Σελίδα 21 από 52 ΠρώτοΠρώτο ... 11161718192021222324252631 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 780

Θέμα: Ποια θεωρείτε την ιδανικότερη μοτό για βόλτα, ταξίδι και εκδρομή;

  1. #301
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    .........
    αν σας πεφτουν παλι πολλα τα τελη και οι βενζινες, παρτε το v-strom 650 με 4 χιλιαρικα μεταχειρο και απλα δεν θα πηγαινετε πανω απο 200...
    ακομα και να θελετε να πατε πανω απο 200, του ριχνεις ενα 2χιλιαρο και εισαι τζετ....
    .........
    τι αλλο θελετε δλδ??
    εδώ αλλάζει ο τίτλος του νήματος και γίνεται "Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ V STROM 650"



  2. #302
    Μέλος Το avatar του/της Isi
    Εγγραφή
    19/09/2012
    Μηνύματα
    99
    Καλημέρα , παρά την απειρία μου ως οδηγός .... θα ήθελα λίγο να ευχαριστήσω την varaderitsa μου ποστάροντας .

    Ο μοτοτουρισμός μέχρι πρόσφατα ήταν ως συνεπιβάτης .... και δεν μπορώ να πω ότι δοκίμασα πολλές διαφορετικές μοτο (r6,er6-n,monster,fazer,tdm,cbr,παπί,mtx,virago-ειδές που δεν ενθυμούμαι μοντέλο και μάρκα) ......

    ....η μικρή είναι μικρή και δυστυχώς μιλάμε για 2κάβαλη τελική κοντά στα 110 χωρίς να παρακαλάει να αφήσω το γκάζι.
    ....Η σέλα και η θέση οδήγησης σε κάνουν να αναρωτιέσαι πού είναι το τηλεκοντρόλ .
    ....Ο ανεμοθώρακας και τα φερινγκ σε κάνουν να απορείς γιατί όλοι έχουν μυγάκια στα κράνη .
    ....Πού είναι το επόμενο βενζινάδικο - δε με νοιάζει δεν ξέρω (αν και υψηλόστροφη v2 έχω κάνει 490 χλμ με 16 λίτρα - σχεδόν ένα ντεπόζιτο)
    ....Ναι θυμάμαι τα πάντα απο τη διαδρομή (αν δε χάζευα γύρω γύρω πως θα περνούσε η ώρα?)
    ....Σέρβις ? Εκτός απο λάδια κάνουμε και τπτ άλλο ?
    ...α ! Πλήρωσα και 22 ευρά στα τέλη κυκλοφορίας ....

    εν κατακλείδι ...μπορεί να είμαι αρχάρια , μπορεί να μου λείπουν καμιά 10ρια αλογάκια για να πω οτι θα γεράσω μαζί της αλλά ...την "αγαπώ"
    Pinky: Gee, Brain. What are we going to do tonight?
    The Brain: The same thing we do every night, Pinky. Try to take over the world.

  3. #303
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Ψάχνουμε λοιπόν ένα καινούργιο μηχανάκι 700-1000 cc , ταξιδιάρικο αλλά και με σπορ δυνατότητες, καλοστημένο με χαμηλό κέντρο βάρους , γύρω στα 200 – 220 κιλά , με καλά φρένα και κρατήματα , γύρω στα 90-120 αλογάκια , ροπάτο , ευκολοσυντήρητο , ανετο-βολικό στον συνεπιβάτη και άριστη κάλυψη στους αέρηδες .
    Επίσης δεν θέλουμε να είναι ευρωπαϊκό και να στοιχίζει πάνω από 10.000 ευρωπαϊκά.
    Ε! Δεν υπάρχει! (αν το βρείτε θέλω κι εγώ ένα)
    Ίσως το πιο κοντινό (με πολλές παραχωρήσεις ειδικά στο θέμα των χρημάτων) να είναι το παλιό VFR800 (νομίζω υπάρχουν ακόμη καινούργια).
    Και λίγο χιούμορ τώρα..
    Βρε Τέρενς .. Με τόσες απαιτήσεις …
    Προσπαθώ να φανταστώ την γυναίκα σου (ή την μελλοντική αν είσαι ανύπαντρος).
    Γιαπωνέζα καλλονή με ανώτατη μόρφωση και συμπεριφορά γκέισας , ερωτικό τσουνάμι στο κρεβάτι σου , σεμνή και μετρημένη στα σαλόνια , υπάκουη , ευγενική χωρίς την παραμικρή οικονομική απαίτηση (δώρα , ταξίδια κλπ) επίσης ορφανή από μητέρα (τελειώσαμε και με το θέμα πεθερά) και πατέρα μεγαλομέτοχο των HONDA , YAMAHA , SUZUKI , KAWASAKI .
    Και επειδή «φτιάχτηκα» μόνος μου τώρα… Μακάρι να είχε και μια μικρή αδελφούλα να γίνουμε και μπατζανάκια βρε !

    Μακάρι η νέα χρονιά να σου φέρει την γιαπωνέζα (τη μηχανή ε?) των ονείρων σου , μακάρι και όχι , για να συνεχίσεις να ονειρεύεσαι .
    Εμείς (τουλάχιστον εγώ) θα σε αγαπάμε έτσι κι αλλιώς. Ευχές και στο ΑΕΚάκι τη λατρεία σου.
    Νίκος -γάβρος (απο ψαροκασέλα).

  4. #304
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παιδιά η κουβέντα με αυτόν τον τρόπο γίνεται κουραστική.
    Αν είναι να γράφουμε ότι να 'ναι γιατί θέλουμε απλά να γράψουμε κάτι πείτε το να μην καθόμαστε οι υπόλοιποι να διαβάζουμε τσάμπα

    Τέρενς
    Ζήτησες σύνεση και σοβαρότητα.
    Και γράφεις πως με το βαραντέρο πίνεις καφέ στα 200 αλλά με το στρωματάκι ταξιδεύεις με το ζόρι 140 -160. Αυτό δεν είναι υπερβολή ?

    Και μιας και είμαστε σε μόουντ ταξιδιού, ειπώθηκε πως το βαραντέρο ταξιδεύει βασιλικά. Στους βασιλείς βάζουμε και τα τούρινγκ - σπόρτ τούρινγκ - νέικεντ τούρινγκ (δική μου κατηγορία... μόλις μου ήρθε... CBF 1000 6500 ΓΙΟΎΡΑ...) τετρακύλινδρα?
    Το ρωτάω γιατί ακόμα και τα πιο ριφάιντ των δικύλινδρων ''νομίζω'' πως δεν μπορούν να φτάσουν την βελούδινη λειτουργία των τετρακύλινδρων. (για κραδασμούς άρα άνεση μιλάω)

    Αν είναι έτσι, τελικά όταν λέμε ταξίδι άλλο έχει στο μυαλό του ο καθένας. Αλλα χλμ απόστασης και άλλο τρόπο.

    Θα συμφωνήσω με όσους λένε πως ιδανική μοτό δεν υπάρχει. Το μόνο που υπάρχει είναι η πιο κατάλληλη για τον καθένα μας.
    Τελευταία τροποποίηση από endopandou; 31/12/2012 στις 10:15.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  5. #305
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Παιδιά η κουβέντα με αυτόν τον τρόπο γίνεται κουραστική.
    Αν είναι να γράφουμε ότι να 'ναι γιατί θέλουμε απλά να γράψουμε κάτι πείτε το να μην καθόμαστε οι υπόλοιποι να διαβάζουμε τσάμπα

    Τέρενς
    Ζήτησες σύνεση και σοβαρότητα.
    Και γράφεις πως με το βαραντέρο πίνεις καφέ στα 200 αλλά με το στρωματάκι ταξιδεύεις με το ζόρι 140 -160. Αυτό δεν είναι υπερβολή ?

    Και μιας και είμαστε σε μόουντ ταξιδιού, ειπώθηκε πως το βαραντέρο ταξιδεύει βασιλικά. Στους βασιλείς βάζουμε και τα τούρινγκ - σπόρτ τούρινγκ - νέικεντ τούρινγκ (δική μου κατηγορία... μόλις μου ήρθε... CBF 1000 6500 ΓΙΟΎΡΑ...) τετρακύλινδρα?
    Το ρωτάω γιατί ακόμα και τα πιο ριφάιντ των δικύλινδρων ''νομίζω'' πως δεν μπορούν να φτάσουν την βελούδινη λειτουργία των τετρακύλινδρων. (για κραδασμούς άρα άνεση μιλάω)

    Αν είναι έτσι τελικά όταν λέμε ταξίδι άλλο έχει στο μυαλό του ο καθένας. Αλλα χλμ απόστασης και άλλο τρόπο.

    Θα συμφωνήσω με όσους λένε πως ιδανική μοτό δεν υπάρχει. Το μόνο που υπάρχει είναι η πιο κατάλληλη για τον καθένα μας.
    den exeis katalavei akoma..oti psaxnoyme tin idaniki moto gia ton TERENS.TIPOTA ALLO.
    emeis oi alloi me ta misa apo osa exoyme anaferei tha kaname k gamo to taxidi.alla ntax tora..edo vgike serial killer to varadero..

  6. #306
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Απορώ γιατί ασχολείστε ακόμα.... βέβαια θα μου πείτε ορισμένοι "τη πλάκα μας κάνουμε". Σωστά..

  7. #307
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Απορώ γιατί ασχολείστε ακόμα.... βέβαια θα μου πείτε ορισμένοι "τη πλάκα μας κάνουμε". Σωστά..
    σωστα!

  8. #308
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Απορώ γιατί ασχολείστε ακόμα.... βέβαια θα μου πείτε ορισμένοι "τη πλάκα μας κάνουμε". Σωστά..

    TO ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΑ.................



    Καί είσαι πάντα μέ τόν καλό τόν λόγο.....


    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.

  9. #309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Παιδιά η κουβέντα με αυτόν τον τρόπο γίνεται κουραστική.
    Αν είναι να γράφουμε ότι να 'ναι γιατί θέλουμε απλά να γράψουμε κάτι πείτε το να μην καθόμαστε οι υπόλοιποι να διαβάζουμε τσάμπα

    Τέρενς
    Ζήτησες σύνεση και σοβαρότητα.
    Και γράφεις πως με το βαραντέρο πίνεις καφέ στα 200 αλλά με το στρωματάκι ταξιδεύεις με το ζόρι 140 -160. Αυτό δεν είναι υπερβολή ?

    Και μιας και είμαστε σε μόουντ ταξιδιού, ειπώθηκε πως το βαραντέρο ταξιδεύει βασιλικά. Στους βασιλείς βάζουμε και τα τούρινγκ - σπόρτ τούρινγκ - νέικεντ τούρινγκ (δική μου κατηγορία... μόλις μου ήρθε... CBF 1000 6500 ΓΙΟΎΡΑ...) τετρακύλινδρα?
    Το ρωτάω γιατί ακόμα και τα πιο ριφάιντ των δικύλινδρων ''νομίζω'' πως δεν μπορούν να φτάσουν την βελούδινη λειτουργία των τετρακύλινδρων. (για κραδασμούς άρα άνεση μιλάω)

    Αν είναι έτσι, τελικά όταν λέμε ταξίδι άλλο έχει στο μυαλό του ο καθένας. Αλλα χλμ απόστασης και άλλο τρόπο.

    Θα συμφωνήσω με όσους λένε πως ιδανική μοτό δεν υπάρχει. Το μόνο που υπάρχει είναι η πιο κατάλληλη για τον καθένα μας.


    ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ..................VARADERO ..... VSTROM




    Eίναι ή νύχτα μέ τή μέρα στό ταξίδι....!!
    Τό πώς τό βλέπει ό κώλος τού καθενός,είναι άλλο θέμα.
    Άν δέν έχεις ταξιδέψει μέ varadero,δέν ξέρεις.
    Ίσως 2-3 μοτό μπορούνε νά σταθούνε δίπλα του στό ταξίδι.
    Ένα θά σού πώ τό hayabusa μου πού είχα έπί 8 χρόνια και τό παλιό
    καί τό καινούργιο,έβγαζε πιό πολλούς κραδασμούς σέ χέρια καί πόδια...!!!!
    Τό v-strom μπροστά του είναι πολύ λίγο.
    Στό varadero στά 180 βγάζεις τό κεφάλι σου στό πλάϊ μπάς καί σέ χτυπήσει λίγος άέρας.
    Τό βεστρομάκι έκεί ξεψυχάει,δέ μιλάμε γιά τίς στροφές πού δουλεύουν.
    ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ΛΟΙΠΟΝ
    Ένα χρόνο 2 varadero 2007 χωρίς ABS
    Ένα χρόνο v-strom 2006 χωρίς ABS

    Έγώ όταν έγραψε ό φίλος μέ τό cbf τού ζήτησα νά καταθέσει τίς έμπειρίες του
    έπειδή τό είχε 4 χρόνια.
    Άπό φωτό καί τέστ στό ίντερνετ είναι δύσκολο νά κρίνεις ,νά μήν πώ άδύνατον..!!

  10. #310
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος

    Έγώ όταν έγραψε ό φίλος μέ τό cbf τού ζήτησα νά καταθέσει τίς έμπειρίες του

    Άπό φωτό καί τέστ στό ίντερνετ είναι δύσκολο νά κρίνεις ,νά μήν πώ άδύνατον..!!
    Τέρενς
    Αν είναι να κουβεντιάζουν μόνο όσοι έχουν ή είχαν κάποιο μοτό, τότε αλλάξτε τηλ και πείτε τα.
    Αν είναι να μην μετράει η γνώμη μας επειδή δεν είχαμε το τάδε μοτό, αλλάξτε τηλ και πείτε τα.

    Επειδή όμως ζήτησες εξ αρχής τις γνώμες ακόμα και αυτών που δεν έχουν - είχαν στην κατοχή τους κάποια μοτά ''νομίζω'' πως θα πρέπει να γίνουν δεκτές ακόμα και ας μην έχουν την ίδια βαρύτητα με κάποιου ιδιοκτήτη του συγκεκριμένου.

    Οπως βαραίνει η δική σου γνώμη για τον 800άρη θρίαμβο και το βέρσυς, τόσο και των άλλων, για άλλα.
    Οπότε το << Άπό φωτό καί τέστ στό ίντερνετ είναι δύσκολο νά κρίνεις ,νά μήν πώ άδύνατον..!! >> είναι άτοπο.
    Επίσης το <<ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ΛΟΙΠΟΝ>> δεν βοηθάει καμιά κουβέντα... (επιεικώς...)



    Θέμα: Στρώμα vs βαραντέρο
    http://www.visordown.com/reviews/mot...cation/29.html
    http://www.visordown.com/reviews/mot...cation/53.html

    Η τελική τους έχει διαφορά 15χλμ
    Οι στροφές μέγιστης δύναμης διαφέρουν κατά 1400
    Τα άλογα κατά 9, η ροπή ανάλογα.
    Αυτό με κάνει να πιστεύω πως όταν γράφεις πως με το ένα πίνεις φραπέ στα 200, ενώ με το άλλο κάνεις το ίδιο μέχρι τα 140-160 υπερβάλεις.

    Και για να πω και εγω τον πόνο μου, σε κάποια μαύρη στιγμή της ζωής μου που δεν μπορούσα να οδηγήσω σκυφτό, αγόρασα ένα στρώμα το οποίο και πούλησα σε 3 εβδομάδες (όσο έκανε η άδεια να τυπωθεί)
    Επίσης με άλλο στρώμα πήγα δικάβαλο Ιταλία ως οδηγός και συνοδηγός.
    Το μοτό λοιπόν πάει άνετα με 160-170 και αν το θέλεις διακοσαρίζει σχετικά εύκολα.
    Πάει σαν δικύλινδρο και όχι σαν γνήσιο τούρινγκ το οποίο πραγματικά χασμουριέται σε αυτά τα χλμ.
    Το κύριό του θέμα δεν είναι καν οι ψαρόσουπα αναρτήσεις, μα η ζελατίνα που απο τη μια βεντουριάζει, απο την άλλη αφήνει αρκετό αέρα να περάσει.
    Δεν είναι αεροδυναμικά προσεγμένη, όχι όσο θα έπρεπε τουλάχιστον. Με μια άλλη, givi πχ το μοτό ζωγραφίζει τηρουμένων των αναλογιών.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  11. #311
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ..................VARADERO ..... VSTROM




    Eίναι ή νύχτα μέ τή μέρα στό ταξίδι....!!
    Τό πώς τό βλέπει ό κώλος τού καθενός,είναι άλλο θέμα.
    Άν δέν έχεις ταξιδέψει μέ varadero,δέν ξέρεις.
    Ίσως 2-3 μοτό μπορούνε νά σταθούνε δίπλα του στό ταξίδι.
    Ένα θά σού πώ τό hayabusa μου πού είχα έπί 8 χρόνια και τό παλιό
    καί τό καινούργιο,έβγαζε πιό πολλούς κραδασμούς σέ χέρια καί πόδια...!!!!
    Τό v-strom μπροστά του είναι πολύ λίγο.
    Στό varadero στά 180 βγάζεις τό κεφάλι σου στό πλάϊ μπάς καί σέ χτυπήσει λίγος άέρας.
    Τό βεστρομάκι έκεί ξεψυχάει,δέ μιλάμε γιά τίς στροφές πού δουλεύουν.
    ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ΛΟΙΠΟΝ
    Ένα χρόνο 2 varadero 2007 χωρίς ABS
    Ένα χρόνο v-strom 2006 χωρίς ABS

    Έγώ όταν έγραψε ό φίλος μέ τό cbf τού ζήτησα νά καταθέσει τίς έμπειρίες του
    έπειδή τό είχε 4 χρόνια.
    Άπό φωτό καί τέστ στό ίντερνετ είναι δύσκολο νά κρίνεις ,νά μήν πώ άδύνατον..!!
    telika to vstrom paei pano apo 140?poios krinei me foto apo to internet?gia pes..

    ego me to vstom p pao synexeia 180(alli zelatina ok) exo thema na to koitaxo?de paei?klanei?(thelei k alli sela gia polyori odigisi)
    to varadero einai skotostra?(ego leo mono oi odigoi einai asxetoi ta mixanakia pote de ftene)
    eixes piso freno sto xeri?kai?sta paparakia mas?
    einai osoi exoyn bmw malakes?kai?ayto ti epireazei tis mixanes?gia mixani de psaxneis?i gia gomeno?
    ta eyropaika poy ta ebgales ola gia to poytso...apo poia xrisi ktisi ta ekrines?
    poio ktm bmw triumph soy eimeine kai poy kai apo ti.
    me poio tdm 900 exeis kanei esto mia volta k to ebgales kali epilogi?pano apo 120 xil piges?
    to varadero thes na se exei vasilia 4 ores aneto kai xafnika oi anartiseis toy na kanoyn k gia moto gp?
    tha pas volta..me kapoio apo ayta ta mprikia kai tha xeis xamogelo?oxi..

    thes moto gia ena taxidi to xrono?pare ena vstrom.valtoy megali zelatina.valtoy valitses pantoy.valtoy makritero grannazoma na mi les oti tha dialysei opos les sta 160 kai tha exeis ena gia to poytso mixanaki ikano na se taxidepsei sxedon pantoy me sxetika mikro kostos.
    krata k to busa na to paizeis antras.

  12. #312
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    Ποιά θεωρείτε τήν ίδανικότερη μοτό γιά βόλτα ,ταξίδι καί έκδρομή..??
    Αυτή που έχει γεμάτο ντεπόζιτο και μοτέρ που δουλεύει.
    Think faster than you ride

  13. #313
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2012
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Αυτή που έχει γεμάτο ντεπόζιτο και μοτέρ που δουλεύει.

  14. #314
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Αυτή που έχει γεμάτο ντεπόζιτο και μοτέρ που δουλεύει.
    Ελα ντε!
    Κι εγώ αν έβρισκα την ιδανική μοτο θα πάθαινα διαταραχή προσωπικότητας και....







    Θα πήγαινα με το αμάξι!

  15. #315
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DUKASII Προβολή μηνύματος
    telika to vstrom paei pano apo 140?poios krinei me foto apo to internet?gia pes..

    ego me to vstom p pao synexeia 180(alli zelatina ok) exo thema na to koitaxo?de paei?klanei?(thelei k alli sela gia polyori odigisi)
    to varadero einai skotostra?(ego leo mono oi odigoi einai asxetoi ta mixanakia pote de ftene)
    eixes piso freno sto xeri?kai?sta paparakia mas?
    einai osoi exoyn bmw malakes?kai?ayto ti epireazei tis mixanes?gia mixani de psaxneis?i gia gomeno?
    ta eyropaika poy ta ebgales ola gia to poytso...apo poia xrisi ktisi ta ekrines?
    poio ktm bmw triumph soy eimeine kai poy kai apo ti.
    me poio tdm 900 exeis kanei esto mia volta k to ebgales kali epilogi?pano apo 120 xil piges?
    to varadero thes na se exei vasilia 4 ores aneto kai xafnika oi anartiseis toy na kanoyn k gia moto gp?
    tha pas volta..me kapoio apo ayta ta mprikia kai tha xeis xamogelo?oxi..

    thes moto gia ena taxidi to xrono?pare ena vstrom.valtoy megali zelatina.valtoy valitses pantoy.valtoy makritero grannazoma na mi les oti tha dialysei opos les sta 160 kai tha exeis ena gia to poytso mixanaki ikano na se taxidepsei sxedon pantoy me sxetika mikro kostos.
    krata k to busa na to paizeis antras.



    ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ.........?? ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΑΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΑΝΤΡΟΥΑ...??




    Έσύ πήγαινε τό vstrom σου μέ 180,έγώ πού έτυχε νά τό πάω μέ πλαϊνές καί 2 άτομα κάπου έκεί
    ΤΕΡΜΑΤΙΖΕ ΚΑΙ ΕΣΚΑΓΕ δουλεύοντας στό φούλ....!!!
    Είσαι άπό τούς λίγους πού πιστεύουν ότι μιά μοτό μπορεί νά κινείται κοντά στήν τελική της
    μέ άνεση καί άσφάλεια.
    ΣΟΡΡΥ ΔΙΑΦΩΝΩ........όπως φαντάζομαι καί πολλοί άλλοι.
    Τό varadero χωρίς νά έχει μεγάλη διαφορά στήν τελική άπό τό Σουζούκι έχει 350 κυβικά έπάνω.
    Άν σού λέει κάτι.
    Όταν δέν ξέρω ρωτάω,καί ή γνώμη μου γιά τό TDM είναι άπό άνθρώπους πού ταξιδεύουν
    Θεσσαλονίκη Πελοπόννησο μέ μπαγκάζια καί συνοδηγό.
    Όλοι μού είπαν ότι κινείται άνετα μέ 170-180 χιλιόμετρα,άπλά κουνάει λίγο στά 200+,καί φυσικά
    ξεκολλάει πολύ πιό εύκολα άν χρειαστείς ένεργητική άσφάλεια άπό ότι ένα βεστρομάκι στά 140-150.
    Τώρα γιά τό varadero θά πώ άπλά ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ,όπότε δέ τό συνεχίζω.
    Μπές στά φόρουμ τής Ντουκάτι,τής Τραϊομφ καί διάβασε.
    Ή BMW τό κουράσαμε,ό κόσμος τόχει τούμπανο
    καί σύ κρυφό καμάρι,όλα αύτά πού γράφονται καί άκούμε διαδόσεις τών κομμουνιστών...!!!
    Άν πίστευα έστω καί λίγο ότι θά έβγαινα βόλτα μέ bmw καί δέ θά ρισκάριζα νά μέ μαζέψει
    ή όδική τότε θά άψηφούσα αύτό τό δήθεν αύτή τήν ύπεροχή πού χαρίζει τό σηματάκι
    καί τό βλέπω σέ πολλούς πού καβαλάνε όπου φουσκώνουν σάν παγώνια,καί θά τήν άγόραζα.
    ΑΠΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ό λόγος πού δέν τήν παίρνω είναι ότι θέλω νά πηγαίνω βόλτα χωρίς σκοτούρες,
    καί όταν πηγαίνω συνεργείο νά μή μπαίνω στή ντεμέκ χλίδα πού ό καφές πού μέ κερνάνε νά
    μού βγαίνει πολύ πικρός.....(άερόψυκτα 1200 κυβικά τό 2012..?? ΝΟ......
    Δέν θεώρησα ποτέ τό μηχανάκι προέκταση τού άνδρισμού μουούτε στά νιάτα μου όχι τώρα
    πού δέν μού σηκώνεται πιά,ούτε καί πήγαινα σέ όμαδικές έκδρομές μηχανόβιων ,κλάμπ,κ.λ.π...
    διότι δέν συμφωνούσα μέ πολλά καί μέ κούραζε τό πράμμα μέ τό μονοδιάστατο τής ύπόθεσης,
    όλο γιά μπουζιά μιλάγανε καί τελικές.
    Θεωρούσα τή μηχανή σάν μέσο έκφρασης καί σύμβολο έλευθερίας,είτε ήμουνα μέ τό ΧΤ μου ,είτε
    μέ τό ZZR,είτε μέ τό παπάκι πού έχω τώρα....!!
    Γουστάρω καί κυκλοφοράω μέ μοτό τώρα στά 57 χειμώνα καλοκαίρι,σφίγγει καί ή έπιδερμίδα....!!!
    Πάνε πάρε κανένα διαρκείας τώρα πού μάς χρειάζεται ή όμάδα,
    καί όχι μόστρα όταν θά είναι πρώτη....!!!

    ΑΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕ........ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2017, 13:15
  2. νεες μοτο για την ΕΛ.ΑΣ.
    από road spirit στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 11:58
  3. ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΜΟΤΟ
    από Konti στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2006, 09:27
  4. Σασ Δινω Την Bmw Μου Για Μια Βολτα
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2004, 17:11
  5. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 10:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF