Σελίδα 20 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 10151617181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 334

Θέμα: Yamaha YBR 250

  1. #286
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366
    περισυ μοχλικο, φετος ψαλιδι οποτε του χρονου αμορτισερ!! μια χαρα! θα ειναι και στα χιλιομετρα του να αλλαχτει, κουτι θα κατσει!! :rotflmao: :rotflmao:

  2. #287
    Και εμενα μου ηρθε χαρτι για την ανακληση. Ας ελπισουμε οτι δεν θα αποδειχτει οτι θελει κατι παλι βελτιωση εφοσον ληξει η εγγυηση γιατι τοτε θα τα παρω πολυ ασχημα με τη γιαμαχα. Σε 6 μηνες πανω κατω ληγει η δικια μου.

  3. #288
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/02/2009
    Μηνύματα
    25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Karatekasgr
    Και εμενα μου ηρθε χαρτι για την ανακληση. Ας ελπισουμε οτι δεν θα αποδειχτει οτι θελει κατι παλι βελτιωση εφοσον ληξει η εγγυηση γιατι τοτε θα τα παρω πολυ ασχημα με τη γιαμαχα. Σε 6 μηνες πανω κατω ληγει η δικια μου.
    Δεν υπάρχει θέμα εγγύησης φίλε μου, όταν γίνεται ανάκληση όσα χρόνια και να έχεις τη μηχανή η εργασία και τα ανταλλακτικά είναι δωρεάν.

    Μιας και λέμε για αμορτισέρ, υπάρχει λόγος να το αντικαταστήσει κάποιος με καινούργιο μετά από πολλά χιλιόμετρα?

  4. #289
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από krino4
    Δεν υπάρχει θέμα εγγύησης φίλε μου, όταν γίνεται ανάκληση όσα χρόνια και να έχεις τη μηχανή η εργασία και τα ανταλλακτικά είναι δωρεάν....?
    σωστος!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #290
    Παλι καλα γιατι το χαρτι εγραφε οτι η αλλαγη αυτη υπαγεται στο καθεστως της εγγυησης και εφοσον ειναι η πρωτη μου μοτοσυκλετα και δεν εχω ξαναβρεθει σε τετοια κατασταση ψιλοφρικαρα. Ευχαριστω για τη διευκρινηση

  6. #291
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από krino4

    Μιας και λέμε για αμορτισέρ, υπάρχει λόγος να το αντικαταστήσει κάποιος με καινούργιο μετά από πολλά χιλιόμετρα?
    το αμορτισερ φιλε μου ειναι και αυτο αναλωσιμο! μετα απο καποια χιλιομετρα χανει την αποσβεστικη του ικανοτητα και χρειαζεται αλλαγη! τωρα το ποσα χλμ θα ειναι αυτα, εξαρταται απο το πως οδηγεις, σε τι δρομους οδηγεις και τι φορτια κουβαλαει το μηχανακι! ομιως και για τα λαδια του μπροστινου!

  7. #292
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/02/2009
    Μηνύματα
    25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
    το αμορτισερ φιλε μου ειναι και αυτο αναλωσιμο! μετα απο καποια χιλιομετρα χανει την αποσβεστικη του ικανοτητα και χρειαζεται αλλαγη! τωρα το ποσα χλμ θα ειναι αυτα, εξαρταται απο το πως οδηγεις, σε τι δρομους οδηγεις και τι φορτια κουβαλαει το μηχανακι! ομιως και για τα λαδια του μπροστινου!
    Και πόσο πάει το μαλλί αν επιτρέπεται γιατί λίγο που το ψαξα με κάποια aftermarket καλύτερα να με πιάσει η μέση μου

    Πληροφοριακά κοντεύω τα 50.000 χλμ

  8. #293
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366
    εδω θα σε γελασω!! ουτε ξερω (και δεν με ενδιαφερει κι'ολας καθως εγω εχω μονο 22000 χλμ!)
    παντως αν το νιωθεις να ταλαντωνεται πισω μετα απο ανωμαλια στον δρομο τοτε εισαι για αλλαγη!

  9. #294
    Παιδια σημερα αλλαξα φρενα.Μετα απο τα σαπια της Γιαμαχα και τα Νισσιν τα μετρια που εβαλα δοκιμασα τα PREMIER τα μετρια και εχω να επιβεβαιωσω οσα λεγονται γιαυτα τα τακακια.Πραγματικα το καλυτερο φρεναρισμα που ειχα ποτε!Ο μαστορας εκει μου τα εδωσε 26 ευρω.

  10. #295
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/02/2009
    Μηνύματα
    25
    Χαίρομαι που σου αρέσανε φίλε μου, και εγώ με αυτά είμαι γιατί πρώτον είναι καλύτερα και διαρκούν περισσότερο και δεύτερον δε μου αρέσει να με κοροιδεύει η yamaha.

  11. #296
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2011
    Μηνύματα
    3
    Πρόσφατα (πριν ~1 μήνα) αγόρασα μια μεταχειρισμένη YBR 250. Η μηχανή έχει αποδειχθεί πολύ καλη και οικονομική και μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος.

    Το μόνο θεματάκι είναι ότι μέχρι στιγμή δύο φορές η μηχανή λίγο αφού ξεκίνησε έσβησε και αρνιόταν να ξαναξεκινήσει... Και τις δύο φορές πριν ξεκινήσω την είχα αφήσει στον ήλιο και έβραζε. Μετά το σβήσιμο την άφησα σε ίσκιο και μετά από κανένα τέταρτο δούλεψε κανονικά! Την χρησιμοποιώ καθημερινά για σχετικά μεγάλες αποστάσεις (~60 χλμ./ημέρα) χωρίς κανένα πρόβλημα...

    Στην yamaha μου είπαν ότι μπορεί η βενζίνη να είχε κάποιο σκουπίδι ή να ήταν νοθευμένη. Καμμιά ιδέα;

  12. #297
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.366
    μαλακιες σου λενε απο τη γιαμαχα! αν διαβασεις ολο το θρεντ θα δεις οτι εχει ξαναπαιξει αυτη
    ηπεριπτωση κανα δυο φορες! μαλλον υπηρξε προβλημα με καποια παρτιδα! εγω ευτυχως δεν
    ειχα ποτε τετοιο προβλημα!!!

  13. #298
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/02/2009
    Μηνύματα
    25
    Σε όλες τις αντιπροσωπείες τα ίδια λένε.
    Δεν είναι τίποτα πάντως το έχω πάθει και εγώ 2 φορές. Απλά όταν γίνεται δώσε λίγο γκαζάκι και θα δεις που θα ξεκινήσει.

  14. #299
    Νέος και ωραίος Το avatar του/της apoman13
    Εγγραφή
    18/05/2010
    Μηνύματα
    24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zoulou
    Πρόσφατα (πριν ~1 μήνα) αγόρασα μια μεταχειρισμένη YBR 250. Η μηχανή έχει αποδειχθεί πολύ καλη και οικονομική και μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος.

    Το μόνο θεματάκι είναι ότι μέχρι στιγμή δύο φορές η μηχανή λίγο αφού ξεκίνησε έσβησε και αρνιόταν να ξαναξεκινήσει... Και τις δύο φορές πριν ξεκινήσω την είχα αφήσει στον ήλιο και έβραζε. Μετά το σβήσιμο την άφησα σε ίσκιο και μετά από κανένα τέταρτο δούλεψε κανονικά! Την χρησιμοποιώ καθημερινά για σχετικά μεγάλες αποστάσεις (~60 χλμ./ημέρα) χωρίς κανένα πρόβλημα...

    Στην yamaha μου είπαν ότι μπορεί η βενζίνη να είχε κάποιο σκουπίδι ή να ήταν νοθευμένη. Καμμιά ιδέα;
    αδερφε εχω ybr 125 πριν καμια εβδομαδα μου το εκανε και εμενα. μετα απο 4 μερες περιπου σταματισε να το κανει. παταγα την μιζα αλλα δεν ελεγε να παρει. τι με σπρωχναν τι χοροπιδαγα πανω στο καημενο τιποτα. η μιζα ηταν πολυ ζωηρη και μαλλον δεν ηταν μπαταρια. οταν επερνε δεν μου εσβηνε. οταν την εκλεινα μετα προσπαθουσα μιση ωρα να παρει μπρος... δεν το πηγα στο μαστορα αφου εφτιαξε μονο του...
    Δεν υπογράφω όπου να ναι εγώ...

  15. #300
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2011
    Μηνύματα
    3
    Παιδιά να 'στε καλά

    Κοίταξα όλο tο thread και βρήκα αυτό που περιέγραψε ο φίλος mike και απ' ότι διάβασα ίσως είναι ελλατωματική αντλία βενζίνης

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
    Φιλέ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα με το YBR…. Μετά από λίγες ώρες στον ήλιο ή άμα είχε πολύ ζέστη δεν έπαιρνε μπροστά με τίποτα….. Είχα απελπιστεί…Το πήγα στο service της Yamaha και το βρήκε το μαστόρι!! Ελαττωματική αντλία βενζίνης. Μου την άλλαξε μέσα στην εγγύηση και λύθηκε το πρόβλημα….για δες μπας και είναι αυτό.
    Θα το ψάξω σύντομα και θα πω εντυπώσεις...

Παρόμοια θέματα

  1. Βαλίτσα Yamaha YBR 250
    από likoyrgos στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2010, 10:22
  2. Honda cbf 250 vs Yamaha ybr 250
    από saitis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2009, 16:46
  3. honda cbf vs yamaha ybr 250 ....
    από stef.corfu στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2007, 23:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF