Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 65

Θέμα: gsxr600 για πρωτη μηχανη

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2016
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macedonas Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα πρότεινα κάτι τέτοιο για αρχή .....
    Μια πολύ καλή μέση λύση ανάμεσα σε αυτό που θές και αυτό που πρέπει.....
    Με πολύ καλή μεταπώληση για αργότρα !!!

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/7720223/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/7680632/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/7878577/
    ναι το εχω υπο οψην μου και αυτο και το 300 το νιντζα
    απλα δυστυχως δεν ειμαι φαν :/ Και καταννοω οτι ετσι ειναι καλυτερα δηλαδη πρωτα μια πιο μικρη κ μετα στη μεγαλη

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2016
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    άμα θες το gsxr600, παρ'το και ο θεός μαζί σου...

    αν όμως θες να οδηγάς μηχανή και όχι να σε πάει αυτή, ξεκίνα από κάτι με κάπως πιό αργή συμπεριφορά, κανα cb500 και μετά μαθήματα, να μάθεις πως κουμαντάρεται η μηχανή (γιατί όπως υποψιάζεσαι, για το δίπλωμα μαθαίνεις ίσα-ίσα τα βασικά)

    και γω στα ~21 μου κοίταγα το r1 αλλά τώρα στα 36 μου και αμφιβάλλω αν μπορώ να κουμαντάρω μηχανή με τα μισά άλογα

    αν μετά δεις ότι το cb500 σου φαίνεται λίγο... κοίτα σε πιό αγωνιάρικο

    και δεν στα λέω αυτά με το σκεπτικό "άντε πάρε κανα χρέπι ρε που μας θες και gsxr χααααχαχαχα." αλλά με το σκεπτικό "πρό-σε-χε! μηχανή μπορείς να αλλάξεις πιό μετά όταν δεις ότι η μικρή δεν σου φτάνει"
    Μου εβαλες ιδεες μετο cb500 αλλα που κοιταω στο car ειναι λιγο ακριβουτσικο (6χιλ). και δν εχει μεταχειρισμενα :/
    μετα σκεφτομαι κ το αλλο αμα το παρω μεν και σε 1-2 χρονια θελω να παω στο 600 θα χασω σιγουρα 1-2 χιλιαρικα στη μεταπωληση (αμα θελω να το πουλησω ).Οποτε μετα για το 600 μειωνετε το ποσο π μπορω να διαθεσω αρα και η ποιοτητα της πιθανης αγορας

  3. #33
    Μην κανεις το λαθος να παρεις μηχανη που θα πουλησεις του χρονου για να παρεις αυτη που πραγματικα θες.
    θα παρεις αυτη που θες , γιατι οταν θα πας να πουλησεις την πρωτη , ή που δεν θα την δωσεις οσο γρηγορα νομιζεις ή που θα χασεις πολλα λ7 για να φυγει γρηγορα.

    ...Αλλα ή που θα την παρεις του χρονου που θα εισαι οκ με τα διπλωματα ή που θα την παρεις τωρα και μιας και εισαι κοντα στην πιστα, κρατα την εκτος δρομου , να την βαλεις στην πιστα , να σου κανουν ενα σχολειο , να το μαθεις και το μηχανακι καλυτερα κτλ κτλ .

    Εναν καυλωμενο για το 600αρι που θες ξερω που το πηρε και τον ξαναειδαβμε αλλη μηχανη .
    -ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ,που ειναι το 600?
    -ασε φιλε , η μεση μου .

    Πιασε βρες ενα , κατσε πανω και αν γινεται κανε το ξια βολτα να δεις τι ακριβως πας να αγορασεις

  4. #34
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Πες σε έναν 20άρι που τα έφτιαξε με μια κουκλάρα να πηγαίνει μόνο σινεμά για πορτοκαλάδα και ποπ κορν..

    ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση.-

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2016
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Μην κανεις το λαθος να παρεις μηχανη που θα πουλησεις του χρονου για να παρεις αυτη που πραγματικα θες.
    θα παρεις αυτη που θες , γιατι οταν θα πας να πουλησεις την πρωτη , ή που δεν θα την δωσεις οσο γρηγορα νομιζεις ή που θα χασεις πολλα λ7 για να φυγει γρηγορα.

    ...Αλλα ή που θα την παρεις του χρονου που θα εισαι οκ με τα διπλωματα ή που θα την παρεις τωρα και μιας και εισαι κοντα στην πιστα, κρατα την εκτος δρομου , να την βαλεις στην πιστα , να σου κανουν ενα σχολειο , να το μαθεις και το μηχανακι καλυτερα κτλ κτλ .

    Εναν καυλωμενο για το 600αρι που θες ξερω που το πηρε και τον ξαναειδαβμε αλλη μηχανη .
    -ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ,που ειναι το 600?
    -ασε φιλε , η μεση μου .

    Πιασε βρες ενα , κατσε πανω και αν γινεται κανε το ξια βολτα να δεις τι ακριβως πας να αγορασεις
    θα κρατηθω να μη το βγαλω δρομο η θα λιωσω την πιστα καθε μερα ?? : ::

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2016
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omega Προβολή μηνύματος
    Πες σε έναν 20άρι που τα έφτιαξε με μια κουκλάρα να πηγαίνει μόνο σινεμά για πορτοκαλάδα και ποπ κορν..

    ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση.-
    Δεν σε καταλαβα :/

  7. #37
    ενοει πως πως δεν γινεται να χεις το μελι και να μην το γλυφεις .

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Πάρε ένα TDM

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2016
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    ενοει πως πως δεν γινεται να χεις το μελι και να μην το γλυφεις .
    χαχαχαχα τωρα σε καταλαβα κ συμφωνωω

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    μαζεψε ακομα περισσοτερα χρηματα και παρτο του χρονου...ευκαιριες υπαρχουν απειρες. σε καταλαβαινω πως νιωθεις..και εγω ετσι ηθελα μηχανη πριν 2 μηνες εδω και τωρα.βεβαια εγω ειμαι 29..το προβλημα ηταν η τραπεζα που δεν μου εδινε το δανειο και ειχα τα νευρα της ζωης μου. οταν ηρεμησα και ειπα αντε στο διαολο, τοτε μπορεσα και την πηρα ως δια μαγειας..λες και με παρακολουθουν χαχαχαχα

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Φίλε από scooter ΔΕΝ πας σε GSXR...απλά.. ! Πήγαινε σε κάτι πιο ήπιο για να γουστάρεις! Αυτά!

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2016
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    μαζεψε ακομα περισσοτερα χρηματα και παρτο του χρονου...ευκαιριες υπαρχουν απειρες. σε καταλαβαινω πως νιωθεις..και εγω ετσι ηθελα μηχανη πριν 2 μηνες εδω και τωρα.βεβαια εγω ειμαι 29..το προβλημα ηταν η τραπεζα που δεν μου εδινε το δανειο και ειχα τα νευρα της ζωης μου. οταν ηρεμησα και ειπα αντε στο διαολο, τοτε μπορεσα και την πηρα ως δια μαγειας..λες και με παρακολουθουν χαχαχαχα
    χαχαχα δυστυχως ετσι παειι...
    κανεις βεβαια δν μου ειπε διαφορα πραγματα που θα πρεπει να γνωριζω (πραγματα που αφορουν τη συγκεκριμενη μηχανη)
    καθως και τα σερβις του κ οποιαδηποτε βλαβη αμα συμβει αν το κοστος ειναι ακριβο
    απο καταναλωση πως παει? (ξερω οτι τα ss καταπινουν αλλα ρωταω κ με μια ομαλη ταχυτητα πχ 130-140 στην εθνικη , αλλα και μες την πολη)

  13. #43
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Για την κατηγορία σου έχει πολύ καλά μηχανάκια νέα και παλιότερα.Κοίτα να μπεις στην νοοτροπία του σωστού και τα πολλά γκάζια θα έρθουν στην ώρα τους..
    Τα 1000 ή 2000 που σκεφτεσαι ότι μπορεί να χάσεις ίσως σου προσφέρουν πολύ περισσότερα σε τομείς που τώρα έχεις θαμένους πολύ πίσω στο κεφάλι σου.

  14. #44
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jorge2 Προβολή μηνύματος
    ναι εννοειτε θα το κρατησω κ το αυτοματο
    το θελω ουσιαστικα για το βασικο μου μεσο μεταφορας τοσο εντος θεσσαλονικης (θεσσαλονικος ειμαι) οσο και εκτος.
    λαθος επιλογη για την χρηση που θελεις να κανεις.Φυσικα το μαρουλι και η επιλογη δικη σου.

  15. #45
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2016
    Μηνύματα
    31
    μια αλλη απορια
    τα 600αρια διαθετουν modes? (Amode Bmode) ??

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. R6 για πρωτη μηχανή;
    από madsk1llzz στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2008, 01:44
  2. βοήθεια για πρώτη μηχανή
    από mpompas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2008, 13:47
  3. transalp για πρώτη μηχανή??
    από trumpet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2007, 22:41
  4. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF