Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: Βοήθεια για το σκύλο μου!!!

  1. #31
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.486
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
    Εδω το ζήτημα είναι ζωής-θανάτου και δεν κάνει ε?

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Πραγματικά μη παίζεις με τον πόνο μου γιατί.......


    δε σε ξέρω! Αλλά Το θέμα είναι σοβαρό ΟΚ? Κι αν εσύ δεν το βρίσκεις σοβαρό μην ασχολήσαι!!!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
    Εδω το ζήτημα είναι ζωής-θανάτου και δεν κάνει ε?

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Για εσενα σιγουρα οχι.....για τον σκυλο μπορει ναι......

  3. #33

    Re: Re: Βοήθεια για το σκύλο μου!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
    Αυτό είναι το μπέρδεμα με τα ομορφα κουταβάκια..


    Μεγαλώνουν.

    Κοινώς, πρέπει να το σκεφτόμαστε 2 φορές και μετά άλλες 2 όταν πάιρνουμε σκύλο γιατί δημιουργεί υποχρέωσεις....

    Σόρρυ δλδ αλλα έσυ με την ευκαιρία που θα λείπεις, θέλεις να δώσεις και τον γαβγούλ σου και δεν τον παίρνεις πίσω για να μην πάθει ψυχολογικό πατατράκ??? :rotflmao: :rotflmao:

    Ρε τι διαβάζουμε....
    Στο ξαναβάζω για να δείς ότι στο αρχικό μου μύνημα δεν είχα πρόθεση να παίξω με τον πόνο σου. Ουτε και γω σε ξέρω άλλωστε...

    Ο πόνος σου (χωρις διάθεση ειρωνίας) προφανώς έιναι πως θα διώξεις ένα ζωντανό που αναμάζωξες, με τον πιό σικ και φιλόζωο τρόπο.
    Αν σε ένοχλεί, φτες εσύ όχι εγώ.

    Επίτρεψε μου (και οι υπόλοιποι δικηγόροι) να λέω ότι θέλω, όποτε θέλω.

  4. #34
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051

    Re: Re: Re: Βοήθεια για το σκύλο μου!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan

    Επίτρεψε μου (και οι υπόλοιποι δικηγόροι) να λέω ότι θέλω, όποτε θέλω.
    εγω προσωπικα στο επιτρεπω.... αρκει να μην στερεισαι λογικης.... ουτε που θα μπορουσε να φανταστει οταν το μαζευε απο το δρομο οτι θα εφευγε για εκπαιδευση....



    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
    Αυτό είναι το μπέρδεμα με τα ομορφα κουταβάκια..
    Μεγαλώνουν.
    Κοινώς, πρέπει να το σκεφτόμαστε 2 φορές και μετά άλλες 2 όταν πάιρνουμε σκύλο γιατί δημιουργεί υποχρέωσεις....
    Σόρρυ δλδ αλλα έσυ με την ευκαιρία που θα λείπεις, θέλεις να δώσεις και τον γαβγούλ σου και δεν τον παίρνεις πίσω για να μην πάθει ψυχολογικό πατατράκ???
    για προσπαθησε λοιπον στο 1ο σου ποστ να μου βρεις το λογικο της φρασης σου!

    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  5. #35
    Μaira εχεις π/μ!
    ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ SUPERSPORT ΕΞΩ ΑΠΟ ΚΑΦΕTEΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΙΣΤΕΣ!!!

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    μπαααα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από b_bong12
    huskie ειναι
    Ουτε απο αφεντικα καταλαβαινει ουτε απο αλλαγες περιβαλλοντος
    Οπου και να παει, με οποιον κ να ειναι μεσα στη τρελη χαρα θα ειναι
    δε νομιζω φιλε οτι ετσι ακριβως συμπεριφερεται ενα χασκι ,καθε αλλο ,σε πολλες περιπτωσεις βγαζει αγριες διαθεσεις !!!παντως ειναι κριμα να το αφησεις διοτι μεγαλωσε -ενηληκιωθηκε μαζι σου
    ελπιζω να βρεθει η καλυτερη λυση και για τους δυο

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
    Ρε παληογατο θα σε κανει μπριζολακι για πρωϊνο !!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    sorry maira για το spam


    εχω εκπαιδευσει τη γατα μου
    γερμανικο ποιμενικο ειχα καποτε
    κ τον ειχε στο κηνυγι ολη την ωρα!!!

    αμε! οταν εμπαινε ο σκυλος στο σπιτι τον κηνυγουσε παντου
    εφαγε 2-3 βεβαια αλλα εμαθε
    θελω moter 250 για xt του 82

    κ manual για rf 400
    με 1η αδεια το 97


  8. #38

    re paides sorry kiolas alla prepei na gam@@@ oti post vlepete??
    3 selides olo eprepe na kaneis to ena i to allo, i xioumor i kserw gw
    lete i Maira na min ta exei skeftei kai psaxei ola?
    opoios goustarei na voithisei as to kanei
    oi upoloipoi...uparxoun kai alla postakia na gam@@@
    olokliro forum leme

  9. #39
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.486

    Re: μπαααα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bsari
    δε νομιζω φιλε οτι ετσι ακριβως συμπεριφερεται ενα χασκι ,καθε αλλο ,σε πολλες περιπτωσεις βγαζει αγριες διαθεσεις !!!παντως ειναι κριμα να το αφησεις διοτι μεγαλωσε -ενηληκιωθηκε μαζι σου
    ελπιζω να βρεθει η καλυτερη λυση και για τους δυο

    Ότι έχω δει μια συμπεριφορά αρκετές φορές αδιάφορη από μέρους του είναι αλήθεια! Αλλά εκεί που ζεί το προσέχει και είναι πολύ καλός φύλακας! Ακόμα και στη βόλτα όσο τον έχω με την αλυσίδα δεν τολμάει να πλησιάσει άνθρωπος! Όσο για όταν τρέχει στο πάρκο, πάντα έχει το νου του για το τι πλησιάζει!!!

    Δεν ξέρω τι θα γίνει όταν αλλάξει περιβάλλον αλλά ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά γι' αυτόν!!!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  10. #40
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.486
    Τελικά σε Φιλοζωική ρώτησα και δεν αναλαμβάνουν για υιοθεσίσες σκυλιών που έχουν ήδη σπίτι!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  11. #41
    Εγω θα τα γραψω κ ας παρεξηγηθω...
    Για μενα ειναι ανευθηνοτητα, το να εχεις ενα σκυλο απο τοσο μικρο, και να ψαχνεις φιλοζωικες για να τον ξεφορτωθεις, προκειμενου να κανεις μια "εκπαιδευση".
    Πολυ απλα θα σου πω, να μη κανεις την εκπαιδευση, να κρατησεις το σκυλο, κ να ζητησεις να διαγραφει το θεμα ευγενικα.
    Αν δε μπορουσες να προβλεψεις την εκπαιδευση σου οταν πηρες το σκυλο, θα τον "λουστεις" μεχρι το τελος του, και οχι μονο για οσο σου κανει κεφι ή σε βολευει η ζωη σου.
    Μετακομισα, εκανα παιδι, πηγα διακοπες, ο σκυλος παντα διπλα μου. Οπου δε παει ο σκυλος, δε παω κ εγω.
    Δε μιλαμε για αντικειμενο...
    Λυπαμαι πραγματικα για το σκυλακι.
    When You Dream, There Are No Rules,
    People Can Fly, And Anything Can Happen.....

  12. #42
    Είδα φως και μπήκα! Το avatar του/της nick_VFR
    Εγγραφή
    10/10/2013
    Μηνύματα
    129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CMOS Προβολή μηνύματος
    Εγω θα τα γραψω κ ας παρεξηγηθω...
    Για μενα ειναι ανευθηνοτητα, το να εχεις ενα σκυλο απο τοσο μικρο, και να ψαχνεις φιλοζωικες για να τον ξεφορτωθεις, προκειμενου να κανεις μια "εκπαιδευση".
    Πολυ απλα θα σου πω, να μη κανεις την εκπαιδευση, να κρατησεις το σκυλο, κ να ζητησεις να διαγραφει το θεμα ευγενικα.
    Αν δε μπορουσες να προβλεψεις την εκπαιδευση σου οταν πηρες το σκυλο, θα τον "λουστεις" μεχρι το τελος του, και οχι μονο για οσο σου κανει κεφι ή σε βολευει η ζωη σου.
    Μετακομισα, εκανα παιδι, πηγα διακοπες, ο σκυλος παντα διπλα μου. Οπου δε παει ο σκυλος, δε παω κ εγω.
    Δε μιλαμε για αντικειμενο...
    Λυπαμαι πραγματικα για το σκυλακι.

    Πρώτα από όλα, δεν ξέρουμε καν για τι "εκπαίδευση" μιλάμε, και κατά πόσο είναι επιλογή η εκπαίδευση ή επαγγελματική αναγκαιότητα.
    Ειδικά στην εποχή μας, ανευθυνότητα είναι να μην φροντίζουμε να είμαστε "δυνατοί" επαγγελματικά. Αν η Maira δεν φροντίσει για αυτό και φτάσει (χτύπα ξύλο!) να μην μπορεί να συντηρήσει ούτε τον εαυτό της, πόσο εύκολα θα συντηρήσει το σκυλάκι;


    Τέλος... πέρασαν 7 χρόνια από τότε!

  13. #43
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.486
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CMOS Προβολή μηνύματος
    Εγω θα τα γραψω κ ας παρεξηγηθω...
    Για μενα ειναι ανευθηνοτητα, το να εχεις ενα σκυλο απο τοσο μικρο, και να ψαχνεις φιλοζωικες για να τον ξεφορτωθεις, προκειμενου να κανεις μια "εκπαιδευση".
    Πολυ απλα θα σου πω, να μη κανεις την εκπαιδευση, να κρατησεις το σκυλο, κ να ζητησεις να διαγραφει το θεμα ευγενικα.
    Αν δε μπορουσες να προβλεψεις την εκπαιδευση σου οταν πηρες το σκυλο, θα τον "λουστεις" μεχρι το τελος του, και οχι μονο για οσο σου κανει κεφι ή σε βολευει η ζωη σου.
    Μετακομισα, εκανα παιδι, πηγα διακοπες, ο σκυλος παντα διπλα μου. Οπου δε παει ο σκυλος, δε παω κ εγω.
    Δε μιλαμε για αντικειμενο...
    Λυπαμαι πραγματικα για το σκυλακι.
    Πρώτον........ κάποιος που απλά θέλει να ξεφορτωθεί ένα σκύλο..... απλά τον αφήνει στο δρόμο!
    Δεύτερον...... ένας άνθρωπος που έχει μαζέψει ένα αδέσποτο από το δρόμο μάλλον δεν το έκανε για πλάκα!
    Τρίτον......... το να προβλέπεις πάντα τι θα σου συμβεί στη ζωή είναι φύσει αδύνατον!
    Τέταρτον..... τον σκύλο δεν τον "λούζεσαι", τον αγαπάς και τον φροντίζεις όσο μπορείς! (Αν το παιδί σου είχε αλεργία στο τρίχωμα του σκύλου.....τι θα έκανες?????


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nick_VFR Προβολή μηνύματος
    Πρώτα από όλα, δεν ξέρουμε καν για τι "εκπαίδευση" μιλάμε, και κατά πόσο είναι επιλογή η εκπαίδευση ή επαγγελματική αναγκαιότητα.
    Ειδικά στην εποχή μας, ανευθυνότητα είναι να μην φροντίζουμε να είμαστε "δυνατοί" επαγγελματικά. Αν η Maira δεν φροντίσει για αυτό και φτάσει (χτύπα ξύλο!) να μην μπορεί να συντηρήσει ούτε τον εαυτό της, πόσο εύκολα θα συντηρήσει το σκυλάκι;


    Τέλος... πέρασαν 7 χρόνια από τότε!
    Και επειδή όπως λέει και το παλικάρι έχουν περάσει 7 χρόνια από τότε.......
    Πέμπτον ......... η εκπαίδευση ήταν επαγγελματική αναγκαιότητα και ήμασταν εσώκλειστοι! Καμία δυνατότητα να ακολουθήσει το σκυλί... και δεν υπήρχε επιλογή, "αν θέλω δεν την κάνω"
    Έκτον......... το σκυλάκι βρήκε τελικά ενά σπίτι στην Καλαμάτα........ και είναι μια χαρά......
    Έβδομον....... τα τελευταία 6 χρόνια έχω ένα σκυλί...... πρώην αδέσποτο κι αυτό.

    Η αγάπη για τα ζώα δε σταματάει αν κάποια στιγμή δεν μας δίνεται η δυνατότητα να δώσουμε ό,τι μπορούμε!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Χαριζω Το Σκυλο Μου
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2014, 12:29
  2. Βοηθεια με το τερας μου!!
    από jdoohan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 13:46
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ Forum
    από aaa``` στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2005, 17:05
  4. WP για Το ΧΤακι μου
    από danaos75 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 20:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF