Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 112

Θέμα: Ενδυνάμωση του ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ600e χωρίς να επηρεαστεί η αξιοπιστία του

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    121
    notako μην καβαλησεις ποτε σου husaberg, παιζει να πας να φουνταρεις μετα

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2014
    Μηνύματα
    12
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/5108918/

    για το ύψος κάτι τέτοιο είχα κατα νού......το φοβάμαι όμως,θα έχω προβλήματα(εννοώντας ισορροπίας-κρατήματα ή και κανα φαγωμα αλυσίδας)?έχει κανείς να μου πεί καμία γνώμη ή εμπειρία ??????.....θα ρωτούσα τον ίδιο αλλά μιας και το πουλάει θα μου πεί τα καλύτερα :P

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nightraider Προβολή μηνύματος
    notako μην καβαλησεις ποτε σου husaberg, παιζει να πας να φουνταρεις μετα
    Τι μλκς
    Καλά θα προσέχω

  4. #34
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδες με τα πηρουνια του LC4... Με το πλαισιο του χτ τι θα κανει;;;
    Οκ γινεται αισθητα καλυτερο σιγουρα, θα θελει ομως και αντιστοιχη αναβαθμιση το αμορτισερ για να δουλευει σωστα. Και θα θελουν και ρυθμισεις να δεσουν με το ΧΤ. Θελει και μηχανουργειο να στα περασει και και και.. Και παλι οι δυνατοτητες θα μεινουν ανεκμεταλευτες. Τι να το κανει 48αρι πιρουνι το ΧΤ;;; Και ολα αυτα θελουν και λεφτα.
    Βαλε εκει κανενα ελατηριακι καλο μπρος πισω και εισαι κομπλε.
    Χαμενα λεφτα στην μεταπωληση ειναι τα υπολοιπα πιστευω.
    Με τα γραναζια παιξε οσο θες! Τζαμπα ειναι


    ειναι που ειναι και το lc4 μηχαναρα και αξιοποιει πληρως την πιρουναρα καλα μη τρελενεστε δεν ειναι και τοσο τρομερα τα πραγματα, και επισης η τοποθετηση δεν ειναι τοσο δυσκολη...και κατι ακομα μη φοβαστε μερικοι τα μηχανουργια επειδη ειναι σκοτεινα και βρωμικα μερη, αμα μπειτε μεσα δε θα σας πειραξουν (πολυ )


    επισης εσεις που του λετε να το μακρυνει αυτο προυποθετει ενα μοτερ που δε κρεμαει, το χτ την τελικη του την πιανει με 4η η 5η ειναι οβερντραιβ για ταξιδια σα τα αμερικανικα

  5. #35
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    ειναι που ειναι και το lc4 μηχαναρα και αξιοποιει πληρως την πιρουναρα καλα μη τρελενεστε δεν ειναι και τοσο τρομερα τα πραγματα, και επισης η τοποθετηση δεν ειναι τοσο δυσκολη...και κατι ακομα μη φοβαστε μερικοι τα μηχανουργια επειδη ειναι σκοτεινα και βρωμικα μερη, αμα μπειτε μεσα δε θα σας πειραξουν (πολυ )


    επισης εσεις που του λετε να το μακρυνει αυτο προυποθετει ενα μοτερ που δε κρεμαει, το χτ την τελικη του την πιανει με 4η η 5η ειναι οβερντραιβ για ταξιδια σα τα αμερικανικα
    Φοβαμαι εγω μεσα σε αυτα τα σπηλαια!!!
    Το LC4 εχει και μ@μω τη γεωμετρια! Καμια σχεση με του ΧΤ. Τωρα το αν αξιοποιειται πληρως το πιρουνι θα σε γελασω (σιγουρα οχι απο τους περισοτερους οδηγους). Δεν ειναι και EXC... αλλα εχει φοβερες δυνατοτητες εκτος δρομου.
    To ιδανικο για μενα παντως θα ηταν να μονταριστει το μοτερ του ΧΤ πανω στο LC4. LC3TB made in Greece και τα μυαλα στα καγκελα!!!
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #36
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Φοβαμαι εγω μεσα σε αυτα τα σπηλαια!!!
    Το LC4 εχει και μ@μω τη γεωμετρια! Καμια σχεση με του ΧΤ. Τωρα το αν αξιοποιειται πληρως το πιρουνι θα σε γελασω (σιγουρα οχι απο τους περισοτερους οδηγους). Δεν ειναι και EXC... αλλα εχει φοβερες δυνατοτητες εκτος δρομου.
    To ιδανικο για μενα παντως θα ηταν να μονταριστει το μοτερ του ΧΤ πανω στο LC4. LC3TB made in Greece και τα μυαλα στα καγκελα!!!
    γιατι να χασεις 15 αλογα? xr650dallara με αναρtησεις ktm

  7. #37
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    γιατι να χασεις 15 αλογα? xr650dallara με αναρtησεις ktm
    Καλα τα λες!
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2013
    Μηνύματα
    44
    Για μένα αν θες περισσότερη δύναμη η μόνη λύση είναι FCR, απλα καμια σχέση με πριν και απολυτος καμια σχέση με το να άλλαξες πιστόνι και εκκεντροφόρο και οτι άλλο είπε ο Πάνος τέλος πάντων. Εγω πριν βάλω στο δικό μου εκανα μερικές βολτες το ΧΤ ένως φίλου που έχει FCR, ροικη και εκκεντροφόρο και το ΤΤ ενώς άλλου που έχει 97χιλ πιστόνι,ροικη και εκκεντροφόρο. Και τα δυο motard φυσικά. Τα FCR ήταν το κάτι άλλο απλα επαθα πλακα.... Δεν συγκρινόταν ουτε για αστείο με τις αλλαγές του άλλου.
    Επίσης η ρύθμιση του δεν είναι και τόσο τρομερή αν εχεις καλό μάστορα. Στο δικό μου με FCR39 πάω πορεία με 5 ,στις 3000 στροφές, στα 110 πραγματικά. Επίσης το κοντέρ σε εμένα τουλάχιστον δεν κλέβει 20χιλ/ωρα αλλά γύρο στα 5 τώρα για το δικο σου δεν ξέρω, εγώ το έχω τεσταρει αρκετές φορες και με διαφορετικές ταχύτητες με ενα φιλο που έχει R6 και πιστεύω οτι εκείνο είναι ακριβές. Τώρα ως προς την κατανάλωση άστα πονεμένη ιστορία..........
    Ακριβός βέβαια δεν ξέρω ποσο καεί αλλά εγώ με καθημερινή χρήση ( πολλά χιλιόμετρα ) και αρκετές καγκουργιες ( χεχεχε ) καίω τα 20€ μέσα σε 2,5 μέρες, τωρα αν μιλήσουμε και για Σαββατοκύριακο που οι κακγουργιες αυξάνονται.........
    Επίσης αν βάλεις 39αρια στα χαμηλά θα μπερδεύει λίγο αν ανοιξεις πολύ απότομα στα 35αρια δεν ξέρω γιατί φίλος μου που τα έβαλε έκανε μαζί και ροικη και και έβαλε εκκεντροφόρο.
    Απο θέμα αξιοπιστίας εγώ μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα... Ο φίλος με τα 35αρια τα έχει 3 χρόνια με καθημερινή χρηση και πολλά χιλιόμετρα και πάλι δεν είχα κάποιο θέμα.
    Για τις αναρτήσεις αν κοιταξεις σχετικό θέμα που είχα κανει πριν λίγο καιρό ενα παιδί που είχε βάλει upd από ΚΤΜ νομιζω είχε πει οτι του είχε στοιχίσει σύνολο 500+€ . Εγώ δεν νομιζω οτι αξίζει, τώρα αυτό είναι στην κρίση του καθενός. Εγώ έχω σκοπό να βάλω, μπροστά παντα, σκληρά ελατήρια ( WP) και καινούργια υγρά. Πιστεύω θα είναι εντάξει και έχει κοστος 150€.
    Τώρα σε σχέση με το XTX και με τα FCR μονο το περνάς για πλάκα βεβεα θα καις τρεις φορές την βενζίνη που καίει αυτό. Εμένα αυτό δεν με πειράζει, όχι γιατί μου περισσεύουν αλλά αν ήθελα να κάνω οικονομία και όχι την καυλα μου θα είχα πάρει κάνα σκούτερ.


    Όλα αυτά στα λέω απο προσκοπική μου πείρα με αυτά τα μηχανάκια όχι θεωρητικά ή επειδή έτσι έχω δει/ακούσει. ( εκτός απο το θέμα της ανάρτησης φυσικά )

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2013
    Μηνύματα
    44
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=140081
    Γράψε λάθος στο θέμα της ανάρτησης 700+€ σύμφωνα με το παιδι πάντα.

  10. #40
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Κανα 300αρι μαζι με τα περαστικα για μπρος πισω ελατηρια νομιζω.
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos.M Προβολή μηνύματος
    Όλα αυτά στα λέω απο προσκοπική μου πείρα με αυτά τα μηχανάκια
    το παίρνετε και κατασκήνωση;

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2013
    Μηνύματα
    44
    Χαχαχαχαχαχαχαχα
    Προσωπική ήθελα να πω αλλά το άλλαξε η αυτόματη διόρθωση..... Χαχαχαχαχαχα

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2014
    Μηνύματα
    12
    σε ευχαριστώ πολύ Nikos.M πολύ κατατοπιστικός

  14. #44
    Τα fcr δεν δουλευουν σωστα με μαμα κυβισμο,ασε που δεν δουλευουν και με φιλτρο.
    Ο crd λαιμος ειναι μουφα,ψαξε για λαιμους devil και εξατμιση yoshimura Rs3 για Xr.

  15. #45
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2013
    Μηνύματα
    44
    Το οτι δεν δουλεύουν με φίλτρο γιατί είναι πρόβλημα;;;
    Επίσης πώς προσδιορίζεις το σωστα ;;; Και για να μην μπερδεύει δεν έχει σημασία ο κυβισμός αλλά ο εκκεντροφόρος αλλά και παλι αν νιώθεις λίγο δεν θα σου μπερδεύει.
    Οι devil είναι οτι καλύτερο αλλά δεν αξίζουν τα λεφτά τους οπως και η εξάτμιση. Κοστίζουν περίπου 400€ μαζί μεταχειρισμένα και δεν δίνουν και τίποτα σπουδαίο.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2016, 20:37
  2. Τι να ντυθώ στις απόκριες του χρόνου;
    από bonepeeler στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2005, 18:18
  3. πώς μπορώ να βρω το manual του monster 620 i.e. του 2003??
    από nimbus στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 19:09
  4. Πως να κλείσουμε το πορτάκι του cd
    από sonic22 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF