Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 57

Θέμα: Yamaha WR450F ή Husqvarna ΤΕ610ΙΕ

  1. #16
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Ερώτηση: Παίζει άλλο μηχανάκι άλλης εταιρείας με παρόμοιες δυνατότητες με το TE610? Και φυσικά παρόμοια συντήρηση και τιμή.....

    Μπας και παίζει κάτι που μου έχει ξεφύγει σαν σκέψη...

  2. #17
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Ερώτηση: Παίζει άλλο μηχανάκι άλλης εταιρείας με παρόμοιες δυνατότητες με το TE610? Και φυσικά παρόμοια συντήρηση και τιμή.....

    Μπας και παίζει κάτι που μου έχει ξεφύγει σαν σκέψη...
    xr 650 ελαφρως βαρυτερο και μανιβελα μονο....

    Αρκετα πιο "κατω του" του ομως ... Απο ολες τις αποψεις...


  3. #18
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    xr 650 ελαφρως βαρυτερο και μανιβελα μονο....

    Αρκετα πιο "κατω του" του ομως ... Απο ολες τις αποψεις...

    Και μόνο για την μανιβέλα δεν θα το ήθελα.....

    Ίσως λίγο πιο φτηνό αλλά και πάλι, κρίμα είναι, δεν λέει για 1k να πάω εκεί...


  4. #19
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Το μονο κατα του 610 σημερα ειναι η κατασταση στην οποια θα βρισκετε μεταχειρω....

    Προσοχη και εκτενης ελεγχος σε οτι βρεις...... :smilea:

  5. #20
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Το μονο κατα του 610 σημερα ειναι η κατασταση στην οποια θα βρισκετε μεταχειρω....

    Προσοχη και εκτενης ελεγχος σε οτι βρεις...... :smilea:
    Και το άλλο κατά είναι ότι θα δυσκολευτώ πολύ να βρω γενικότερα.....! Ένα όλο κι όλο παίζει σε Μότο Τρίτη αυτή τη στιγμή! (2006+)


  6. #21
    dr-z
    dr-z
    dr-z
    PROzacRIDER

  7. #22
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    dr-z
    dr-z
    dr-z
    Παίζει κι αυτό, είναι και φτηνό και σαν καινούργιο...........

    Στο Μότο Τρίτη βλέπω ζητάνε αστείες τιμές, ένας ζητάει 5700 (6k έχει καινούργιο) για 2007 μηχανάκι, άλλος 4900 και άλλος 4700.....

    Χμμμμμ..........

  8. #23
    A cold-hearted bastard Το avatar του/της Gares'
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    432
    Έπισης στην ίδια κατηγορία με το 610 είναι το Ktm 690 Enduro http://www.ktm.com/690-Enduro.68.0.html και το BMW Xchallenge 650 http://www.bmw-motorrad.gr/gr/el/index.html...
    Yesterday is history.
    Tommorow is mystery.
    But today is a gift.
    That is why it is called the "present"...

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.374
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
    Έπισης στην ίδια κατηγορία με το 610 είναι το Ktm 690 Enduro http://www.ktm.com/690-Enduro.68.0.html και το BMW Xchallenge 650 http://www.bmw-motorrad.gr/gr/el/index.html...


    Μια ενσταση μόνο έχω. Για να κυκλοφορείς καθημερινά πρέπει σε όποιο από τα παραπάνω καταλήξεις τελικά, πρέπει να τοποθετήσεις και τα ανάλογα ελαστικά δηλαδή ΜΤ21 ή Τ63 κτλ τα οποία είναι ικανοποιητικά στην άσφαλτο (με εξαίρεση στο βρεγμένο) και στο χώμα είναι καλά αρκεί να μην έχει λάσπη.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.374
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    [B]

    WR450F δύσκολο μηχανάκι, πολλά άλογα, τα βγάζει απότομα...



    Ίσως το μοντέλο του 03 ήταν λίγο απότομο αλλά σε καμμία περίπτωση το 04 και μετά.

    Ε όχι και δύσκολο μηχανάκι... απλά λίγο βαρύ.



    Στο κάτω κάτω όλα τα 450 εντούρο πυροβόλα είναι.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.374
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    [B]

    Έτσι πιστεύω κι εγώ ρε γμτ....... Δλδ οκ, πριν 10-15 χρόνια ας πούμε δεν περνούσαν καλά στα βουνά? Και σίγουρα τότε τα top μηχανάκια δεν ήταν καλύτερα από το 610.... Μην μιλήσουμε και για πιο παλιά..... Κι εγώ με ένα ταπεινό DT200 πήγαινα μικρός, με αναρτήσεις καλαμάκια, κινητήρα μέτριο και βάρος πέρα βρέχει και περνούσα σούπερ.....

    Θέλω να πω καλό το top αλλά ίσως να την βγάλω και με λίγο πιο κάτω?

    Παράδειγμα που έχω ζήσει: Κορυφή το GSXR στα Μέγαρα αλλά και οι φίλοι που έμπαιναν με Ζ750 μια χαρά περνούσαν! Όχι απλά μια χαρά δλδ, σούπερ!




    Πάω στοίχημα ότι ένα DT200 R με χωμάτινα λάστιχα και ένα ελεύθερο σιγαστήρα θα τερμάτιζε ακόμα και σήμερα πιο άνετα σε ένα αγώνα εντούρο και σε καλύτερη θέση απ' όλα τα μηχανάκια που αναφέρετε. Είναι πολύ πιο ελαφρυ, έχει ακριβώς τη δύναμη που χρειάζεται κανείς για να κινηθεί γρήγορα και ξεκούραστα και τα "καλαμάκια του" χωρίς καμμία ρύθμιση δουλεύουν μια χαρά σε αντίθεση με κάτι καινούργια εντούρο που χρειάζονται με το καλημέρα revalving για να δουλέψουν.

  12. #27
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ Πάω στοίχημα ότι ένα DT200 R με χωμάτινα λάστιχα και ένα ελεύθερο σιγαστήρα θα τερμάτιζε ακόμα και σήμερα πιο άνετα σε ένα αγώνα εντούρο και σε καλύτερη θέση απ' όλα τα μηχανάκια που αναφέρετε. Είναι πολύ πιο ελαφρυ, έχει ακριβώς τη δύναμη που χρειάζεται κανείς για να κινηθεί γρήγορα και ξεκούραστα και τα "καλαμάκια του" χωρίς καμμία ρύθμιση δουλεύουν μια χαρά σε αντίθεση με κάτι καινούργια εντούρο που χρειάζονται με το καλημέρα revalving για να δουλέψουν. [/B]
    Αν εννοείς DT200WR μάλλον θα συμφωνήσω. Ακόμα περισσότερο για WR200. Και για αυτό από το πρωί κοιτάω τιμές, αγγελίες και πληροφορίες για ένα τέτοιο.......... Και είναι σε ξεφτίλα τιμές, μέχρι 1000? το DT200WR και 1300 περίπου το WR200.

    Η διαφορά τιμής είναι τραγική σε σχέση με οτιδήποτε υπόλοιπο. Και στην τελική αν δεν μου κάνει το σκοτώνω 500? και τέλος η ιστορία, παίρνω ένα άλλο...

  13. #28

    Re: Yamaha WR450F ή Husqvarna ΤΕ610ΙΕ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    ... το χρησιμοποιείς μέσα στην πόλη για να πηγαίνεις στην δουλειά σου...

    ... καβάλα μέχρι το βουνό...

    ... Ακόμα και μακριά να είναι το βουνό...

    ... βάζεις στολή και φεύγεις...

    ...Οι απαιτήσεις μου δεν είναι να κάνω τον παγκόσμιο στο βουνό, απλά βόλτα με φίλους και την πλάκα μου.....

    ...αξιοπιστία...
    Αν θέλεις και μακρινά βουνά, DRZ-S δαγκωτό. Άλλαξε του και τις αναρτήσεις με WP και θα είσαι κούκλος. Αν από την άλλη θέλεις να γίνεις πιο "κακό παιδί" (εις βάρος της εμβέλειας) πάρε το Ε.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.374
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Αν εννοείς DT200WR μάλλον θα συμφωνήσω. Ακόμα περισσότερο για WR200. Και για αυτό από το πρωί κοιτάω τιμές, αγγελίες και πληροφορίες για ένα τέτοιο.......... Και είναι σε ξεφτίλα τιμές, μέχρι 1000? το DT200WR και 1300 περίπου το WR200.

    Η διαφορά τιμής είναι τραγική σε σχέση με οτιδήποτε υπόλοιπο. Και στην τελική αν δεν μου κάνει το σκοτώνω 500? και τέλος η ιστορία, παίρνω ένα άλλο...

    Δυστυχώς δύσκολα θα βρεις μεταχειρισμένο καλό μετά από τόσα χρόνια και για να μη παρεξηγηθώ, δε σου προτίνω να πάρεις κάτι τόσο παλιό.

    Μη κάνεις καμμιά βιαστική κίνηση. Έλα το επόμενο Σάββατο στα πιστάκια να οδηγήσεις μηχανάκια και να τα πούμε από κοντά.

    Πρέπει να ξεκαθαρίσεις για τι χρήση θέλεις το μηχανάκι και μετά να ψάξεις να βρεις το καλύτερο για:

    1. Αγωνιστική εντούρο
    2. Εντουράδες (μονοπάτια, ανηφόρες-κατηφόρες κλπ)
    3. Εκδρομικό εντούρο (πολλά χιλιόμετρα ΧΩΜΑΤΙΝΑ, καθόλου άσφαλτο)
    4. Χωμάτινα ταξίδια (ξεκινάς άσφαλτο, μπαίνεις χώμα και γυρνάς από άσφαλτο)
    5. Μεικτή χρήση (κάτι που να τα κάνει όλα; με έμφαση στο χώμα)

  15. #30
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
    Δυστυχώς δύσκολα θα βρεις μεταχειρισμένο καλό μετά από τόσα χρόνια και για να μη παρεξηγηθώ, δε σου προτίνω να πάρεις κάτι τόσο παλιό.

    Μη κάνεις καμμιά βιαστική κίνηση. Έλα το επόμενο Σάββατο στα πιστάκια να οδηγήσεις μηχανάκια και να τα πούμε από κοντά.

    Πρέπει να ξεκαθαρίσεις για τι χρήση θέλεις το μηχανάκι και μετά να ψάξεις να βρεις το καλύτερο για:

    1. Αγωνιστική εντούρο
    2. Εντουράδες (μονοπάτια, ανηφόρες-κατηφόρες κλπ)
    3. Εκδρομικό εντούρο (πολλά χιλιόμετρα ΧΩΜΑΤΙΝΑ, καθόλου άσφαλτο)
    4. Χωμάτινα ταξίδια (ξεκινάς άσφαλτο, μπαίνεις χώμα και γυρνάς από άσφαλτο)
    5. Μεικτή χρήση (κάτι που να τα κάνει όλα; με έμφαση στο χώμα)
    Δεν είναι και πάρα πολύ παλιά... 1998-2000 WR200 παίζουν σε ΜότοΤρίτη και ΧΕ κάμποσα... 8-10 χρόνια μηχανάκι δεν το έχουν πάρει και τα χρόνια... Έτσι πιστεύω δλδ...

    Διχρονάκι είναι, πιστονάκι νέο, πλήρες service λάδια, μπουζιά, υγρά φρένων, τακάκια, παραφλού, αναρτήσεις (τσιμούχες-λάδια), ελαστικά...... Πόσο είναι αυτά όλα? 3-4 κατοστάρικα?

    Θα έλεγα κάτι μεταξύ 3 και 4 είμαι...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF