Σελίδα 3 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 229

Θέμα: Κινητο..... Τι;

  1. #31
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Xiaomi Redmi 3S

    www.minideal.net

  2. #32
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    246
    Ας γράψω κάτι παραπάνω μια και ψ@λάρω σήμερα στη δουλειά.

    Τα 3 best value for money νομίζω ότι τα πρότεινε ο Σαπαδάκιος (έχει και την επιλογή του rouvasi μέσα), σύμφωνα με τους ειδικούς.
    Από αυτά γνώμη έχω μόνο για τα xiaomi τα οποία έχουν τρομερή ποιότητα κατασκευής εφάμιλλη με κατά πολύ ακριβότερες συσκευές. Να φανταστείς η μεγάλη μου κόρη έχει εδώ και τρία χρόνια το Xiaomi hongmi (red rice) χωρίς να έχει πάθει τίποτα, εκπληρώνοντας όλες τις ανάγκες της.

    Το redmi note 3 που έχω (και αγόρασα λίγο πριν βγει το pro που έχει καλύτερο επεξεργαστή) είναι φανταστική συσκευή. Κάνει παραπάνω από όσα θέλω με αξιοζήλευτη ταχύτητα, σταθερότητα και άνεση. Το πιο σημαντικό του προσόν όμως είναι ότι είναι πολύ όμορφο (υποκειμενικό) και στιβαρό (αντικειμενικό). Επίσης γουστάρω πολύ και το MIUI (λειτουργικό, παραλλαγή του Android) που έχει. Τέλος υπάρχει και ελληνική κοινότητα της xiaomi https://xiaomi-miui.gr/community/ που κάνει τρομερή δουλειά και προσφέρει εξαιρετική στήριξη.

    Τέλος, κλείσαμε, xiaomi θα πάρεις αλλά το max με την μεγάλη οθόνη. Ειδικά αν είσαι σαν κι εμένα που αν δεν φοράω γυαλιά απομακρύνω το τηλέφωνο στο ένα μέτρο για να διαβάσω.

  3. #33
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ρεδμι 3 προ παιζει και ελλαδα, με πολυ δυνατο επεξεργαστη, που ειναι στα επιπεδα περσινων ναυαρχιδων...μπορεις να το παρεις και απο κινεζομαγαζα...σε αυτα τα λεφτα μπορεις να περιμενεις για το redmi pro, με αμολεντ οθονη και unibody σασι, η redmi νοτε 4, πας επισης στα ιδια λεφτα...επισης ολα αυτα εχουν μπαταρια κτηνος 4000+

    μ3 και 1ς που λεει ο σαπαδακ ειναι υποδεεστερα κινητα, σε επιπεδο σπεκς...

    γενικα η xiaomi στα Lowbudget mid αυτη την περιοδο δεν εχει αντιπαλο, αμα δε σε χαλαει οτι θα πληρωσεις μια συσκευη και σε 2 μηνες θα εχει βγει λιγο καλυτερος αντικαταστατης παρε με τα μπουνια...

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Xiami redmi note 3 pro με κλειστα ματια

  5. #35
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Microsoft Lumia 950 γιατί να πάνε να γ@μηθούνε τα Android και τα iOS... έχω το 640 και είναι το πιο σταθερό, εύχρηστο, γρήγορο και γερό κινητό που είχα ποτέ.

  6. #36
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Εδώ μιλάμε για την "αναξιοπιστία" του Android κι ο άλλος προτείνει Microsoft.
    Life begins at 45°.

  7. #37
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εδώ μιλάμε για την "αναξιοπιστία" του Android κι ο άλλος προτείνει Microsoft.

    Μια χαρά είναι, apps δεν έχει πολλά... π.χ. δεν υπάρχει Pokemon Go σε windows phone - εγώ το λέω και σοβαρό συγκριτικό πλεονέκτημα αυτό! Σοβαρά τώρα, μια χαρά τηλέφωνα είναι.

  8. #38
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά είναι, apps δεν έχει πολλά... π.χ. δεν υπάρχει Pokemon Go σε windows phone - εγώ το λέω και σοβαρό συγκριτικό πλεονέκτημα αυτό! Σοβαρά τώρα, μια χαρά τηλέφωνα είναι.
    Ε για χρήση τηλεφώνου έχει και την επιλογή του αλκατερ των 19.90.

    Κρίμα γιατι έχω δουλέψει WP και είναι πολύ καλό, αλλά η έλειψη εφαρμογών ειναι ανατρεπτικός παράγοντας

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    βαλε κατι τις παραπανω και παρε αυτο....

  10. #40
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Ε για χρήση τηλεφώνου έχει και την επιλογή του αλκατερ των 19.90.

    Κρίμα γιατι έχω δουλέψει WP και είναι πολύ καλό, αλλά η έλειψη εφαρμογών ειναι ανατρεπτικός παράγοντας
    Δηλαδή τι apps χρησιμοποιείτε ρε παιδιά και τι δουλειές κάνετε μέσω κινητού;

  11. #41
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή τι apps χρησιμοποιείτε ρε παιδιά και τι δουλειές κάνετε μέσω κινητού;
    Web check in στην Aegean πχ

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.094
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Εχω το huawei g750/honor3x και θελω να το αλλαξω....

    Θελω μεγαλη οθονη (>5), αξιοπρεπη καμερα, να μην κολλαει, 4g, internet.

    Τι προτεινετε;

    Σε τυχον προτασεις για μεταχειρισμενο, θετικος.

    Πριν οποιαδηποτε προταση καντε εναν κοπο και δειτε τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου που ηδη εχω....

    Μερσι
    παρε μια ιδεα

    εχω ψωνισει πολλες φορες και το θεωρω αξιοπιστο
    http://www.banggood.com/Wholesale-Sm...es-c-1567.html
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #43
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Να σου στείλω το 6310i να πιάνεις σήμα και σε πηγάδι;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Κάτοχος του Xiaomi Redmi Note 3 pro 3/32 εδώ και λίγους μήνες(αγορά από vickmall).Είναι όντως ένα καλό τηλέφωνο για τα 190€ περίπου που έδωσα αν και εγώ το πήρα ως δεύτερο για να έχω τη δεύτερη κάρτα μου στο χωριό το καλοκαίρι διότι στο σπίτι πιάνει μόνο η cosmote.Ως πρώτη συσκευή έχω ένα Samsung Note 2 το οποίο είναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο και δεν ξέρω τι θα κάνω όταν χρειαστεί να το αλλάξω.Η αγορά κινέζικου τηλεφώνου είναι σίγουρα μια λύση με τα γνωστά θετικά και αρνητικά...πλεονέκτημα τα specs διότι τα περισσότερα είναι vfm τηλέφωνα και μειονεκτήματα η εγγύηση,οι 3 βδομάδες περίπου που περιμένεις(εκτός και αν πάρεις από το EU store τους ή από Ελλαδα) και φυσικά το γεγονός ότι για να το φέρεις στα μέτρα σου,πιθανότατα πρέπει να βάλεις χέρι και να ασχοληθείς με το τηλέφωνο(ρουτάρισμα,φλασαρίσματα κ.ο.κ.).Εγώ έφαγα πολλές ώρες την πρώτη μέρα για να περάσω ελληνική rom και πολλές φορές μου'ρθε να το σπάσω από τα νεύρα.Για κάποιους άλλους αυτή η διαδικασία είναι παιχνιδάκι,εγώ την έκανα για πρώτη φορά...ευτυχώς τέλος καλό.Μεγάλο πλεονέκτημα,αν τελικά επιλέξεις xiaomi,είναι η υποστήριξη σε οποιοδήποτε πραγματικά πρόβλημα από τη δραστήρια ελληνική κοινότητα miui και από τη διεθνή φυσικά...έχουν όλες τις πληροφορίες/λύσεις για τα πάντα.
    Αυτά για το xiaomi.Αν με ρωτούσες σήμερα τι θα έπαιρνα με 250€ θα απαντούσα κινητό από Ελλάδα.Βέβαια η χρήση που κάνω είναι σχετικά απλή...κλήσεις,πολύ facebook/messenger,πολύ viber, internet με πολλές ανοιχτές καρτέλες και κάποιες φωτογραφίες,χωρίς όμως ιδιαίτερες απαιτήσεις.Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια ούτε είναι για'μένα εργαλείο δουλειάς.Τα 250€ λοιπόν είναι ένα λογικό ποσό για να ξοδέψεις για μια τέτοια χρήση,ίσως να αρκούσαν και λιγότερα...προτείνω Huawei P9 Llite, Nexus 5x(δεν παίρνει κάρτα μνήμης γι'αυτό καλύτερα πάρε το nexus με τα 32GB ),Samsung A5 2016 με πρώτη επιλογή το nexus 32gb.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Nexus 5x. Pure android for the win.

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι Θελουν οι γυναίκες !!!!
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 15:50
  2. Επ τι κάνουμε εδώ...?
    από Zanzibar στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 23:34
  3. Τι Γνωμη ΕΧετε...
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 23:53
  4. Ρε Τι Γινεται Οξω !!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 19:36
  5. Τι ομορφιες ειναι αυτες
    από bsari στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 18:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF