Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 79

Θέμα: Απαράδεκτη έως ύποπτη η συμπεροφορά του site

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    982
    Απαράδεκτη ως ύποπτη η συμπεριφορά του site σχετικά με τις φωτογραφίες. Τι θα γίνει κυρίες και κύριοι, 2023 έχουμε, ακόμη 100kb περιορισμό έχουν οι φωτό κ ας τις κάνει host άλλο site ?

    Απαράδεκτη ως ύποπτη η συμπεριφορά του site με τα φετινά test rides στη Β.Ελλάδα. Νταξ , χειμώνας κλπα αλλά θέλουμε να δοκιμάσουμε τπτα καινούργιο. Οκ δεν ευθύνεται το moto.gr άλλα κάποιος πρέπει να τα ακούσει

    Απαράδεκτη ως ύποπτη η συμπεριφορά του site [......δικό σας]

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Απαράδεκτο το σάιτ,διότι μέρα που είναι δεν έχουν βάλει οι διαχειριστές, κάτι σε προβατίνα η άλλο χοντρό κρέας, να μαθαίνουν και οι νεώτεροι.Ας τα διαλα,πουλεγε κι ο Ζήκος.

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Τον προηγουμενο μαστορα γιατι τον αλλαξες? Μυριζομαι μπινια!
    Όχι εντάξει... Μετακόμισα και πλέον είναι πολύ μακρυά. Βέβαια έδωσε ένα σμπρωξιματάκι κι αυτός... αρρώστησε (ίωση) με την μηχανή μέσα και δεν πήρε μια εβδομάδα τηλέφωνο να ενημερώσει (εγώ πήρα και μου είπαν στην αρχή ότι δεν είναι τίποτα και σε 2 μέρες θα τηνν έχω!!!) και έχασα τις διακοπές μου. ΟΚ άνθρωποι είμαστε δεν λέω. Αλλά υπήρχαν και άλλοι άνθρωποι στο περιβάλλον του συνεργείου που θα έπρεπε να τους πει να ενημερώσουν αυτούς τους 2-3 πελάτες!!! Πραγματικά δεν ξέρεις από που να καλυφθείς... Μόνοι τους βγάζουν τα μάτια τους οι συνεργειάδες. Και είναι κρίμα γιατί όλοι αυτοί κάνουν μια δουλειά τους αρέσει δεν την κάνουν από αγγαρεία. Ξέρω τι λέω.
    Τελευταία τροποποίηση από nonlinear; 16/02/2023 στις 16:35.

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2007
    Μηνύματα
    64
    Για μένα φίλε nonlinear έχεις απόλυτο δίκιο που περιγράφεις την ιστορία σου εδώ και πολύ καλά κάνεις.
    όλοι αυτοί που σε "συμβουλεύουν" - αντιδρούν απέναντί σου στο στυλ "γιατί τα λες εδώ" προφανως δεν εχουν (και ουτε προκειται) να αντιληφθούν ποτέ πως είναι (ή πως πρέπει να είναι) ένα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ.
    Ιστορίες σαν την δική σου θα ΠΡΟΦΥΛΑΞΟΥΝ, αν τυχει και διαβαστούν προ εορτής, μελλοντικα θύματα που θα πέσουν σε αετονύχηδες παπατζηδες "μάστορες" και από την στιγμη που δεν ανάφερες δημόσια όνομα για μένα είσαι απόλυτα σωστός στην συμπεριφορά σου. Η ουσία είναι πως με την περιγραφή του παθήματός σου μπορείς να αφυπνήσεις κάποιον ανυποψίοστο που θα τυχει να εχει διαβασει το άρθρο σου και να του λενε γιαλαντζί μάστορες στο μέλλον για 400αρες αντλίες νερού και άλλα παρόμοια στο μοντέλο σου. Ακόμη χειρότερα οταν δεν χρειάζεται καν αλλαγή.
    Τώρα γιατί το φόρουμ σου εκλεισε την πρωτη συζητηση δεν το γνωρίζω αλλά κάποιον λόγο θα ειχαν που πιθανολογω θα σου εξηγήσουν (μαλλον σε πμ). Μην προδικάζεις τους moderators γτ πολλές φορές δεν μπορεις να φανταστεις τον λόγο οπότε καλυτερα να περιμενεις τι εχουν να σου πουν.
    Επειδή ειπωθηκε παραπανω από καποιον ότι θα είχε νομικα προβληματα το φορουμ αν ελεγες δημόσια ονομα αυτό δεν ισχυει, για ό,τι γραφεται στα ποστ η ευθυνη ειναι αποκλειστικά στο μέλος που το εγραψε και όχι στο φόρουμ.
    Ο oldman εχει δίκιο σε αυτό που σου είπε...το παλιο ανταλλακτικό δεν αποδεικνυει τιποτε απολύτως (οι απατεωνες παντα εχουν καβατνζα χαλασμενα ανταλλακτικα να σερβίρουν).

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Απαράδεκτη ως ύποπτη η συμπεριφορά του site σχετικά με τις φωτογραφίες. Τι θα γίνει κυρίες και κύριοι, 2023 έχουμε, ακόμη 100kb περιορισμό έχουν οι φωτό κ ας τις κάνει host άλλο site ?

    Απαράδεκτη ως ύποπτη η συμπεριφορά του site με τα φετινά test rides στη Β.Ελλάδα. Νταξ , χειμώνας κλπα αλλά θέλουμε να δοκιμάσουμε τπτα καινούργιο. Οκ δεν ευθύνεται το moto.gr άλλα κάποιος πρέπει να τα ακούσει

    Απαράδεκτη ως ύποπτη η συμπεριφορά του site [......δικό σας]
    Ok νομίζω ότι κατάλαβαν ότι έδρασαν υπερβολικά.

  6. #36
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.726
    Απ οτι φαινεται δεν τα πηγαινεις καλα με κανενα συνεργειο...
    Ride(s) the wind of change...

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Απ οτι φαινεται δεν τα πηγαινεις καλα με κανενα συνεργειο...
    ψηνετε και εσεις ε?
    Quod me nutrit... me destruit.....

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makman94 Προβολή μηνύματος
    Για μένα φίλε nonlinear έχεις απόλυτο δίκιο που περιγράφεις την ιστορία σου εδώ και πολύ καλά κάνεις.
    όλοι αυτοί που σε "συμβουλεύουν" - αντιδρούν απέναντί σου στο στυλ "γιατί τα λες εδώ" προφανως δεν εχουν (και ουτε προκειται) να αντιληφθούν ποτέ πως είναι (ή πως πρέπει να είναι) ένα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ.
    Ιστορίες σαν την δική σου θα ΠΡΟΦΥΛΑΞΟΥΝ, αν τυχει και διαβαστούν προ εορτής, μελλοντικα θύματα που θα πέσουν σε αετονύχηδες παπατζηδες "μάστορες" και από την στιγμη που δεν ανάφερες δημόσια όνομα για μένα είσαι απόλυτα σωστός στην συμπεριφορά σου. Η ουσία είναι πως με την περιγραφή του παθήματός σου μπορείς να αφυπνήσεις κάποιον ανυποψίοστο που θα τυχει να εχει διαβασει το άρθρο σου και να του λενε γιαλαντζί μάστορες στο μέλλον για 400αρες αντλίες νερού και άλλα παρόμοια στο μοντέλο σου. Ακόμη χειρότερα οταν δεν χρειάζεται καν αλλαγή.
    Τώρα γιατί το φόρουμ σου εκλεισε την πρωτη συζητηση δεν το γνωρίζω αλλά κάποιον λόγο θα ειχαν που πιθανολογω θα σου εξηγήσουν (μαλλον σε πμ). Μην προδικάζεις τους moderators γτ πολλές φορές δεν μπορεις να φανταστεις τον λόγο οπότε καλυτερα να περιμενεις τι εχουν να σου πουν.
    Επειδή ειπωθηκε παραπανω από καποιον ότι θα είχε νομικα προβληματα το φορουμ αν ελεγες δημόσια ονομα αυτό δεν ισχυει, για ό,τι γραφεται στα ποστ η ευθυνη ειναι αποκλειστικά στο μέλος που το εγραψε και όχι στο φόρουμ.
    Ο oldman εχει δίκιο σε αυτό που σου είπε...το παλιο ανταλλακτικό δεν αποδεικνυει τιποτε απολύτως (οι απατεωνες παντα εχουν καβατνζα χαλασμενα ανταλλακτικα να σερβίρουν).
    Νομίζω ότι έβαλες τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση. Όμως όσον αφορά το παλιό εξάρτημα έχεις δίκιο αν στο δώσει. Αν όμως δεν στο δώσει...
    Σχετικά με τους διαχειριστές νομίζω ότι κατάλαβαν ότι έδρασαν βιαστικά και υπερβολικά.

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Απ οτι φαινεται δεν τα πηγαινεις καλα με κανενα συνεργειο...
    Δεν τα πηγαίνω καλά με όποιον πάει να με κοροϊδέψει ή δεν είναι επαγγελματίας και τυπικός στη δουλειά του. Δυστυχώς έτσι είναι τα περισσότερα συνεργεία που εγώ επισκέφθηκα. Έτσι είναι και οι γιατροί και οι δικηγόροι και όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες που ασκούν κάτι εξειδικευμένο ποντάροντας στην άγνοια του άλλου. Για αυτό πιστεύω ότι όταν κάποιοι από αυτούς πιάνονται με τη γίδα στην πλάτη θα πρέπει να τιμωρούνται με παραδειγματικό τρόπο και σε δημόσια έκθεση και προβολή.

  10. #40
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.880
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nonlinear Προβολή μηνύματος
    Δεν τα πηγαίνω καλά με όποιον πάει να με κοροϊδέψει ή δεν είναι επαγγελματίας και τυπικός στη δουλειά του. Δυστυχώς έτσι είναι τα περισσότερα συνεργεία που εγώ επισκέφθηκα. Έτσι είναι και οι γιατροί και οι δικηγόροι και όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες που ασκούν κάτι εξειδικευμένο ποντάροντας στην άγνοια του άλλου. Για αυτό πιστεύω ότι όταν κάποιοι από αυτούς πιάνονται με τη γίδα στην πλάτη θα πρέπει να τιμωρούνται με παραδειγματικό τρόπο και σε δημόσια έκθεση και προβολή. Αν αυτό δεν σου αρέσει τότε ίσως είσαι ένας από αυτούς.
    Μόλις περιέγραψες τον καπιταλισμό.
    Αυτό που με μπερδεύει βέβαια σε αυτά που λες είναι ότι πιάνονται με την γίδα στην πλάτη.
    Ότι έχεις περιγράψει μέχρι τώρα είναι η άποψη ενός μάστορα για την δουλειά άλλου μάστορα ήτοι δεν γνωρίζεις πραγματικά τι έχει γίνει αλλά βασίζεσαι στην άποψη 2ου μάστορα που και αυτός πιθανολογεί ότι δεν έχει αλλάξει η αντλία σου.
    Που ξέρεις ότι ο 2ος μάστορας δεν σου κράζει τον προηγούμενο για να σε πιάσει πελάτη?
    Σε όσους μάστορες έχω πάει οι περισσότεροι είναι στην φάση'' πως στα έχει δέσει έτσι? , δεν σου έχει βάλει όλες τις βίδες, τι λάδια σου έβαλε ?'' Είναι πάγια τακτική τους για να τους εμπιστευτείς και αντικειμενικά αν και αντισυναδελφικό δεν είναι και τόσο μεμπτό.

    Τώρα θα μιλήσω για τους δικηγόρους. Μιας και ανήκω στον κλάδο.
    Εγώ δεν πουλάω κάτι εξειδικευμένο, ασκώ λειτούργημα και χειρίζομαι έννοιες που δεν είναι απλό να στις κάνω κατανοητές. Όχι επειδή είμαι σνομπ αλλά επειδή έχεις άγνοια.
    Ξέρεις πόσοι απαιτούν να γίνει μια ενέργεια που είναι καταφανώς λάθος και τελικά βγαίνω και απατεώνας ή ότι δεν ξέρω την δουλειά μου αν δεν τους την κάνω?
    Πάνε στον επόμενο που τον ενδιαφέρει περισσότερο να πάρει 5 δεκάρες παραπάνω και του κάνει το χατίρι ,τέλος τα κάνουν σκατά και μετά μένουν με την ίδια εικόνα., οι δικηγόροι είναι απατεώνες.
    Από τα γραφόμενα σου , φαίνεσαι τέτοιος τύπος.
    Ξέρεις να κρίνεις , αλλά όταν έπρεπε να κρίνεις π.χ. αν ο απέναντι σου πάει να σε δουλέψει, δεν το έκανες και το δικαιολογείς σαν άγνοια.
    Γιατί δεν ζήτησες παραστατικά?
    Γιατί δεν πλήρωσες τον Φ.Π.Α. για να είσαι τυπικός και ωραίος και τώρα θα του έπαιρνες τα σώβρακα?
    Γιατί βολεύτηκες και τώρα που δεν σου βγήκε το ρίσκο σου φταίει ο ντουνιάς.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.530
    Τελικά αδελφέ το σβήσιμο του μηνύματος σε πείραξε πιο πολύ από τη δαγκωνια του μάστορα!!!

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.274
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nonlinear Προβολή μηνύματος
    Δεν τα πηγαίνω καλά με όποιον πάει να με κοροϊδέψει ή δεν είναι επαγγελματίας και τυπικός στη δουλειά του. Δυστυχώς έτσι είναι τα περισσότερα συνεργεία που εγώ επισκέφθηκα. Έτσι είναι και οι γιατροί και οι δικηγόροι και όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες που ασκούν κάτι εξειδικευμένο ποντάροντας στην άγνοια του άλλου. Για αυτό πιστεύω ότι όταν κάποιοι από αυτούς πιάνονται με τη γίδα στην πλάτη θα πρέπει να τιμωρούνται με παραδειγματικό τρόπο και σε δημόσια έκθεση και προβολή.
    Ρε φιλαρακι δεν ειναι ετσι οπως τα λες.
    Και θα σου δώσω 1 απλά παραδειγμα.
    Σε daytona 675 με χαλασμενο ματι στα πηνια η triumph μου ζητούσε 500 ευρω γιατι το ματι δεν πουλιοταν ξεχωριστα οποτε
    επρεπε να αλλαξω και τα πηνια μαζι.
    Στο συνεργειο που πηγαινω τα παιδια καθησαν και δοκιμαζαν ματια μεχρι να βρουν ενα που να κανει,τελικα βρηκαν ενα ματι απο ktm
    και το μηχανάκι δουλευει μια χαρα με κοστος το 1/4 της αξιας που θα επρεπε να δωσω για το γνήσιο ανταλλακτικό.
    Δεν ειναι ολοι οι μαστορες λαμογια ουτε ολοι προσπαθουν να πατησουν στην αγνοια σου για να σε κλέψουν.
    Και στο φινάλε πριν σου κανουν την επισκευη σε ρωτάνε,φιλαρακι ειναι τοσα, θες?
    Εσυ τα δινεις αρα εισαι υπευθυνος να ψαξεις να ρωτησεις και να μάθεις αν πανω κατω αυτο που σου λενε ειναι οκ.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nonlinear Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι έβαλες τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση. Όμως όσον αφορά το παλιό εξάρτημα έχεις δίκιο αν στο δώσει. Αν όμως δεν στο δώσει...
    Σχετικά με τους διαχειριστές νομίζω ότι κατάλαβαν ότι έδρασαν βιαστικά και υπερβολικά.
    Σε προφύλαξαν από πιθανή χαζομάρα και καλά έκαναν.
    όσο για τα συνεργεία, προσωπικά δεν πηγαίνω μηχανάκι ούτε για το σέρβις των 1000 χιλ.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Σε daytona 675 με χαλασμενο ματι στα πηνια η triumph μου ζητούσε 500 ευρω γιατι το ματι δεν πουλιοταν ξεχωριστα οποτε
    επρεπε να αλλαξω και τα πηνια μαζι.
    Στο συνεργειο που πηγαινω τα παιδια καθησαν και δοκιμαζαν ματια μεχρι να βρουν ενα που να κανει,τελικα βρηκαν ενα ματι απο ktm
    και το μηχανάκι δουλευει μια χαρα με κοστος το 1/4 της αξιας που θα επρεπε να δωσω για το γνήσιο ανταλλακτικό.
    .
    Τριμπούρδελα τα KTM, σκορπάνε με το που τα κοιτάς, αλλά τουλάχιστον έχουν ωραία μάτια.
    Oldfarts never die

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nonlinear Προβολή μηνύματος
    Δεν τα πηγαίνω καλά με όποιον πάει να με κοροϊδέψει ή δεν είναι επαγγελματίας και τυπικός στη δουλειά του. Δυστυχώς έτσι είναι τα περισσότερα συνεργεία που εγώ επισκέφθηκα. Έτσι είναι και οι γιατροί και οι δικηγόροι και όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες που ασκούν κάτι εξειδικευμένο ποντάροντας στην άγνοια του άλλου. Για αυτό πιστεύω ότι όταν κάποιοι από αυτούς πιάνονται με τη γίδα στην πλάτη θα πρέπει να τιμωρούνται με παραδειγματικό τρόπο και σε δημόσια έκθεση και προβολή.
    Κουμπαρακι, σε ποια δημοσια υπηρεσια δουλευεις ?


    P.S. εγω θα πονταρα οτι εισαι σε σωματα σφαλειας...
    Quod me nutrit... me destruit.....

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2014, 14:06
  2. ΩΡΑ ΤΟΥ Site
    από LKOSTAS στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2010, 11:16
  3. Ένα site για το service του CBR 600f
    από dankannn στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2006, 22:42
  4. Και το site του Aνέμου υπέστη defacement ...
    από Gandalf dr685sm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 20:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF