Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 114

Θέμα: R6 για πρωτη μηχανή;

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
    Δεν καταλαβαινω γιατι καποιος πρεπει να εχει εμπειρια παγκοσμιου για να παρει ενα εξακοσαρι.Γραφει καποιος για αγορα μηχανης και αρχιζετε ολοι τα διαφορα μακαβρια λες και ολοι οι υποψηφιοι αγοραστες εχουν βγει απο το ιδιο καλουπι του παραλογου παποβιου καγκουρα.
    Δηλαδη αν ηθελε tdm θα κινδυνευε λιγοτερο?και αν τελικα απογοητευτει και στραφει σε κ@λοφτιγμενο GTI θα ειναι πολιτικα ορθοτερο και ακινδυνο?
    Ενταξει μια γνωμη ζητησε το παιδι και πολυ σωστα την πηρε αλλα δεν χρειαζεται τοση μοιρολατρεια και ισοπεδωση.





    Ε,όπως και να το κάνουμε είναι πιο επικίνδυνη η οδήγηση μοτοσυκλέτας...κάθε πτώση-ακόμα και χαζή-έχει κόστος,ενώ με αμάξι την πληρώνει πρώτα η λαμαρίνα.Δεν είναι θέμα μοιρολατρίας.Καλύτερα ν'ακούει την αλήθεια σκληρή παρά να πονάει σε γύψο.Με Tdm περισσότερο θα κινδύνευε γιατί έχει μεγάλο βάρος και δύναμη παντού.το R6 πρέπει να το σκίσεις,άρα θα τ'ακούσεις,άρα θα προετοιμαστείς=φυλαχτείς για να γκαζώσεις.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της snow
    Εγγραφή
    25/06/2007
    Μηνύματα
    485
    γεια σου φιλε,αν το γουσταρεις το παιρνεις....8ελει προσοχη ,παρολο που καπιοι θα σου πουν <<ελα μωρε,μικρο ειναι>>(καπιοι με κανα 1000+)

    και για μενα 1 μηχανη ειναι το r6 ..στην αρχη 8α τρομα3εις ,οπως τρομα3α και εγω
    ....αλλα μετα θα σαρεσει ολο και πιο πολυ..


    ΠΡΟΣΟΧΗ!!ομως

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ARISPEED1
    Εγγραφή
    10/02/2008
    Μηνύματα
    530
    ΤOO MUCH το 600 για την ηλικία κ την εμπειρία σου.................Πάρε κάνα 250 η 400 για κανά δυο χρόνια κ μετά S.S 600 ...........

  4. #34
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    +1 gia to bandit h to cbr600f
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  5. #35
    παω σαν κοτα!!! Το avatar του/της papitsoulos
    Εγγραφή
    21/04/2008
    Μηνύματα
    21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από madsk1llzz


    Χωρίς παρεξήγηση αλλά έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότεροι κάτοχοι SS ψάχνουν να το ξεφορτωθούν μόλις κλείσουν 1-2 χρόνια.. Γιατί;
    Προσωπικα σκοπευω να μετακομισω στο τελος του καλοκαιριου για Κυπρο.

    Και αν ειναι δυνατον να μη ξαναγυρισω

  6. #36
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    +1 gia to bandit h to cbr600f
    Ναι αν και γενικά είμαι αντίθετος σε οποιοδήποτε τετρακύλινδρο.. Αυτό που δεν σκέφτηκε κανείς είναι ότι μάλλον ο φίλος μας είχε δίπλωμα 125 οπότε αυτό αυτόματα έγινε Α οπότε δεν έχει οδηγήσει ποτέ μεγάλη μηχανή.. γιατί δεν είναι μόνο ο συμπλέκτης και η δύναμη, αλλά το βάρος της, το στήσιμο, η θέση οδήγησης, η γεωμετρία.. αν είχε οδηγήσει ας πούμε ένα sf στην σχολή οδηγών και είχε ήδη εμπειρία στο παπί που έχει ήδη θα έλεγα οκ μπορεί να πάει σε κάποιο ήρεμο (όσο γίνεται) τετρακύλινδρο.. Και επειδή οκ, συμφωνώ ότι σε κάποια πράγματα μπορεί να ήμουν υπερβολικός μην φτάνουμε στο άλλο άκρο.. σαφώς και ένα gti είναι πιο ακίνδυνο από μία R6.. το ίδιο είναι να έχεις κάτι με δύο ρόδες και 130 άλογα σε 160 κιλά με το να έχεις 200 άλογα στον τόνο?? Το οτί μπορεί κάποιοι να το ρίσκαραν και να τα κατάφεραν κουτσά στραβά ή με ελάχιστα προβλήματα δεν σημαίνει ότι αυτή είναι η σωστή τακτική και δεν νομίζω ότι απόψεις του τύπου πάρτο αλλά ήρεμα βοηθάνε. Όσο ήρεμα και να πάει αυτή η μηχανή δεν θα του συγχωρήσει λάθη, και είναι και σε τέτοια ηλικία που όσο ώριμος και να ναι όλο και λίγο θα το πιέσει.. αλοίμονο αν πήγαιναν όλοι από τα παπιά στα 600 ss.. απλώς στην Ελλάδα (να ναι καλά οι Σαρακάκηδες και τα euro 3..) απουσιάζουν ουσιαστικά κατηγορίες όπως 250, 400 κτλπ και επίσης έχουμε γεμίσει ss για τον ίδιο λόγο που έχουμε γεμίσει και suv.. πουλ μουρ.. και ασφαλώς δεν μιλάω για τα 600 άρια που μπαίνουν πίστα ή κάνουν τουριστικά χλμ αλλά όλα τα άλλα που χρησιμοποιούνται για μόνστρα στην καφετέρια και που αλλάζονται κάθε δύο χρόνια μόλις παλιώσει το χρωματάκι και βγει το καινούριο με 2 άλογα παραπάνω..

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    ηλικίες, εμπειρίες κ κουραφέξαλα.

    ξέρω 16χρονο να παίρνει σσ σε πίστα κάρτ, να μη μπορεί να φτάσει τα πόδια του κάτω κ να ξύνει γόνατο!

    οι μηχανές μεγάλου κυβισμού θέλουν σεβασμό.
    Άμα έχεις νου σου στην θέση του κ όχι στην καυλα τράβα πάρε κ 1000άρα.

    νταξ δεν είπαμε κ ένας ΤΕΛΕΙΩΣ άσχετος να πάρει το υπερόπλο αλλά κ η μακροχρόνια κ η συχνή χρήση ενός ταπεινού δίκυκλου δεν είναι αμελητέος παράγοντας.

    Μη καταδικάζετε το παλικάρι κ του κόβετε τα φτερά.Δεν ξέρετε τι οδηγός είναι κ τι σύνεση έχει
    με το γκάζι. Άμα του αρέσει το R6 να το πάρει. Ίσως να μη το σεβαστεί κ να τρομάξει από τη
    δύναμη. Ίσως όμως κ να έχει φρόνιμο μυαλό κ να το μάθει σταδιακά.

    Κ όπως λέει κ το τραγουδάκι:

    Άσε με να κάνω λάθος
    Μη παριστάνεις το Θεό
    Δεν μ' αρέσουν οι σωτήρες
    Δε γουστάρω να σωθώ
    Δεν πειράζει αν μετά θα μετανιώσω
    Δεν τρέχει τίποτα αν διπλά θα κουραστώ
    Δεν με νοιάζει απαγοήτευση αν νιώσω
    Αφού ξέρω πώς έπαιξα και 'γω.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Ναι αν και γενικά είμαι αντίθετος σε οποιοδήποτε τετρακύλινδρο.. Αυτό που δεν σκέφτηκε κανείς είναι ότι μάλλον ο φίλος μας είχε δίπλωμα 125 οπότε αυτό αυτόματα έγινε Α οπότε δεν έχει οδηγήσει ποτέ μεγάλη μηχανή.. γιατί δεν είναι μόνο ο συμπλέκτης και η δύναμη, αλλά το βάρος της, το στήσιμο, η θέση οδήγησης, η γεωμετρία.. αν είχε οδηγήσει ας πούμε ένα sf στην σχολή οδηγών και είχε ήδη εμπειρία στο παπί που έχει ήδη θα έλεγα οκ μπορεί να πάει σε κάποιο ήρεμο (όσο γίνεται) τετρακύλινδρο.. Και επειδή οκ, συμφωνώ ότι σε κάποια πράγματα μπορεί να ήμουν υπερβολικός μην φτάνουμε στο άλλο άκρο.. σαφώς και ένα gti είναι πιο ακίνδυνο από μία R6.. το ίδιο είναι να έχεις κάτι με δύο ρόδες και 130 άλογα σε 160 κιλά με το να έχεις 200 άλογα στον τόνο?? Το οτί μπορεί κάποιοι να το ρίσκαραν και να τα κατάφεραν κουτσά στραβά ή με ελάχιστα προβλήματα δεν σημαίνει ότι αυτή είναι η σωστή τακτική και δεν νομίζω ότι απόψεις του τύπου πάρτο αλλά ήρεμα βοηθάνε. Όσο ήρεμα και να πάει αυτή η μηχανή δεν θα του συγχωρήσει λάθη, και είναι και σε τέτοια ηλικία που όσο ώριμος και να ναι όλο και λίγο θα το πιέσει.. αλοίμονο αν πήγαιναν όλοι από τα παπιά στα 600 ss.. απλώς στην Ελλάδα (να ναι καλά οι Σαρακάκηδες και τα euro 3..) απουσιάζουν ουσιαστικά κατηγορίες όπως 250, 400 κτλπ και επίσης έχουμε γεμίσει ss για τον ίδιο λόγο που έχουμε γεμίσει και suv.. πουλ μουρ.. και ασφαλώς δεν μιλάω για τα 600 άρια που μπαίνουν πίστα ή κάνουν τουριστικά χλμ αλλά όλα τα άλλα που χρησιμοποιούνται για μόνστρα στην καφετέρια και που αλλάζονται κάθε δύο χρόνια μόλις παλιώσει το χρωματάκι και βγει το καινούριο με 2 άλογα παραπάνω..
    κοίταξε, δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου, φένεσαι παλικάρι που
    σκοπεύει να κάνει σωστές κινήσεις στο θέμα μοτοσυκλέτα,αλλά τα βλέπεις όλα απόλυτα!

    όλα είναι στο μυαλό μας κ το πως θα τα παμε τα οχήματα το ορίζουμε ΕΜΕΙΣ κ όχι ΑΥΤΑ.
    άμα η μηχανή σε πάει, και δεν την πας, δεν φταίει η μηχανή, φταις εσύ που την άφησες να σε πάει.
    άμα τη σεβαστείς κ δν τη ξεσκίσεις με το καλημέρα, κανένα πρόβλημα.
    (ο ενικός Β δεν πάει σε σένα,γενικολογώ)

    σκοτώστρα μπορεί να γίνει το παπί, μπορεί να γίνει κ το gti.

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    ηλικίες, εμπειρίες κ κουραφέξαλα.

    ξέρω 16χρονο να παίρνει σσ σε πίστα κάρτ, να μη μπορεί να φτάσει τα πόδια του κάτω κ να ξύνει γόνατο!

    οι μηχανές μεγάλου κυβισμού θέλουν σεβασμό.
    Άμα έχεις νου σου στην θέση του κ όχι στην καυλα τράβα πάρε κ 1000άρα.

    νταξ δεν είπαμε κ ένας ΤΕΛΕΙΩΣ άσχετος να πάρει το υπερόπλο αλλά κ η μακροχρόνια κ η συχνή χρήση ενός ταπεινού δίκυκλου δεν είναι αμελητέος παράγοντας.

    Μη καταδικάζετε το παλικάρι κ του κόβετε τα φτερά.Δεν ξέρετε τι οδηγός είναι κ τι σύνεση έχει
    με το γκάζι. Άμα του αρέσει το R6 να το πάρει. Ίσως να μη το σεβαστεί κ να τρομάξει από τη
    δύναμη. Ίσως όμως κ να έχει φρόνιμο μυαλό κ να το μάθει σταδιακά.

    Κ όπως λέει κ το τραγουδάκι:

    Άσε με να κάνω λάθος
    Μη παριστάνεις το Θεό
    Δεν μ' αρέσουν οι σωτήρες
    Δε γουστάρω να σωθώ
    Δεν πειράζει αν μετά θα μετανιώσω
    Δεν τρέχει τίποτα αν διπλά θα κουραστώ
    Δεν με νοιάζει απαγοήτευση αν νιώσω
    Αφού ξέρω πώς έπαιξα και 'γω.



    ΚΑΤΙ ΣΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΙΧΟ ............ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ....!!!!



    Πολύ βιάζεστε..........όλοι σας.......
    Καί ή ζωή είναι μπροστά νά περιμένει καί νά χαμογελάει.....
    Άλλά έδώ μέσα κάθε μέρα διαβάζουμε γιά άνθρώπους .....ΝΕΟΥΣ.........πού φεύγουν άδικα.
    Κάποιοι ήταν άτυχοι,κάποιοι έπιπόλαοι...........
    ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΜΩΣ,........ΕΚΑΝΑΝ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ.....!!!!

    Γιά όσους λοιπόν πετάνε έξυπνάδες, ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΑΚΟΣΑΡΙΑ SS.........πρέπει νά ξέρετε
    ότι
    είναι οί δεύτεροι πύραυλοι μετά τά 1000........!!!!!!!
    Μηχανάκια πού χτυπάνε γιά πλάκα 250-260 χιλιόμετρα....!!!!
    Ποιός πήρε ρέ μάγκες στά χέρια του γκάζι καί τό πήγε σιγά-σιγά...???
    Τότε γιατί τό παίρνει...??
    Ή προσδοκία τού νά τό σκίσει δέν τόν όδηγεί...??
    Τί δουλειά έχουν οί πίστες μέ τούς Έλληνικούς κωλόδρομους καρμανιόλες...??
    Καί ποιός σάς είπε ότι άμα μπαίνετε κάθε μέρα στήν πίστα. όταν θά είστε στό δρόμο
    ό έγκέφαλος θά δουλεύει μέ σύνεση...???

    Βαρεθήκαμε νά τά γράφουμε οί μεγαλύτεροι καί οί μικρότεροι νά είρωνεύονται καί νά
    κοροιδεύουν.....!!!
    Δέν άναλογιστήκατε ότι ίσως ζήσαμε κάποιες ίστορίες....??
    Τό μόνο πού προσπαθώ αύτή τή στιγμή είναι νά δώσω σέ κάποιους νά καταλάβουν ότι
    ή μηχανή είναι μιά καρμανιόλα,δέν είναι παιχνιδάκι καί ότι ή ζωή είναι πολύ γλυκιά....!!!
    Γιαυτό όσοι κάνατε αύτό τό ....ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΛΜΑ.........άπό παπί σέ 600SS........μή δίνετε
    άστείες συμβουλές.......
    Νάστε καλά όπου καί νάστε καί νά προσέχετε.........
    Ό δρόμος σας όμως είναι λάθος......

    Γιά τήν ίστορία λοιπόν φίλε μου πού ψάχνεσαι........
    Άν θές νά έχεις τίς πιό πολλές πιθανότητες νά άπολαμβάνεις μηχανάκι μέχρι τά γεράματα σου..
    ή σειρά είναι ή παρακάτω.....
    Πολύ καλά έκανες μέ τό παπί γιά μιά πενταετία.......
    Τώρα είσαι γιά 250-400 έντουράκι πού είναι πιό έλαφρύ ,συγχωρεί πιό εύκολα τά λάθη
    είναι μονοκύλινδρο ή δικύλινδρο καί έχει λιγότερο γκάζι.....!!!!
    Μιά διετία έδώ είναι ότι πρέπει.......καί μετά βλέπεις τά έξακοσάρια....
    Πάλι μονοκύλινδρα-δικύλινδρα......ΧΤ καί τέτοια..........!!!!!
    Καί μετά είναι ό κόσμος τών 600αριών πού όνειρεύεσαι........καί πάλι πρώτα τά στύλ Faser κ.λ.π...


    Τά ύπόλοιπα είναι............γιά νά γράφουν οί πιτσιρικάδες.......
    Τό ότι κάποιοι πήγαν καί άγόρασαν 1000άρι σάν πρώτο μηχανάκι καί είναι άκόμα όρθιοι..
    ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΡΙΤΗΡΙΟ.......ΣΩΣΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΚΑΙ ΣΕΙΡΑΣ.....!!!!!!

    Κι όταν μέ τό καλό τριανταρίσεις καί όντως πήξει ό έγκέφαλος.........τότε πιάσε τό γκάζι
    καί ξεζούμιστο.....!!!!!!

    Γιατί τά λάθη μέ τή μηχανή δέ γίνονται έπειδή κάποιος......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ.........
    Γίνονται έπειδή σχεδόν πάντα ύπερεκτιμούμε τίς ίκανότητες μας........
    Κι όσο πιό πολύ έχει πήξει τό μυαλουδάκι σου.......
    τόσο λιγότερες πιθανότητες ύπάρχουν........ΓΙΑ ΛΑΘΗ....!!!!

    Άντε καί καλή έπιλογή......


    υγ. Μή πεταχτεί πάλι κανένας άπό τό νηπιαγωγείο καί άρχίσει τά διάφορα....!!!
    υγ2. Ζέφκα..........στά ...ΙΣΩΣ........δέ στηρίζεις τή ζωή τών άνθρώπων ...!!!



  10. #40
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Πάρε το μηχανάκι έχε τον νου σου , ΚΑΝΕ τα μαθήματα ασφαλούς οδήγησης και προχώρα σιγά σιγά.....απλά!!!

  11. #41
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    ΚΑΤΙ ΣΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΙΧΟ ............ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ....!!!!



    Πολύ βιάζεστε..........όλοι σας.......
    Καί ή ζωή είναι μπροστά νά περιμένει καί νά χαμογελάει.....
    Άλλά έδώ μέσα κάθε μέρα διαβάζουμε γιά άνθρώπους .....ΝΕΟΥΣ.........πού φεύγουν άδικα.
    Κάποιοι ήταν άτυχοι,κάποιοι έπιπόλαοι...........
    ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΜΩΣ,........ΕΚΑΝΑΝ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ.....!!!!

    Γιά όσους λοιπόν πετάνε έξυπνάδες, ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΑΚΟΣΑΡΙΑ SS.........πρέπει νά ξέρετε
    ότι
    είναι οί δεύτεροι πύραυλοι μετά τά 1000........!!!!!!!
    Μηχανάκια πού χτυπάνε γιά πλάκα 250-260 χιλιόμετρα....!!!!
    Ποιός πήρε ρέ μάγκες στά χέρια του γκάζι καί τό πήγε σιγά-σιγά...???
    Τότε γιατί τό παίρνει...??
    Ή προσδοκία τού νά τό σκίσει δέν τόν όδηγεί...??
    Τί δουλειά έχουν οί πίστες μέ τούς Έλληνικούς κωλόδρομους καρμανιόλες...??
    Καί ποιός σάς είπε ότι άμα μπαίνετε κάθε μέρα στήν πίστα. όταν θά είστε στό δρόμο
    ό έγκέφαλος θά δουλεύει μέ σύνεση...???

    Βαρεθήκαμε νά τά γράφουμε οί μεγαλύτεροι καί οί μικρότεροι νά είρωνεύονται καί νά
    κοροιδεύουν.....!!!
    Δέν άναλογιστήκατε ότι ίσως ζήσαμε κάποιες ίστορίες....??
    Τό μόνο πού προσπαθώ αύτή τή στιγμή είναι νά δώσω σέ κάποιους νά καταλάβουν ότι
    ή μηχανή είναι μιά καρμανιόλα,δέν είναι παιχνιδάκι καί ότι ή ζωή είναι πολύ γλυκιά....!!!
    Γιαυτό όσοι κάνατε αύτό τό ....ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΛΜΑ.........άπό παπί σέ 600SS........μή δίνετε
    άστείες συμβουλές.......
    Νάστε καλά όπου καί νάστε καί νά προσέχετε.........
    Ό δρόμος σας όμως είναι λάθος......

    Γιά τήν ίστορία λοιπόν φίλε μου πού ψάχνεσαι........
    Άν θές νά έχεις τίς πιό πολλές πιθανότητες νά άπολαμβάνεις μηχανάκι μέχρι τά γεράματα σου..
    ή σειρά είναι ή παρακάτω.....
    Πολύ καλά έκανες μέ τό παπί γιά μιά πενταετία.......
    Τώρα είσαι γιά 250-400 έντουράκι πού είναι πιό έλαφρύ ,συγχωρεί πιό εύκολα τά λάθη
    είναι μονοκύλινδρο ή δικύλινδρο καί έχει λιγότερο γκάζι.....!!!!
    Μιά διετία έδώ είναι ότι πρέπει.......καί μετά βλέπεις τά έξακοσάρια....
    Πάλι μονοκύλινδρα-δικύλινδρα......ΧΤ καί τέτοια..........!!!!!
    Καί μετά είναι ό κόσμος τών 600αριών πού όνειρεύεσαι........καί πάλι πρώτα τά στύλ Faser κ.λ.π...


    Τά ύπόλοιπα είναι............γιά νά γράφουν οί πιτσιρικάδες.......
    Τό ότι κάποιοι πήγαν καί άγόρασαν 1000άρι σάν πρώτο μηχανάκι καί είναι άκόμα όρθιοι..
    ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΡΙΤΗΡΙΟ.......ΣΩΣΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΚΑΙ ΣΕΙΡΑΣ.....!!!!!!

    Κι όταν μέ τό καλό τριανταρίσεις καί όντως πήξει ό έγκέφαλος.........τότε πιάσε τό γκάζι
    καί ξεζούμιστο.....!!!!!!

    Γιατί τά λάθη μέ τή μηχανή δέ γίνονται έπειδή κάποιος......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ.........
    Γίνονται έπειδή σχεδόν πάντα ύπερεκτιμούμε τίς ίκανότητες μας........
    Κι όσο πιό πολύ έχει πήξει τό μυαλουδάκι σου.......
    τόσο λιγότερες πιθανότητες ύπάρχουν........ΓΙΑ ΛΑΘΗ....!!!!

    Άντε καί καλή έπιλογή......


    υγ. Μή πεταχτεί πάλι κανένας άπό τό νηπιαγωγείο καί άρχίσει τά διάφορα....!!!
    υγ2. Ζέφκα..........στά ...ΙΣΩΣ........δέ στηρίζεις τή ζωή τών άνθρώπων ...!!!


    Είχα αρχίσει να σκέφτομαι οτί εγώ είμαι περίεργος.. συμφωνώ απόλυτα σε όλα αυτά που είπες..τα ίδια ακριβώς είπα απο πάνω.. το ότι επέζησαν κάποιοι δεν σημαίνει ότι είναι η σωστή οδός.. Δηλαδή αν δεν θες να τρέξεις γιατί να πάρεις το R6? Ξεκίνα από χαμηλά και δόμησε εμπειρία..Θες sport μηχανάκι? Δες το ninja250.. ιδανικό για την εμπειρία που έχεις..

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    Ζέφκα..........στά ...ΙΣΩΣ........δέ στηρίζεις τή ζωή τών άνθρώπων ...!!!
    Πρώτον και σημαντικότερον.Με λένε Ζευκα. Ευχαριστώ.


    Πάμε παρακάτω.

    Η ουσία είναι μία.Να σέβεσαι το όπλο που έχεις ανάμεσα στα πόδια σου.
    Ανεξαρτήτως ηλικίας, εμπειρίας κτλ.Διαφωνείς?

    Όποιος έχει προσδοκία να σκίζει τον πυραυλό του ανεξαρτήτως συνθηκών
    είναι βλάκας και εθελοντής για τον άλλο κόσμο.

    Άμα εγώ σκεφτόμουν τη καύλα μου, το Φλεβάρη η μανούλα μου θα με έκλαιγε
    γιατί ένας παππούς πετάχτηκε στην εθνική ενώ εγώ θα πήγαινα με 200 χλμ/ώρα.

    Αντ'αυτού εγώ προτιμούσα να τρέχω σε ερημιές και σε πίστες,να δίνω χιλιάρικα
    για δέρματα και μαθήματα. Έκανα κάτι λάθος? Μήπως ήμουν τυχερός? Μπα...

    Άμα θεωρείς τους στίχους που έβαλα σαν μια ειρωνία ενός μικρού καυλόγκαζου
    απέναντι στην εμπειρία των μεγαλυτέρων ζητώ συγνώμη, δν είχα τέτοια πρόθεση.

    Εμπειρίες έχω νιώσει κ εγώ στο πετσί μου κ ας είμαι μικρός αλλά είμαι στην ευτυχή θέση
    να δηλώσω ότι δεν έχω σπάσει ούτε το μικρό μου δαχτυλάκι. Τυχαίο? Μπα...

    Λυπάμαι πολύ που με θεωρείς σαν ένα πιτσιρικά που ξερογλείφεται τα ss εν αγνοία του.
    Δεν πιστεύω ότι έχω δώσει τέτοιο δικαίωμα εδώ μέσα, ή στις συναντήσεις του φόρουμ
    ή στις βόλτες.

    Αυτά.

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας

    Εμπειρίες έχω νιώσει κ εγώ στο πετσί μου κ ας είμαι μικρός αλλά είμαι στην ευτυχή θέση
    να δηλώσω ότι δεν έχω σπάσει ούτε το μικρό μου δαχτυλάκι. Τυχαίο? Μπα...
    ναι, τυχαίο είναι

    εκτός αν πιστεύεις πως, όταν κάποιος πέφτει, είναι ΠΑΝΤΑ λάθος του ίδιου, και όχι λάθος κάποιου άλλου που οδηγεί δίπλα/πίσω/μπροστά

    εκτός αν πιστεύεις πως είσαι σε θέση να προβλέψεις αυτόν που θα σου πεταχτεί από ΣΤΟΠ, ή τον πεζό που θα περάσει όπως και όπου θέλει το δρόμο κρυμμένος από ΙΧ ή ακόμη και ψηλό όχημα, ή αυτόν που θα αλλάξει λωρίδα μιλώντας στο κινητο και ψάχνοντας σταθμό στο ράδιο, ή αυτόν που βλέποντας πορτοκαλί στα 50μ θα γκαζώσει ενώ εσύ θα φρενάρεις

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    ναι, τυχαίο είναι

    εκτός αν πιστεύεις πως, όταν κάποιος πέφτει, είναι ΠΑΝΤΑ λάθος του ίδιου, και όχι λάθος κάποιου άλλου που οδηγεί δίπλα/πίσω/μπροστά

    εκτός αν πιστεύεις πως είσαι σε θέση να προβλέψεις αυτόν που θα σου πεταχτεί από ΣΤΟΠ, ή τον πεζό που θα περάσει όπως και όπου θέλει το δρόμο κρυμμένος από ΙΧ ή ακόμη και ψηλό όχημα, ή αυτόν που θα αλλάξει λωρίδα μιλώντας στο κινητο και ψάχνοντας σταθμό στο ράδιο, ή αυτόν που βλέποντας πορτοκαλί στα 50μ θα γκαζώσει ενώ εσύ θα φρενάρεις
    κοίταξε. άλλο να είσαι σε θέση να το προβλέψεις και άλλο να αποφύγεις τη κακιά στιγμή.

    π.χ. οδηγούσα σε μια κωλοεθνική με βρεγμένο οδόστρωμα και κίνηση.
    για να προβλέψω το μοιραίο κινιόμουν με ταχύτητα περίπου 80 χλμ/ώρα
    Πετάχτηκε ένας παππούς ξαφνικά κ δν πρόλαβα να φρενάρω.
    καταστράφηκε η μηχανή μου και εγώ κατέληξα κάτω από ένα σταθμευμένο φορτηγάκι
    στη διαπλάτυνση της οδού που υπήρχε 15 μέτρα πιο κάτω.

    Εγώ επέζησα χωρίς να πάθω τπτ το σοβαρό.

    Εγώ σε ρωτάω τι έφταιγε που δν έπαθα τίποτα.
    μήπως ο πύραυλος των 110 αλόγων?
    μήπως το γεγονός ότι φόραγα εξοπλισμό 2000 ευρω?
    μήπως το γεγονός ότι δεν έτρεχα?

    ή μήπως απλά τύχη? η ο Άγιος Χαράλαμπος/Άγιος Χριστόφορος κ δν ξέρω εγώ ποιός άλλος?

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της madox
    Εγγραφή
    12/03/2008
    Μηνύματα
    237
    να υπενθιμισω εδω οτι το μεγαλυτερο ποσοστο αναβατων σκοτωνεται επειδη ενεπλακη σε τροχαιο με αυτοκινητο.Οι ss τρεχουν αλλα νομιζω πως ολες οι μεγαλες μηχανες ειναι λιγο πολυ γρηγορες οποτε δεν τιθεται θεμα.Ξανατονιζω οτι μοτοσυκλετιστες που σκοτωνονται μονοι τους στο δρομο ειναι μειοψηφια.

    δηλαδη για να αγορασει καποιος καποιος golf gti πρεπει πρωτα να περασει απο το lupo?



Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για πρώτη μηχανή μια Svουρίτσα...
    από Scandal στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2008, 07:42
  2. βοήθεια για πρώτη μηχανή
    από mpompas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2008, 13:47
  3. transalp για πρώτη μηχανή??
    από trumpet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2007, 22:41
  4. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF