Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 81

Θέμα: Μαγαζί για τακάκια

  1. #31
    BMW R 1200 GS Adventure. Το avatar του/της felter
    Εγγραφή
    21/03/2007
    Μηνύματα
    309
    Η BMW ΦΟΡΑΕΙ ΒREMBO.
    TA ΒREMBO TA ΦΤΙΑΧΝΕΙ Η TEXTAR
    ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟ Brake Shop ΦΤΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΤΗΝ BMW TA ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΕΕΙ BMW ΕΠΑΝΩ
    ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΣΑΝ ΤΑΚΑΚΙΑ
    ΤΑ CARBON LOREN ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ
    ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΦΡΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΥΨΗΛΗΣ R1100GS

  2. #32
    felter,

    τα έχει το brake shop τα δικά σου?

  3. #33
    BMW R 1200 GS Adventure. Το avatar του/της felter
    Εγγραφή
    21/03/2007
    Μηνύματα
    309
    OXI ΣTON ΓΑΛΕΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΔΙΣΤΙΧΟΣ.
    90 € ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΠΕΡΙΠΟΥ.

  4. #34
    παντος και τα ebc σαν τακακια ειναι πολυ καλα,εγω αυτα χρησιμοποιω και ειμαι ευχαριστημενος αμερικανικα ειναι

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Θα προτεινα carbon-lorraine σε παστα αναλογου τυπου με αυτη που εχουν τα εργοστασιακα τακακια.
    Αυτο και τελλλος.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #36
    καλα είναι τα carbon-lorraine αλλά "τελειώνουν" γρήγορα. Εγώ πάντως brembo έβαλα τελευταία φορά με 55 ευρώ στο Μοτο-Ζητα, βουλιαγμένης 67 κι είμαι πολυ ευχαριστημένος

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    επειδη η κοροιδεια στην ελλαδα συνεχιζεται παρολο που οι κωλοι στους επαγγελματιες του χωρου εχουν σφιξει,καλα κανει ο φιλος με την Bmw και το ψαχνει και δεν πληρωνει τα κερατιατικα της bmw.
    οπως ειναι γνωστο ολα τα τακακια και τα αναλωσιμα γενικα το καθε εργοστασιο τα παραγγελνει απο προμηθευτες...
    αρα δεν ξερω το φοραει το bmw σιγουρα ομως με ενα aftermarket επωνυμο ουτε δισκους θα φας για πλακα ουτε την τσεπη σου θα χαλασεις...απλα θα πειραματιστεις για το ποια παστα σε βολευει απο αποψη υπερθερμανσης,χιλιομετρικης αποδοσης ,βρωμιας και αισθησης...

    το Kle εχει αλλαξει ουτε και εγω ξερω ποσες παστες και μαρκες...ΑΠΟ ολα αυτα κατεληξα σε κατι κινεζικα που δεν θυμαμαι τωρα την μαρκα τους με 14€ το ζευγος εμπρος...ουτε βρωμια ουτε υπερθερμανση ουτε μαυρισμενη δισκοπλακα...τι ferodo,τι daytona κτλ...τα Ferodo platinum εμεναν στα 6000km..τα daytona και 20.οοοkm να τα ειχα επανω δεν ελιωναν με τιποτα..και αλλες μαρκες που δεν θυμαμαι τωρα...

    η δισκοπλακα ειναι 10 χρονων με 55.000km επανω περιπου...
    με τρομπα απο ZZR 1100 επανω και σωληνακι,σιγουρα τα τακακια την ακουνε κανονικα..και ομως με 14€ ειμαι πολυ

    Ps.ford maverick...η αντιπροσωπεια ζηταει για τακακια 150€!!!!
    με 40€ εκανα την δουλεια μου..εδω δεν παιζουν κινεζικα αλλα μονο ευρωπαικα .lucas,bosch,textar,mintex κτλ...μακρια απο ferodo!
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
    Πήρα τηλέφωνο στο Brake Shop, αλλά για να πω την αλήθεια

    δε μου άρεσε και πολύ ο τόνος τους όταν ζήτησα τιμή για τακάκια και εγκατάσταση.

    Πες μας λίγο γρήγορα τι θες, έχουμε πίεση, πέρασε από δω για να δούμε κλπ
    φυσιολογικο το βρισκω... μπορει να εισαι απο τον ανταγωνισμο...


    περνα απο εκει... το παιδι ξερει τη δουλεια του

  9. #39
    Thirty(One) Dirty Το avatar του/της motaba
    Εγγραφή
    08/05/2006
    Μηνύματα
    857
    Για τα φρένα του GS δεν ξέρω αλλά εκτός από δαγκάνες η Brembo βγάζει και τακάκια..

    Πάντως όσο αφορά τα αυτοκίνητα υπάρχουν μόνο 2-3 εταιρείες κατασκευής που βγάζουν τακάκια για όλα τα αυτοκίνητα σύμφωνα με τις προδιαγραφές του κατασκευαστή..

    Δηλαδή το τακάκι που πουλάει η Honda ας πούμε χλωμό είναι να φτιάχνεται στο εργαστάσιό της στην Ιαπωνία ..

    Προφανώς τα παραγγέλνει σε τρίτους πιστοποιημένους κατασκευαστές και μέσα στην παραγγελία είναι και το σηματάκι της πάνω...

    Εφόσον βρείς τακάκι με τον ίδιο κωδικό τυπομένο πάνω ( παίζει αυτό ) - θα δείς ότι σε κάποιο σημείο είναι λίγο φαγωμένο το τακάκι...σε εκείνο το σημείο μπαίνει το σήμα της εταιρείας που κάνει την παραγγελία..
    Η εταιρεία κατασκευής προφανώς εκτός από της παραγγελίες που έχει δίνει και ως aftermarket ΤΟ ΙΔΙΟ τακάκι..




  10. #40
    Καλησπέρα και απο εμένα, για το Brake shop τελείως απαράδεκτος και τηλεφωνικός αλλά και live είναι ο άνθρωπος. Όταν ψαχνόμουν για τακάκια και πήγα απο εκεί μόνο που δεν με έδειρε....
    Carbon loraine και απο μένα, σε tdm 900 βρήκα την υγειά μου.
    Δίπλα στο brake shop υπάρχει μαγαζί με carbon, εκεί τα έβαλα εγώ

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από leros2004
    για το Brake shop τελείως απαράδεκτος και τηλεφωνικός αλλά και live είναι ο άνθρωπος.
    Για live δεν ξέρω , αλλά για τηλεφωνικώς ... δεν λέει ο φίλος με τίποτα . δυο φορές πήρα , και όλο μισόλογα ήταν , και μασημένα λόγια .

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από leros2004
    Καλησπέρα και απο εμένα, για το Brake shop τελείως απαράδεκτος και τηλεφωνικός αλλά και live είναι ο άνθρωπος. Όταν ψαχνόμουν για τακάκια και πήγα απο εκεί μόνο που δεν με έδειρε....
    xaxaxxaxaxaa

    isws kammia fora na einai ligo apotomos alla ξερει καλα τη δουλεια του...


    κι εγω παλια ειχα διαβασει ασχημη αναδραση για την επαγγελματικη του συμπεριφορα, αλλά όταν πήγα (γιατι ηθελα να δω τι παίζει)

    καταλαβα πως ξέρει...

    αρκει να ξερεις κι εσυ τι θελεις να κανεις με το μηχανακι σου...

    πολη;

    ταξιδια;

    φρεναρεις πολυ;

    ή εισαι γλυκος στο φρενο;

    κανεις χωμα;
    κανεις ΚΑΙ χωμα;


  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
    Για live δεν ξέρω , αλλά για τηλεφωνικώς ... δεν λέει ο φίλος με τίποτα . δυο φορές πήρα , και όλο μισόλογα ήταν , και μασημένα λόγια .
    τα ξαναπαμε αυτα...


    ειναι καχυποπτος προφανως οταν ζηταει ο αλλος τιμες τηλεφωνικος...

    αν πας αυτοπροσωπος σου τις λεει!

  14. #44
    και προς Θεου δεν εχω κανεναν λογο να υπερασπιζομαι κανεναν επαγγελματια του χωρου...


    απο την αλλη παλι πρεπει ολοι μας να καταλαβουμε πως πολλες φορες ισως ειναι καλυτερα να εχουμε την δικια μας, προσωπικη αποψη επι την δουλεια και συμπεριφορα του καθενος!

    ακουσα εδω μεσα για λαστιχά που ειναι σουπερ ντουπερ... και πηγα και βαραγε την δαγκανα μου με σφυρι μπας και μπει το εμβολο μεσα! (επαγγελματισμος) ειπε και την απιστευτη φραση "εγω ειμι το μανιουαλ" οταν του εδειξα πως εχω αποστηθισει το κατα ΚΤΜ σωστο τανυσμα της αλυσιδας !

    και για τον μπρεικ σοπ ειχα διαβασει τα χειροτερα και στεναχωρηθηκα οταν τον ειδα που δεν πηγαινα νωριτερα

  15. #45
    Ελα ρε παιδιά , από επαρχία είμαι και το λέω στο τηλέφωνο ... για να με προσέξει ο άλλος , οτι δηλαδή δεν είμαι κανένας βαριεστημένος περίεργος ,
    που έχω τσάμπα χρόνο στο κινητό για σκότωμα .

    Δεν τον καταδικάζω , αλλά δεν είναι και συνεργάσιμος .

    Και επειδή εμένα με καίνε πρακτικά θέματα , ας βγει κάποιος απο επαρχία που παράγγειλε αντικαταβολή , να μας πει σε πόσο χρόνο εξυπηρετήθηκε .

    Ετσι για να έχουμε μια πλήρη εικόνα.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πειτε μαγαζι για λαστιχα...
    από OrEsTiS82 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2007, 19:31
  2. μαγαζι για βελτιωσεις?
    από OzZzZzY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 03:33
  3. κανα μαγαζι για φλασ&αναδιπλωμενη?
    από Kenai στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2006, 14:48
  4. Μαγαζί για να δώσω παπί μεταχειρισμένο
    από Λεωνίδας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2006, 15:08
  5. Για Τακακια, Προτασεισ?
    από kapeos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 15:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF