Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 120

Θέμα: Άνοιξη στην ορεινή Κορινθία

  1. #31
    δεν πάει,δεν πάει τι να κάνω.όπως όμως αποφάσισα να κάνω αναστροφή για να επιστρέψω,το μοτοσακό κολλάει ξαφνικά μέσα στο αυλάκι,απότομο σταμάτημα,πάω και εγώ ο έξυπνος να πατήσω με το αριστερό πόδι μέσα στο χιόνι και τσούπ!βουλιάζει όπως είναι λογικό το ποδαράκι στο χιόνι και την λάσπη που υπόβοσκε και πάρτον κάτω τον λεβέντη!
    περίφανος πλέον ιδιοκτήτης αγροτεμαχίου σε εξαιρετική θέση στη Ζήρεια,τυχερέ...
    το KLE πεσμένο όλο στο αριστερό μου πόδι,φαρδής πλατύς και εγώ και αυτό στο χιόνι.ενα κράκ που άκουσα κατά το πέσιμο φοβήθηκα πως ήταν το καλάμι μου γιατί εναν στιγμιαίο πόνο τον ένοιωσα.
    τώρα μάλιστα λέω...ευτυχώς το πόδι ήταν καλά,οπότε άρχισα να σκάβω για να το βγάλω από κει που ήταν πλακωμένο.και εφόσον βγήκε,άντε να σηκώσεις και το μοτοσακό.και πού να πατήσεις αφού παντού βούλιαζαν τα πόδια.
    ειλικρινά δεν ξέρω ακόμα πως κατάφερα να το σηκώσω.ο φόβος για την ερημιά? πως αν μείνω εδώ θα δειπνήσω με τους λύκους και τις αλεπούδες και μαντέψτε ποιός θα κάνει το φαγητό? ό,τι και να είναι,ήταν σωτήριο ένστικτο.
    και άντε και το σήκωσα,πως κάνω αναστροφή? κάθε γκαζιά και σκάψιμο,σε λίγο θα έβρισκα πετρέλαιο απο το σπινιάρισμα.ξανάρχισα να σκάβω στους τροχούς με την ελπίδα να βρούν κια οι δυο πρόσφυση.ιδίως ο πίσω.το μοτοσυκλετάκι εννοείται πως έμενε στο σταντ λόγω μιας κοτρώνας που έβαζα κάτω από αυτό.με πααααααααααααάρα πολύ κόπο κατάφερα να φέρω το KLE κάθετα στο δρόμο μετά από σχεδόν 15'.
    tragic...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08287.jpg 
Προβολές:	193 
Μέγεθος:	99,9 KB 
ID:	255150
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  2. #32
    ήμουν στα μισά της προσπάθειας.άλλες 90 μοίρες ήταν ο στόχος.πώς όμως,όταν ο πίσω τροχός είχε αυτή την εικόνα,

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08289.jpg 
Προβολές:	192 
Μέγεθος:	101,4 KB 
ID:	255151
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  3. #33
    ...και ο εμπρός αυτήν?

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08290.jpg 
Προβολές:	191 
Μέγεθος:	102,8 KB 
ID:	255152
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  4. #34
    άντε πάλι καθάρισμα μπροστά και πίσω στους τροχούς με τα χεράκια,μήπως και βρούν πρόσφυση.
    παράλληλα όμως θυμήθηκα και ένα τρικ το οποίο είχα δεί εδώ όταν έπεσε το συγκεκριμένο dvd στα χέρια μου.με το βάρος του κυριολεκτικά αζύγιστου KLE επάνω μου βρισκόμενος στα αριστερά του,ξεκίνησα να ''κοσκινίζω'' το τιμόνι δεξιά-αριστερά.η ελαφριά κλίση του δρόμου με βοήθησε αρκετά και φευ! η miss K ήταν και πάλι έτοιμη να επιστρέψει στο φυσικό της περιβάλλον,την άσφαλτο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08291.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	98,4 KB 
ID:	255154
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  5. #35
    ξαναφορώντας όλη την πραμάτια μου,κυριολεκτικά εξουθενομένος,ξεκίνησα για την επιστροφή.200m πιο κάτω όμως,κακός υπολογισμός σε ένα αυλάκι,σπινιάρισμα στο χιόνι και δεύτερη αγορά αγροτεμαχίου σε μη οικοδομήσιμη περιοχή!
    ελπίζω να μη με η εφορία με τόσα κτήματα στην κατοχή μου...νευρικό γέλιο φυσικά,άρση βαρών με εξαίσια τεχνική(βαριά είναι η ρουφιάνα!) και συνέχιση της ταλαι-π(ο)ωρίας μου.ευτυχώς να σημειώσω για άλλη μια φορά η πτώση ήταν ανώδυνη και για μένα και για την miss...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08295.jpg 
Προβολές:	188 
Μέγεθος:	100,8 KB 
ID:	255155
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  6. #36
    συνεχίζεται...
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  7. #37
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    άλλη φορά εάν θέλεις να πάς ποιο ευκολα στην λίμνη Δασίου απο τον χωματόδρομο κοντά στο χιονοδρομικό και στον πρώτο δρόμο δεξιά, πάς ποιο ευκολα απο τις 3 επιλογές που έχεις να πάς και δεν έχει λάσπες.Απο τον δρόμο που πήγες να ξέρεις ότι καθαροαιμα μηχανακια έστω και αν ειναι κάτω απο 100kg και ο δρόμος είναι απλός δασικός δεν περνάνε με τίποτα μόλις έχει πολύ λάσπη

  8. #38
    με την λίμνη να τριγυρνάει διαρκώς μέσα στο μυαλό μου,ψιλοτρελαμένος πλέον και από τις αγορές των αγροτεμαχίων,συνέχησα την πορεία μου πρός το χιονοδρομικό αυτή τη φορά.ο δρόμος είχε βαλθεί να με ηρεμήσει σε άγαστη πάντα συνεργασία με τη φύση.δεν μπορώ να πώ,τα ψιλοκατάφερναν

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08308.jpg 
Προβολές:	162 
Μέγεθος:	97,6 KB 
ID:	255174
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  9. #39
    ωπ,να και το υπαίθριο περίπτερο! νερό παρακαλώ και μπόλικο μάλιστα !

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08312.jpg 
Προβολές:	162 
Μέγεθος:	101,3 KB 
ID:	255175
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  10. #40
    πιές γιαβρί μου εσύ να ξεδιψάσεις,γέμισε και την μπότσα σου γιατί έχεις ακόμα να λαβαίνεις...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08318.jpg 
Προβολές:	160 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	255176
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  11. #41
    συνέχεια στην αλπική μας διαδρομή λοιπόν,

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08322.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	98,2 KB 
ID:	255177
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  12. #42
    με την φύση να εξακολουθεί να δημιουργεί με στύλ,

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08393.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	69,6 KB 
ID:	255178
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  13. #43
    μέχρι το χιονοδρομικό να ξεπροβάλει μπροστά μου.κλειστό φυσικά μιάς και το χιόνι δεν ήταν αρκετό για να διατηρήσει το αξιόμαχο των πιστών.μικρό και μαζεμένο,ιδανικό φαντάζομαι για ένα όμορφο σαββατιάτικο πρωινό του Φεβρουαρίου

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08329.jpg 
Προβολές:	154 
Μέγεθος:	99,1 KB 
ID:	255181
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  14. #44
    μια καλή επιλογή που είχα από εδώ ήταν μετά από περίπου 30' περπάτημα να φτάσω στο σπήλαιο όπου σύμφωνα με την μυθολογία γεννήθηκε ο Ερμής.καλή επιλογή αλλά όχι επι του παρόντος.αρκέστηκα σε φωτό από το σαλέ και λίγη πολύτιμη ξεκούραση

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08330.jpg 
Προβολές:	154 
Μέγεθος:	95,1 KB 
ID:	255185
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  15. #45
    από αρχές Μαρτίου που μου τριβέλιζε το μυαλό η ορεινή κορινθία,έμπαινα στο site του καθημερινά για να χαζεύω τον καιρό.είχε έρθει η ώρα να δώ αυτή την εικόνα και από κοντά επιτέλους!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08340.jpg 
Προβολές:	154 
Μέγεθος:	90,8 KB 
ID:	255186
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ορεινή Κορινθία 11/12/2011
    από Tigas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2011, 08:09
  2. Ανοιξη στην Ούμπρια και την Τοσκάνη!
    από filipp0s στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 89
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2009, 19:25
  3. ΒΟΛΤΑ ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ-ΑΧΑΪΑ
    από Vasilis_Strom στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2006, 21:20
  4. Φωτογραφίες από το διήμερο 27-28.3.2004 στην Ορεινή Ναυπακτία
    από Adventure-R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2004, 09:31
  5. 9/11 Ορεινή Κορινθία ή Ναυπακτία ή ...
    από filippos_hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF