Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 77

Θέμα: Yamaha SR400 2013

  1. #31
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Στα ίδια χρήματα? Στα 6000 Ευρω εννοείς? Μα με τόσα παίρνεις σχεδόν ότι θέλεις μεταχειρισμένο.
    Eφ όσον σου αρέσει το SR κι εφ όσον δεν σε προβληματίζει η μανιβέλα του, μην περιμένεις πότε θα έρθει το νεο ψεκαστό 400 και ψάξε για ένα καλό παλιό 500 στο 1/3 των χρημάτων.
    Αν παλι θέλεις καινούριο, ε τότε περίμενέ το.
    Δε με προβληματιζει καθολου η μανιβελα και ναι...θα περιμενω το καινουργιο...

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Δε με προβληματιζει καθολου η μανιβελα και ναι...θα περιμενω το καινουργιο...
    Βασικά, αυτό που λέει και ο Sap.Racing εννοώ. Το SR είναι ένα μηχανάκι που έβρισκες με σχετική ευκολία σε κλάσμα των χρημάτων όλα αυτά τα χρόνια. Υπήρχαν μάλιστα και κάτι μεταχειρισμένα από Japan που είχαν πάνω τους και πολλά extra, από εξατμίσεις μέχρι μοτέρ και ντεπόζιτα αλουμινίου και ήταν και 500άρια.
    Υπ΄όψην οτι το 400 δεν θα βάζει και φωτιά στο δρόμο, έτσι? Δηλαδή, φτιαγμένο παπί μπορεί να περνάει από πάνω του...

    Περί ορέξεως βέβαια...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #33
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Βασικά, αυτό που λέει και ο Sap.Racing εννοώ. Το SR είναι ένα μηχανάκι που έβρισκες με σχετική ευκολία σε κλάσμα των χρημάτων όλα αυτά τα χρόνια. Υπήρχαν μάλιστα και κάτι μεταχειρισμένα από Japan που είχαν πάνω τους και πολλά extra, από εξατμίσεις μέχρι μοτέρ και ντεπόζιτα αλουμινίου και ήταν και 500άρια.
    Υπ΄όψην οτι το 400 δεν θα βάζει και φωτιά στο δρόμο, έτσι? Δηλαδή, φτιαγμένο παπί μπορεί να περνάει από πάνω του...

    Περί ορέξεως βέβαια...
    Λογω ηλικιας (ειμαι 44...) προτιμω τη χαλαρη οδηγηση πλεον..Τα γνωριζω οσα λες, αλλα δε με ενοχλουν καθολου...Και κατι ακομη...χαιρομαι που οποτε χρειαστει,αφηνετε το χιουμορ στην ακρη για να μιλησετε σοβαρα για τις μηχανες...Ψαχνω για κατι καινουργιο πλεον και οι επιλογες μου ειναι πολυ περιορισμενες, οπως ξερεις, εννοω στα μικρομεσαιου κυβισμου...Αν ειχα 10 χιλιαρικα ξερω τι θα αγοραζα...αλλα το μπατζετ μου ειναι το πολυ μεχρι τα 6, για του χρονου τουλαχιστον..Επισης, εχω αγορασει μονο μεταχειρισμενες μοτο στη ζωη μου(με εξαιρεση το YBR125 το οποιο εχω ακομη...)Να μη χαρω κι εγω μια καινουργια μηχανη??

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Λογω ηλικιας (ειμαι 44...)
    Ε μιλα ρε μαν... Στα 44 τι να πάρεις? Tuono και να κάνεις το ατίθασο νιάτο?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Να μη χαρω κι εγω μια καινουργια μηχανη
    Oxi. Με τα λεφτά που έχει το SR καινούργιο πάιρνεις ότι μηχανάκι σε κλασσική γραμμή θέλεις. Το Τhruxton ή ένα W800 πόσο έχει μεταχειρισμένο?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #35
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ε μιλα ρε μαν... Στα 44 τι να πάρεις? Tuono και να κάνεις το ατίθασο νιάτο?




    Oxi. Με τα λεφτά που έχει το SR καινούργιο πάιρνεις ότι μηχανάκι σε κλασσική γραμμή θέλεις. Το Τhruxton ή ένα W800 πόσο έχει μεταχειρισμένο?
    Ναιαι...σωστος!Εδω συμφωνω.../Λες φιλε μου να μην ξερω τις τιμες?Και hd 883 βρισκω-το πολυ πενταετιας...-με 6.000 ευρω.Ελπιζω σε κατι καινουργιο οχι μεγαλυτερο των 500cc πρωτα απ' ολα για λογους οικονομιας...

  6. #36
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.922
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Tuono και να κάνεις το ατίθασο νιάτο?
    ... και να κάνεις σούζες στην παραλιακή.... α πα πα πα πα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Oxi. Με τα λεφτά που έχει το SR καινούργιο πάιρνεις ότι μηχανάκι σε κλασσική γραμμή θέλεις. Το Τhruxton ή ένα W800 πόσο έχει μεταχειρισμένο?
    Thruxton βρίσκεις από 5000 και το μηχανάκι είναι α π ί σ τ ε υ τ ο.

  7. #37
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    ...Μαζι σου...αλλα ειπαμε...εχω κι εγω τις εμμονες μου...Θελω κατι καινουργιο μετα απο τοσα χρονια...αν ειχα δεκαρικο θα επαιρνα Τ100 BLACK Η vn900 classic η w800 η κατι παραπλησιο...Με τα 6.000 μαλλον προς το sr400 θα παω...εκτος αν υπαρχει καμια εκπληξη απο τη hd η την bmw...Θα δουμε...

  8. #38
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Eγώ με τα 6000 θα έπαιρνα ακόμα ένα SR500 και θα το έκανα έτσι να παω να τους πατήσω στο grab the flag.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SR500_1.jpg‎  
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #39
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Eγώ με τα 6000 θα έπαιρνα ακόμα ένα SR500 και θα το έκανα έτσι να παω να τους πατήσω στο grab the flag.
    ειναι ωραιο, ενταξει...αλλα εχω φαει κι εγω τα κολληματα μου.Θα παλεψω να παρω το καινουργιο SR400, αν ερθει στην Ελλαδα...Ευχαριστω παντως...

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    ...Μαζι σου...αλλα ειπαμε...εχω κι εγω τις εμμονες μου...Θελω κατι καινουργιο μετα απο τοσα χρονια...αν ειχα δεκαρικο θα επαιρνα Τ100 BLACK Η vn900 classic η w800 η κατι παραπλησιο...Με τα 6.000 μαλλον προς το sr400 θα παω...εκτος αν υπαρχει καμια εκπληξη απο τη hd η την bmw...Θα δουμε...
    Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα βεβαίως, αλλά έχεις ένα καλό μπάτζετ (τα 6 χιλιάρικα), το όνειρό σου είναι μεγάλα δικύλινδρα (harley - με γεια σου με χαρά σου, δικό σου το κεφάλι για να βαράς στο τέλος - triumph κτλ) μιλάς για τ100 και w800 και θα περιμένεις να έρθει στην Ελλάδα για να πας να τα σκάσεις για ένα καινούριο μονοκύλινδρο sr400;

    Χωρίς να έχω καμία από αυτές, μου φαίνεται πως πέρα από το γυμνό ρετρό στυλ (το sr περισσότερο προς ρετρο 80s στυλ, τότε που άνθισε και ο όρος custom που αναφέρεις και ξαναναφέρεις...!) ως προς το στήσιμο, το βάρος και φαντάζομαι και την αίσθηση δεν βλέπω να έχουν σχέση.
    Προφανώς δε λέω πως η μία είναι καλύτερη επιλογή από την άλλη (η καθεμία με τις χάρες της μάλλον)... αλλά μου φαίνονται πολύ διαφορετικές για να μπαίνουν στο ίδιο πλάνο...
    Μπορεί να κάνω και λάθος

  11. #41
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stynikop Προβολή μηνύματος
    Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα βεβαίως, αλλά έχεις ένα καλό μπάτζετ (τα 6 χιλιάρικα), το όνειρό σου είναι μεγάλα δικύλινδρα (harley - με γεια σου με χαρά σου, δικό σου το κεφάλι για να βαράς στο τέλος - triumph κτλ) μιλάς για τ100 και w800 και θα περιμένεις να έρθει στην Ελλάδα για να πας να τα σκάσεις για ένα καινούριο μονοκύλινδρο sr400;

    Χωρίς να έχω καμία από αυτές, μου φαίνεται πως πέρα από το γυμνό ρετρό στυλ (το sr περισσότερο προς ρετρο 80s στυλ, τότε που άνθισε και ο όρος custom που αναφέρεις και ξαναναφέρεις...!) ως προς το στήσιμο, το βάρος και φαντάζομαι και την αίσθηση δεν βλέπω να έχουν σχέση.
    Προφανώς δε λέω πως η μία είναι καλύτερη επιλογή από την άλλη (η καθεμία με τις χάρες της μάλλον)... αλλά μου φαίνονται πολύ διαφορετικές για να μπαίνουν στο ίδιο πλάνο... Μπορεί να κάνω και λάθος
    Ενταξει, ενταξει...OK κατανοητο...Εσυ αν ειχες 10.000 ευρω η 6.000ευρω τι καινουργιο θα αγοραζες?
    Ψαχνω για καινουργιο και οχι για μεταχειρο... Για δωστε τα φωτα σας στον "τυφλο" που εχει μπλεξει τα μονοκυλινδρα με τα δικυλινδρα...λεμε τωρα...Τι κακο EXEI το καινουργιο SR400??

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Τι κακο EXEI το καινουργιο SR400??
    Τίποτα. Μια χαρά είναι ένα καινούργιο SR, απλά οι περισσότεροι το κρίνουμε με κριτήρια value for money. Αν σου αρέσει τόσο πολύ το μηχανάκι ανεξαρτήτος κόστους, απλά το παίρνεις και δεν ρωτάς κανέναν.
    Αν όμως ψάχνεις κάτι που σου αρέσει μεν, αλλά δεν σκοπεύεις να το παντρευτείς και πιθανόν να χρειαστεί να το πουλήσεις θα είναι μια κακή αγορά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #43
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Τίποτα. Μια χαρά είναι ένα καινούργιο SR, απλά οι περισσότεροι το κρίνουμε με κριτήρια value for money. Αν σου αρέσει τόσο πολύ το μηχανάκι ανεξαρτήτος κόστους, απλά το παίρνεις και δεν ρωτάς κανέναν.
    Αν όμως ψάχνεις κάτι που σου αρέσει μεν, αλλά δεν σκοπεύεις να το παντρευτείς και πιθανόν να χρειαστεί να το πουλήσεις θα είναι μια κακή αγορά.
    Δε νομιζω να ειπα οτι η τιμη του δεν ειναι ΠΑΡΑΛΟΓΗ??Ετσι...Το αντιθετο ειπα...Αλλα..δεν εχω πολλες επιλογες για κατι καινουργιο...Αυτο ειναι το προβλημα μου.Απο μεταχειρισμενα υπαρχουν αρκετες επιλογες...Βρισκει κανεις ο,τι θελει...ανεξαρτητα απο την κατηγορια στην οποια ανηκουν...

  14. #44
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    ...Και κατι ακομη, μολονοτι σεβομαι απολυτα το φορουμ,τους συντελεστες και τα μελη του(δεν ειναι και λιγα τα 35.000 εγγεγραμμενα ατομα?? Ετσι...)το μονο που ρωτησα ειναι αν και κατα ποσο "θα εισαχθει καποτε στην Ελλαδα[/I]..."Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο..Αν ηθελα ουσιαστικη αξιολογηση θα ρωτουσα καποιον που ειχε η εχει στην κατοχη του το SR...Γιατι οχι τον S.racing?
    Τελευταία τροποποίηση από RORY FOR EVER; 07/11/2013 στις 20:06.

  15. #45
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.922
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    ...Και κατι ακομη, μολονοτι σεβομαι απολυτα το φορουμ,τους συντελεστες και τα μελη του(δεν ειναι και λιγα τα 35.000 εγγεγραμμενα ατομα?? Ετσι...)το μονο που ρωτησα ειναι αν και κατα ποσο "θα εισαχθει καποτε στην Ελλαδα[/I]..."Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο..Αν ηθελα ουσιαστικη αξιολογηση θα ρωτουσα καποιον που ειχε η εχει στην κατοχη του το SR...Γιατι οχι τον S.racing?
    Φορουμ ειναι και κουβέντα γίνεται, το οτι ενδεχομένως ρωτησες κατι συγκεκριμένο δεν σημαίνει πως δεν θα πουμε και τη γνωμη μας

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha Dt 200 manual wanted plz...
    από SwAToNeR στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2022, 15:23
  2. Ο Cyril Despres θα τρεξει με την Yamaha YZ450F το 2013
    από ggs στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2013, 16:23
  3. Yamaha vs Honda
    από DIT στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 16:52
  4. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF