Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 57

Θέμα: ΠΕΡΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    ωραίο ρε παιδιά το e-bike αλλά δε μπορώ να το διαβάζω στο ταξί για να περνάνε πιο ευχάριστα οι ώρες.ενώ τα αλλά ,είναι πρακτικά και τα αγοράζω καμία φορά όταν έχουν κανα ωραίο θέματακι...
    Το μεγαλύτερο κακό βέβαια που έχουν τα χάρτινα είναι ότι πιάνουν χώρο...ενώ το e-bike κερδίζει και σε αυτόν τον τομέα...

    Δεν το συζητάμε ,το e-bike είναι πολύ μπροστά...

    φιλε οι μοτοσυκλετιστες δεν μπαινουν σε ταξι...
    κατι κανεις λαθος...

  2. #32
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    το συμπέρασμα λοιπόν αν κατάλαβα καλά είναι οτι τα ελληνικά περιοδικά όπωσ έχουν καταντήσει πιά δεν μασ αντιπροσοπεύουν και στρεφόμαστε σε ξένο τύπο η σε sites και forum για να ενημερωθούμε?

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    φιλε οι μοτοσυκλετιστες δεν μπαινουν σε ταξι...
    Ουτε φοράνε λευκα γυαλια αλλα αυτό ειναι άλλο ζήτημα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #34
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    ?????????????????

  5. #35
    Fun times! :) Το avatar του/της QSpec
    Εγγραφή
    11/07/2006
    Μηνύματα
    1.064

    Re: Re: ΠΕΡΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    κανένα... άρθρα γραμμένα λές και είναι copy paste απο μπροσούρες αντιπροσωπίας ...

    στο ιντερνετ πλέον βρίσκεις ότι θες και αν επιμένεις να έχεις κάτι δημοσιογραφικό, πας στο e-bike.gr που είναι δωρεάν και δεν υστερεί σε τίποτα απο τα άλλα περιοδικά. Αν τα αγγλικά σου είναι καλά, χτυπάς και μια ηλεκτρονική συνδρομή σε ένα αγγλικό ή αμερικάνικο περιοδικό και είσαι κομπλέ (πληρώνω ~ 5 ευρώ ετήσια συνδρομή στο sportrider.com, ηλεκτρονική διανομή 10 τεύχη/χρόνο στο pc μου). Και εννοείται πως το επίπεδο των άρθρων δεν έχει καμία σχέση με των ελληνικών περιοδικών
    +2

    Πήρα ένα μετά από πολύ καιρό και δεν διάβασα κανένα νέο που να μην το είχα διαβάσει ήδη στο internet και καμιά παρουσίαση που να με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Και ακόμα και αυτές που δεν με ενδιέφεραν μου φάνηκαν ανούσιες.

    Από την στιγμή που υπάρχουν όλα τα νέα online και forums όπου μπορείς να βρεις γνώμες ανθρώπων που ζούνε με την μηχανή για την οποία γράφουν και δεν την παίρνουν απλά για βόλτα μερικών ωρών δεν χρειάζεται να αγοράσω περιοδικό.

    Η προτίμηση μου για portal σχετικά με μηχανές: http://www.onewheeldrive.net/
    Bigger Bikers Bounce Better
    Fun times!

  6. #36
    εγω δεν περνω πια περιοδικα μοτοσικλετας. εν ενδιαφερομε για να διαβασο για καποιο νεο μοντελο απλα περνο το διαφιμηστηκο τησ αντιπροσωποιας. γιατι νομιζετε οτι στο περιοδικο θα γραφει τιποτε διαφορετικο? αντιγραφη του διαφιμιστηκου της αντιπροσωποιας ειναι οποτε αφου μπορεισ να το παρεισ τζαμπα γιατι να πληροσεις το διαφιμιστηκο στο περιοδικο?
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Πάντως στο τελευταίο EDITORIAL του E-BIKE περιγράφεται μια κατάσταση ζοφερή...Το πιθανότερο είναι να κλείσει ή να αλλάξει μορφή μιας και ο ίδιος ο Δάλλας λέει ότι δεν είναι βιώσιμο με την σημερινή του μορφή...

    Δεν ξέρω μάλιστα αν υπάρχει κάποιος τρόπος-πρόταση ενίσχυσής του αν θέλουμε να έχουμε δωρεάν (ή έστω "ψιλοδωρεάν") ηλεκτρονικό μοτοπεριοδικό...

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Συμφωνώ σε ό,τι αναφέρθηκε για τα περιοδικά και το ebike (το οποίο προσφάτως ανακάλυψα, και είναι καλό).

    Το Σαββάτο βλέποντας τα motogp άκουσα σε διαφήμιση για το Ignition (καινούργιο) και έδινε μαζί πρώτο και δεύτερο τεύχος. Δεν είναι περιοδικό μοτοσυκλέτας, είναι τεχνολογίας και καινοτομίας. Με τράβηξε το γεγονός ότι γράφει ο Χοϊδάς και ότι είχε αφιέρωμα στο αυτοκίνητο που φτιάχνει ο Κορρές.

    Σε πρώτη επαφή δε μου γέμισε το μάτι (στο περίπτερο το βρήκα με την τρίτη φορά μιας και είναι λεπτό, 100 σελίδες βέβαια) και έκανε 5,9 ευρώ το τεύχος (στην "προσφορά" έδινε και τα δύο σε αυτή την τιμή). Διαψεύσθηκα. Μπορεί να είναι μικρό στο μάτι αλλά έχει "ειδικό βάρος". Πολύ πράμα μέσα. Καμία σχέση με κολάζ φωτογραφιών που είναι πλέον τα περισσότερα περιοδικά. Με μικρά γράμματα (όχι τεράστια για να γεμίζουμε τις σελίδες) και πολλές πληροφορίες. 10-12 σελίδες για το αυτοκίνητο του Κορρέ, αφιέρωμα στην τεχνολογία των gp στην εποχή των 4χρονων και πάρα πολλά τεχνικά θέματα. Σίγουρα αξίζει τα λεφτά του.

    Σχόλιο τρίτου που διάβασε κάμποσο: "καιρός ήταν να αρχίσουν να εξηγούν ορισμένα πράγματα". Και έτσι είναι. Η μοτοσυκλέτα έχει γίνει τόσο μαζική πλέον (κοινώς έχει και η κουτσή Μαρία) που όσοι ενδιαφέρονται για κάτι παραπάνω δεν μπορούν να βρουν τίποτα στον "ειδικό τύπο", που πλέον μόνο ειδικός δεν είναι. Έχω ΜΟΤΟ του '90 και έχει μέσα 10 σελίδες αφιέρωμα στην αεροδυναμική της cbr, εξηγεί φυσική, θεωρίες ρευστών, τυρβώδεις ροές, παπάδες! Έχει ακόμα και τρόπο για να μετρήσεις την αεροδυναμική της μοτοσυκλέτας σου (χοντρικά). Και τα σημερινά έχουν άρθρο πως να αλλάξεις τακάκια...
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Δεν ξέρω μάλιστα αν υπάρχει κάποιος τρόπος-πρόταση ενίσχυσής του αν θέλουμε να έχουμε δωρεάν (ή έστω "ψιλοδωρεάν") ηλεκτρονικό μοτοπεριοδικό...
    στην ιστοσελίδα του, έχει στα δεξιά επιλογή donate (μέσω paypal)

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ουτε φοράνε λευκα γυαλια αλλα αυτό ειναι άλλο ζήτημα
    ok!



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	noriyuki haga podium valencia1.jpg 
Προβολές:	212 
Μέγεθος:	94,7 KB 
ID:	202736

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Για την ιστορία, αν θυμάμαι και καλά, έχω την εντύπωση ότι ο φίλος Allst@rf στο ταξί κάθεται στη θέση του οδηγού.
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
    Για την ιστορία, αν θυμάμαι και καλά, έχω την εντύπωση ότι ο φίλος Allst@rf στο ταξί κάθεται στη θέση του οδηγού.
    και ποιος το οδηγα τοτες??
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  13. #43
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.218
    Οι του ebike κανουν οτι ειναι δυνατον να προσφερουν σε ολους μας ενα περιοδικο οπως θα επρεπε να ειναι. Στα @ρχιδια τους αν η αντιπροσωπια δε τους δωσει μηχανακι στο επομενο τεστ γιατι το προηγουμενο μηχανακι που τεσταραν ηταν χρεπι και το εγραψαν. Αν ειναι καλο θα το πουν, αν ειναι για τα μπαζα δε θα το κρυψουν.

    Αυτο που πραγματικα θελουν ειναι να βλεπουν τα downloads καθε μηνα να ανεβαινουν.
    Πως ειναι να εχεις 100 ευρω στη τρπεζα και καθε μηνα να βλεπεις να αυξανονται απο τους τοκους? Ε καπως ετσι αισθανονυνται και αυτοι οταν οι εγγραφες αυξανονται.
    Αν τους ρωτησεις αν προτιμουν donate 10ευρω πχ, η να πεις για το ebike σε 5 φιλους σου, θα προτιμησουν το δευτερο. Γιατι αυτο σημαινει οτι ο κοσμος αναγνωριζει και εκτιμα τη προσπαθεια τους, και αυτο επιζητουν


    Θα εγραφα και πολλα αλλα, αλλα ακομα περιμενω την επιταγη που μου υποσχεθηκαν
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  14. #44
    υπαρχει δυνατοτητα να μετατρεψω τα ebike σε pdf ? η οποιαδηποτε αλλη μορφη απλα να μπορω να τα εχω στον υπολ και να μπορω να τα διαβασω χωρις ιντερνετ.

  15. #45
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Κάνε εγγραφή και το κατεβάζεις σε pdf
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΕΡΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ...
    από booktsio στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 09:19
  2. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  3. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:38
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF