Σελίδα 3 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 203

Θέμα: Μας Κοροϊδεύουν? Περι αλλαγής λαδιών το θέμα (Διευθετήθηκε)

  1. #31
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    α και μιας και το ανοιξεις κανε και μια αναλυση του λαδιου, σου βαλαν μοτορεξ οταν το πρωτοπηρες που λεει το μανιουαλ και ο κατασκευαστης ή στο παραδωσανε με κανα σογιελαιο... γιατι συμφωνα με τις εμπειριες και τις μηχανολογικες σου γνωσεις, το λαδι που χρησιμοποιείται παιζει πολυ σημαντικοτερο ρολο στην ζωη του κινητηρα απο το καθαρισμα του μαγνητη....

    αλλα τι λεω, λεπτομερειες...
    Ban 'em all

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    α και μιας και το ανοιξεις κανε και μια αναλυση του λαδιου, σου βαλαν μοτορεξ οταν το πρωτοπηρες που λεει το μανιουαλ και ο κατασκευαστης ή στο παραδωσανε με κανα σογιελαιο... γιατι συμφωνα με τις εμπειριες και τις μηχανολογικες σου γνωσεις, το λαδι που χρησιμοποιείται παιζει πολυ σημαντικοτερο ρολο στην ζωη του κινητηρα απο το καθαρισμα του μαγνητη....

    αλλα τι λεω, λεπτομερειες...

    δεν χρειάζεται να ειρωνευεσε και να τσιτώνεσαι

    όπως είπες είμαστε όλοι χρήστες, και φαντάζομαι ότι αγαπάμε τα μοτόρια μας. Οσο για να τα κάνω μόνος μου, με έχουν στριμωγμένο με το θέμα της εγγυησης, μόλις λήξει βλέπουμε

    φιλικά

    :smilea:

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak

    Καντο μονος σου ρε φιλε μιας και δεν περνεις απο λογια και εμπειριες κατοχων και γνωστικων, εμεις πες ειμαστε ασχετοι οπως και οι μηχανικοι... βγαλτα ολα ΕΣΥ καθαρισε τα ολα και βαλε 3 λιτρα που σου λεει το μανιουαλ ακριβως οπως στα λεει το μανιουαλ... και καλη σου τυχη

    Μην νομιζεις και μεις απο κατι τετοια πιασαμε κατσαβιδι αλλα ρε γεροδιαολε, οταν αναγνωριζουμε κατι το διαφορετικό το λεμε, δεν το γυρναμε στην θεωρια παλι...
    Δηλαδή εσυ ,αυτο θα έκανες με την καινούργια σου μηχανή των 14.000 ευρώ?Θα άκουγες τις γνώμες και τις εμπειρίες κατόχων και όχι την επίσημη διαδικασία του κατασκευαστή?

    Αυτο που λέει ο gstef είναι οτι η διαδικασία δεν έγινε με το γράμμα του νόμου που λέει ο κατασκευαστής και σαν νέος κάτοχος ρωτάει το γιατί!!Πιστεύω οτι όλοι μας θα είχαμε αυτή την απορία στην καινούργια μας μηχανή!

    Και ο άνθρωπος έδωσε 14+!


  4. #34
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Εμενα ξερεις τι με εκνευριζει φιλε gstef, δεν ξερω τις εμπειριες σου με μηχανες, αλλα οταν ορκιζομαστε στο by the book, όταν ερχεται η "στραβη" κανουμε κωλοτουμπα 180 μοιρες και ψαχνουμε για οτιδηποτε αλλο εκτος απο το δογμα... και δεν μας περνει και κανεις χαμπαρι ουτε στα φορα.....

    Οταν θα μας κλασει το τσιμουχακι και η αντλια αναγνωρισμένα εκτος εγγυησης οπως λες και θα μας βολεψει με μεταχειρισμενη πατεντα, οταν θα μας σπασει το ταδε καπακι και θα ψαξουμε για μεταχειρισμενο αγνωστου προελευσεως οταν οταν οταν τοτε το by the book παει περιπατο...

    Αυτο εννοω, εχω βρεθει στην θεση σου πιστεψε με και διαλεξα τον δρομο της εμπιστοσυνης μεχρι ενος σημειου (για τους λογους που αναφερω). Πραγμα που με εκνευριζε τρομερα σε αυτη την εταιρια αλλα ειναι μερος της κουλτουρας της (απο χωμα πλευρα)... αλλιως περνεις βεστρομ και ξενοιαζεις
    Ban 'em all

  5. #35
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
    Δηλαδή εσυ ,αυτο θα έκανες με την καινούργια σου μηχανή των 14.000 ευρώ?Θα άκουγες τις γνώμες και τις εμπειρίες κατόχων και όχι την επίσημη διαδικασία του κατασκευαστή?
    ναι φιλε μου, αυτο εκανα και εχω δωσει και κατι τις παραπανω απο τα 14 που λες.... αν εχεις δει την ιστορια του LC8, εκτος απο τα προτερηματα του, οι ιδιοι οι χρηστες επωμιστηκαν την εξέλιξη του και μαζι με αυτους οι μάστορες... και οταν λεμε μαστορες εννοουμε καλους και κακους οπως παντου...

    Το διαβασμα που εχει ριξει ενας καλος ΚΤΜ μαστορας δεν το εχει ριξει γιαπωνεζος σε 20 χρονια... ακριβως γιατι ειναι κακομαθημενοι οι τελευταιοι....

    Ξεφευγουμε απο την αρχικη συζητηση αλλα ετσι ειναι τα πραγματα...
    Ban 'em all

  6. #36
    Μέλος Το avatar του/της fotis3
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    59
    νομιζω οτι τη σχεση εμπιστοσυνης μεταξη πωλητη-αγοραστη(μαστορα-ιδιοκτητη)την κερδιζει ο πωλητης.στην προκειμενη περιπτωση αν σου εξηγουσε ποια τεχνικη χρησιμοποιησε (με την αναλογη εμπιστοσυνη οτι δεν θα διαρευσει λεω εγω τωρα)δεν θα υπηρχε θεμα.τωρα υπαρχει το ερωτημα,υπαρχει καποια τετοια τεχνικη?τωρα για την ποσοτητα του λαδιου οι ποιο πολλοι μαστορες εχουν επαγγελματικες συσκευασιες λαδιου.(βαρελι κτλ)

  7. #37
    Και όμως γυρίζει! Το avatar του/της arazw.ara.zw
    Εγγραφή
    04/05/2010
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak

    Το διαβασμα που εχει ριξει ενας καλος ΚΤΜ μαστορας δεν το εχει ριξει γιαπωνεζος σε 20 χρονια... ακριβως γιατι ειναι κακομαθημενοι οι τελευταιοι....
    .


    O καλός ο μάστορας πρέπει να σέβεται πρώτα τον εαυτό του,να είναι άψογα καταρτισμένος,για να μπορέσει να σεβαστεί και τον πελάτη σε δεύτερο βαθμό!!
    Και να σου πώ και κάτι?Άν είναι τόσο γάτος και έχει βρεί τρόπο να κάνει το σέρβις με άλλο τρόπο απ'αυτόν που ορίζει ο κατασκευαστείς,άν και όταν ο πελάτης τον ρωτήσει (λίγα είμαστε τα βόδια που ρωτάμε ούτως ή άλλως) για ποιό λόγο γίνεται αυτή η διαφορετική διαδικασία,γιά λόγους σεβασμού σ'αυτόν αλλά πρωπαντός της δουλειάς του,ας του εξηγήσει λεπτομερώς την διαδικασία που ακολούθησε!
    Και μή μου πείτε οτι αυτό δε γίνεται για πρακτικούς λόγους,γιατί στα εξωτερικά μετά το σέρβις παίρνεις λίστα με το ακριβές κοστολόγιο,όλα τα εξαρτήματα που ελέγθηκαν και αλλάχτηκαν λεπτομερέστατα,και άν ρωτήσεις κάτι κάνουν όλοι τούμπες να σου απαντήσουν!!
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτα!!!!!

  8. #38
    για ολους τους παραπανω λογους,δεν πρεπει ο εκαστοτε χρηστης να ειναι παρων στην διαδικασια του σερβις...

    ο νομος καλυπτει απολυτως τον εκαστοτε μηχανικο να αρνηθει την εισοδο του στον καθαυτο χωρο εργασιας...το οτι ελαχιστοι το τηρουν δεν λεει κατι...

    @ktm prestige...πρεπει να καταλαβεις το εξης...για σενα,εμενα και τον οποιονδηποτε, το μηχανακι μας ειναι ενα και κοπτομαστε γι αυτο...για τον εκαστοτε μαστορα ομως ειναι πολλα...

    για σκεψου να καθεται να εξηγει σε καθε εναν απο τους 10 ας πουμε καθημερινους πελατες του οτι απορια εχει...περαν του οτι ειναι φοβερα κουραστικο και βαρετο,δεν θα του μενει χρονος για να φτιαξει τα μηχανακια...

    γι αυτο λοιπον υπαρχει η εννοια "εξουσιοδοτηση" εργοστασιου...το εργοστασιο δηλαδη σου λεει,εμπιστεψου μια και ειναι ελεγχομενος απο μενα...

    φυσικα ολα ειναι επιλογες...

    εγω επι παραδειγματι,ποτε δεν αφηνω ανθρωπο να δει τι κανω στο μηχανακι του,εκτος εαν το θελησω εγω...

    δηλωνεται ευθυς εξαρχης και πιστεψε με,κανεις ποτε δεν ειχε καποιο προβλημα με αυτο...

    γιατι το κανω? γιατι βαριεμαι να καθομαι να λυνω τις ιδιες αποριες ολη την ωρα και γιατι θελω να ειμαι απολυτως συγκεντρωμενος σε αυτο που κανω...

    ο βασικος λογος ομως ειναι οτι με κουραζει να μου ζαλιζουν τα @@...και πιστεψε με,για καθε μηχανικο,λογιστη,ηλεκτρολογο,υδραυλικο,ασφαλιστη ειναι ακριβως η ιδια αισθηση...

    ειναι φοβερα κουραστικο να εξηγεις τα κατ εσε αυτονοητα στον καθε ασχετο με το αντικειμενο...

    ολα λοιπον ειναι θεμα εμπιστοσυνης αρχικα και ποιοτητας δουλειας στην συνεχεια...μην το παρακουραζουμε...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak


    Το διαβασμα που εχει ριξει ενας καλος ΚΤΜ μαστορας δεν το εχει ριξει γιαπωνεζος σε 20 χρονια... ακριβως γιατι ειναι κακομαθημενοι οι τελευταιοι....


    Ή ότι τα γιαπωνέζικα χαλάνε σπάνια, δεν τα λες όλα, δεν τα λες όλα...

  10. #40
    Και όμως γυρίζει! Το avatar του/της arazw.ara.zw
    Εγγραφή
    04/05/2010
    Μηνύματα
    125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    για ολους τους παραπανω λογους,δεν πρεπει ο εκαστοτε χρηστης να ειναι παρων στην διαδικασια του σερβις...

    ο νομος καλυπτει απολυτως τον εκαστοτε μηχανικο να αρνηθει την εισοδο του στον καθαυτο χωρο εργασιας...το οτι ελαχιστοι το τηρουν δεν λεει κατι...

    @ktm prestige...πρεπει να καταλαβεις το εξης...για σενα,εμενα και τον οποιονδηποτε, το μηχανακι μας ειναι ενα και κοπτομαστε γι αυτο...για τον εκαστοτε μαστορα ομως ειναι πολλα...

    για σκεψου να καθεται να εξηγει σε καθε εναν απο τους 10 ας πουμε καθημερινους πελατες του οτι απορια εχει...περαν του οτι ειναι φοβερα κουραστικο και βαρετο,δεν θα του μενει χρονος για να φτιαξει τα μηχανακια...

    γι αυτο λοιπον υπαρχει η εννοια "εξουσιοδοτηση" εργοστασιου...το εργοστασιο δηλαδη σου λεει,εμπιστεψου μια και ειναι ελεγχομενος απο μενα...

    φυσικα ολα ειναι επιλογες...

    εγω επι παραδειγματι,ποτε δεν αφηνω ανθρωπο να δει τι κανω στο μηχανακι του,εκτος εαν το θελησω εγω...

    δηλωνεται ευθυς εξαρχης και πιστεψε με,κανεις ποτε δεν ειχε καποιο προβλημα με αυτο...

    γιατι το κανω? γιατι βαριεμαι να καθομαι να λυνω τις ιδιες αποριες ολη την ωρα και γιατι θελω να ειμαι απολυτως συγκεντρωμενος σε αυτο που κανω...

    ο βασικος λογος ομως ειναι οτι με κουραζει να μου ζαλιζουν τα @@...και πιστεψε με,για καθε μηχανικο,λογιστη,ηλεκτρολογο,υδραυλικο,ασφαλιστη ειναι ακριβως η ιδια αισθηση...

    ειναι φοβερα κουραστικο να εξηγεις τα κατ εσε αυτονοητα στον καθε ασχετο με το αντικειμενο...

    ολα λοιπον ειναι θεμα εμπιστοσυνης αρχικα και ποιοτητας δουλειας στην συνεχεια...μην το παρακουραζουμε...





    Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά διαφωνώ κάθετα,οριζόντια,πλαγίως και σε τομή!!!
    Ο πελάτης αφήνει τα ωραία του λεφτά και οφείλεις να δίνεις οποιαδήποτε διευκρίνηση σου ζητηθεί ειδικά άν υπάρχουν υπόννοιες οτι κάτι δε γίνεται όπως πρέπει,άσχετα με το τι γνώσεις έχεις!!
    Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του πελάτη και πές μου ποιά θα ήταν η αντίδρασή σου σε ένα μάστορα που θα σου έλεγε,φιλαράκι μπροστά στο σέρβις δε θα είσαι και δε σου απαντάω σε ερωτήσεις γιατί είσαι άσχετος και μου πρήζεις τα π@π@ρι@!!
    Εσύ μπορεί να είσαι η εξαίρεση στο κανόνα και να σε εμπιστεύονται οι πελάτες σου,αλλά δεν είναι όλοι οι πελάτες άσχετοι και ζώα!Το οτι δε είναι όλοι μηχανολόγοι,δε σημαίνει οτι δε ξέρουν που πάν τα τέσσερα και στις περισσότερες φορές που ζητούνται διευκρινίσεις και γίνονται ερωτήσεις δεν αφορόυν το πώς αλλάζεται το λάδι όυτε τι ονομάζεται φίλτρο!!
    Και αφόυ κι εσύ απ΄ότι κατάλαβα είσαι μάστορας,θα ξέρεις πόσα λαμόγια υπάρχουν στην αγορά και την ποιότητα της δουλειάς τους!!Χαλαρώστε λίγο οι μάστορες ( δεν εννοώ εσένα συγκεκριμένα ) και μην αντιμετωπίζετε τους πελάτες που ρωτάνε ( οι εντελώς άσχετοι ούτως ή άλλως δεν ξέρουν ούτε τι ερώτηση να κάνουν ) σαν ζώα που θέλουν να σας τα πρήξουν.Σε μάστορα που είχες υπόννοια οτι κάτι έγινε ,αλλά έλαβες εξηγήσεις με ευγένεια θα ξαναπάς.Σε μ@λ@κα και αγενή όχι!!!!
    Κανένας δεν είναι η φίρμα της εμπιστοσύνης!!Η εμπιστοσύνη κερδίζεται!!!!!!!!
    Τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτα!!!!!

  11. #41
    Μέλος Το avatar του/της fotis3
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    59
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
    Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά διαφωνώ κάθετα,οριζόντια,πλαγίως και σε τομή!!!
    Ο πελάτης αφήνει τα ωραία του λεφτά και οφείλεις να δίνεις οποιαδήποτε διευκρίνηση σου ζητηθεί ειδικά άν υπάρχουν υπόνοιες οτι κάτι δε γίνεται όπως πρέπει,άσχετα με το τι γνώσεις έχεις!!
    Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του πελάτη και πές μου ποιά θα ήταν η αντίδρασή σου σε ένα μάστορα που θα σου έλεγε,φιλαράκι μπροστά στο σέρβις δε θα είσαι και δε σου απαντάω σε ερωτήσεις γιατί είσαι άσχετος και μου πρήζεις τα π@π@ρι@!!
    Εσύ μπορεί να είσαι η εξαίρεση στο κανόνα και να σε εμπιστεύονται οι πελάτες σου,αλλά δεν είναι όλοι οι πελάτες άσχετοι και ζώα!Το οτι δε είναι όλοι μηχανολόγοι,δε σημαίνει οτι δε ξέρουν που πάν τα τέσσερα και στις περισσότερες φορές που ζητούνται διευκρινίσεις και γίνονται ερωτήσεις δεν αφορόυν το πώς αλλάζεται το λάδι όυτε τι ονομάζεται φίλτρο!!
    Και αφόυ κι εσύ απ΄ότι κατάλαβα είσαι μάστορας,θα ξέρεις πόσα λαμόγια υπάρχουν στην αγορά και την ποιότητα της δουλειάς τους!!Χαλαρώστε λίγο οι μάστορες ( δεν εννοώ εσένα συγκεκριμένα ) και μην αντιμετωπίζετε τους πελάτες που ρωτάνε ( οι εντελώς άσχετοι ούτως ή άλλως δεν ξέρουν ούτε τι ερώτηση να κάνουν ) σαν ζώα που θέλουν να σας τα πρήξουν.Σε μάστορα που είχες υπόννοια οτι κάτι έγινε ,αλλά έλαβες εξηγήσεις με ευγένεια θα ξαναπάς.Σε μ@λ@κα και αγενή όχι!!!!
    Κανένας δεν είναι η φίρμα της εμπιστοσύνης!!
    Η εμπιστοσύνη κερδίζεται!!!!!!!!
    με προλαβες

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
    Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά διαφωνώ κάθετα,οριζόντια,πλαγίως και σε τομή!!!
    Ο πελάτης αφήνει τα ωραία του λεφτά και οφείλεις να δίνεις οποιαδήποτε διευκρίνηση σου ζητηθεί ειδικά άν υπάρχουν υπόνοιες οτι κάτι δε γίνεται όπως πρέπει,άσχετα με το τι γνώσεις έχεις!!
    Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του πελάτη και πές μου ποιά θα ήταν η αντίδρασή σου σε ένα μάστορα που θα σου έλεγε,φιλαράκι μπροστά στο σέρβις δε θα είσαι και δε σου απαντάω σε ερωτήσεις γιατί είσαι άσχετος και μου πρήζεις τα π@π@ρι@!!
    Εσύ μπορεί να είσαι η εξαίρεση στο κανόνα και να σε εμπιστεύονται οι πελάτες σου,αλλά δεν είναι όλοι οι πελάτες άσχετοι και ζώα!Το οτι δε είναι όλοι μηχανολόγοι,δε σημαίνει οτι δε ξέρουν που πάν τα τέσσερα και στις περισσότερες φορές που ζητούνται διευκρινίσεις και γίνονται ερωτήσεις δεν αφορόυν το πώς αλλάζεται το λάδι όυτε τι ονομάζεται φίλτρο!!
    Και αφόυ κι εσύ απ΄ότι κατάλαβα είσαι μάστορας,θα ξέρεις πόσα λαμόγια υπάρχουν στην αγορά και την ποιότητα της δουλειάς τους!!Χαλαρώστε λίγο οι μάστορες ( δεν εννοώ εσένα συγκεκριμένα ) και μην αντιμετωπίζετε τους πελάτες που ρωτάνε ( οι εντελώς άσχετοι ούτως ή άλλως δεν ξέρουν ούτε τι ερώτηση να κάνουν ) σαν ζώα που θέλουν να σας τα πρήξουν.Σε μάστορα που είχες υπόννοια οτι κάτι έγινε ,αλλά έλαβες εξηγήσεις με ευγένεια θα ξαναπάς.Σε μ@λ@κα και αγενή όχι!!!!
    Κανένας δεν είναι η φίρμα της εμπιστοσύνης!!Η εμπιστοσύνη κερδίζεται!!!!!!!!
    Είσαι ακριβώς μέσα στο πνεύμα που θα απαντούσα. Να προσθέσω ότι η απορία μου δεν απαντήθηκε όχι γιατί ήταν αφελής αλλά γιατί του επισήμανα κάτι που δεν έγινε όπως έχει οριστεί να γίνει και καταλαβαίνω ότι τον πίεσα.

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fotis3
    νομιζω οτι τη σχεση εμπιστοσυνης μεταξη πωλητη-αγοραστη(μαστορα-ιδιοκτητη)την κερδιζει ο πωλητης.στην προκειμενη περιπτωση αν σου εξηγουσε ποια τεχνικη χρησιμοποιησε (με την αναλογη εμπιστοσυνη οτι δεν θα διαρευσει λεω εγω τωρα)δεν θα υπηρχε θεμα.τωρα υπαρχει το ερωτημα,υπαρχει καποια τετοια τεχνικη?τωρα για την ποσοτητα του λαδιου οι ποιο πολλοι μαστορες εχουν επαγγελματικες συσκευασιες λαδιου.(βαρελι κτλ)
    Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν εφαρμόστηκε καμία άλλη τεχνική. Απλά δεν έγιναν κάποια πράγματα.
    Και επειδή, το να μην καθαρίσεις αυτήν την σίτα και την τάπα, μάλλον δεν θα κολλήσει το μοτέρ, κάποιοι μάστορες αποφάσισαν να το κάνουν ποιο αραιά από ότι ορίζει ο κατασκευαστής

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arazw.ara.zw
    Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά διαφωνώ κάθετα,οριζόντια,πλαγίως και σε τομή!!!
    Ο πελάτης αφήνει τα ωραία του λεφτά και οφείλεις να δίνεις οποιαδήποτε διευκρίνηση σου ζητηθεί ειδικά άν υπάρχουν υπόνοιες οτι κάτι δε γίνεται όπως πρέπει,άσχετα με το τι γνώσεις έχεις!!
    Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του πελάτη και πές μου ποιά θα ήταν η αντίδρασή σου σε ένα μάστορα που θα σου έλεγε,φιλαράκι μπροστά στο σέρβις δε θα είσαι και δε σου απαντάω σε ερωτήσεις γιατί είσαι άσχετος και μου πρήζεις τα π@π@ρι@!!
    Εσύ μπορεί να είσαι η εξαίρεση στο κανόνα και να σε εμπιστεύονται οι πελάτες σου,αλλά δεν είναι όλοι οι πελάτες άσχετοι και ζώα!Το οτι δε είναι όλοι μηχανολόγοι,δε σημαίνει οτι δε ξέρουν που πάν τα τέσσερα και στις περισσότερες φορές που ζητούνται διευκρινίσεις και γίνονται ερωτήσεις δεν αφορόυν το πώς αλλάζεται το λάδι όυτε τι ονομάζεται φίλτρο!!
    Και αφόυ κι εσύ απ΄ότι κατάλαβα είσαι μάστορας,θα ξέρεις πόσα λαμόγια υπάρχουν στην αγορά και την ποιότητα της δουλειάς τους!!Χαλαρώστε λίγο οι μάστορες ( δεν εννοώ εσένα συγκεκριμένα ) και μην αντιμετωπίζετε τους πελάτες που ρωτάνε ( οι εντελώς άσχετοι ούτως ή άλλως δεν ξέρουν ούτε τι ερώτηση να κάνουν ) σαν ζώα που θέλουν να σας τα πρήξουν.Σε μάστορα που είχες υπόννοια οτι κάτι έγινε ,αλλά έλαβες εξηγήσεις με ευγένεια θα ξαναπάς.Σε μ@λ@κα και αγενή όχι!!!!
    Κανένας δεν είναι η φίρμα της εμπιστοσύνης!!Η εμπιστοσύνη κερδίζεται!!!!!!!!
    μαζι σου σε αυτο...και πολυ καλα κανεις...αν προσεξες σε ενα σημειο των γραφομενων μου ειπα "ολα επιλογες ειναι" και το εννοουσα...

    απλως ηθελα να δειτε το θεμα και απο την πλευρα του εκαστοτε μηχανικου...

    απο κει και περα ο καθενας λειτουργει οπως αισθανεται αυτος καλυτερα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  15. #45
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    και τώρα που βρήκαμε και τον google, θα ζητάμε να μπαίνουμε και στα χειρουργεία να ελένχουμε τους γιατρούς αν το κάνει by the book του Ύψιστου....

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 3 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF