Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 41

Θέμα: Τύλιγμα πηνίων

  1. #16
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Μάνος Πετρόπουλος.
    Είναι άψογος στη δουλειά και τρελός γνώστης ηλεκτρικών. Τα πηνία τα έκανα εδώ και 3 χρόνια και μου έφτιαξε και την καλωδίωση στον ανορθωτή που έκανε το φαινόμενο art (σπινθιρισμό και κάψιμο πηνίων) και είναι τέλειο.
    Στα υπόψιν είχα αλλάξει δύο σετ πηνίων αλλού


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	manos cards.jpg 
Προβολές:	270 
Μέγεθος:	72,7 KB 
ID:	116398

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2007
    Μηνύματα
    182
    Μήπως υπάρχει φοτο από το καμένο τύλιγμα ;

    Αν πιάνουν τα χέρια σου έχω την εντύπωση ότι μπορείς να κάνεις μόνος σου τη δουλειά

    Εγώ έκανα μόνος μου περιέλιξη στο μηχανάκι μου και μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα

    Τα υλικά μου στοίχισαν 20 ευρω και έχω αρκετό περίσσευμα από σύρμα και από βερνίκι

    Αν αποφασίσεις να το παλέψεις εδώ είμαστε

  3. #18
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Οπως ειπε και ο nktR ο Μανος στην Θηβων ειναι εξαιρετικος μαστορας.Απλα εχει παντα πολυ δουλεια.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis

    Αν πιάνουν τα χέρια σου έχω την εντύπωση ότι μπορείς να κάνεις μόνος σου τη δουλειά

    Εγώ έκανα μόνος μου περιέλιξη στο μηχανάκι μου και μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα

    Συμφωνώ απολύτως ....

    Μόνος μου έκανα την περιέλιξη στη γεννήτρια μου ( πρίν κάμποσα χρόνια είναι η αλήθεια ...) , και έκτοτε δεν είχα ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανένα πρόβλημα .

    Απ' ότι θυμάμαι πήγα σε ένα μαγαζί (κάπου στη βουλιαγμένης ) , πήρα μερικά μέτρα σύρμα (βερνικωμένο) ίδιας διαμέτρου και έκανα ακριβώς τα ίδια τυλίγματα .
    Σου πέρνει λιγότερο χρόνο απο όσο φαντάζεσαι...

    Βέβαια όλα αυτά σε μιά εποχή που περίσευε ο χρόνος και έλειπε το χρήμα (και τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά - ένα μεταχειρισμένο περιέλιγμα αποδίδει και αντέχει ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με ένα καινούργιο ...)

  5. #20
    Κοίταξε να δεις που το σκέφτομαι .. :wacko:


    και πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι η ωμικότητα του καλωδίου που θα πάρω θα είναι η κατάλληλη

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
    και μπορώ να είμαι σίγουρος ότι η ωμικότητα του καλωδίου που θα πάρω θα είναι η κατάλληλη
    ωχ....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ωχ....

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
    Κοίταξε να δεις που το σκέφτομαι .. :wacko:
    Πόσο κοστολογείς την εργατοώρα σου, να σου στείλω και γω κάτι που θέλει ''λίγη'' δουλειά...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ωχ....
    ξέχασα να αναφέρω ότι θα με βοηθήσεις εθελοντικά στό όλο εγχείρημα

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    Πόσο κοστολογείς την εργατοώρα σου, να σου στείλω και γω κάτι που θέλει ''λίγη'' δουλειά...
    ΤΙΜΑΙ ΦΙΛΙΚΑΙ !!!


    το ακριβές αντίτιμο θα καθοριστεί βάσει της "διπλοβελονιάς" που θα επιτύχω στο πρώτο εγχείρημα

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
    ξέχασα να αναφέρω ότι θα με βοηθήσεις εθελοντικά στό όλο εγχείρημα


    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
    Κοίταξε να δεις που το σκέφτομαι .. :wacko:


    και πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι η ωμικότητα του καλωδίου που θα πάρω θα είναι η κατάλληλη
    Θα δείξεις το τύλιγμα στον μάστορα και αυτός με τη μια θα σου δώσει το σωστό!!!!

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


    Εγώ θα βάλω το ραδιοφωνάκι, ο Βρωμιάρης τις μπύρες και εσύ το ημερολόγιο της Pirelli

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
    Εγώ θα βάλω το ραδιοφωνάκι, ο Βρωμιάρης τις μπύρες και εσύ το ημερολόγιο της Pirelli
    Τώρα μιλάς όμορφα....



    έχει κρύο για να τη βγάλουμε στην πυλωτή όμως....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #30
    Μέλος με μέλι Το avatar του/της marulis
    Εγγραφή
    09/06/2007
    Μηνύματα
    539
    Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
    Εγώ θα βάλω το ραδιοφωνάκι, ο Βρωμιάρης τις μπύρες και εσύ το ημερολόγιο της Pirelli
    Μάνο έχω κάνει περιέλιξη μίζας με πολύ καλά αποτελέσματα , το σύρμα πρόσεξε να είναι ίδιας διατομής και μην σκας για την ωμικοτιτα του

    Αν θες το κάνουμε μαζί

    Από μαστόρους με κάλυψαν οι προηγούμενοι
    θελω να ΦΥΓΩ!!!!!!!!!!!
    ...........Πέταξες ψηλά , κι΄ας λεν σε ρηξαν, Γιάννη δε σε χωράει όλη η γηηηη .............
    Η μυρωδιά του εμετού από το χαλί φεύγει με γάλα η να το τρίψω με πράσινο σαπούνι;
    πω-πω μια κανονια!!!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF