Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 38

Θέμα: Βmw f650cs scarver...

  1. #16
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    αμα θελει χαμηλη σελα & BMW &λιγο χωματακι...... ΥΠΑΡΧΕΙ κι Αυτο....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	x-country_01.jpg 
Προβολές:	350 
Μέγεθος:	46,3 KB 
ID:	162482
    Accipere quam facere praestat injuriam

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    925

    Re: Re: Βmw f650cs scarver...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos RG
    λοιπόν , φίλε μου να σου πω κι εγώ τη άποψή μου σαν κάτοχος SCARVER!
    Αν ο φίλος σου είναι αρχάριος είναι ότι πρέπει, έχει πολύ καλή θέση οδήγησης, αρκετά χαμηλή, γιαυτό θα δεις και πολλες γυναίκες να το οδηγούν! στην πόλη είναι σαν παπί, χώνεται παντού!
    απο αξιοπιστία δεν μου έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα μέχρι τις 26.000χλμ , πέρα απο έναν κομμένο ιμάντα που ήταν τυχαίο γεγονός και στοίχισε 220 ευρώ. (Στη ΒΜW Τραβούσαν τα μαλλιά τους και επιμένουν μέχρι σήμερα οτι είμαι μεγάλος γκαντέμης και πως ο ιμάντας ΔΕΝ κόβεται! )
    όσον αφορά τα ταξίδια θα τον πάει παντού, εξάλλου οι μηχανές δεν ανάβουν στο ταξίδι, στην κίνηση ανάβουν! ούτε στην κίνηση όμως μου έχει ανάψει ποτέ! απλά δεν μπορεί να πάει
    χώμα λόγο του ιμάντα, δεν μιλάω φυσικά για 200 -300 μέτρα χωματόδρομο! γιαυτό υπάρχει το GS !
    από ταχύτητες μπορεί να παίζει άνετα απο 130 μεχρι 150 αλλά μετά υπάρχει θέμα με τον αέρα το οποιο λυνεται με μια μεγαλύτερη ζελατίνα!(έχω δει 180 στο κοντέρ αλλά για λίγο γιατί έφαγα πολύ ξύλο απο τον αερα σου λέω! )
    τέλος απο κραδασμούς εχει αρκετούς όπως όλα τα μονοκυλινδρα , απο το ρελαντί μέχρι τις 3500 στροφές περίπου!
    ο μόνος λόγος που το πουλάω είναι απλά γιατί θέλω κάτι πιο δυνατό και αν μπορούσα να έχω δεύτερη μηχανή θα το κρατούσα!
    ελπίζω να βοήθησα!
    συμφωνω με τα παραπάνω

    στα μικρα ταξιδάκια που χω κανει ο κινητηρας κραταει τα 160 χ/ώρα αλλά αέρας και κραδασμοί δε παλευονται και πολύ.Τελικη 190 με προσπάθεια..Η θεση οδηγησης είναι πολύ άνετη αλλά χρήσιμη μόνο στην πόλη.

    επίσης να πω ότι και της αδερφης μου ο ιμάντας κόπηκε κάπου στα 30.000χιλ αν θυμαμαι καλά.

    παιδιά απ αυτό το μηχανάκι μόνο την ισχυ/αξιοπιστια του κινητηρα συμπάθησα,rotax Κινητηρας γαρ...αναρτησεις γεωμετρια κτλ είναι άστα να πάνε,το τρανσαλπ μπροστα του είναι τρένο.

    αν ήταν για πόλη θα το προτεινα αλλά για ταξιδια καλύτερα κάτι άλλο..Τρανσαλπ ας πουμε αν θελει on-off cbf600 αν θελει street αν και καλο είναι να αρχίσει με on-off που είναι πιο ασφαλη μηχανάκια

  3. #18

    Re: Re: Re: Βmw f650cs scarver...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos

    παιδιά απ αυτό το μηχανάκι μόνο την ισχυ/αξιοπιστια του κινητηρα συμπάθησα,rotax Κινητηρας γαρ...αναρτησεις γεωμετρια κτλ είναι άστα να πάνε,το τρανσαλπ μπροστα του είναι τρένο.

    Καλά, μην λέμε ότι θέλουμε...τρένο το Transalp μπροστά του??! με 130 λάστιχο πίσω?
    τί να λέμε τώρα!
    σαν μονόμπρατσο που είναι θέλει να του πάρεις τον αέρα, μόνο στα πολύ κλειστά κομμάτια έχει θέμα γιατί είναι λίγο αργό στις αλλαγές!αν δεις το λάστιχο μου θα καταλάβεις!
    και πολύ σταθερό στις ευθείες ακόμα και σε μεγάλες ταχύτητες!
    τα πάντα όλα θα πούμε , τι να λέμε τώρα!

  4. #19

    Re: Re: Re: Re: Βmw f650cs scarver...

    Αν θέλει ον/οφ και φτάνει σε ύψος το Vstrom ας το πάρει για να έχει και λίγο γκάζι παραπάνω γιατί το Τρανσ Αλπ είναι τα ζώα μου αργά!

  5. #20
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Το Ta τρένο !!!



    συγκρίνοντας το με ural σε παγοδρόμιο;



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  6. #21
    :rotflmao:

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    925
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Το Ta τρένο !!!



    συγκρίνοντας το με ural σε παγοδρόμιο;



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    σοβαρά τ'ωρα ούτε στο ενα μηχανακι δωσανε βαση σε τετοια πράγματα ούτε στο άλλο.Απλά τυχαινει και το τρανσαλπ είναι πιο αρμονικό συνολο.that's all..

  8. #23
    ρε παιδιά το Τ.Α είναι Ον/Οφ και το Σκαρβερ κάτι ανάμεσα σε στρείτ και μοταρντ!
    Καμία σχέση το ένα με το άλλο!

    δέν μας είπε κάτι άλλο ο φίλος, ΑΒS τον ενδιαφέρει να έχει?

  9. #24
    σχετικά με το ταξίδι: θα κάνει και θα πει και ένα τραγούδι . Όλα πάνε παντού, απλά συμβιβάζεσαι λίγο με τις μουαγέν...

    έχω πάει 2 φορές εξωτερικό με μονοκύλινδρο, μια χαρά απολαυστικό ταξίδι έκανα... το ίδιο και άλλοι συμφορουμίτες (ο θουβου πήγε Λισαβόνα με ενα dakar 650). Δεν χωράνε δικαιολογίες

  10. #25
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Ειμαι σιγουρος ομως οτι ο φιλτατος θβ δεν πηρε το ντακαρ για να παει πορτογαλια, απλα αυτο ειχε.
    Αν ομως θελεις μηχανη χωρις να σε ενδιαφερει το χωμα, για μεγαλα ταξιδια στην ελλαδα και ευρωπη νομιζω κατι πολυ-κυλινδρο στρητ ειναι μια πολυ πιο λογικη λυση.

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Ειμαι σιγουρος ομως οτι ο φιλτατος θβ δεν πηρε το ντακαρ για να παει πορτογαλια, απλα αυτο ειχε.
    Αν ομως θελεις μηχανη χωρις να σε ενδιαφερει το χωμα, για μεγαλα ταξιδια στην ελλαδα και ευρωπη νομιζω κατι πολυ-κυλινδρο στρητ ειναι μια πολυ πιο λογικη λυση.
    για τον θουβου δεν είμαι σίγουρος, είναι ερωτευμένος με το ντακαράκι του, αμα το άλλαζε πάλι φουντούνια θα έπαιρνε

    για το 2ο που λες, σαφέστατα θα συμφωνήσουμε. Απλά αν δεν έχει κάποιος τη δυνατότητα να πάρει κάτι άλλο, δεν θα πρέπει να θεωρεί το μονοκύλινδρο ανασταλτικό παράγοντα για ταξίδια.


  12. #27
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    για τον θουβου δεν είμαι σίγουρος, είναι ερωτευμένος με το ντακαράκι του, αμα το άλλαζε πάλι φουντούνια θα έπαιρνε

    για το 2ο που λες, σαφέστατα θα συμφωνήσουμε. Απλά αν δεν έχει κάποιος τη δυνατότητα να πάρει κάτι άλλο, δεν θα πρέπει να θεωρεί το μονοκύλινδρο ανασταλτικό παράγοντα για ταξίδια.

    Ω ναι!

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Καταλαβα παιδια! Ευχαριστω για τις απαντησεις. Το ABS τον ενδιαφερει μιας και ειναι αρχαριος! Εγω θα του προτεινω παντως το bmw f650gs απο το 2004 και μετα το δυμπουζο. Και ταξιδια κανει, πολυ εχουν γυρισει την Ευρωπη με αυτο, και χωμα παει, και αξιοπιστο ειναι! η μηπως κανω λαθος για το αξιοπιστο? και μεγαλυτερη μεταπωλητικη αξια εχει, και ταξιδιαρικο ειναι. Τι λετε? Για αρχαριο δεν ειναι καλο? A και για το υψος του 1.70 θα ειναι καταλληλο λετε η θα του ειναι ψηλο? Ακουω γνωμες παιδια!

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Πειτε τιποτα ρε παιδια! Η Bmw f650gs καλη δεν ειναι? Α και παιδια εχετε να μου προτεινεται κανενα καλο συνεργειο στην Αθηνα! Το παιδι μενει κεντρο, γι΄αυτο θελει ενα συνεργειο καλο για bmw αν ηταν και εξουσιοδοτημενο ακομα πιο καλα για να ελεγξει την μηχανη μολις την βρει και για τα μετεπειτα service της καλης του! Αν θεωρηθει διαφημηση απο καποιους ας μου στειλουν pm. Ευχαριστω εκ τω προτερων.

  15. #30
    Εντάξει, δεν είναι και διαφήμιση να προτείνεις συνεργείο για έλεγχο.
    Ο Παναγιωτόπουλος στο Γέρακα (είναι εξουσιοδοτημένο) έχει καλό όνομα στην BMW.
    Πάντως μη νομίζεις ότι θα κάνουν και κάνα τρελό έλεγχο, θα κοιτάξουν δηλαδή τα κλασικά πράγματα που θα κοίταζε και οποιοσδήποτε οδηγεί μηχανή για κάποιο διάστημα.
    Αν θέλει κάτι κοντά στο κέντρο, υπάρχει και το motion 'n style στην Μιχαλακοπούλου, ίσως αυτό τον εξυπηρετήσει λόγω απόστασης.
    Πάντως γενικά το GS δεν βγάζει και κάτι ιδιαίτερο από προβλήματα και επίσης επειδή είναι μονοκύλινδρο, έχει πάρα πολύ φτηνή συντήρηση.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. bmw f650cs - scarver
    από bllz στο forum BMW
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 16:00
  2. F650CS scarver-FL
    από GEORGEE στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 21:04
  3. Ποια η γνώμη σας για το scarver;
    από georgios21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2004, 08:39
  4. TDM 850 εναντίον BMW 650 scarver
    από kostas16 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2004, 13:22
  5. Bmw F650cs Scarver ΠροσοΧη Λερωνει
    από kostas16 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 18:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF