Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 131

Θέμα: περι μακροβιοτητας Lc8

  1. #31
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anco
    .....

    Η ολοι με τα KTM λενε οτι ειναι αξιοπιστα...με 25+ αλογα τουλαχιστον απ'ολα τα Ιαπωνικα. δεν γινεται να ειναι το ιδιο αξιοπιστα με συμπιεσης 13:1

    ....

    Γιατι η Yamaha και η Honda δεν δινουν εγγυηση στα WRF και CRF, αφου εχουν φωτα και πινακιδα...δεν ειναι για πολη?

    Τι να δωσει με 1 λιτρο λαδι, και 40 αλογα.
    Εδώ δεν συζητάμε αν είναι πιο αξιόπιστα απ' τα Ιαπωνικά. Εδώ συζητάμε αν είναι αξιόπιστα.




    Και ποιος σου είπε πως δεν δίνει? Δίνει!

    Ένα μήνα!

    Τίποτα το λες εσύ αυτό?

    Κύριε, σου λέει η Υαμαχα και η χονδα, πάρτο και αν σε ένα μήνα δεν σου χαλάσει, δεν θα σου χαλάσει ποτέ!

    Τι να την κάνουν την μεγαλύτερη εγγύηση? :rotflmao:




    Τώρα πως έμπλεξες τα 1000άρια στην πόλη, με την εγγύηση του καθαρόαιμου και την αξιοπιστία του κτμ δεν κατάλαβα!



    Edit: Όσοι δεν ξέρετε τις απόψεις μου περί Ιαπωνικών και ΚΤΜ υποθέτω πως καταλάβατε το ύφος μου και πως το ποστακι αυτό δεν θα γίνει η αφορμή να πάμε αντιπαραθέσεις. Όχι πως θα ήταν άσχημα, αλλά είναι κρίμα γιατί έχει ενδιαφέρον.
    Sent from me using a computer.

  2. #32
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Εδώ δεν συζητάμε αν είναι πιο αξιόπιστα απ' τα Ιαπωνικά. Εδώ συζητάμε αν είναι αξιόπιστα.




    Και ποιος σου είπε πως δεν δίνει? Δίνει!

    Ένα μήνα!

    Τίποτα το λες εσύ αυτό?

    Κύριε, σου λέει η Υαμαχα και η χονδα, πάρτο και αν σε ένα μήνα δεν σου χαλάσει, δεν θα σου χαλάσει ποτέ!

    Τι να την κάνουν την μεγαλύτερη εγγύηση? :rotflmao:




    Τώρα πως έμπλεξες τα 1000άρια στην πόλη, με την εγγύηση του καθαρόαιμου και την αξιοπιστία του κτμ δεν κατάλαβα!



    Edit: Όσοι δεν ξέρετε τις απόψεις μου περί Ιαπωνικών και ΚΤΜ υποθέτω πως καταλάβατε το ύφος μου και πως το ποστακι αυτό δεν θα γίνει η αφορμή να πάμε αντιπαραθέσεις. Όχι πως θα ήταν άσχημα, αλλά είναι κρίμα γιατί έχει ενδιαφέρον.


  3. #33
    ktmikos Το avatar του/της crfouras
    Εγγραφή
    22/07/2009
    Μηνύματα
    506
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Να σε βοηθήσω λίγο?




    Sapila sorry για το editing.
    Και δε μου λετε ρε παλικαρια..........αυτο ειναι αξιοπιστο.......γιατι δεν βλεπω να κυκλοφορούν πολλα στο δρομο!!!! και αμα χρειαστει σερβις τι κανει????? που φανταζομαι κ με την χρηση που κανει θα ειναι καθε μερα στον μαστορα για ρυθμισεις κ μονο..........και οχι καθε τριτη..........που το παει??? στο Ιταλια???

    Καθε ενας με τις επιλογες του...........

    και ρε daz........αμα ειχε διαστημοπλοιο για avatar.........με αυτο μηπως θα επρεπε να πηγαινει κ στην δουλεια του?????
    Εκεί που τελειώνει ο δρόμος αρχίζει η περιπέτεια....

  4. #34
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crfouras
    Και δε μου λετε ρε παλικαρια..........αυτο ειναι αξιοπιστο.......γιατι δεν βλεπω να κυκλοφορούν πολλα στο δρομο!!!! και αμα χρειαστει σερβις τι κανει????? που φανταζομαι κ με την χρηση που κανει θα ειναι καθε μερα στον μαστορα για ρυθμισεις κ μονο..........και οχι καθε τριτη..........που το παει??? στο Ιταλια???

    Καθε ενας με τις επιλογες του...........

    και ρε daz........αμα ειχε διαστημοπλοιο για avatar.........με αυτο μηπως θα επρεπε να πηγαινει κ στην δουλεια του?????
    Ρε C rfournas..

    O Sapilas σου κάνει πλάκα για την αξιοπιστία των κτμ ενώ ο ίδιος έχει πάρει περισσότερα ρίσκα και εσύ του απαντάς σοβαρά.
    Αυτό προσπάθησα να σου πω! Τι σχέση έχει τι επιλέγει ο κάθε ένας για την καθημερινή του μετακίνηση? Εξ' άλλου για να τον βλέπεις έτσι όπως τον βλέπεις στις Σέρρες, μάλλον δεν την πήρε για να πηγαίνει μπουρνάζι για καφέ.

    Αλλά εδώ δεν συζητάμε με τι πάμε για καφέ αλλά για την αξιοπιστία (ή μη ) , των KTM. Ή μάλλον για την αξιοπιστια και την μακροβιότητα των lc8.


    Υγ. Εγώ τώρα που έχω στo avatar σουπιά τι πρέπει να κάνω?

    Υγ.2 Το κείμενο εντός της παρένθεσης πάει σαν απάντηση στον κύριο με τα kolodaxtila. :a36:
    Sent from me using a computer.

  5. #35
    ktmikos Το avatar του/της crfouras
    Εγγραφή
    22/07/2009
    Μηνύματα
    506
    ναι ρε τρελε στο fun ειμαι κ εγω!!!! Δεν τρελενομαι, υπερασπιζομαι τα "πορτοκαλια" Εσυ ομως μωρη σουπια θα σε γουσταρα να γινεις στα καρβουνα!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Εκεί που τελειώνει ο δρόμος αρχίζει η περιπέτεια....

  6. #36
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crfouras
    ναι ρε τρελε στο fun ειμαι κ εγω!!!! Δεν τρελενομαι, υπερασπιζομαι τα "πορτοκαλια" Εσυ ομως μωρη σουπια θα σε γουσταρα να γινεις στα καρβουνα!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Μπες στην ουρά κύριος!
    Sent from me using a computer.

  7. #37
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    To bimota εχει γιαπωνεζικο κινητηρα (yzf600 απο thundercat)
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  8. #38
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Η μακροβιότητα ειναι άμεσα εξαρτημένη απο την συντήρηση χρονικά και ποιοτικά όσο και απο τον τρόπο λειτουργίας και τις συνθήκες. Αλλη η καταπόνηση στην Αλάσκα, αλλη στην Αθήνα downtown, αλλη στη Κοπενχάγη, αλλη στους αμμόλοφους της β. Αφρικης κλπ...

    Εχει να κάνει φυσικά και ο οδηγός και ο τρόπος που αφουγκράζεται το μοτέρ και τις περιοχες ομαλής του λειτουργίας. Μερικοι νομίζετε οτι επειδή ο συγκεκριμενος κινητήρας ειναι ελαφρύς και πολυστροφος για δικυλινδρος αρα γουστάρει σκίσιμο και να πηγαίνει τεζα .... :ZZZ: Αλλοι οτι επειδη η εταιρία εχει αγωνιστικές καταβολες και δανειζεται πολλά δομικά στοιχεία PDS κλπ αρα αυτό το κάνει και απόλυτο μηχάνημα :ZZZ:

    Τον κυριοτερο ρόλο ομως σε ενα κινητηρα σαφέστατα τον παιζει η ποιότητα παραγωγής και ο ελέγχος της. Συκγεκριμένα ο νεοφερτος LC8 αν και με εμφανη πλεονεκτηματα εκ γεννετης σε σχεση με τον δικύλινδρο συναγωνισμό ας μην ξεχνάτε οτι πέρασε πολλα σταδια και κυμματα και ανακλήσεις για να φτασει μια δεκαετια μετά να εχει θεραπεύσει τα περισσοτερα αλλα να εξακολουθει να υποφέρει απο κακης επιλογης περιφερειακα from day one.

    Αυτο ειναι απαράδεκτο για μια εταιρια οταν το κόστος δεν ειναι και τόσο σημαντικό οσο η φημη!

    Αν αφησουμε ολα αυτά στην άκρη, διαγράψουμε τις μαρκετινιστικες επιταγές και τις παρλαπίπες περι ταπεραμεντου, χαρακτηρος κλπ δικαιολογιες που λενε... εκει που καταλήγουμε ειναι στην παρακάτω ερώτηση :

    Ποιον κινητηρα θα εμπιστευόσουν για την πιο κακη χρηση που μπορεις να του κανεις;

    Και η απάντηση ειναι εξίσου απλή


    Στρόμα



    :rotflmao:
    Ban 'em all

  9. #39
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
    ... αλλα να εξακολουθει να υποφέρει απο κακης επιλογης περιφερειακα from day one.
    Οπως?


    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak

    Ποιον κινητηρα θα εμπιστευόσουν για την πιο κακη χρηση που μπορεις να του κανεις;
    Και γιατι αυτο ειναι κριτηριο? Επειδη δεν θα εχω χρηματα να του αλλαξω λαδια?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  10. #40
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.177
    Tελικά καλά παει το thread παρόλες τις αμφιβολίες που εξέφρασε ο Dr Big παραπάνω.

    Και για να βαλω κι εγω τα πράγματα στην θέση τους μην παρεξηγηθώ κιόλας....

    Κατ αρχήν να ευχαριστήσω τον daz που μου κάνει διαφήμιση, μπορεί να βρω και χορηγό.

    Δευτερον το bimota εχει μοτερ Suzuki GSXR1100W του 93 (το πρωτο υδροψυκτο), ακους εκεί 600ρι , εχουμε κυβικά λέμε. Το μοτερ ειναι το μόνο με το οποίο δεν εχω ασχοληθεί, γιατί δεν χρειάζεται τιποτα παραπάνω από λαδια/φίλτρα. Καποτε θα του ρυθμίσω και βαλβίδες πάντως.

    crfouras να ξερεις οτι κανω πλάκα βεβαια, εχω καβαλήσει ΚΤΜ, μαλιστα το EXC450 του φιλου μου του ΚΤΜομαστορα, ηταν πάρα πολύ εντυπωσιακό στην Βαρυμπόπη, αν και too much για μενα τον ασχετο με τα χώματα.

    @Stabak εγώ άλλα πράματα σκέφτομαι οταν ακούω Στρώμα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #41
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    επρεπε να καβαλησεις smr αφου πηρες 450 να νιωσεις 10 χρονια νεοτερος(η μεγαλυτερος δε ξερω σιγουρα :rotflmao: :rotflmao: )




    πσ:ο κατεμομαστορας ειναι ο what a bike?

  12. #42
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    για την ιστορια παντως το 950/990 σα μοτερ ειναι ασπαστα, και ποτε δεν ειχαν καποιο προβλημα σαν κινητηρες....

    τωρα βεβαια δε ξερω κατα ποσο αξιζει να συζηταμε για αξιοπιστιες οταν ο μεσος ''μοτοσυκλετιστης'' κραταει τη μοτο του για 20.000χλμ

  13. #43
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Δευτερον το bimota εχει μοτερ Suzuki GSXR1100W του 93 (το πρωτο υδροψυκτο), ακους εκεί 600ρι , εχουμε κυβικά λέμε. Το μοτερ ειναι το μόνο με το οποίο δεν εχω ασχοληθεί, γιατί δεν χρειάζεται τιποτα παραπάνω από λαδια/φίλτρα. Καποτε θα του ρυθμίσω και βαλβίδες πάντως.
    Α...εχεις το μοντελο κτηνος.....


    Τι βαρος εχει στεγνο?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #44
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    επρεπε να καβαλησεις smr αφου πηρες 450 να νιωσεις 10 χρονια νεοτερος(η μεγαλυτερος δε ξερω σιγουρα :rotflmao: :rotflmao: )
    πσ:ο κατεμομαστορας ειναι ο what a bike?
    SMR450 εχω καβαλήσει το Husqvarna στην πίστα καρτ στι Σέρρες. Κανα δυωρο το ειχαμε λιώσει. Επικίνδυνο για την δημόσια υγεία! Ακόμα το θυμάμαι...

    Ο what a bike ειναι Ducatoμαστορας, αλλος ειναι ο ΚΤΜομαστορας.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #45
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Α...εχεις το μοντελο κτηνος.....


    Τι βαρος εχει στεγνο?
    190 λεει αλλά δεν το πιστευω. Ούτε το ζυγίζω όμως μην μου χαλάσω το όνειρο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  2. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:38
  3. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48
  4. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59
  5. LC8 info
    από darkCount στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 10:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF