωλήτριας στην εδώ αντιπροσωπεία. Εγώ τι να σου πω? Ότι ήξερα το είπα

  13. #28
    Νέο μέλος Το avatar του/της VFR_
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    6
    Μάλιστα....

    Είχε δεν είχε επήλθε ο πανικός που περίμενα....

    Πρώτον...
    σΕ έκανα διαφήμηση? Γιατί φορτώνεις??

    Δεύτερον...
    Σε είπε κανείς ότι η Arai έχει τα δικά της τέστ τα οποία είναι ανώτερα απο JIS, SNELL και ECE 22-03 ?? Αν όχι, διάβασε κάποια άρθρα σχετικά με τα κράνη και τα τέστ που κάνει η Arai και κατόπιν συζητάμε.

    Τρίτον...
    Εσένα σε ήρθαν σπίτι όσο σε ήρθαν και εμένα όσο μου ήρθαν. Πρέπει να απολογηθώ, δώσω λόγο για την τιμή που τα πήρα και την τιμή που τα πουλάω? Αν δεν σου κάνουν μακγιά σου αλλα μην τα ψωνίσεις.
    Το επιθετικό υφάκι (Mozart) δεν το γούσταρα όμως. Όπως εγώ όταν βάζεις Αγγελία το μηχανάκι σου, δεν πετάγομαι σαν βούρτσα να πώ ''φιλαράκι... το πήρες απο Ελλάδα και θες να βγάλεις και φράγκα?? Στο mobile.de τα έχει μισή τιμή και καλύτερη κατάσταση'' .


    Τέταρτον...
    Την καλησπέρα μου και όποιος θέλει ας το πάρει απο τον τυπά που έγραψες. Με την ευχή μου....
    -0o-

  14. #29
    Νέο μέλος Το avatar του/της VFR_
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
    Συγνώμη αλλά αφού του κόστισαν λιγότερο απο 600 που λέει πως γίνεται να τα πουλάει 600???
    Μήπως εγώ δεν το καταλαβαίνω? Μήπως ψάχνεις για μ@λ... ρε φίλε??? Και πουλάς και άλλο κράνος απο αυτό που λες!!!
    Mods κάντε κατι για το παλικάρι παρακαλώ πχ διαγραφή!!
    Του κόστισαν κάτι λιγότερο απο 600 σημαίνει φίλε paramedic ότι λεει η πρόταση.

    ''Και πουλάς και άλλο κράνος απο αυτό που λες!!!''

    Μεγάλε, επειδη τις χοντράδες δεν τις γουστάρω, θα παρακαλούσα τους Mod να κάμουν κάτι για εσένα αλλα δεν παίζει τέτοιο σενάριο καθότι δεν είμαι άτομο που βγάζω συμπέρασμα απο δύο πόστ χωρίς μάλιστα να έχει απαντήση ο ίδιος ο άνθρωπος που έβαλε την αγγελία.

    Αν νομίζεις ότι είναι αλλα κράνη δεν έχεις παρά να στείλεις e-mail στην Arai και θα σου απαντήσουν. Αν πάρεις την απάντηση που νομίζει ο μουσικός και οι λοιποί ευχαρίστως να φάω δημόσιο ban...

    Κατα τα άλλα ότι να ναι σ' αυτήν την Αγγελία...
    -0o-

  15. #30
    The most Bin's WINS !!! Το avatar του/της lkol
    Εγγραφή
    15/11/2004
    Μηνύματα
    136
    Το ζήτημα είναι απλό.

    Σκοπός του φόρουμ είναι η ενημέρωση των μελών κ επισκεπτών του κ όχι το εμπόριο.

    Αν έλεγες, τα πήρα 700 και τα δίνω 600, δεν θα υπήρχε πρόβλημα. Αλλά από τη στιγμή που το κάνεις για να βγάλεις λεφτά, είναι και υποχρέωση των υπολοίπων να κάνουν κ να πουν ότι έκαναν κ είπαν πιο πάνω.

    Αυτά,


Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF