Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 81

Θέμα: Gsxr 600

  1. #31
    ΠυκννοίΚαπνννοίΜεΠνννίξαν Το avatar του/της dela
    Εγγραφή
    24/05/2002
    Μηνύματα
    47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Στέφανε δεν υπάρχει λογος να μη σε πιστεψω, και να σου πω την αλήθεια δεν ειμαι αυτης της σύγκρισης σε μηχανές (αλλα πράματα μετρανε για μενα, συναισθηματικοί κυριως λογοι αλλα και η αισθητική) Πλακα ρε κανω με τα παιδια...
    Εχω πει επανειλημμένα οτι οι διαφορες στις συγκεκριμένες κατηγοριες ειναι μικρες ή ελάχιστες. Και αν επερνα ενα 1000 μπορει να μην ηταν Kawasaki….. στα 600 ομως ..... θα έπαιρνα 636 σιγουρα (μ’αρέσει και το κλέψιμο της kawa!)

    Καλά και εγώ δεν είμαι αυτής της συγκρίσεις
    άλλα πράγματα κοιτάω....αν έπαιρνα ποτέ
    600 μάλλον το CBR θα έπαιρνα!!!

    ----------------------------------------------
    A true friend is the one who holds your hand and touches your heart.

  2. #32
    Ε, αφού το γυρνάτε στο έτσι....

    Καλά, ούτε κι εγώ είμαι αυτής της σύγκρισης.... Άλλα πράματα κοιτάω....
    Αλλά αν έπαιρνα 600....................... πάλι το δικό μου θα ξανάπαιρνα.....
    Για να μην αναφέρουμε και τα άλλα συγκριτικά που διαδραματίστηκαν στον Μπράλλο.........
    [font=times]Και τι άλλα;;;
    Για πες, για πες...
    [/font]

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
    Λοιπον για να βαλω τα πραγματα στην ταξη !!!!

    Εδω 2001 750αρι κανει μαλακιουλες στα R1 του 2003.

    Λεμε τωρα η Kawasaki (δεν βαζω 37 κυβικα , να κατεβασω και τερμα τα καπακια) και τι κανει στον κοφτη σχεδον ειναι 10 αλογακια.......

    Μην ακουω απο ολους οτι παει το Kawasaki και τα περιοδικα οτι οπου και να ανοιξεις γκαζι ξηλωνει την ασφαλτο.

    Απλα τα μεγαλυτερα πιστονια εχουν λιγο καλητερο τραβηγμα,,,,,,

    Αν το κανει και η Suzuki , Yamaha , Honda τι λετε οτι δεν θα ειναι η διαφορα της ταξης 2-4 αλογα το ενα με το αλλο.....

    Λοιπον επιδει ειχα Kawasaki ξερω οτι τα κανει και ειναι οι ανοχες στο οριο (δηλαδη πιο δυνατα απο τα αλλα) αλλα η αξειοπιστια της πλεον ειναι για .


    Ετσει λιπον στο θεμα marketing η καθε εταιρια λεει οτι βγαζει παπαδες και λαγους με πετραχειλια......


    Αν δεν δω τεστακια , δεν πιστευω τιποτα.

    Εδω η Yamaha ελεγε 155 + αλογα και ειναι 148-151 που ειναι τα 155+......:hypnotize

    Δηλαδη GSXR 1000 2001 που ειναι 147 τις κανει μαλακιουλες χοντρες.

    Ασε που του 2005 θα ειναι Tσοντα,,,,,,,,,,,,.

    Ως κάτοχος R1 2004 είχα κάποιες ανησυχίες για το πόσα πραγματικά άλογα βγάζει. Δεν το έχω δηναμομετρήσει ακόμα αλλά έπειτα από μια συζήτηση με επώνυμο συνεργείο Yamaha το οποίο κάνει και δυναμομετρήσεις σε περιοδικά μου είπε ότι το χαμηλότερο που έχει δει και φρίκαρε είναι 139 άλογα και το περισσότερο 161,5.Το δικό του ήταν στα 146.Μου είπε ότι δεν έχι ξαναδεί κινητήρα με τόσες μεγάλες αποκλίσεις.Αυτή τη στιγμή έχω μόνο 4000χλμ όταν φτάσω τα 10000 θα γράψω ένα ποστ για το ποσά βγάζει.Τώρα με δύο τρία gsxr 01 που τα έχουμε στήσει έχουν μείνει αρκετά πισω απο πρώτη γιατι δεν μπορούσαν να το κρατήσουν κάτω.Απο δευτέρες πάλι έμειναν πίσω αλλά όχι όσο απο πρώτες.Πιστέυω οτι από εκκίνηση χωρίς να είμαι και πολύ έμπειρος όποιο ξεκινάει πιό ήρεμα αυτό κερδίζει και την κόντρα.Σε ταυτόχρονο άνοιγμα απο 160 μέχρι 250 R1 03,gsxr 01 τα ήπιαν τα τσάγια τους. Ευχαριστώ που με ακούσατε....

  4. #34
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    139 με 161???? Απίστευτο!

    Έχω ξανακούσει για τεράστιες αποκλίσεις σε παλιότερα όμως R1 σε ξένο περιοδικό. Μάλιστα ο τύπος έλεγε οτι δεν έχει δει δυο διαφορετικά R1 να αποδίδουν το ίδιο..........

  5. #35
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Κοίταξε και το Daytona 650 πάντως, έχει 1000ε λιγότερο και εχει βγει πολύ καλό..
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  6. #36
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lygonis
    Ως κάτοχος R1 2004 είχα κάποιες ανησυχίες για το πόσα πραγματικά άλογα βγάζει. Δεν το έχω δηναμομετρήσει ακόμα αλλά έπειτα από μια συζήτηση με επώνυμο συνεργείο Yamaha το οποίο κάνει και δυναμομετρήσεις σε περιοδικά μου είπε ότι το χαμηλότερο που έχει δει και φρίκαρε είναι 139 άλογα και το περισσότερο 161,5.Το δικό του ήταν στα 146.Μου είπε ότι δεν έχι ξαναδεί κινητήρα με τόσες μεγάλες αποκλίσεις.Αυτή τη στιγμή έχω μόνο 4000χλμ όταν φτάσω τα 10000 θα γράψω ένα ποστ για το ποσά βγάζει.Τώρα με δύο τρία gsxr 01 που τα έχουμε στήσει έχουν μείνει αρκετά πισω απο πρώτη γιατι δεν μπορούσαν να το κρατήσουν κάτω.Απο δευτέρες πάλι έμειναν πίσω αλλά όχι όσο απο πρώτες.Πιστέυω οτι από εκκίνηση χωρίς να είμαι και πολύ έμπειρος όποιο ξεκινάει πιό ήρεμα αυτό κερδίζει και την κόντρα.Σε ταυτόχρονο άνοιγμα απο 160 μέχρι 250 R1 03,gsxr 01 τα ήπιαν τα τσάγια τους. Ευχαριστώ που με ακούσατε....
    Καλα μαλον σε κουλους οδηγους επεσες......:rotflmao: :rotflmao:

    Θα στο πω αλλιος GSXR δεν πατηθεικε σε ανοιγματα απο 2ες και 3ες απο κανενα Rενακι... και αν εχεις διαφορετικη γνωμη τα λιμανακια ειναι κοντα και υπαρχουν παρα πολλα Κ1 (στοκ) που δινουν ρεστα σε R1 του 2004 (ακομα και με εξατμισουλες).

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
    Καλα μαλον σε κουλους οδηγους επεσες......:rotflmao: :rotflmao:

    Θα στο πω αλλιος GSXR δεν πατηθεικε σε ανοιγματα απο 2ες και 3ες απο κανενα Rενακι... και αν εχεις διαφορετικη γνωμη τα λιμανακια ειναι κοντα και υπαρχουν παρα πολλα Κ1 (στοκ) που δινουν ρεστα σε R1 του 2004 (ακομα και με εξατμισουλες).
    Δεν είμαι ο τύπος για λιμανάκια η βουλιαγμένης, Αττική οδό και εθνική μέσα. Δεν μπορώ να καταλάβω το ότι στην ευθεία μπορεί κάποιος να είναι τόσο κουλός. Οι αντίστοιχοι που τα ήπιανε με τα R1 ήμαστε σίγουροι ότι δεν ήταν κουλοί? Και κάτι ακόμα οι μηχανές έχουν και τετάρτη και πέμπτη όχι μόνο δευτέρα και τρίτη. Μπορεί το θέμα να το βλέπω και υποκειμενικά επειδή κατέχω R1.Μπορεί και να έχεις δίκιο αλλά αν δεν το δω αυτό που ισχυρίζεσαι δεν μπορώ να το δεχτό σύμφωνα με την δικιά μου εμπειρία.

  8. #38
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Η μικρή μου εμπειρία στο θέμα σύγκρισης των εταιριών Yamaha suzuki λέει ότι τα y έχουν ένα άσχημο χαρακτηριστικό σαν μηχανές,σε αρκετά μοντέλα …
    Εντάξει ίσως γενικεύω αλλά είναι ένα χαρακτηριστικό..
    Μετά από σπαστήρι σε μεγάλο χρονικό διάστημα πέφτει η απόδοση του κινητήρα,
    Σε αντίθεση με τα Suzuki που όσο μα όσο και να τα καταστρέψεις ακόμα και συνειδητά να ξεσκίζεις την μηχανή για να δεις που θα πεθάνει δεν πέφτει το μοτέρ…
    Ασε που όταν το ανοίξεις είναι πεντακάθαρο λες και δεν έχει τίποτα ..αμα βάζεις σωστό λάδι
    Τώρα και για μένα οι διαφορές που εμφανίζονται σε ψιλές στο δρόμο έχουν να κάνουν με το ποιος οδηγεί και όχι με το τι οδηγά…
    Άσε που ποτέ δεν ξέρει κανείς τι γαργάλημα έχει πέσει..
    Μακάρι φίλε lygonis όπως λες το εργαλείο σου να καθαρίζει ετσι πάντα όμως αν απαντήσω προσωπικά λίγο πολύ όλοι τις ξέρουν τις απόψεις μου…

    Το δούλεμα του μοτέρ των Suzuki δεν συγκρίνεται…


    αντε καλως ήρθες...

    και η ζωή συνεχίζεται...

  9. #39
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Freerider σωστοτατος !!!!

    Ακομα και το δικο μου 750 οσο και να το πηγαινω απο 13000+ δεν παθαινει τιποτα.

    Στο θεμα οδηγου ειναι και το ταλεντο.


  10. #40
    Κι εγω RR θα επερνα και θα παρω....οταν βγαλω το διπλομα

  11. #41
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
    Freerider σωστοτατος !!!!

    Ακομα και το δικο μου 750 οσο και να το πηγαινω απο 13000+ δεν παθαινει τιποτα.

    Στο θεμα οδηγου ειναι και το ταλεντο.

    και η ζωή συνεχίζεται...

  12. #42
    ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΓΚΡΥΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ KAWA ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ(ΣΕ ΟΛΑ) ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΟ GSX-R.ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ KAWA ΤΟΥ '05...

  13. #43
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    λοιπον

    παιδες ετσι απλα για ενημερωση..ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΣ 600 ΓΙΑ ΤΟ 04 ΤΑ [ΕΛΛΗΝΙΚΑ] ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ

    ΒΓΑΛΑΝΕ ΤΟ SUZUKI GSXR 600 !

  14. #44
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591

    Re: λοιπον

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    παιδες ετσι απλα για ενημερωση..ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΣ 600 ΓΙΑ ΤΟ 04 ΤΑ [ΕΛΛΗΝΙΚΑ] ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ

    ΒΓΑΛΑΝΕ ΤΟ SUZUKI GSXR 600 !
    Πες τα πες τα! Και τουλάχιστον χωράς και πάνω του......... Είμαι 1,85 (το μέσο ύψος για Ευρώπη νομίζω) και πάνω στο 636 '05 Δ-Ε-Ν χωράω! Το είδα στην έκθεση και στο σκύψιμο χτυπάει το κράνος στη ζελατίνα!

    Τι? Αλλαγή ζελατίνας? Οκ, ίσως, αλλά είναι συνολικά μικροκαμωμένο..........

    Όχι οτι το GSXR μου είναι μεγάλο αλλά δεν είναι και για σώματα τύπου jockey.............

  15. #45
    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ KAWA.ΑΠΟ ΔΥΝΑΜΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΕΡΕΧΕΙ Η GSX-R...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ!!!

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νατα μας...Γυμνο Gsxr 600
    από gcrook στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2005, 00:49
  2. Gsxr 600/750 '06 Πρώτες φήμες
    από StarSailor στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2005, 20:48
  3. απορίες για gsxr 600
    από bartlal στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 10:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF