Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 62

Θέμα: Tiger 1050: Πήγα, το οδήγησα, το ερωτεύτηκα...

  1. #31
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    επίσης... η προσφορά των 9.990 σε μπλε ή μαύρο δεν υπάρχει πια γιατί πουλήθηκαν όλα τα μηχανάκια από ότι μου είπε.

  2. #32

    Re: Re: Re: Re: Re: Tiger 1050: Πήγα, το οδήγησα, το ερωτεύτηκα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    ωχ πακέτο
    ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα!

    ο αντιπρόσωπος στον Πειραιά πάντως δεν δέχεται ανταλλαγές με TDM :P
    πήγα να την Παρασκευή με ένα φίλο, για να δω αν δέχεται το Strom για ανταλλαγή και ρώτησε για ένα CBF 1000 που είχε στην έκθεση και τον αποπήρε αμέσως λέγοντάς του πως TDM δεν τον ενδιαφέρουν γιατί πουλιούνται χιλιάδες στη Χ.Ε.
    Ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση σου φιλε!

    Δεν δεχεται ανταλαγες με tdm... σου ΄πε τετοιο πραγμα

    Με αφορμη την συζητηση μας εδω, εγω οταν μιλησα μαζι τους (πρεπει βεβαια να πηγαινουν 2-3 μηνες) μου ειχε πει τηλεφωνικως μαλιστα, οτι αν το tdm μου ηταν οπως του το περιεγραψα με γυρω στις 20000χλμ, θα μου το επαιρνε 5.5 με 6 χιλιαρικα... τι να πεις!

    ΥΓ. Γιατι τα vstrom που σου εκανε προσφορα, δεν πουλιουνται κατα χιλιαδες? Δεν το καταλαβαινω!
    money cant buy me love !!!

  3. #33
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    Ναι ακριβώς! Βασικά πρέπει να τον τσάντισε και ο φίλος μου γιατί του έλεγε πως σαν τα Yamaha δεν υπάρχουν και κάτι τέτοια

    Πάντως από χθες που έβαλα αγγελία δεν έχει χτυπήσει το τηλέφωνο
    Οπότε από αρχές Ιουνίου θα πάω να κανονίσω για ανταλλαγή να ξεμπερδεύω...


    11.290 ευρό πλέων το μηχανάκι.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Φίλε μου έχεις ψάξει και αλλού;

    Πάντως αν το πάρεις από τον Νίκο στον Πειραιά (και εγώ από εκεί το πήρα) να μην το πας ποτέ στο συνεργείο με το οποίο συνεργάζεται!!!

  5. #35
    Κύριος καθηγητής
    Εγγραφή
    19/05/2009
    Μηνύματα
    57
    Επειδή ενδιαφέρομαι και γω για αγορα Tiger ή Bonnevile και το ψάχνω ακόμα γενικώς και ειδικώς ποιο service προτείνετε;
    Αποκέντρωση εδώ και τώρα!
    Aprilia Pegaso Factory

  6. #36
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    τι εννοείς αν το έχω ψάξει αλλού? από άλλο αντιπρόσωπο? ή εισαγωγής?
    βασικά από άλλο αντιπρόσωπο δεν το έψαξα για το 9.990αρι ....δίκτυο δεν είναι? γιατί να μου πει πως δεν έχει? για πε, έχεις τίποτα υπόψη?

    Γιατί όχι στο συνεργείο του?

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Ναι, αν έχεις ψάξει σε άλλους ντίλερ της triumph.

    Εισαγωγής δεν υπάρχουν, από όσο ξέρω. Όλοι τα παίρνουν από την Ηλιοφίλ και υπάρχουν οι εξουσιοδοτημένοι ντίλερ όπως ο Νίκος στον Πειραιά.

    Υπάρχουν και άλλοι έμποροι που συνεργάζονται με την triumph και δεν είναι επίσημοι συνεργάτες, αλλά οι πιθανότητες να σου κάνουν καλύτερη προσφορά από τους συνεργάτες της Ηλιοφίλ είναι μηδενικές.

    Ο Νίκος στον Πειραιά είναι πολύ εντάξη, αλλά συνεργάζεται με τον Κώστα που έχει το συνεργείο της triumph στον Πειραιά, από τον οποίο έχω πολύ κακή εμπειρία.

    Για σέρβις την πάω στον γνωστό Σάκη στο πολύγωνο, ο οποίος φέρνει και μηχανάκια και μπορείς να ρωτήσεις και εκεί.
    Επίσης θα σου έλεγα να ρωτήσεις στην Triumph Αλίμου, για την οποία έχουν ακουστεί καλά λόγια, αλλά δεν έχω προσωπική εικόνα. Ήταν στην Θεομήτορος 18, αλλά νομίζω έχει μεταφερθεί.

  8. #38
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Ναι, αν έχεις ψάξει σε άλλους ντίλερ της triumph.

    Εισαγωγής δεν υπάρχουν, από όσο ξέρω. Όλοι τα παίρνουν από την Ηλιοφίλ και υπάρχουν οι εξουσιοδοτημένοι ντίλερ όπως ο Νίκος στον Πειραιά.

    Υπάρχουν και άλλοι έμποροι που συνεργάζονται με την triumph και δεν είναι επίσημοι συνεργάτες, αλλά οι πιθανότητες να σου κάνουν καλύτερη προσφορά από τους συνεργάτες της Ηλιοφίλ είναι μηδενικές.

    Ο Νίκος στον Πειραιά είναι πολύ εντάξη, αλλά συνεργάζεται με τον Κώστα που έχει το συνεργείο της triumph στον Πειραιά, από τον οποίο έχω πολύ κακή εμπειρία.

    Για σέρβις την πάω στον γνωστό Σάκη στο πολύγωνο, ο οποίος φέρνει και μηχανάκια και μπορείς να ρωτήσεις και εκεί.
    Επίσης θα σου έλεγα να ρωτήσεις στην Triumph Αλίμου, για την οποία έχουν ακουστεί καλά λόγια, αλλά δεν έχω προσωπική εικόνα. Ήταν στην Θεομήτορος 18, αλλά νομίζω έχει μεταφερθεί.

    λόγω έκτακτης ανάγκης το αναβάλω για μετά το καλοκαίρι. να κάνω και τις διακοπές μου άνετος με το v-stromάκι μου.
    η ατυχία βέβαια μου βγήκε και σε καλό.... γιατί λόγω γκάβλας και τρέλας με τον τίγρη δεν έβλεπα το προφανές.... 12.500 για ένα τέτοιο μηχανάκι? τα δίνω για να πάρω μεταχ. GS ή FJR...
    οπότε πάω για μεταχειρισμένο και δεν με νοιάζει κι όλας.

    επίσης μια κουβέντα του πωλητή της Triumph μου την έδωσε όταν τον ρώτησα γιατί δεν δίνουν το μηχανάκι απλό χωρίς τις μουφιές τα extra-δώρο. μου λέει "νομίζεις πως μας νοιάζει? ξέρεις πόσοι έρχονται με ένα budget 7.000 - 8.000 ευρό και φεύγουν με μηχανάκια των 14.000?" για μαλάκες ψάχνουν δηλαδή? η "sport" εξάτμιση δεν έχει καμία διαφορά με την άλλη επίσης... τι σκατά δώρα είναι? να τα βράσω...

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Φίλε μου, άλλο να μην έχεις τα λεφτά τώρα και άλλο το αν αξίζει να τα δώσεις!

    Το FJR είναι πολύ καλό μηχανάκι, αλλά έχει τελείως διαφορετικό χαρακτήρα από το tiger.
    Είναι για μεγάλα ταξίδα και όχι τόσο βολικό στις υπόλοιπες καταστάσεις.


    Όσο για το GS, αυτό είναι μεγάλο θέμα. Θεωρείς λογικότερη την τιμή του;
    Καινούργιο κάνει 16.000?!!

    Συμφέρει περισσότερο να πάρεις μετχειρισμένο GS, αντί καινούργιου tiger;

  10. #40
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    λόγω έκτακτης ανάγκης το αναβάλω για μετά το καλοκαίρι. να κάνω και τις διακοπές μου άνετος με το v-stromάκι μου.
    η ατυχία βέβαια μου βγήκε και σε καλό.... γιατί λόγω γκάβλας και τρέλας με τον τίγρη δεν έβλεπα το προφανές.... 12.500 για ένα τέτοιο μηχανάκι? τα δίνω για να πάρω μεταχ. GS ή FJR...
    οπότε πάω για μεταχειρισμένο και δεν με νοιάζει κι όλας.

    επίσης μια κουβέντα του πωλητή της Triumph μου την έδωσε όταν τον ρώτησα γιατί δεν δίνουν το μηχανάκι απλό χωρίς τις μουφιές τα extra-δώρο. μου λέει "νομίζεις πως μας νοιάζει? ξέρεις πόσοι έρχονται με ένα budget 7.000 - 8.000 ευρό και φεύγουν με μηχανάκια των 14.000?" για μαλάκες ψάχνουν δηλαδή? η "sport" εξάτμιση δεν έχει καμία διαφορά με την άλλη επίσης... τι σκατά δώρα είναι? να τα βράσω...
    αστα ρε φιλος τι τα θές δικιο εχεις, άσε που σπάνε και χαλάνε τα ριμάδια τα Triumph. Μακριά....


  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    [B] 12.500 για ένα τέτοιο μηχανάκι?

    Δηλαδή για να 'χουμε καλό ρώτημα, πόσο θα 'πρεπε να κάνει ενα ΤΕΤΟΙΟ μηχανάκι? Για πέ.... Και δώσε και σύγκριση με άλλα ΤΕΤΟΙΑ μηχανάκια που κάνουνε φτηνότερα, αν θές.

  12. #42
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
    Δηλαδή για να 'χουμε καλό ρώτημα, πόσο θα 'πρεπε να κάνει ενα ΤΕΤΟΙΟ μηχανάκι? Για πέ.... Και δώσε και σύγκριση με άλλα ΤΕΤΟΙΑ μηχανάκια που κάνουνε φτηνότερα, αν θές.
    οσα και να χει δεν τα αξιζει λεμε ...... τα πάντα όλα, τι να λεμε τωρα.... χάλια αυτά τα Triumph ...... φτου - φτου..... μακριά απο εμάς


  13. #43
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Φίλε μου, άλλο να μην έχεις τα λεφτά τώρα και άλλο το αν αξίζει να τα δώσεις!

    Το FJR είναι πολύ καλό μηχανάκι, αλλά έχει τελείως διαφορετικό χαρακτήρα από το tiger.
    Είναι για μεγάλα ταξίδα και όχι τόσο βολικό στις υπόλοιπες καταστάσεις.


    Όσο για το GS, αυτό είναι μεγάλο θέμα. Θεωρείς λογικότερη την τιμή του;
    Καινούργιο κάνει 16.000?!!

    Συμφέρει περισσότερο να πάρεις μετχειρισμένο GS, αντί καινούργιου tiger;

    για μένα ναι, αν έβρισκα ένα 1200GS του '07 ας πούμε. αλλά όπως το βλέπει κανείς...
    κι έτσι κι αλλιώς για την καθημερινή μετακίνηση στη δουλειά είμαι υπέρ του παπιού αν έχεις μηχανή 1000+ (σιγά μην έχω τη μηχανή να γράφει χιλιόμετρα μέσα στην κίνηση). άσε με τώρα που έχω βολευτεί με το στρομ

    θα ψάξω για μεταχειρισμένο Tiger βασικά αν βρω καμία καλή ευκαιρία. Έχουμε έξοδα και δόσεις για πάνω από 3 χρόνια δεν γουστάρω να πλερώνω.


    NikosR ... 10.000 μαζί με τα "και καλά" έξτρα-δώρα. Όχι να πάνε να πουλήσουνε την εξάτμιση χωρίς τάπα για "sport" ... χωρίς καμία διαφορά ούτε στα κιλά ας πούμε.

    Από ποιότητα κατασκευής και πλαστικά πάντως το μηχανάκι γαμάει. Για ομορφιά δεν το λέμε... εννοείται.

  14. #44
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Εγω παντως δεν καταλαβα...απο την μια ξετρελαθηκες με το μηχανακι, ησουν ετοιμος να το παρεις με κλειστα ματια, και αυτια ισως, και τελικα απο μια στραβη που σε καθυστερησε καταλαβες το "λαθος" που πας να κανεις... ?!!Και τελικα πας να βγαλεις και το μηχανακι "λιγο"... εε οχι ρε φιλε να βγαλουμε την "νυφη" σκαρτη επειδη η "πεθερα" ειναι σκυλα...σιγουρα ειναι λογος για να ξανασκεφτεις τον "γαμο" αλλα μην τα μπερδευουμε ολα...
    Anyway καλο ειναι να κανεις μια καλη ερυενα αγορας και στα μεταχειρο και στο τελος κανε οτι λεει η καρδια σου και οχι η "κοινη γνωμη" και τα μαθηματικα μονο...
    Να σημειωσω οτι το μηχανακι ουτε το εχω, ουτε το θελω... το εκτιμω ομως και το θεωρω ιδιαιτερα ενδιαφερον σαν αγοραστικη προταση...σε αντιθεση με το v-strom ας πουμε. Τα αλλα μηχανακια που εναφερεις ειναι εξισου ενδιαφεροντα αλλα και διαφορετικα μεταξυ τους και διαφορετικα απο την "αγγλιδα".
    Ολα αυτα εντελως φιλικα και χωρις καμια προσπαθεια για αντιπαραθεση...τα ιδια ειπα προσφατα και σε καλο φιλαρακι και επισης παρομοια κατασταση αντιμερωπισα και εγω μεχρι πριν 4 μηνες...
    καλο ψαξιμο και καλες αγορες
    και καλο καλοκαιρι μαγκες...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  15. #45
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Και τελικα πας να βγαλεις και το μηχανακι "λιγο"
    καμία σχέση... είπα πως δεν άξιζαν 1300 ευρό παραπάνω τα "extra" που δίνει.
    για μένα είναι απλά κοροϊδία.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 356
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2013, 17:03
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Tiger 1050
    από postmanstavros στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2010, 04:27
  3. Eκανα Test Ride το Tiger 1050
    από AFTER στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2007, 14:11
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 19:00
  5. το οδηγησα, και επαθα ζημια.....
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 09:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF