Σελίδα 25 από 27 ΠρώτοΠρώτο ... 152021222324252627 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 361 έως 375 από 395

Θέμα: ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ Honda Cb 500 Four 71

  1. #361
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macgyver2180
    Εγγραφή
    18/09/2011
    Μηνύματα
    1.287
    ευτυχως αυτη η βιδα βγαινει.απλα σφιγγει προς τα δεξια και κανεις τις ρυθμιση με τις πλατινες.το θεμα ειναι με τι τροπο την βγαζω
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων DSC00604.jpg‎  

  2. #362
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macgyver2180
    Εγγραφή
    18/09/2011
    Μηνύματα
    1.287
    ειναι η ρυθμιση των πλατιων με το Τ" 1-4" ΚΑΙ ΤΟ F "2-3" ξεβιδωνει και βγαινει ολη η μεταλλικη πλακα μαζι με τις πλατινες.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων DSC00604.jpg‎  

  3. #363
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macgyver2180 Προβολή μηνύματος
    ευτυχως αυτη η βιδα βγαινει.απλα σφιγγει προς τα δεξια και κανεις τις ρυθμιση με τις πλατινες.το θεμα ειναι με τι τροπο την βγαζω

    Ρε Παναγιωτη αυτη η βιδα ειναι σταθερα βιδωμενη στον στροφαλο και πανω της ειναι βιδωμενο το advance ,την βιδωνεις μια φορα και τελος.
    Τις πλατινες τις ρυθμιζεις ως προς το διακενο αλλα μπορεις και ολη την πλακα (με τις δυο πλατινες ) δεξια αριστερα ξεβιδονωντας τις 3 περιμετρικες βιδες που την κρατουν.
    Εκτος και αν κανω λαθος και δεν καταλαβα καλα ,η ειναι διαφορετικη η ρυθμιση στο δικο σου μηχανακι,αν και εχουν την ιδια πλακα και ισως και τα υπολοιπα!!
    Τωρα ειναι λιγο "πακετο " θελει προσοχη μην κανεις ζημια μια και πρεπει να βγει απο τον στροφαλο.
    Με εξολκεα και πολυ προσοχη μια και ειναι 5αρα η 6αρα (δεν θυμαμαι) καλο θα ηταν να γινει απο μηχανουργο μια και δεν εχεις περιθωρια για λαθος!!!
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  4. #364
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macgyver2180 Προβολή μηνύματος
    ειναι η ρυθμιση των πλατιων με το Τ" 1-4" ΚΑΙ ΤΟ F "2-3" ξεβιδωνει και βγαινει ολη η μεταλλικη πλακα μαζι με τις πλατινες.


    Δες εδω!(και πιο κατω)
    Τα ιδια δεν ειναι?
    Πως ξεβιδωνεις την κεντρικη βιδα και παιρνεις ολη την πλακα στο χερι?

    http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post1798319
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  5. #365
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macgyver2180
    Εγγραφή
    18/09/2011
    Μηνύματα
    1.287
    καταλαβα τι λες Χρηστο.πισω απο τις πλατινες εχει αυτο το μηχανισμο που τον στρεφει η βιδα και εχει χαραγμενο πανω καθως τον περιστρεφεις το δυο γραμματα T"1-4" και F"2-3" .Αφου το φερεις αυτο το μηχανισμο σε συγκεκριμενη θεση σου λεει να ρυθμισεις τις πλατινες ξεβιδωνοντας τες η γυρνωντας ολοκληρη την βαση.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων DSC00540.jpg‎  

  6. #366
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macgyver2180
    Εγγραφή
    18/09/2011
    Μηνύματα
    1.287
    τελοσπαντων.τωρα επασε!!!! ειναι πολυ επιφοβο το σημειο.δεν πρεπει να γινει λαθος γιατι παω για λυσιμο μοτερ.

    Μετα με βλεπω
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων aytoktonia.jpg‎  

  7. #367
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Ψυχραιμία και θα βρεις λύση, μη προχωρήσεις σε βεβιασμένες κινήσεις! Άσ'το και λίγο να ξεκουραστεί και θα σου έρθει η ιδέα αυτομάτως! Πάντως το πας πολύ καλά, θα γίνει απίθανο!!
    ...το νου σου!!

  8. #368
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macgyver2180
    Εγγραφή
    18/09/2011
    Μηνύματα
    1.287
    το προβλημα με την βιδα ξεπεραστηκε.πηγα σε μηχανικο να την βγαλει και το μηχανακι ειναι παλι πισω στο γκαραζ...


    ασχοληθηκα λιγο με το τεποζιτο.το τεποζιτο το ετριψα και εχω βρει ενα χρωμα το οποιο γενικα μου αρεσει.επειδη το τεποζιτο ειναι σχετικα ευκολο στο τριψιμο και στο βαψιμο ειπα να το δοκιμασω.μερικες φωτο να μου πειτε αν σας αρεσει το χρωμα πανω στην μηχανη...


    Φυσικα ολα τα μεταλλικα καπακια πανω στο μοτερ θα γινουν νικελ.ακομα κανω δοκιμες να δω τι μου αρεσει πιο πολυ

    εχω σκοπο να βαλω και αυτοκολλητα στα καπακια και ισως και πανω στο τεποζιτο..
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων DSC00154.jpg‎   DSC00155.jpg‎   DSC00158.jpg‎  

  9. #369
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Όμορφος ο χωματισμός!!
    Πατέρας πια..

  10. #370
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    κι εμένα με αράσει και ξεφεύγει κι από τα συνιθισμένα. έλα να ψήνεται το καφέ...
    WHO RUNS THE SHOW

  11. #371
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macgyver2180 Προβολή μηνύματος
    το προβλημα με την βιδα ξεπεραστηκε.πηγα σε μηχανικο να την βγαλει και το μηχανακι ειναι παλι πισω στο γκαραζ...


    ασχοληθηκα λιγο με το τεποζιτο.το τεποζιτο το ετριψα και εχω βρει ενα χρωμα το οποιο γενικα μου αρεσει.επειδη το τεποζιτο ειναι σχετικα ευκολο στο τριψιμο και στο βαψιμο ειπα να το δοκιμασω.μερικες φωτο να μου πειτε αν σας αρεσει το χρωμα πανω στην μηχανη...


    Φυσικα ολα τα μεταλλικα καπακια πανω στο μοτερ θα γινουν νικελ.ακομα κανω δοκιμες να δω τι μου αρεσει πιο πολυ

    εχω σκοπο να βαλω και αυτοκολλητα στα καπακια και ισως και πανω στο τεποζιτο..
    Μου αρεσει πολυ οπως ειναι ,με μια ενσταση στο χρωμα των πλαινων καπακιων του κινητηρα! Οχι του νικελ αλλα τα αμμοβολισμενα. Εγω θα το εβαφα μαυρο με νικελ βιδες να "σπαει " η μαυριλα τα φτερα του καπακιου θα γυαλιζα τις ακρες.
    Η τελος παντων ,κατι αντιστοιχο γιατι μαζευονται πολλα διαφορετικα χρωματα στο μοτερ και φαινεται ασχημο.
    Κατα τα αλλα !!
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  12. #372
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macgyver2180
    Εγγραφή
    18/09/2011
    Μηνύματα
    1.287
    xristo kai ego tin idia apopsi exo.oti kapaki exei to moter tha to kano nikel.auto pou exo kanei yalovoli to piga dokimastika na do pos fainetai.

  13. #373
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Ωραια δουλεια.Για το χρωμιο θα συμφωνησω με τον Χρηστο.Το χρωμα δεν μου καθεται καλα.Ειναι λιγο μουντο σε σχεση με το υπολοιπο μηχανακι και μοιαζει σαν ξενο.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  14. #374
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv9cvk Προβολή μηνύματος
    Μου αρεσει πολυ οπως ειναι ,με μια ενσταση στο χρωμα των πλαινων καπακιων του κινητηρα! Οχι του νικελ αλλα τα αμμοβολισμενα. Εγω θα το εβαφα μαυρο με νικελ βιδες να "σπαει " η μαυριλα τα φτερα του καπακιου θα γυαλιζα τις ακρες.
    Η τελος παντων ,κατι αντιστοιχο γιατι μαζευονται πολλα διαφορετικα χρωματα στο μοτερ και φαινεται ασχημο.
    Κατα τα αλλα !!
    συμφωνω και γω με τον μαθουσαλα,τα υαλοβολισμενα καπακια δεν ταιριαζουν.κατα τα αλλα το απουελεσμα τα σπαει

  15. #375
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macgyver2180
    Εγγραφή
    18/09/2011
    Μηνύματα
    1.287
    Σπυρο το καπακι το υαλοβοίσ,ενο απλα το πηγα στον Σαρογλου να μου το κανει να δω πως ειναι η υαλοβολισμενο.θα τα κανω ολα νικελ τα καπακια.το τεποζιτο ειναι βαμμενο με ασταρι.δεν ειναι χρωμα.απλα μου αρεσε σαν χρωματισμος και ειπα να παρω την γνωμη σας.οσο για τα καπακι τα εχω κερδισει σε πλειστηριασμο στο ebay περιπου 10 ευρω και πανω τους κανω δοκιμες.

    Παντως σαν χρωμα με καπακια νικελ παντου εμενα προσωπικα μου αρεσει.

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CB Super Four ... na tin paro??
    από stef.corfu στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 12:33
  2. Τι λέτε για το Honda CB 500;
    από Wheelie στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2007, 10:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF