Σελίδα 3 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 242

Θέμα: drz 400

  1. #31
    ναι ρε αυτο το κιτακι που λες πρεπει να το χω δει κ εγω!! το θεμα ειναι οτι ο κυληνδρος μου ειναι αριστος κ δεν καιγομαι για υπερκυβισμο! κεφαλη αν χρειαστω ποσο κ αν θα βρω ειναι αυτο που με καιει! να σε ρωτησω το "γρηγορο" drzακι δεν εβγαινε με μανιβελα? το δικο μου γιατι δεν εχει? οχι οτι με χαλαει τισ βαρεθηκα τοσα χρονια με τα καθαρα που ειχα απλα απο περιεργεια!!!

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    ναι ρε αυτο το κιτακι που λες πρεπει να το χω δει κ εγω!! το θεμα ειναι οτι ο κυληνδρος μου ειναι αριστος κ δεν καιγομαι για υπερκυβισμο! κεφαλη αν χρειαστω ποσο κ αν θα βρω ειναι αυτο που με καιει! να σε ρωτησω το "γρηγορο" drzακι δεν εβγαινε με μανιβελα? το δικο μου γιατι δεν εχει? οχι οτι με χαλαει τισ βαρεθηκα τοσα χρονια με τα καθαρα που ειχα απλα απο περιεργεια!!!
    To 'K ειναι ιδιο με το 'Ε αλλα εχει μονο μανιβελα , αρα δεν εχει μπαταρια και εχει πιο ελαφρυ στροφαλο . Το 'Κ δεν ηρθε ποτε εδω . Κιτ για μανιβελα βρισκεις παντως στο γνωστο μερος..!

    ΕΔΩ εχει ολα τα DRZ400 που βγηκαν ποτε , στις Ηνωμενες Πολιτιες αλλα αυτα ειναι , το μονο που λειπει ειναι το "Αυστραλεζικο" drz που ειναι ενα 'Ε με τα φωτα/φλασακια , το κοντερ και το υποπλαισιο των 'S/'SM .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  3. #33

    Thumbs up

    μπραβο σου παντως ρε φιλε εχεις ριξει πολυ ψαξιμο πανω στον τομεα drz.. οτι κ να ρωτησω εχεις μια απαντηση κ μια σελιδα ετοιμη! εισαι ωραιος! μου λεει ενας φιλος μου το μηχανακι σου δεν ειναι το γρηγορο μοντελο γιατι τα γρηγορα εχουν μανηβελα! κ προς στιγμη απορησα κ λεω μηπωσ εχει δικιο αλλα μετα σκεφτηκα! εχω πλαστικο ντεποζιτο, δεν εχω κοντερ, εχω fcr, δεν εχει πισω πατακια ουτε καν τρυπες στο υποπλαισιο. κ λεω αποκλειεται να χουν γινει τοσες μετατροπες ειναι το Ε!!!!!!

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    μπραβο σου παντως ρε φιλε εχεις ριξει πολυ ψαξιμο πανω στον τομεα drz.. οτι κ να ρωτησω εχεις μια απαντηση κ μια σελιδα ετοιμη! εισαι ωραιος! μου λεει ενας φιλος μου το μηχανακι σου δεν ειναι το γρηγορο μοντελο γιατι τα γρηγορα εχουν μανηβελα! κ προς στιγμη απορησα κ λεω μηπωσ εχει δικιο αλλα μετα σκεφτηκα! εχω πλαστικο ντεποζιτο, δεν εχω κοντερ, εχω fcr, δεν εχει πισω πατακια ουτε καν τρυπες στο υποπλαισιο. κ λεω αποκλειεται να χουν γινει τοσες μετατροπες ειναι το Ε!!!!!!
    Εχω αποστολη απο τον Θεο να βοηθαω τα DRZόαδελφια μου!

    To 'E +το 'K εχουν και πιο κοντο υποπλαισιο , στα 'S/'SM φτανει μεχρι το τελος του πλαστικου φτερου πισω , στα 'Ε+'Κ μεχρι λιγο μετα τη σελα . Εκει ειναι μια καλη διαφορα σε βαρος σε σχεση με τα αλλα δυο αδερφακια του , το τεποζιτο το πλαστικο δεν εχει και τοση διαφορα τελικα , ειναι αστεια η διαφορα .
    Το δικο μου παντως εχει πλαστικο τεποζιτο , σα του 'Ε αλλα μαυρο γιατι ειναι απο το αντιστοιχο του KLX400R ! Συλεκτικο κομματι!!!

    Πες του φιλου σου οτι ενταξει CRF δεν ειναι αλλα τη κανει καλα τη δουλεια του!
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  5. #35
    γιατι το ειπες τωρα αυτο? λες και ηξερες! ο φιλος μου αυτος εχει crf 450!!! xaxa

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    γιατι το ειπες τωρα αυτο? λες και ηξερες! ο φιλος μου αυτος εχει crf 450!!! xaxa
    Κι εμενα ενας φιλος εχει ενα crf450Xsm και πειραζομαστε συνεχεια
    Ειναι εργαλειαρα το crf παντως ! Για καθημερινο μηχανακι να κανω τις δουλειες μου δε θα το επερνα αλλα για να κανω μονο τις βολτες μου θα ηταν ΟΤΙ πρεπει!
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  7. #37
    ναι ναι αστο! ειναι πολυ παιχνιδι αλλα ειναι για μια ωρα την ημερα να ξεδινεις. τιποτα παραπανω. ουτε βολτα ουτε αποσταση ουτε τιποτα!!! φιλε παω για ποτακι αυριο που θα μαθω θα σου πω τα νεα μου κ ελπιζω να μην χρειαστω κεφαλη τελικα!!

  8. #38
    Ειχαμε κανα νεο???
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  9. #39

    Angry

    οχι ρε φιλε! χτυπησε ο μηχανικος μου το ποδι του κ εκανε μια εγχειρηση κ ειναι κλειστο το μαγαζι μεχρι αυριο την καντεμια μου μεσα!!! με εχει φαει η αγωνια μην χρειαστει καινουργια κεφαλη κ λογικα θα ειναι κ ακριβη κ αστα να πανε!!! θα σου πω αυριο οποτε που θα ανοιξει το μαγαζι!!!

  10. #40

    Talking

    Και ναι λοιπον εχτες μπορεσε κ μιλησε ο μηχανικος μου με τον μηχανουργο και μαθαμε το πολυ ευχαριστο νεο οτι η κεφαλη δεν εχει σοβαρο προβλημα κ επισκευαζεται με μικρο κοστος!! Εφυγε ενα βαρος απο πανω μου γιατι δεν θελω καν να φανταστω ποσο μπορει να κοστιζει μια καινουργια κεφαλη! Οποτε οι εκκεντροφοροι ειναι καλοι, το πιστονι επισης αρα αλλαζουμε τα ελλατηρια, τα τσιμουχακια των βαλβιδων κ φλατζες κ ειναι ετοιμο το DRZ!!!!!!! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ!!!!

  11. #41
    Μια χαρα

    Απο ζιγκλερωμα τι φοραει??? Ειναι μαμα ή το ειχε ρυθμισει ο πρωην ?
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  12. #42
    Δεν εχω ιδεα φιλε!! Σκατα απο οτι καταλαβα ο πρωην οτι να ναι ηταν κ δεν ηξερε τιποτα. εδω δεν ηξερε εαν το μηχανακι του εχει 2 ή 3 ελλατηρια απο εκει κ περα βγαλε συμπέρασμα!! Εχεις να προτηνεις τιποτα καλο; ;-)

  13. #43
    Για 'Ε το βασικο τζεταρισμα ειναι οκ αν δε το εχει πειραξει ,
    main jet 165 και τη μαμα βελονα στο 5ό κλιπ ( απο πανω προς τα κατω ) .
    Το πιο σημαντικο ειναι να ρυθμιστει η αντλια επιταχυνσης , στα "παλιοτερα"/ old style FCR σα του 'Ε η αντλια ψεκαζει 4 δευτερολεπτα ενω κανονικα πρεπει να ψεκαζει για 1 δευτερολεπτο!
    Αυτο για να ρυθμιστει θελει :
    Α) Taffy mod ενα κολαρο με μια ακεφαλη βιδα που το βαζεις στο ραβδι της αντλιας και το ρυθμιζεις μεχρι ο χρονος ψεκασμου να ειναι 1-1,5 δευτ . Το βρισκεις σε μαγαζια με ειδη μοντελισμου , καπως ετσι μοιαζει .

    Β) Περνεις τη μεμβρανη απο το crf450 ε αυτο το κωδικο και τελωνεις .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  14. #44
    Δεν καταλαβα σχεδον τιποτα αλλα δεν πειραζει ο μηχανικός μου ειναι γατα θα την βρει την ακρη αλλα πριν το ανοιξω το μηχανακι που εκανα βολτες μια χαρα ακουγε στο γκαζι!!!

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VIDAS
    Το πιο σημαντικο ειναι να ρυθμιστει η αντλια επιταχυνσης , στα "παλιοτερα"/ old style FCR σα του 'Ε η αντλια ψεκαζει 4 δευτερολεπτα ενω κανονικα πρεπει να ψεκαζει για 1 δευτερολεπτο!
    Αυτο που μου πουλησες είναι ρυθμισμένο;
    Ρωταω, γιατί ακόμα δεν το έβαλα κι αμα είναι να κάνω την μόντα...

Σελίδα 3 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF