Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 79

Θέμα: Triumph Tiger 1050 2007

  1. #31
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Το Σαββατο παω να το οδηγησω...

    Καθομουν στην αντιπροσωπεια και το χαζευα ωρα...δεν ξερω για αντοχη στον χρονο , αλλα η ποιοτητα κατασκευης του και το χρωμα ειναι απιστευτα ποιοτικα.

    Σε οτι αφορα το ευρος χρησης του και την κατηγορια που ανηκει (ντε και καλα να ανηκει καπου...τεσπα...) πιστευω οτι παιζει καπου αναμεσα σε tdm και multistrada.

    Υπαρχουν πολλοι κατασκευαστες και μοντελα που ακολουθουν αυτην την συνταγη , αφου το και καλα Look περιπετειας και οι προοπτικες κινησης εκτος δρομου-ας μην γελιομαστε-δεν ηταν ποτε εφικτες , απο τα μεχρι τωρα μηχανακια της κατηγοριας (σημ: το 950-990 adv δεν ανηκει σε ΑΥΤΗ την κατηγορια :smilea

    σε οτι αφορα την αισθητικη του το βρισκω πολυυυυυυ ομορφο , ειδικα σε αυτο το κιτρινακι περλα ειναι μουρλια , μπλε επισης ειναι ωραιο , το μαυρο δεν μου αρεσε καθολου και το ασπρο δεν το εχω δει απο κοντα...

    ....ειχα οδηγησει παλιοτερα ενα sprint rs 955 και ειχα παθει την πλακα μου με την μεστη αισθηση του κνητηρα , πραγματικα αλλη φαση, συνδυαζε τα χαρακτηριστικα ενος l4 και ενος V2....

    αν ο κινητηρας εχει την ιδια αισθηση (πολυ πιθανο εως σιγουρο..) και μου λυθουν και καποιες αποριες σε οτι αφορα θεση οδηγησης , συμπεριφορα στον δρομο....μαλλον παμε για γαμο.....

    αν παλι οχι , υπαρχει και το νεο sprint


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	triumph_tiger_1050-foto8.jpg 
Προβολές:	1357 
Μέγεθος:	55,9 KB 
ID:	75574

  2. #32
    αλλα η ποιοτητα κατασκευης του και το χρωμα ειναι απιστευτα ποιοτικα.
    Όλα σχετικά είναι σε αυτό τον κόσμο.Εγώ το συνγκρίνω με την Honda...
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  3. #33
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    Όλα σχετικά είναι σε αυτό τον κόσμο.Εγώ το συνγκρίνω με την Honda...
    :rotflmao: καποτε πρεπει να τελειωσει αυτη η ιστορια με τα Honda.....στα δυο χρονια που εχω το cbf δεν εχω διαπιστωσει αυτην την ποιοτητα πουθενα...ειναι πολυ καλη μοτοσυκλετα , αλλα και κατασκευαστικες ατελειες υπαρχουν και η συνολικη ποιοτητα ειναι ιδια (για να μην πω χειροτερη ) απο μηχανακια της ιδιας κατηγοριας..οποτε μην παρμυθιαζομαστε...

  4. #34
    Δεν ξέρω πόσα μηχανάκια άλλαξες στην ζωή σου και "δεν τρως παραμύθια" Εγώ τo τρώω το παραμύθι γιατί άλλαξα 7 μηχανές με τις 4 να είναι Honda. Το παραμύθι αυτό λοιπόν είναι πολύ γευστικό και δεν έχει καμιά σχέση με χαζές κόντρες του στιλ : έχω καλύτερη μηχανή.
    Η Triumph μπορεί να είναι πλέων αξιόπιστη αλλά ακόμη τα κάνει λίγο χοντροκομμένα τα μηχανάκια της.
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  5. #35
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Το tiger φαίνεται να μπαίνει δυναμικά στην Ελληνική αγορά. Η πρώτη παρτίδα από το εργοστάσιο εξαντλήθηκε και όσοι θέλουν να το αποκτήσουν θα περιμένουν την Άνοιξη.
    Δυστυχώς κατά τα φαινόμενα φέτος δεν θα παραδοθούν αρκετές μηχανές στην Ελλάδα για να καλύψουν την εγχώρια ζήτηση, οπότε όσοι το σκέφτονται σοβαρά μάλλον πρέπει να βιαστούν.
    Triple 1050


  6. #36
    η παλια αγαπη μου: Το avatar του/της StavRos
    Εγγραφή
    16/12/2004
    Μηνύματα
    4
    επαναφερω το θεμα μιας αι ειδα κατι φωτο απο το tiger με εξατμιση remus
    λοιπον
    εχω να πω πως το λευκο χρωμα ειναι το καλυτερο. οσοι το δουν απο κοντα θα συμφωνησουν
    δεν ειναι το λευκο λευκο, ειναι το ζαχαρι...

    με αυτην την εξατμιση το μηχανακι δειχνει παρα πολυ και αλλαζει πολυ η εμφανιση του προς το καλυτερο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_3115 (medium).jpg 
Προβολές:	1032 
Μέγεθος:	81,7 KB 
ID:	95877

  7. #37
    To Greek edition με την Ελληνική σημαία στο φτερό είναι?
    Η εξάτμιση είναι όντος πολύ όμορφη.
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  8. #38
    Πήγα και το έκανα και γω test πριν λίγο και είμαι ακόμα κα***μένος!Διάολος το μηχανάκι!
    Ένα θεματάκι υπήρχε μόνο με τα φρένα,τα οποία δεν είχαν και πολύ καλή αίσθηση και δεν ήταν και πολύ ικανά να σταματήσουν το κτήνος.Αυτό βέβαια οφειλόταν κυρίως στα λιωμένα ελαστικά και στην καυτή άσφαλτο.1-2-3 νομίζεις ότι οδηγάς μονοκύλινδρο.Είναι για πολλές μπαντόσουζες το εργαλείο.Ανεβάζει σαν τρελό.Δυστηχώς δεν μπόρεσα να ανοίξω τέρμα τις ταχύτητες αφού παντού είχε τραγική κίνηση και έτσι αρκέστηκα σε χαζοπαιχνίδια.

    Λεπτομέρειες που μου έμειναν:

    Το σασμάν είναι πολυ πιο αθόρυβο και μαλακό από αυτό του monster μου.
    Η θέση οδήγησης μου φάνηκε υπερβολικά χαλαρή(και πάλι σε σχέση με το monster) αφού ουσιαστικά δεν ασκείς δύναμη ή πίεση πουθενά.Απλά κάθεσαι πάνω.
    Ο ήχος του μοτέρ είναι σχιζοφρενικός.Δεν σε αφήνει να αγιάσεις.

    Εν αναμονή του πολλά υποσχόμενου street triple έχω να πώ πως αυτή είναι η χρονιά της triumph.Speed triple,daytona και tiger είναι κορυφαία μοντέλα στις κατηγορίες τους.Σύντομα ελπίζω να μπορέσω να αποκτήσω ένα από αυτά.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00062.jpg 
Προβολές:	894 
Μέγεθος:	62,1 KB 
ID:	96982

  9. #39
    ΦΙΛΕ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΞΑΤΜΙΣΟΝΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ!!!ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

  10. #40
    Ομορφο φαινεται.ο συνεπιβατης χωραει?!

  11. #41
    All started from here.... Το avatar του/της phantomas
    Εγγραφή
    16/01/2006
    Μηνύματα
    24
    Γινονται ακομα test drives παιδες για το μηχανημα και αν ναι σε ποια καταστηματα;;;;;;;
    Ημερολογιο μιας μοτοσυκλετας,ενος ταξιδιου,μιας ζωης....μακαρι να συνεχισει καποια στιγμη να γραφει!

  12. #42
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
    Γινονται ακομα test drives παιδες για το μηχανημα και αν ναι σε ποια καταστηματα;;;;;;;
    Σε όλους τους dealers έχει test ride.
    Triple 1050


  13. #43
    Πολύ ωραία μηχανή.

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από talosah64
    ΦΙΛΕ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΞΑΤΜΙΣΟΝΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ!!!ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ
    μήπως έχεις ένα μαύρο το οποιο το είδα στον πειραιά και είχε δυο τελικά!!!!!!!!και ήταν φανταστικό!!!!!!!
    οι ευθειες υπαρχουν για να ενωνουν τις στροφες!

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Σε όλους τους dealers έχει test ride.
    δυστυχως εδω στο ηρακλειο κρητης ενω εχει αντιπροσωπεια κανονικα δεν υπαρχει μηχανη για τεσταρισμα

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περι Triumph Tiger 1050...
    από jimk στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 13:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF