Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 39 από 39

Θέμα: yamaha yzf r-125 πρωτη μηχανη

  1. #31
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Ας πω και εγω την γνωμη μου, ετσι γιατι μπορω...
    Λοιπον αν θες κατι για καθημερινη χρηση και γενικοτερα για να μετακινησε οπου θελεις ακομα και μικρα ταξιδια, τοτε ξεχασε τα 2χρονα, 1ον γιατι ειναι πολυ μεγαλυτερο το κοστος συντηρησης τους (διπλασια καταναλωση, λαδια μιξης, κανα πιστονακι σε 20κ χλμ κλπ) 2ον δεν ειναι τοσο φιλικο σε εναν νεο οδηγο γιατι ξεσπαει ξαφνικα και βγαζει τα αλογα του. Γενικα 2χρονο να προτημισεις μονο αν το θες για καμια βολτα για καφε που κ που για καμια κοντρα κλπ. φιγουρα δλδ..

    Αν το θες για καθημερινη χρηση θα ηταν καλυτερα να στραφεις σε ενα 4τ και στα 125 κ.εκ. οπου ομως δεν θα βρεις καποιο ιδιαιτερα γρηγορο, ομως θα πηγαινεις ανετος με 100 πορεια. Κατα τη γνωμη μου καλυτερα θα ηταν μια παπια αφου το θες και για λιγο καιρο (απο οτι καταλαβα) και για να εξοικιωθεις και για να μην δωσεις ενα καρο λεφτα. Και πιστευω πως καλυτερα θα ηταν να επαιρνες ενα ελαφρως μεταχειρισμενο παρα ενα καινουριο..

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2012
    Μηνύματα
    25
    Σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες ( και για το λιγο κραξιμο) καταλαβα οτι σιγουρα θα παρω κατι μεταχειρησμενο,ομως τωρα μπηκε η απορια αμαξι ή μηχανη και ολα ηρθα τουμπα...ειμαι ακομα πιο μπερδεμενος τωρα αλλα καλυτερα γιατι με προσγειωσατε!ειχαν στο νου μου γρηγορες μηχανες κλπ πραγμα που δεν θα γινει για ακομα καποια χρονια τουλαχιστον..αρα το κοβω να περνω ενα μικρο αμαξακι για 2 χρονακια και μετα να το γυρισω σε μηχανη,αν και ακομα το πεδιο δεν ειναι ξεκαθαρο προς τα εκει τεινει η σκεψη μου..Ευχαριστω πολυ!αψογο φορουμ θα το παρακολουθαω οποτε μπορω(φετος λογο εξετασεων δεν εχω και πολυ χρονο)!!
    Ζήσε τη ζωή στο ΜΕΓΙΣΤΟ

  3. #33
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Αμα το εχεις το μικροβιο για τις μηχανες παρε απο τωρα για να αρχισεις να αποκτας εμπειρια και να μην ξεκινησεις απο το 0 παλι σε 2 χρονια. Οσο μικροτερος ξεκινας να οδηγας τοσο πιο ευκολα μαθαινεις.
    Εξ' αλλου και να περιμενεις 2 χρονια δεν νομιζω πως αμεσως θα πας σε κατι τοσο γρηγορο.
    Αμα θελεις βολτουλες με φιλους χωρις να σε πειραζει ο καιρος παρε αμαξι.
    Αν παλι παρεις μηχανη... Θα εχεις μηχανη!

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της trelf
    Εγγραφή
    17/04/2009
    Μηνύματα
    269
    παρε το yzf 125 r .....καντο 250cc.... και θα εισαι και νομιμος και ΓΛΗγορος!!!!!!!!!!
    ABS στην μηχανη σου.....ισον DUREX στο π***ι σου ! ! !

    http://img5.imageshack.us/img5/9361/urlx.gif

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2012
    Μηνύματα
    25
    ξανακοιτα τα ορια ηλικιας 2013δεν ειμαι,(τελικα κατελιξα να περιμενω αλλα 2 χρονια)
    Ζήσε τη ζωή στο ΜΕΓΙΣΤΟ

  6. #36
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Αυτο με την αλλαγη στα ορια των διπλωματων κλπ που το ειδες; Επειδη δεν εχω ακουσει κατι μπορεις να στειλεις ενα λινκ που να το αναφερει;

  7. #37
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Αυτο με την αλλαγη στα ορια των διπλωματων κλπ που το ειδες; Επειδη δεν εχω ακουσει κατι μπορεις να στειλεις ενα λινκ που να το αναφερει;

    Είναι όντως υπό εξέταση νέο νομοσχέδιο.. Το διάβαζα στο mototriti πριν κάνα μήνα αλλά είμαι πολύ ξύστης για να στο βρω.. :P λεφτά να έχουμε να δίνουμε στις αλλαγές..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2012
    Μηνύματα
    25
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=72807 edw ta leei pata ekei pou leei katw katw kati,dn 8imame akribos,kai 8a deis ta kainourgia

  9. #39
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 4ss4s1n Προβολή μηνύματος
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=72807 edw ta leei pata ekei pou leei katw katw kati,dn 8imame akribos,kai 8a deis ta kainourgia
    Θενξ

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha Yzf r-125
    από Μπουου!! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2010, 16:10
  2. Ανακληση yamaha yzf-r 125...
    από ADVENTURAZ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2009, 11:05
  3. Yamaha YZF-R125 VS Aprilia RS 125
    από ernimia στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2009, 07:50
  4. Yamaha R6 πρώτη μηχανή
    από Silver_Rider στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 108
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2008, 01:31
  5. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2007, 14:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF