Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 95

Θέμα: Συνελήφθη την Κυριακή ο «πιστολέρο με το μαύρο τζιπ»

  1. #31
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    καταρχήν κομένες οι ειρωνίες...
    δεν γνωριζόμαστε τόσο καλά...
    και να είστε σίγουροι ορισμένοι ότι αν γνωριζόμασταν,
    τότε θα κάνατε τουμπεκί...
    Στο θέμα μας τώρα...
    Αν ο τρελό-τυπάκος ήταν αλβανός, κούρδος, και δεν ξέρω και εγώ τι, απλά το θέμα θα πέρναγε στα ψιλά...
    Ούτε εθνικότητα, ούτε τίποτα...
    Αλλά επειδή είναι Έλληνας, αν είναι, γιατί εγώ προσωπικά πιστεύω ότι όλη η φάση είναι παραμύθι - και δεν με ενδιαφέρει τι θα πείτε ορισμένοι - το κάνουμε βούκινο έτσι ώστε να συνειδητοποιήσουμε εμείς οι σκατόψυχοι,
    η κολόρατσα πόσο κακοί είμαστε απέναντι σε αυτούς τους καλούς ανθρώπους τους μετανάστες...
    και φυσικά να τους δώσουμε αυτή την ρημάδα την
    ιθαγένεια που τόσο σκληρά έχουν παλέψει για αυτήν και δικαιούνται...
    Άλλωστε το να είσαι Έλληνας σήμερα είναι ντροπή...
    Τι να έχει να επιδείξει αυτή η ράτσα, Λεωνίδα, Όμηρο, Σοφοκλή?
    Ψιλά γράματα...
    Αυτά τα ολίγα για όσους ενδιαφέρονται, χωρίς να ρημαδοτρώνε το χρήμα του κοσμάκη καθισμένοι σε μια καρέκλα, και ενώ πληρώνονται από τα κορόϊδα μαλακίζονται γράφοντας ασυναρτησίες σε ένα φόρουμ,
    για αλήτες μηχανόβιους, γιαπονεζόκαυλους τσαντάκηδες...
    Οι ευρωπαίοι είναι κυριλέ, και υπεράνω...
    Made in Greece...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
    καταρχήν κομένες οι ειρωνίες...
    δεν γνωριζόμαστε τόσο καλά...
    και να είστε σίγουροι ορισμένοι ότι αν γνωριζόμασταν,
    τότε θα κάνατε τουμπεκί...
    Στο θέμα μας τώρα...
    Αν ο τρελό-τυπάκος ήταν αλβανός, κούρδος, και δεν ξέρω και εγώ τι, απλά το θέμα θα πέρναγε στα ψιλά...
    Ούτε εθνικότητα, ούτε τίποτα...
    Αλλά επειδή είναι Έλληνας, αν είναι, γιατί εγώ προσωπικά πιστεύω ότι όλη η φάση είναι παραμύθι - και δεν με ενδιαφέρει τι θα πείτε ορισμένοι - το κάνουμε βούκινο έτσι ώστε να συνειδητοποιήσουμε εμείς οι σκατόψυχοι,
    η κολόρατσα πόσο κακοί είμαστε απέναντι σε αυτούς τους καλούς ανθρώπους τους μετανάστες...
    και φυσικά να τους δώσουμε αυτή την ρημάδα την
    ιθαγένεια που τόσο σκληρά έχουν παλέψει για αυτήν και δικαιούνται...
    Άλλωστε το να είσαι Έλληνας σήμερα είναι ντροπή...
    Τι να έχει να επιδείξει αυτή η ράτσα, Λεωνίδα, Όμηρο, Σοφοκλή?
    Ψιλά γράματα...
    Αυτά τα ολίγα για όσους ενδιαφέρονται, χωρίς να ρημαδοτρώνε το χρήμα του κοσμάκη καθισμένοι σε μια καρέκλα, και ενώ πληρώνονται από τα κορόϊδα μαλακίζονται γράφοντας ασυναρτησίες σε ένα φόρουμ,
    για αλήτες μηχανόβιους, γιαπονεζόκαυλους τσαντάκηδες...
    Οι ευρωπαίοι είναι κυριλέ, και υπεράνω...

    αυτό είναι "Θεωρίες συνομωσίας"....'Οχι αυτές οι αηδίες του Φώσκολου...

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
    [...]και να είστε σίγουροι ορισμένοι ότι αν γνωριζόμασταν,
    τότε θα κάνατε τουμπεκί...
    [...]
    Μας απειλείς εν ολίγοις;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #34
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
    ....
    Την παλεύεις καθόλου;

    1. Δεν σε ξέρουμε, δεν μας ξέρεις - μην κάνεις συνειρμούς, δεν βγαίνουν πάντα αληθινοί.
    2. Αυτές τις μέρες που είχα λίγο χρόνο και μπόρεσα κι έκανα μια βόλτα, ούτε Πλάτωνα ούτε Σοφοκλή είδα. Είδα όμως κάτι τύπους με την Ελληνική υπηκοότητα κι ιθαγένεια που έμοιαζαν με μογγόλους ατάκτους.
    3. Αν ένα πιτσιρίκι που είχε την ατυχία να έχει γονείς από κάποια άλλη χώρα, γεννήθηκε εδώ όμως, πήγε σχολείο εδώ, έχει φίλους εδώ κι αν πάει πίσω στην πατρίδα του νοιώθει ξένος ε τότε μάλλον πρέπει να πάρει την ιθαγένεια.... και την υπηκοότητα..... γιατί δεν το βλέπω να γυρίζει πίσω - αντίθετα θέλει να μείνει εδώ και να δουλέψει αν το αφήσουν οι μογγόλοι που λέγαμε πριν.

    Χέσε μας λοιπόν με την ιθαγένεια και την καθαρότητα της φυλής μας. Ανθρωπιά βρες λίγη μέσα σου και μετά όλα τ' άλλα τα βρίσκουμε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #35
    Ξεφύγαμε κύριοι...

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Την παλεύεις καθόλου;

    [...]

    Χέσε μας λοιπόν με την ιθαγένεια και την καθαρότητα της φυλής μας. Ανθρωπιά βρες λίγη μέσα σου και μετά όλα τ' άλλα τα βρίσκουμε.
    +1050

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Ξεφύγαμε κύριοι...
    Ο συντοπίτης σου Μάκι, όχι εμείς
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #38
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Δύο πραγματάκια συνοπτικά κύριοι...

    1. Ο δράστης ήταν κάποιας οικονομικής επιφάνειας όπου είναι και ιδιοκτήτης ΤΑΧΙ , όπου κάποιες μόνο φορές το οδηγεί και εκείνος. Παρόλα αυτά απο όσο ανακοινώθηκε είναι γόνος εύπορης οικογένειας και οχι μεροκαματιάρης οδηγός ΤΑΧΙ.

    2. Όσον αφορά την κτήση Ιθαγένειας απο αλλοδαπούς σύμφωνα με το νομοσχέδιο θα πρέπει είτε να έχουν γεννηθεί εδώ , είτε να έχουν περάσει όλη την βασική Ελληνική εκπαίδευση και να μένει πάνω απο 5 έτη συνολικά στην Ελλάδα και στις δύο περιπτώσεις. Δεν θα την χαρίζουν την υπηκοότητα (ΟΧΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ... είναι δύο διαφορετικά πράγματα ..μην τα μπερδεύουμε).

    Ειδικότερα οι αλλοδαποί που κατοικούν εδώ και δεν τηρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις (γέννηση εδώ - παιδεία εδώ + 5 έτη παραμονής) θα συνεχίζουν να πρέπει να κάνουν αίτηση και τα απαραίτητα έγγραφα σύμφωνα με τον νέο νόμο πολιτογράφησης του 2004.

    Αυτάαααααα.....

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
    καταρχήν κομένες οι ειρωνίες...
    δεν γνωριζόμαστε τόσο καλά...
    και να είστε σίγουροι ορισμένοι ότι αν γνωριζόμασταν,
    τότε θα κάνατε τουμπεκί...
    ...

    :a28:

    ότι έχεις να πεις πες το πολιτισμένα και άσε τους τσαμπουκάδες για αλλού...



    μια που θα ξεφύγει το πράγμα και μια που έφυγε παιδιά ...

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Δύο πραγματάκια συνοπτικά κύριοι...

    1. Ο δράστης ήταν κάποιας οικονομικής επιφάνειας όπου είναι και ιδιοκτήτης ΤΑΧΙ , όπου κάποιες μόνο φορές το οδηγεί και εκείνος. Παρόλα αυτά απο όσο ανακοινώθηκε είναι γόνος εύπορης οικογένειας και οχι μεροκαματιάρης οδηγός ΤΑΧΙ.

    2. Όσον αφορά την κτήση Ιθαγένειας απο αλλοδαπούς σύμφωνα με το νομοσχέδιο θα πρέπει είτε να έχουν γεννηθεί εδώ , είτε να έχουν περάσει όλη την βασική Ελληνική εκπαίδευση και να μένει πάνω απο 5 έτη συνολικά στην Ελλάδα και στις δύο περιπτώσεις. Δεν θα την χαρίζουν την υπηκοότητα (ΟΧΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ... είναι δύο διαφορετικά πράγματα ..μην τα μπερδεύουμε).

    Ειδικότερα οι αλλοδαποί που κατοικούν εδώ και δεν τηρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις (γέννηση εδώ - παιδεία εδώ + 5 έτη παραμονής) θα συνεχίζουν να πρέπει να κάνουν αίτηση και τα απαραίτητα έγγραφα σύμφωνα με τον νέο νόμο πολιτογράφησης του 2004.

    Αυτάαααααα.....

    Gandalf

    Η ιθαγένεια σε κάνει πολίτη της EU?

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    ...
    Τα αυτά ισχύουν και για τα λοιπά κράτη εντός ΕΕ ή κάθε χώρα διαμορφώνει κατά το δοκούν το θεσμικό πλαίσιο για τους αλλοδαπούς της;
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  12. #42
    σε λίγο θα ανακηρύξουμε και τον Άδωνη σύγχρονο Κολοκοτρώνη.

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KostasA
    σε λίγο θα ανακηρύξουμε και τον Άδωνη σύγχρονο Κολοκοτρώνη.
    Λιγο πιο βαριά φωνή να είχε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #44
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Η πολιτογράφηση είναι στην δικαιοδοσία της κάθε χώρας καθώς μέχρι στιγμής η Ε.Ε. δεν αποτελεί και θεσμικό κράτος, παρά μόνο οικονομικό. Εξού και το Σύνταγμα της δεν υπερισχύει των κρατών μελών... κάτι που στην δική μας περίπτωση πολλές φορές δεν είναι και τόσο καλό.

    Απο εκεί και πέρα όσον αφορά την κτήση υπηκοότητας διά πολιτογράφησης...

    http://www.nelereth.gr/metanastes/5politografisi.htm

    και ο νόμος του 2004

    http://www.elesme.gr/elesmegr/periodika/t27/t27_06.htm

    που τα έχει και πιο ολοκληρωμένα για όποιον ενδιαφέρεται.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  15. #45
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    Cpt. Haddock

    Δεν απειλώ κανέναν, δεν έχω τέτοιες ανάγκες,
    απλά εκφράζω αυτό που πιστεύω... όπως όλοι άλλωστε...

    sniper

    Φίλε μου, την παλεύω δεν την παλεύω, δεν έχει σημασία,
    και για να απαντήσω στο ερωτημά σου, σου λέω τα εξής...
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα με οποιονδήποτε μή Έλληνα...
    Αυτό το έχω αποδείξει εμπράκτως στην ζωή μου και όποιος με γνωρίζει προσωπικά μπορεί να το επιβεβαιώσει...
    Αγαπώ όλο τον κόσμο, τον απλό άνθρωπο...
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα αν τα παιδιά των μεταναστών, και οι ίδιοι οι μετανάστες παραμείνουν στην χώρα, οι νόμιμοι όμως, όχι οι παράνομοι...
    Και εμένα η πρώην μου από άλλη χώρα ήταν, αλλά κινήσαμε όλες τι νόμιμες διαδικασίες και έμεινε εδώ, νόμιμα επαναλαμβάνω...
    Η νυν και αυτή από άλλη χώρα είναι αλλά λόγω Ευρώπης, δεν χρειάζετε καμία διαδικασία...
    Εντελώς τυχαία όλα αυτά...
    Ας κάτσουν όσοι χρειαζόμαστε, απλά εγώ προσωπικά δεν θέλω να πάρουν ιθαγένεια και υπηκοότητα, δεν θέλω να δω σε 15-20 χρόνια ξενόφερτα, και άλλων συμφερόντων κόματα μέσα στη βουλή...
    Δεν θέλω η χώρα μου να γίνει ο παράδεισος των μεταναστών, όπου θα έρχονται εδώ, μόνο και μόνο επειδή μπορούν να νομιμοποιηθούν...
    Αρκετά προβλήματα έχουμε, αρκετή ανεργία υπάρχει, αρκετά χαμηλά είναι είδη τα μεροκάματα...
    Δεν πάει άλλο, έτσι τουλάχιστον μου φένετε εμένα, δεν ξέρω, αν έχεις διαφορετική άποψη, και η Ελλαδίτσα είναι Ελβετία να το συζητήσουμε...
    Όσο για την καθαρότητα της φυλής, και τα σχόλια περί ανθρωπιάς δεν θα τα σχολιάσω, πιστεύω ότι τα έχω είδη απαντήσει...

    catmaster

    φίλε μου εγώ εξέφρασα την αποψή μου, καλή κακή ηλίθια, δεν έχει σημασία, ειρωνίες δεν ανέχομε από κανένα...
    ούτε για τσαμπουκάδες έχω όρεξη, και ούτε καβγάδες θέλω...
    Απλά θεώρησα σωστό να βάλω κάποια όρια...
    Made in Greece...

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2012, 10:11
  2. Φίλε με το μαύρο Fz1 στα Περιβόλια Ρεθύμνου...
    από John Steed στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2010, 15:25
  3. Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2005, 20:23
  4. ΣΧετικα Με Το ΑτυΧημα Και Την Υγεια Του Διονυση
    από fire στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2005, 16:38
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2004, 09:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF