Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 67

Θέμα: Την γνώμη σας παρακαλώ

  1. #31
    η γνωμη μου ειναι, οσο εισαι σε διαπραγματευσεις με την aprilia, να μην γραφεις και πολλα πολλα σε διαφορα φορουμ, και να εισαι λιγο συγκρατημενος στο τι λες.......για το καλο σου το λεω, δεν ειμαι εναντιον σου
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  2. #32
    Ευχαριστώ για την συμβουλή φίλε αλλα δεν ειμαι σε καμια διαπραγματευση. Το θεμα εχει τελειωσει. Απλα τωρα θα ενημερωθούν όσα περισσότερα άτομα γίνεται για το ζήτημα

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The_TROOPER
    Δεν ειμαι σε καμια διαπραγματευση. Το θεμα εχει τελειωσει. Απλα τωρα θα ενημερωθούν όσα περισσότερα άτομα γίνεται για το ζήτημα

    Δεν σου απαντησαν?
    Never ride faster than your angel can fly!!!

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
    Δεν σου απαντησαν?
    Εχω μιλησει απειρες φορές με την aprilia hellas. Δεν θα προχώραγα σε δημοσιοποίηση αν δεν ήταν οριστική η απάντηση τους.

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The_TROOPER
    Εχω μιλησει απειρες φορές με την aprilia hellas. Δεν θα προχώραγα σε δημοσιοποίηση αν δεν ήταν οριστική η απάντηση τους.

    Καλα, η Ιταλια δεν ειπε τιποτα?
    Never ride faster than your angel can fly!!!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giobazolias
    θα σου πω μονο οτι ο πρωην πρωθυπουργος της ιταλιας Ντα Λεμα δεν ηξερε γρι αγγλικα, και ο Μπερλουσκονι τα διαβαζε γραμμενα αυτα που εχει να πει!

    το γραμμα στην απριλια της ιταλιας ειναι καλυτερα να γραφτει στα ιταλικα.............εστω και αν υπαρχει καποιος σπανιος ιταλος που γνωριζει καλα αγγλικα!
    στη μητρικη γλωσσα αλλωστε θα το εμπεδωσουν καλυτερα!
    Κ τον Πούτιν ούτε μια φορά δεν τον έχω δει να μιλάει αγγλικά, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν γνωρίζει αλλά κι ας μη γνωρίζει έχει ένα επιτελείο από πίσω του που κατέχει πολύ καλά τη δημοφιλέστερη γλώσσα.

    Έτσι και με την Απρίλια,πως επικοινωνούν με συνεργάτες κτλ άλλων χωρών?με μεταφραστές? δεν νομίζω...

    Πάντως συμφωνώ ότι το κείμενο γραμμένο στη μητρική θα ήταν προτιμότερο, αλλά δεν γνωρίζουν όλοι ιταλικά...

    Πιάσε κ ένα μπυρόνι!

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
    Δηλαδη θες να με πεις ρε φιλε οτι ειχες χρονο να σηκωσεις ενα σαητ,να ψαξεις να βρεις ενα gsxr,να το αγορασεις,να απαντησεις σε ολους μας εδω μεσα,αλλα δεν ειχες χρονο να παρεις τηλεφωνο σε μια γραμμη καταναλωτη και να πας το μηχανακι σε καποιον μηχανολογο μηχανικο να το αφησεις,για να σου βγαλει ενα πορισμα;
    Και αμα συνεχως σου αναβε το λαμπακι του λαδιου με πιο σκεπτικο συνεχισες να το πηγαινεις το μηχανακι;
    Και μιλαμε για ενα μηχανημα που απο οσο ξερω κανει καμια 15 χιλιαρικα και εσυ τωρα το πετας.
    Εγω με το λιγο μυαλο που διαθετω κανω μερικες υποθεσεις και πες μου που εχω ακριβως αδικο.


    1)Εχεις πεισμωσει και προτιμας να κανεις μια φασαρια για λογους ισως υστεροφημιας απο το να βρεις ακρη με το μηχανακι σου
    2)Λυπαμαι δεν μπορω να βρω αλλο λογο

    Φιλε κουλαρε γιατι γινεσε ρεζιλι τζαμπα και βερεσε και δεν ειναι ομορφο κατι τετοιο,ασε που οποιος δεν εχει ιδια αποψη με εσενα μπορει να σου φανει περιεργο αλλα δεν ειναι καθυστερημενος
    Βουτα τη γλωσσα σου μεσα στο μυαλο σου,δεν κανει κακο καμοια φορα
    Αφιέρωσα πολύ χρόνο για αυτό το θέμα ήδη, πολλά τηλέφωνα,πολλά περα δώθε σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία κλπ. Εφόσον η aprilia Hellas μου έδωσε οριστική απάντηση οτι δεν υπάρχει εγγύηση, δεν στέκει αυτό που λές οτι βαριέμαι να βρώ άκρη με το μηχανάκι μου. Το site μου ήταν πολύ εύκολο να το φτιάξω γιατι είναι η δουλειά μου.

    Τωρα τι σχέση έχει που πήρα gsxr ρε φιλε? Μη πετάς χαζομάρες. Πήρα άλλη μηχανή επειδή ξενέρωσα οριστικά με την aprilia και επειδή πρέπει να έχω μια μηχανή. Η συμπεριφορά της aprilia ήταν τέτοια που δεν μου αφήνει περιθώριο άλλο απο το να ρίξω μαύρη πέτρα που λένε, και να φροντίσω να γίνει γνωστό το θέμα. Σε όποιον δεν αρέσει ο τρόπος που επέλεξα, οκ το δέχομαι. Μπορεί και εσείς στην θέση μου όμως να κάνατε το ίδιο πράγμα. Για σκέψου να ακουμπάς 11.600 euro, να διαπιστώνεις μετα απο λιγες μέρες (στα 800χλμ) οτι το μηχανάκι έχει πρόβλημα, και τελικά το πρόβλημα αυτό να διογκώνεται (κόλλημα κυλίνδρου) και να σου λένε οτι δεν έχεις εγγύηση επειδή έχεις κανει την πιο απλή και συνηθισμένη μετατροπή...

    Όσο για το ρεζίλι που λές οτι γίνομαι, δε το κατάλαβα. Εσύ άμα σου τύχει και σου κάνουνε τέτοια λαμογιά, κάτσε να τον φάς κρύο και μη βγάλεις τσιμουδιά. Δεν ήξερα οτι πρέπει να ζητήσω την γνώμη σου για να κάνω γνωστό ενα θέμα που αντιμετωπίζω.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    τρουπερ ο δικηγόρος τι σου έχει πει?

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
    Καλα, η Ιταλια δεν ειπε τιποτα?
    Όχι φιλε δεν απαντήσανε ποτέ

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
    τρουπερ ο δικηγόρος τι σου έχει πει?
    Το αυτονόητο ρε φίλε, οτι δηλαδή εφόσον δεν γράφω ψέμματα δεν έχω να φοβηθώ τίποτα

  11. #41
    η απριλια ΕΒΓΑΛΕ απο τον The_TROOPER με την αγορα της μηχανης!
    να φτιαξει τη ζημια, δεν θα τις κοστιζε και ΤΟΟΟΟΟΣΟ οσο στον The_TROOPER που ειναι ιδιωτης, ασχετα αν το μηχανημα ειχε 1/2 παπαριες αφτερμαρκετ παραπανω!

    αν η απριλια ηταν σωστη δεν θα εβρισκε δικαιολογια να ξεφορτωθει τη ζημια................
    και αφου δεν το κανε, καλα εκανε ο The_TROOPER και ανεβασε σαιτ!!!
    στην τελικη, με το σαιτ ο The_TROOPER λεει αυτο που αισθανεται βασιζομενος σε 1 γεγονος που εφοσον η απριλια δεν το μοιραστηκε μαζι του..............ας το μοιραστει ο κοσμος τον νετ!
    μηπως μονο τα σαιτ που εξυμνειουν τις εταιριες ειναι ΟΚ?

    πρεπει και οι αντιπροσωποι (ολοι και οχι μονο η απριλια) να μαθουν να εξυπηρετουν το δυνατον περισσοτερο, και οχι να κοιταν να πουλησουν και μετα να γραφουν τον πελατη στ αρχιδια τους!

    ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗ 15.000, ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΤΗ ΣΤΑ ΑΚΡΑ!

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The_TROOPER
    Το αυτονόητο ρε φίλε, οτι δηλαδή εφόσον δεν γράφω ψέμματα δεν έχω να φοβηθώ τίποτα
    σχετικά με την εγγύηση? αφού εν γνώσει σου η αντιπροσωπεία ακυρώνει την εγγύηση αν βάλεις αφτερμαρκετ νομικά έχεις δίκιο?

  13. #43
    Η περίπτωση μου θα έπρεπε να αντιμετωπιστεί διαφορετικά γιατι η μηχανή είχε πρόβλημα απο πολύ νωρίς, πολύ πριν κάνω οποιαδήποτε μετατροπή. Και το πρόβλημα που είχε ειναι προφανές οτι οδήγησε στο μεγαλύτερο πρόβλημα που είχε μετά.

    Αλλα στο φινάλε εγώ το μόνο που κάνω είναι να φέρνω στο φώς τα γεγονότα. Δεν διεκδικώ κάτι ούτε δησφιμίζω κανέναν. Απλά την ιστορία μου λέω, και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.

    Εντω μεταξύ, πολλά απο αυτά που λένε τα βιβλια της εγγύησης δεν εφαρμόζονται ποτε. Έχετε ξαναακούσει εσείς ποτε οτι δεν βγήκε εγγύηση απο aftermarket εξάτμιση; Ε και το φιλτροκούτι το ίδιο πράγμα είναι. Έχω μιλήσει με πολλούς αντιπροσώπους Aprilia και κανείς τους δεν μπορεί να καταλάβει γιατι συνέβη αυτό που συνέβη.

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
    Κ τον Πούτιν ούτε μια φορά δεν τον έχω δει να μιλάει αγγλικά, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν γνωρίζει αλλά κι ας μη γνωρίζει έχει ένα επιτελείο από πίσω του που κατέχει πολύ καλά τη δημοφιλέστερη γλώσσα.

    Έτσι και με την Απρίλια,πως επικοινωνούν με συνεργάτες κτλ άλλων χωρών?με μεταφραστές? δεν νομίζω...

    Πάντως συμφωνώ ότι το κείμενο γραμμένο στη μητρική θα ήταν προτιμότερο, αλλά δεν γνωρίζουν όλοι ιταλικά...

    Πιάσε κ ένα μπυρόνι!




    μπερλουσκας........
    http://www.youtube.com/watch?v=gZq7j1DX3Aw
    http://www.youtube.com/watch?v=LRf26CZss9w
    http://www.youtube.com/watch?v=vKv0PyXZsMU

    και λιγο απο ρουτελι........
    http://www.youtube.com/watch?v=v12ghF6G1Ks

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The_TROOPER
    Η περίπτωση μου θα έπρεπε να αντιμετωπιστεί διαφορετικά γιατι η μηχανή είχε πρόβλημα απο πολύ νωρίς, πολύ πριν κάνω οποιαδήποτε μετατροπή. Και το πρόβλημα που είχε ειναι προφανές οτι οδήγησε στο μεγαλύτερο πρόβλημα που είχε μετά.

    Αλλα στο φινάλε εγώ το μόνο που κάνω είναι να φέρνω στο φώς τα γεγονότα. Δεν διεκδικώ κάτι ούτε δησφιμίζω κανέναν. Απλά την ιστορία μου λέω, και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.

    Εντω μεταξύ, πολλά απο αυτά που λένε τα βιβλια της εγγύησης δεν εφαρμόζονται ποτε. Έχετε ξαναακούσει εσείς ποτε οτι δεν βγήκε εγγύηση απο aftermarket εξάτμιση; Ε και το φιλτροκούτι το ίδιο πράγμα είναι. Έχω μιλήσει με πολλούς αντιπροσώπους Aprilia και κανείς τους δεν μπορεί να καταλάβει γιατι συνέβη αυτό που συνέβη.
    Eπισημες και ΓΡΑΠΤΕΣ απαντησεις απο την APRILIA ΕΛΛΑΣ εχεις???αν ναι τους κοτσαρεις μια ωραια μηνυση και παιρνεις τα λεφτα σου πισω συν αλλα...
    Βεβαια φταις και εσυ που απο την στιγμη απο τα 800 χλμ το μηχανακι ειχε προβλημα,δεν εκανες τις αναλογες κινησεις να το διορθωσεις....
    Και επαναλαμβανω....Η Aprilia Italia σιγουρα ελαβε την καταγγελια σου???Δεν ειναι κανα ψιλικατζιδικο να σε γραψουν ετσι απλα...
    Ολα αυτα που καταγγελεις τα εχεις με αποδειξεις???Γραπτες εννοω, γιατι τα λογια ειναι απλα λογια....

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2011, 23:07
  2. Παρακαλω ,την γνωμη σας..
    από mars696 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2009, 14:13
  3. παρακαλώ για την γνώμη σας...
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2006, 09:53
  4. Την γνώμη σας παρακαλω , για θεμα ασφάλειας οδηγου.
    από rc31 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 03:43
  5. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 12:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF