Σελίδα 3 από 38 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 557

Θέμα: Πολεμικές Τέχνες

  1. #31

  2. #32
    ρακόμελος Το avatar του/της dodos_1
    Εγγραφή
    26/04/2005
    Μηνύματα
    219
    thanks!:smilea:

  3. #33
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Ανοιξα το τοπικ μπας και ψαρεψω κανεναν αν ξερει καμια σχολη Κοζανη αλλα ματαια...

    ΡΕ ΣΕΙΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΚΟΖΑΝΗ???

  4. #34
    kick box apo to 96 ston mallio stous abelokipous
    to kalytero athlima gai mena
    strwnei kai xaraktira kai fusiki katastasi
    gia ton dromo kai to muai thai opws proeipe kapoios
    exw ftasei mauri, stamatisa logw sunexwn traumatismwn.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
    kick box apo to 96 ston mallio stous abelokipous
    to kalytero athlima gai mena
    strwnei kai xaraktira kai fusiki katastasi
    gia ton dromo kai to muai thai opws proeipe kapoios
    exw ftasei mauri, stamatisa logw sunexwn traumatismwn.
    Ποτε σταματησες απ’τον Μαλιο;;;
    Εγω ημουν εκει μεχρι το 2000
    ...cause the place seems still alive...

  6. #36
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    5 περιπου χρονια πυγμαχια με αγωνες... περασα ομως το οριο ωρων λειτουργιας και τωρα ρυθμιζω βαλβιδες!!!
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
    5 περιπου χρονια πυγμαχια με αγωνες... περασα ομως το οριο ωρων λειτουργιας και τωρα ρυθμιζω βαλβιδες!!!
    Εμ καλά το κατάλαβα πως κάτι έπαιζε με σένα, αν ειναι σκληροτράχηλος ο άνθρωπος πάει με αδιάβροχο πάνω από δερμάτινα!!

    Φιλικά έτσι..
    FAMOUS LAST WORDS:
    "Helmet? I don need no steenking helmet!"



  8. #38
    o prizontas Το avatar του/της orizontas
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.243
    1 ΧΡΟΝΟ wingchun

    στον master tang αν θυμαμαι καλα ... καπου πισω απο το αλσος των ιλισιων

    σταματισα λογο του οτι εφηγε η παρεα πυ πηγαιναμε μαζι δεν γουσταρε να λιπουμε πανω απο 3 εβδομαδεσ χωρις ενημερωση ΣΩΣΤΟΣ ....


    μετα απο δυο χρονια στην βαρη ο οποιος ετυχε να ειναι μαθητης του πρωτου πολυ καλος και αυτος Ελληνας αλλα λογο δουλειας στοπ

    τα τελευταια 5 χρονια λεω οτι θα ξαναπαω .....ΧΡΕΠΕς ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΟΛΟΓΕΡΟΙ

  9. #39
    Τελικά στα Β.Π υπάρχει σχολή Shotokan ή Shitoriu ; Αν και πάω γυμνσατήριο νοιώθω πως σκουριάζω πιά .

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    καταρχην συμφωνω κ γω με τους αποπανω.



    :rotflmao:
    ηρακλειο ειμαι οχι αθηνα!ο δασκαλος μου ειναι ο κωστας κανακης.

    καλα βλεπω ποσα χρονια κανετε ολοι,ποτε ξεκινησατε?εγω κικ πηγαινα δυο χρονια περιπου,hung gar κανα εξαμηνο δν θυμαμαι καλα κ νιντζουτσου παω απ το καλοκαιρι αλλα εχασα 2 μηνες επειδη ειχα μπλεξιματα με τα νοσοκομεια,αλλα μ αρεσει πολυ γιατι το ψαχνα καιρο κ θα συνεχισω.το κακο ειναι πως μαλλον του χρονου θα περασω σε αλλη πολη,κ δν ξερω αν θα βρω παλι σχολη νιντζουτσου.κ να βρω ομως,δν θα χω τον ιδιο δασκαλο...
    δε μου λές....στείλε μου ενα pm που είναι η σχολή και τι ακριβως κάνεις στο νιντζούτσου?
    Aikido κάνει?

    CALCULATOR ISLAND

  11. #41
    σαρδελες με μελι.... Το avatar του/της tassosrr
    Εγγραφή
    04/11/2005
    Μηνύματα
    130
    Αρχικά δημιουργήθηκε από orizontas
    1 ΧΡΟΝΟ wingchun

    στον master tang αν θυμαμαι καλα ... καπου πισω απο το αλσος των ιλισιων

    σταματισα λογο του οτι εφηγε η παρεα πυ πηγαιναμε μαζι δεν γουσταρε να λιπουμε πανω απο 3 εβδομαδεσ χωρις ενημερωση ΣΩΣΤΟΣ ....


    μετα απο δυο χρονια στην βαρη ο οποιος ετυχε να ειναι μαθητης του πρωτου πολυ καλος και αυτος Ελληνας αλλα λογο δουλειας στοπ

    τα τελευταια 5 χρονια λεω οτι θα ξαναπαω .....ΧΡΕΠΕς ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΟΛΟΓΕΡΟΙ
    3 xronia yong chun ston shi hin panagiotou ilia k si fu kiriako antoniadi stin leoforo aleksandras!!kai oso patao sta podia mou tha sinexizo!!

  12. #42
    σαρδελες με μελι.... Το avatar του/της tassosrr
    Εγγραφή
    04/11/2005
    Μηνύματα
    130
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    Το ζιουζιτσου και το νινζουτσου ΕΙΝΑΙ πολεμικές τέχνες.

    Για τον δρόμο είναι το muai thai το jujutsu και η πυγμαχία. (με τα οποία έχω ασχοληθεί) Tα υπόλοιπα είναι απλά 'δυναμικά αθλήματα'.


    Και το καλύτερο όλων είναι το 100άρι.
    ti leteeeeeeee!!!!???

  13. #43
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    To 100αρι , είναι όντως το καλύτερο , ειδικά απέναντι σε κάνες όπλων. Μάλιστα αν το κατέχεις για το μετ' εμποδίων (πηδάμε μάντρα και τον 4ποδο μούργο απο πάνω που είναι κρυμένος απο πίσω) είσαι ο καλύτερος όλων.

    Για την ιστορία.

    Μισή μάυρη WTF TKD , 1,5 χρόνο kick boxing, 3 μήνες Muai Thai (Traditional)...αλλά το τελευταίο πολύ βάρβαρο για τα 32 μου και απεχώρησα με την τιμή μου ψηλά.

    Τελευταία ψάχνω για σχολή Tai-Chi (οχι WuShu) αλλά δεν υπάρχει πουθενά... μα πουθενά σας λέω.

    Ταυτόχρονα μετείχα σε ενα σεμινάριο 1,5 μήνα αυτοάμυνας και αναγνώρισης ασύμμετρων επιθέσεων κατά την διάρκεια της ασφάλειας για τους Ολυμπιακούς...(Μαλακίες δηλαδή... μην το παίρνετε στα σοβαρά!). Αυτό έγινε , μετά απο κάποιες ευκαιρίες που έκατσαν και κάποιων ανθρώπων που υπήρχαν. Σημειωτέων οτι οι "δάσκαλο" ήταν ενεργοί εκπαιδευτές διαφόρων υπηρεσιών σε διεθνές επίπεδο. Απλά μια καλή εμπειρία θα έλεγα.

    Σχολή Tai-Chi τώρα ξέρει/έχει ακούσει κανείς;


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  14. #44
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    .......

    Ταυτόχρονα μετείχα σε ενα σεμινάριο 1,5 μήνα αυτοάμυνας και αναγνώρισης ασύμμετρων επιθέσεων κατά την διάρκεια της ασφάλειας για τους Ολυμπιακούς...(Μαλακίες δηλαδή... μην το παίρνετε στα σοβαρά!). Αυτό έγινε , μετά απο κάποιες ευκαιρίες που έκατσαν και κάποιων ανθρώπων που υπήρχαν. Σημειωτέων οτι οι "δάσκαλο" ήταν ενεργοί εκπαιδευτές διαφόρων υπηρεσιών σε διεθνές επίπεδο. Απλά μια καλή εμπειρία θα έλεγα.

    Σχολή Tai-Chi τώρα ξέρει/έχει ακούσει κανείς;


    Gandalf
    Σας έλεγαν για διαμάντια, μονά - διπλά -τριπλά, cat-teams, CQB, αποτροπή και διαχείριση κρίσης κλπ κλπ;

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #45
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    sniper...

    Για να είμαι ειλικρινής... .οχι.....

    Είχε κάτι Ισραηλινούς δασκάλους που έδειχναν κάποιες τεχνικές αφοπλισμού (πυροβόλο όπλο, πιστόλι)σε εμάς. Κάποιες απο αυτές κατά την δική μου ταπεινή άποψη ικανοποιητικές , μιας και ήταν 1-2 κινήσεις , γρήγορες και καίριες... και κάποιες , τουλάχιστον αστείες, καθώς έπρεπε να κάνεις 4 χορευτικά και ενα καλαματιανό , για να αφοπλίσεις μαχαίρι... Είναι γνωστό πως ο καλυτερος αφοπλισμός είναι σε όσο το δυνατόν λιγότερες και καίριες κινήσεις... μην το ταλαιπωρούμε πολύ.

    Για προχωρημένες καταστάσεις , μπορώ να σου πω , πως το μόνο που ειδα , (και αυτό κατά τύχη , καθώς περνάγαμε servers, για κάποιο πρόγραμμα προστασίας) ήταν διάταξη αστυνομικών και μονάδων προστασίας, σε μεταφορά Υψηλών Προσώπων και ήταν πράγματι εντυπωσιακό.

    όπως είπα... μαλακίες ήταν σε τέτοιο επίπεδο για εμάς. Έπρεπε να είσαι στον στρατό ή στην αστυνομία για να δείς κάτι σοβαρό.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

Σελίδα 3 από 38 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πολεμικες τεχνες
    από jasondakar στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 12:10
  2. Πολεμικές τέχνες....
    από DEMINIO στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2004, 21:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF