Προβολή αποτελεσμάτων ψηφοφορίας: ΚΤΜ και αξιοπιστία

Ψηφοφόροι
182. Δεν μπορείτε να ψηφίσετε
  • Είμαι ή ήμουν ιδιοκτήτης KTM και τα KTM είναι αξιόπιστα.

    67 36,81%
  • Είμαι ή ήμουν ιδιοκτήτης KTM και τα KTM είναι αναξιόπιστα και ζημιάρικα.

    12 6,59%
  • Δεν θα αγόραζα ποτέ KTM γιατί χαλάει.

    15 8,24%
  • Θα ήθελα να έχω KTM, γιατί είναι πανέμορφο και βρωμόγκαζο, αλλά φοβάμαι.

    35 19,23%
  • Θεωρώ τα KTM τόσο αξιόπιστα που άνετα θα αγόραζα ένα.

    28 15,38%
  • Δεν εχω ιδέα απο μηχανάκια κι απλά τρολάρω.

    9 4,95%
  • Είχα/εχω/θελω να έχω ΚΤΜ για τις δυνατότητες που έχει, άσχετα αν είμαι κουλός.

    16 8,79%
Σελίδα 3 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 173

Θέμα: KTM και αξιοπιστία

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Κάτσε να σπάσω τον κουμπαρά μου και αν φτάσουν για μένα σου δίνω τα υπόλοιπα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Στη σειρά σου κύριος.

    Η διαδικασία:
    Περιμένεις να τελειώσει το πολ, έρχεται πμ από σουπιά, κανονίζετε ραντεβού κάπου στο οροπέδιο, σου τα δίνει στο χέρι (όχι τράπεζες κλπ.)


    προς το παρόν θα βολευτώ με αυτό :
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_9540 (440 x 295).jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	25,4 KB 
ID:	308202

  2. #32
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    προς το παρόν θα βολευτώ με αυτό :
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_9540 (440 x 295).jpg 
Προβολές:	172 
Μέγεθος:	25,4 KB 
ID:	308202
    Εχετε το ιδιο μηχανακι με το γιο μου...

  3. #33
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Απο την εμπειρια μου με τα 950/990 πιστευω οτι τα ΚΤΜ ειναι αξιοπιστα αλλα απο την αλλη καταλληλα μονο για αυτους που ειτε θα τα πηγαινουν στην μηχανικαρα που θα κανει τα σερβις 'by the book' και θα ξαναβαζουν ολες τις βιδες στη σωστη μερια, ειτε γι' αυτους που το χαιρονται να τα ξεβιδωνουν και να τα βελτιωνουν. Οι ενδιαμεσες καταστασεις ειναι προβληματικες γιατι εχουν καποια χαζοπροβληματα με δυο-τρια εξαρτηματα κατωτερα των περιστασεων και του συνολου της μηχανης. Σε καθε περιπτωση, ειναι εκπολιτισμενα αγωνιστικα μηχανακια και ως τετοια πρεπει να αντιμετωπιζονται.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #34
    Το ένα δεν μου έφτανε κ πήρα και 2ο.. καλά είναι μωρέ.. τρώγονται..
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  5. #35
    ρε..ελατε να οργανωθούμε να κάνουμε μια αντιπαράθεση της προκοπης να θυμηθούμε τα παλια...

    δεν θα αγοραζα ποτε γιατι χαλαει...


    μα να μην πεφτει η τιμη στο 990 που ειναι μπ@ρδελο και βγηκε και το 1190...

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ρε Σπύρο και εγώ το θεωρώ γελοίο που το συζητάμε αλλά είμαι πραγματικά περίεργος να δω τι πιστεύει ο κόσμος γι' αυτά τα κτμ τέλος πάντων.

    Μετά το japan vs Εurope έρχεται το ktm vs αξιοπιστία στις συζητήσεις.

    Ακολουθούν Ducati vs λαδιέρα
    bmw vs adventure
    tdm vs sayonara
    vstrom vs "ΝUL"
    Υπάρχουν και άλλα vs μη ξεχνάμε, πιο πιπεράτα

    http://www.moto.gr/forums/showthread...ight=deauville



    προφανώς ψήφισα την τελευταία επιλογή

  7. #37
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αρνείστε οι κάτοχοι να δηλώσετε οτι είναι αναξιόπιστα! Φαντάζομαι εδώ ψηφίζουν οι lc2,lc4, lc8, rc8 κλπ και ολα τα εντουρο ένα τσουβάλι; Αν ναι, θα πρέπει να βάλουμε ένα κοινό παρανομαστή. Τις σαφέστατα αγωνιστικές καταβολές της εταιρίας και την μικρή δρομίσια πείρα που δοκιμάστηκε με το duke/superduke αντίστοιχα κ adv στην ον/οφφ οπου και σάρωσε. Αν αναγνωρίσουμε την ειδοποιό διαφορά της εταιρίας (μόνο αγώνες) σε σχέση με άλλες εταιρίες και μοντέλα αναγκαστικά θα αναγνωρίσουμε και αποδεκτούμε τα εξής :

    - Συχνοτερη και πολυπλοκότερη συντήρηση
    - Ελαφρύτερα και μη ανθεκτικότερα μέρη μηχανής
    - Το R&D περνάει στον πελάτη/αναβάτη/αγωνιζόμενο
    - Ειδικευμένοι μάστορες κ μικρο δίκτυο με ότι σημαίνει αυτό
    - Μικρή ποικιλία και επιλογές σε αφτερμαρκετ και αν υπάρχει κεντρικά ελεγχόμενη από την εταιρία
    - Μεγαλύτερα ποιοτικά ρίσκα σε περιφερειακά λογω πωλήσεων
    ... και αλλα πολλά.

    Αν προσθέσεις στα παραπάνω το ότι πάει καίει και ότι πάει σπάει συνήθως φτιάχνουμε ένα κοκτέηλ μέχρι και 2-3 χρονια πριν για την εταιρία που όντως προσέφερε αδρεναλίνη με αντίτιμο (διοτι απο δω και πέρα θα είναι ηλεκτρικά). Δεν ήξερα πολλες εταιρίες οπου μπορούσες να πάρεις ενα καινούργιο SM απο μαμα. Αν το οδηγήσεις οπως οφείλεις ενα SM, το κράου είναι κοντά για παράδειγμα... οπως και κάνανε.

    Συμπερασματικά o fun factor των KTM αναγκαστικά συνοδευόταν με την αναξιοπιστία κ τους high end χρήστες διοτι σε αυτούς απευθυνονταν. Σε αυτούς που δεν θα τσιγγουνευτουν ένα μεγάλο σερβις πριν ενα ταξίδι. Σε αυτούς που στον παραμικρό ηχο θα κατεβάσουν μοτερ. Σε αυτούς που θα βρουν πατέντα για την τρόμπα. Οπως κάνουν στους αγώνες!!! Εκει πατάει κ ολο το μκτγκ με τα ready to race κλπ και την βλέπετε ολοι Meoni απτα Σεπόλια (no offence). Πλεόν όμως τα ανωτερω δεν ισχυουν τόσο, πολλα μοντέλα χαρακτηρίζονται ηλεκτρικά, με καμποσα ηλεκτρονικά κ βοηθήματα, αδιάφορα αισθητικά που αν η εταιρία προτιμήσει να τα δίνει και φτηνά στο μέλλον με ότι επιπτωσεις εχει αυτο δεν θα χει καμια διαφορά απο την honda πχ.
    Ban 'em all

  8. #38
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αρνείστε οι κάτοχοι να δηλώσετε οτι είναι αναξιόπιστα! Φαντάζομαι εδώ ψηφίζουν οι lc2,lc4, lc8, rc8 κλπ και ολα τα εντουρο ένα τσουβάλι; Αν ναι, θα πρέπει να βάλουμε ένα κοινό παρανομαστή. Τις σαφέστατα αγωνιστικές καταβολές της εταιρίας και την μικρή δρομίσια πείρα που δοκιμάστηκε με το duke/superduke αντίστοιχα κ adv στην ον/οφφ οπου και σάρωσε. Αν αναγνωρίσουμε την ειδοποιό διαφορά της εταιρίας (μόνο αγώνες) σε σχέση με άλλες εταιρίες και μοντέλα αναγκαστικά θα αναγνωρίσουμε και αποδεκτούμε τα εξής :

    - Συχνοτερη και πολυπλοκότερη συντήρηση
    - Ελαφρύτερα και μη ανθεκτικότερα μέρη μηχανής
    - Το R&D περνάει στον πελάτη/αναβάτη/αγωνιζόμενο
    - Ειδικευμένοι μάστορες κ μικρο δίκτυο με ότι σημαίνει αυτό
    - Μικρή ποικιλία και επιλογές σε αφτερμαρκετ και αν υπάρχει κεντρικά ελεγχόμενη από την εταιρία
    - Μεγαλύτερα ποιοτικά ρίσκα σε περιφερειακά λογω πωλήσεων
    ... και αλλα πολλά.

    Αν προσθέσεις στα παραπάνω το ότι πάει καίει και ότι πάει σπάει συνήθως φτιάχνουμε ένα κοκτέηλ μέχρι και 2-3 χρονια πριν για την εταιρία που όντως προσέφερε αδρεναλίνη με αντίτιμο (διοτι απο δω και πέρα θα είναι ηλεκτρικά). Δεν ήξερα πολλες εταιρίες οπου μπορούσες να πάρεις ενα καινούργιο SM απο μαμα. Αν το οδηγήσεις οπως οφείλεις ενα SM, το κράου είναι κοντά για παράδειγμα... οπως και κάνανε.

    Συμπερασματικά o fun factor των KTM αναγκαστικά συνοδευόταν με την αναξιοπιστία κ τους high end χρήστες διοτι σε αυτούς απευθυνονταν. Σε αυτούς που δεν θα τσιγγουνευτουν ένα μεγάλο σερβις πριν ενα ταξίδι. Σε αυτούς που στον παραμικρό ηχο θα κατεβάσουν μοτερ. Σε αυτούς που θα βρουν πατέντα για την τρόμπα. Οπως κάνουν στους αγώνες!!! Εκει πατάει κ ολο το μκτγκ με τα ready to race κλπ και την βλέπετε ολοι Meoni απτα Σεπόλια (no offence). Πλεόν όμως τα ανωτερω δεν ισχυουν τόσο, πολλα μοντέλα χαρακτηρίζονται ηλεκτρικά, με καμποσα ηλεκτρονικά κ βοηθήματα, αδιάφορα αισθητικά που αν η εταιρία προτιμήσει να τα δίνει και φτηνά στο μέλλον με ότι επιπτωσεις εχει αυτο δεν θα χει καμια διαφορά απο την honda πχ.
    Το να πω "συμφωνώ" δεν κολλάει γιατί δεν έχω τις γνώσεις για να συμφωνήσω.

    Πιστεύω όμως ότι το παραπάνω ποστ είναι μία άψογη σούμα των λόγων για τους οποίους τα ΚΤΜ απέκτησαν τη φήμη που απέκτησαν.
    Τουλάχιστον εγώ προσωπικά όταν ψήφισα το 4, στο "φοβάμαι" θα συμπεριελάμβανα όλα τα παραπάνω.

    Όχι τόσο ότι στα καλά του καθουμένου εκεί που ροβολάω θα μου κάνει ένα κρακ και θα σπάσει το μοτέρ σε δυο κομμάτια.
    Αλλά ότι θα πρέπει να γίνω πιο ψυχαναγκαστικός απ'ό,τι ήδη είμαι για να μπορώ να χαίρομαι τη μηχανή μου.
    Να ποντάρω άφοβα τα λεφτά μου ότι το πρωί που θα την καβαλήσω θα με πάει εκεί που θέλω, όπως θέλω, χωρίς να πρέπει να ανοίξω το τευτέρι την ώρα που ρίχνω το πρωινό χέσιμο για να σιγουρευτώ ότι είναι "τσεκ" όλα τα σημεία λες και μιλάω με Houston κι ετοιμάζομαι για εκτόξευση.

    ΥΓ. Α και μπαρεμπιμπντοντως, δεν ξέρουμε όλοι να πιάνουμε κατσαβίδι και να το χρησιμοποιούμε για να "φτιάχνουμε" τη μηχανή μας. Δεν είναι ούτε τόσο παράξενο ούτε ντροπή.

  9. #39
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αρνείστε οι κάτοχοι να δηλώσετε οτι είναι αναξιόπιστα!
    Διοτι:


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    - Συχνοτερη και πολυπλοκότερη συντήρηση
    Ουτε το ενα, ουτε το αλλο. Πες μου ενα υγροψυκτο V2 επιδοσεων που ρυθμιζεις βαλβιδες σε οσο χρονο το κανεις σε ενα LC8. Για το πρωτο, το συχνοτερο εχει να κανει με τη χρηση, οπως και σε καθε αλλο μηχανακι.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    - Ελαφρύτερα και μη ανθεκτικότερα μέρη μηχανής
    Καμια σχεση. Ποσα μεγαλα μηχανακια ξερεις που να σηκωνονται απο σαβουρδες οπως τα ΚΤΜ?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    - Το R&D περνάει στον πελάτη/αναβάτη/αγωνιζόμενο
    ΚΑΒΛΑ


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    - Ειδικευμένοι μάστορες κ μικρο δίκτυο με ότι σημαίνει αυτό
    Πφφφφφφ


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    - Μικρή ποικιλία και επιλογές σε αφτερμαρκετ και αν υπάρχει κεντρικά ελεγχόμενη από την εταιρία
    Τι λες μωρε???


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    - Μεγαλύτερα ποιοτικά ρίσκα σε περιφερειακά λογω πωλήσεων
    ... και αλλα πολλά.
    παρντον?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  10. #40
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Ποσα μεγαλα μηχανακια ξερεις που να σηκωνονται απο σαβουρδες οπως τα ΚΤΜ?
    Και μικρά.. και μικρά...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #41
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Και για να βγάλουμε δουλειά στον σύντροφο Νικολάεφ..

    Ας προστεθεί και η επιλογή:

    Είχα/εχω/θελω να έχω ΚΤΜ για τις δυνατότητες που έχει, άσχετα αν δεν πρόκειται ποτε να τις χρησιμοποιήσω πλήρως..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  12. #42
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Και για να βγάλουμε δουλειά στον σύντροφο Νικολάεφ..

    Ας προστεθεί και η επιλογή:

    Είχα/εχω/θελω να έχω ΚΤΜ για τις δυνατότητες που έχει, άσχετα αν δεν πρόκειται ποτε να τις χρησιμοποιήσω πλήρως..
    αυτό βέβαια δεν μπορεί να εξειδικευθεί στα ΚΤΜ, είναι γενικότερη "άποψη"...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #43
    Μέλος Το avatar του/της elvis76
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αρνείστε οι κάτοχοι να δηλώσετε οτι είναι αναξιόπιστα! Φαντάζομαι εδώ ψηφίζουν οι lc2,lc4, lc8, rc8 κλπ και ολα τα εντουρο ένα τσουβάλι; Αν ναι, θα πρέπει να βάλουμε ένα κοινό παρανομαστή. Τις σαφέστατα αγωνιστικές καταβολές της εταιρίας και την μικρή δρομίσια πείρα που δοκιμάστηκε με το duke/superduke αντίστοιχα κ adv στην ον/οφφ οπου και σάρωσε. Αν αναγνωρίσουμε την ειδοποιό διαφορά της εταιρίας (μόνο αγώνες) σε σχέση με άλλες εταιρίες και μοντέλα αναγκαστικά θα αναγνωρίσουμε και αποδεκτούμε τα εξής :

    - Συχνοτερη και πολυπλοκότερη συντήρηση
    - Ελαφρύτερα και μη ανθεκτικότερα μέρη μηχανής
    - Το R&D περνάει στον πελάτη/αναβάτη/αγωνιζόμενο
    - Ειδικευμένοι μάστορες κ μικρο δίκτυο με ότι σημαίνει αυτό
    - Μικρή ποικιλία και επιλογές σε αφτερμαρκετ και αν υπάρχει κεντρικά ελεγχόμενη από την εταιρία
    - Μεγαλύτερα ποιοτικά ρίσκα σε περιφερειακά λογω πωλήσεων
    ... και αλλα πολλά.

    Αν προσθέσεις στα παραπάνω το ότι πάει καίει και ότι πάει σπάει συνήθως φτιάχνουμε ένα κοκτέηλ μέχρι και 2-3 χρονια πριν για την εταιρία που όντως προσέφερε αδρεναλίνη με αντίτιμο (διοτι απο δω και πέρα θα είναι ηλεκτρικά). Δεν ήξερα πολλες εταιρίες οπου μπορούσες να πάρεις ενα καινούργιο SM απο μαμα. Αν το οδηγήσεις οπως οφείλεις ενα SM, το κράου είναι κοντά για παράδειγμα... οπως και κάνανε.

    Συμπερασματικά o fun factor των KTM αναγκαστικά συνοδευόταν με την αναξιοπιστία κ τους high end χρήστες διοτι σε αυτούς απευθυνονταν. Σε αυτούς που δεν θα τσιγγουνευτουν ένα μεγάλο σερβις πριν ενα ταξίδι. Σε αυτούς που στον παραμικρό ηχο θα κατεβάσουν μοτερ. Σε αυτούς που θα βρουν πατέντα για την τρόμπα. Οπως κάνουν στους αγώνες!!! Εκει πατάει κ ολο το μκτγκ με τα ready to race κλπ και την βλέπετε ολοι Meoni απτα Σεπόλια (no offence). Πλεόν όμως τα ανωτερω δεν ισχυουν τόσο, πολλα μοντέλα χαρακτηρίζονται ηλεκτρικά, με καμποσα ηλεκτρονικά κ βοηθήματα, αδιάφορα αισθητικά που αν η εταιρία προτιμήσει να τα δίνει και φτηνά στο μέλλον με ότι επιπτωσεις εχει αυτο δεν θα χει καμια διαφορά απο την honda πχ.
    +1

  14. #44
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    αυτό βέβαια δεν μπορεί να εξειδικευθεί στα ΚΤΜ, είναι γενικότερη "άποψη"...
    Σαν πολύ να τριγυρνάς εδώ μεσα φαλακροκόρακα και δεν ξέρω τι πραγματικά θέλεις...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  15. #45
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Σαν πολύ να τριγυρνάς εδώ μεσα φαλακροκόρακα και δεν ξέρω τι πραγματικά θέλεις...
    ΚΤΜ θέλω θείο, ακόμα να το πάρεις πρέφα ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 3 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. drz400 βελτιωσεις και αξιοπιστια
    από martinacos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2008, 19:11
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2007, 00:43
  3. Scooters ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ
    από kalant στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 02:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF