Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 114

Θέμα: 1.5 lit/100km. Wave 110i

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Gi_4ce Προβολή μηνύματος
    1 δοντι μπροστα μεγαλυτερο το θελει...

    Αν το κινεις και εθνικη θα το ξεκουρασει

    Και αν γινει νευρικο λογω του ιχνους, βαλτου σταμπιλιζατερ,,,
    Ίσως να'χεις δίκιο. Όταν το πάω τέρμα γκάζι θα δούμε αν χρειάζεται. Έτσι κι αλλιώς 10 ευρά κάνει.

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Σωστός...

    http://www.mocyc.com/modify508/wave110itopoption

    Συνημμένο 299761

    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:
    Άριστο. Θα έπρεπε να είναι στο στάνταρ εξοπλισμό. Στις εξόδους μου λείπει πολύ.

  3. #33
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Κορυφηη!!! Τι φτιαχνουν τα ατομα!!!
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  4. #34
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Μηπως κάποια ψυχή είχε δίκιο τελικά?

    "Ότι και να κάνεις πάλι παπί θα είναι"

  5. #35
    ETYXE NA EXΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.............



    Πέρασαν άρκετά παπιά άπό τά χέρια μου.
    Κάϊζερ,Μοντένας,ΖΧ-130 καί άλλα παλαιότερα.
    Τό wave είναι όντως πολύ οίκονομικό ,μετά άπό 3000χλμ. νομίζω ότι
    καίει 2 μέ 2+ λίτρα άνάλογα μέ τό γκάζι .
    Ή γνώμη μου είναι πώς ούτε γρανάζι θέλει ούτε τίποτε.
    Ένα παπί φτιαγμένο γιά τήν πόλη πού μέχρι τά 90 κινείται όπως τά γρήγορα παπιά...!!
    Ξεκινάς μέ δευτέρα καί μπορείς όλη μέρα νά είσαι μέ τρίτη ,σάν νά είναι αύτόματο.
    Έκανα καί διαδρομή 60 χλμ.,πάει άξιοπρεπώς γιά παπί.
    Ή τελική του είναι κάπου στά 100 καί κάτι ,έκεί στά 110 όταν τά πιάσει λόγω δρόμου
    άρχίζει καί κουνάει άσχημα.
    Ό ψεκασμός του είναι τέλειος,ΜΗΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,τά φώτα του είναι φώτα μοτό,άν
    δίνεις καί λίγο γκαζάκι είδικά,έχει καλό άποθηκευτικό χώρο άπό κάτω,βάζω άλυσσίδα
    δύο λουκέτα καί άδιάβροχο πάνω καί παντελόνι..!!
    Δέν ξέρω πόσο θά άντέξει ,αύτό ποιός τό ξέρει,παίρνει 800μλ μόνο λάδι ήμισυνθετικό,
    πρώτο σέρβις δέκα εύρώ καί μού έμειναν καί 200μλ λάδι γιά συμπλήρωμα.
    Σέρβις άνά 3000χλμ. γράφει ό Ίάπων,βέβαια οί δικοί μας τό μυαλό τους είναι τό πώς
    θά στά πάρουνε νωρίτερα.
    Όταν όμως έκραξα καί ρώτησα άν είμαι έκτός έγγύησης άκολουθώντας τό μάνουαλ
    ό μηχανικός έκανε τό ΠΑΓΩΝΙ....!!!
    Φρενάρει σχετικά καλά,ταμπούρο πίσω δισκόφρενο μπροστά.
    Μειονέκτηματα....??
    Μόνο τό μάπα κιβώτιο,χάλια γιά Χόντα,άλλά τό παραβλέπεις καί κατεβάζεις πρίν φτάσεις
    στό φανάρι γιατί μετά σέ κουράζει άν σταματήσεις.
    Γιά μένα είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής άπό αύτά πού είχα πάντα λαμβάνοντας ύπόψιν τήν τιμή.
    Κοστίζει 1800 εύρώ ,δέν βλέπω γιατί κάποιος νά δώσει 400 εύρώ γιά innova ή ένα χιλιάρικο σχεδόν
    γιά τό ύδρόψυκτο Γιαμάχα.
    Δέν τρίζει ,δέν σκορπάει, τό ΖΧ μετά άπό μιά βδομάδα κουδούνιζε όλόκληρο.
    Είναι Χόντα καί έχει ύψηλή τιμή μεταπώλησης.
    Τό μόνο πού δέν ξέρει κανείς μας είναι ή άξιοπιστία του.
    Άν όμως τό μοτεράκι του είναι όπως λένε βασισμένο στά παλιά Χόντα.......τότε θά βγάλει χιλιόμετρα.
    Θά δείξει.......
    Τελευταία τροποποίηση από irinia; 22/09/2013 στις 06:42.

  6. #36
    Σπασμενο....μελος Το avatar του/της manosamos
    Εγγραφή
    09/03/2009
    Μηνύματα
    260
    Εψαχνα προσφατως για καινουριο παπι.
    Ειδα και αυτο και το νεο ΚΑΖΕ.
    Μου ειναι αδιαφορο εαν το χοντα καιει ,0.3 λιτρα/100 σε σχεση με το Καβα.Αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση στο Χοντα ειναι η φτηνη ποιοτητα βαφης των περιφεριακων πχ ψαλιδι/εξατμιση και άλλα μικρα παρελκομενα.
    Θα διαλεγα το ΚΑΖΕ καθως ετυχε και ειχα το πρωτο Καζε αγορασμενο το 1999,το οποιο πουληθηκε 10 χρονια μετα χωρις προβληματα χωρις τριγμους.

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manosamos Προβολή μηνύματος
    Εψαχνα προσφατως για καινουριο παπι.
    Ειδα και αυτο και το νεο ΚΑΖΕ.
    Μου ειναι αδιαφορο εαν το χοντα καιει ,0.3 λιτρα/100 σε σχεση με το Καβα.Αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση στο Χοντα ειναι η φτηνη ποιοτητα βαφης των περιφεριακων πχ ψαλιδι/εξατμιση και άλλα μικρα παρελκομενα.
    Θα διαλεγα το ΚΑΖΕ καθως ετυχε και ειχα το πρωτο Καζε αγορασμενο το 1999,το οποιο πουληθηκε 10 χρονια μετα χωρις προβληματα χωρις τριγμους.

    Αν σου είναι αδιάφορο το πόσο καίει, τότε θα σου έλεγα να συγκρίνεις το ΚΑΖΕ με το INNOVA πριν αποφασίσεις. Εξηγούμαι:

    Ένα καλό παπί οφείλει να βγάλει 50.000χλμ. Σ'αυτά τα χλμ το ΚΑΖΕ θα σου κάψει 200-250 λίτρα συνολικά περισσότερο καύσιμο. Θα σου κοστίσει δηλαδή 400 ευρώ παραπάνω σε βενζίνη από το WAVE και 100 ευρώ παραπάνω στην αγορά.
    Γι'αυτό σου λέω να κοιτάξεις και το INNOVA. Ίσως τελικά να σου κοστίσει το ίδιο με το ΚΑΖΕ, αλλά μου φαίνεται καλλίτερο μηχανάκι

  8. #38
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manosamos Προβολή μηνύματος
    Εψαχνα προσφατως για καινουριο παπι.
    Ειδα και αυτο και το νεο ΚΑΖΕ.
    Μου ειναι αδιαφορο εαν το χοντα καιει ,0.3 λιτρα/100 σε σχεση με το Καβα.Αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση στο Χοντα ειναι η φτηνη ποιοτητα βαφης των περιφεριακων πχ ψαλιδι/εξατμιση και άλλα μικρα παρελκομενα.
    Θα διαλεγα το ΚΑΖΕ καθως ετυχε και ειχα το πρωτο Καζε αγορασμενο το 1999,το οποιο πουληθηκε 10 χρονια μετα χωρις προβληματα χωρις τριγμους.
    Οταν ηθελα να παρω παπι ημουν αναμεσα στο kazer και to wave. Τα ειδα και τα δυο και απεριψα το kazer για δυο λογους.
    Ο πρωτος ειναι η ποιοτητα κατασκευης. Εμενα δεν μου γεμισε το ματι. Ειδικα οι διακοπτες ειναι χαλια, πολυ ψευτικα ολα πανω του.
    Ο δευτερος λογος ειναι η εμφανιση και εξηγουμε. Πραγματικα πολυ ωραιο αλλα για πολυ νεοτερους αναβατες (ειμαι 42). Εμενα μου
    φανηκε πολυ "παιχνιδιαρικο" που ηθελα κατι πιο "σοβαρο".

    Και ετσι κατεληξα στην μ@λ@κι@ το wave
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  9. #39
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Αν σου είναι αδιάφορο το πόσο καίει, τότε θα σου έλεγα να συγκρίνεις το ΚΑΖΕ με το INNOVA πριν αποφασίσεις. Εξηγούμαι:

    Ένα καλό παπί οφείλει να βγάλει 50.000χλμ. Σ'αυτά τα χλμ το ΚΑΖΕ θα σου κάψει 200-250 λίτρα συνολικά περισσότερο καύσιμο. Θα σου κοστίσει δηλαδή 400 ευρώ παραπάνω σε βενζίνη από το WAVE και 100 ευρώ παραπάνω στην αγορά.
    Γι'αυτό σου λέω να κοιτάξεις και το INNOVA. Ίσως τελικά να σου κοστίσει το ίδιο με το ΚΑΖΕ, αλλά μου φαίνεται καλλίτερο μηχανάκι
    200 λίτρα σε τι βάθος χρόνου ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #40
    200-250 ΛΙΤΡΑ ΣΤΑ 50.000 ΧΛΜ

  11. #41
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    200-250 ΛΙΤΡΑ ΣΤΑ 50.000 ΧΛΜ
    το κατάλαβα αυτό
    εγώ ρωτάω σε τι βάθος χρόνου τα διανύεις αυτά τα χιλιόμετρα

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #42
    Ο ντελιβεράς σε 2, εγώ σε 6 χρόνια.

  13. #43
    Το θέμα είναι οτι οι επιλογές σήμερα σε σχέση με το παρελθόν είναι περιορισμένες.....

    Εννοώ : Κάποτε έδινες 150 χιλιάρικα και έπαιρνες ένα παπί που για 100.000 χλμ δεν έκανε κιχ. Τώρα δίνεις 1000 ευρώ και έχεις άνα κάρο καλούδια, ψεκασμό, δισκόφρενα κλπ και αν σου βγάλει 50.000 χλμ χωρίς ανακατασκευή νιώθεις τυχερός.....

    Το παπί μου έχει 168.000 χλμ και ακόμα πάει χωρίς να καίει σταγόνα..... Το ίδιο και το αυτοκίνητο.

    Το αυτό ισχύει σχεδόν σε όλα τα προιόντα.... Εχουμε πήξει πια στη "Κινεζιά" : Χαμηλή ποιότητα έως χείρηστη κατασκευαστικά φθήνια και τιμή δυσανάλογη σε σχέση με αυτά που πληρώναμε κάποτε.

    Και έρχεσαι σήμερα να δώσεις τα λεφτάκια σου να πάρεις ένα παπί...... Και τι να πρωτο διαλέξεις ?? Ολα έχουν ένα ψαλιδάκι που αν το κλωτσίσεις διπλώνει , καλαμάκια φραπέ για πηρούνι και πλαστικά που σκορπανε και ξεβάφουν το πρώτο καλοκαίρι...... Καταντήσαμε " το μη χείρον βέλτιστον" δυστηχώς...
    Run, rabbit run


  14. #44
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Ο ντελιβεράς σε 2, εγώ σε 6 χρόνια.
    ε σε έξι χρόνια είναι ένα πενηντάρικο το χρόνο ή αλλιώς ένα πακέτο τσιγάρα το μήνα
    όχι ότι το έχω του πεταματού το 50άρικο, προς Θεού, απλά λέω ότι κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν αποτελεί κριτήριο για την επιλογή ενός οχήματος

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #45
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ktmakis Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι οτι οι επιλογές σήμερα σε σχέση με το παρελθόν είναι περιορισμένες.....

    Εννοώ : Κάποτε έδινες 150 χιλιάρικα και έπαιρνες ένα παπί που για 100.000 χλμ δεν έκανε κιχ. Τώρα δίνεις 1000 ευρώ και έχεις άνα κάρο καλούδια, ψεκασμό, δισκόφρενα κλπ και αν σου βγάλει 50.000 χλμ χωρίς ανακατασκευή νιώθεις τυχερός.....

    Το παπί μου έχει 168.000 χλμ και ακόμα πάει χωρίς να καίει σταγόνα..... Το ίδιο και το αυτοκίνητο.

    Το αυτό ισχύει σχεδόν σε όλα τα προιόντα.... Εχουμε πήξει πια στη "Κινεζιά" : Χαμηλή ποιότητα έως χείρηστη κατασκευαστικά φθήνια και τιμή δυσανάλογη σε σχέση με αυτά που πληρώναμε κάποτε.

    Και έρχεσαι σήμερα να δώσεις τα λεφτάκια σου να πάρεις ένα παπί...... Και τι να πρωτο διαλέξεις ?? Ολα έχουν ένα ψαλιδάκι που αν το κλωτσίσεις διπλώνει , καλαμάκια φραπέ για πηρούνι και πλαστικά που σκορπανε και ξεβάφουν το πρώτο καλοκαίρι...... Καταντήσαμε " το μη χείρον βέλτιστον" δυστηχώς...
    Σωστος σε ολα,εκτος της τελευταιας παραγραφου...Σε ψαλιδια,φρενα και στησιμο,ειναι το μονο σημειο που τα καινουργια παπια υπερτερουν των παλιων.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Wave 110i vs crypton T110 vs kriss 125
    από dmf στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2013, 17:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF