Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: Μεταχειρισμενο Νινζα 250r

  1. #31
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από carrera1991 Προβολή μηνύματος
    Κοιταξα το bros αλλα ειναι χαλι μαυρο ρε παιδια.. δεν μου αρεσει καθολου. και οσο να ειναι την περνεις την μηχανη και για την καβλα σου.. την μονη λυση που βρηκα ειναι ενα μεταχειρισμενο απο μαγαζι πλεον, τσιμπιμενο, αλλα δινει λυση και στο θεμα του εξοπλισμου γιατι εκτος απο εσας εδω, ολοι μου λενε οτι τα πολλα λεφτα ειναι εκει. Αυτος σαν μαγαζι δινει προσφορες απο το μαγαζι του. οποτε παει και ερχεται. θα του δωσω το χιλιαρικο και οτι αλλο μαζεψω μεχρι τοτε στο χερι, και τα υπολοιπα γραμματια. δεν εχω βρει κατι καλυτερο μεχρι τωρα. την δινει 2600, τον πηρα τηλ και του λεω για κατι καλυτερο, μου ειπε ελα απο εδω και θα τα βρουμε. το μηχανακι ειναι το 2008 με 28000 χιλιομετρα





    αν & πολυ λιγο kawasaκικος , οσο παταει ο δρακος του akashi δηλαδη , οφειλω να πω οτι το bros , μαζι με το 400 bandit , ηταν τα ομορφοτερα & αισθητικα μηχανακια που σε "εφτιαχναν" , το bros ειχε φοβερο κινητηρα για την εποχη του - προσωπικη αποψη - & το bandit ειχε οταν δουλευε , νομιζω απο τα καλυτερα μηχανακια ever στην κατηγορια του το bros

    για εξοπλισμο αν χρειαστεις υπαρχουν αθηνα & καποια στοκατζιδικα που βρισκεις πολλα πραγματα σε απιστευτα καλες τιμες

    καλοριζικος & καλοταξιδος οτι & να επιλεξεις , να παρεις κατι που να σου αρεσει & να το θυμασαι , αν
    & νομιζω η πρωτη μηχανη ειναι σαν την lacta , πρωτη αγαπη & παντοτινη

    καλωσηρθες & καλη αρχη μαν
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  2. #32
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    2,600 είναι πολλά γι'αυτό που κοιτάζεις, αλλά αν δεν έχεις μετρητά, αναγκαστικά θα πληρώσεις κάτι παραπάνω. Πληροφοριακά, μια καλή τιμή για το συγκεκριμένο μηχανάκι, αν κατά τ'άλλα είναι άψογο, θα ήταν γύρω στα 2 χιλιάρικα.
    Life begins at 45°.

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    αν & πολυ λιγο kawasaκικος , οσο παταει ο δρακος του akashi δηλαδη , οφειλω να πω οτι το bros , μαζι με το 400 bandit , ηταν τα ομορφοτερα & αισθητικα μηχανακια που σε "εφτιαχναν" , το bros ειχε φοβερο κινητηρα για την εποχη του - προσωπικη αποψη - & το bandit ειχε οταν δουλευε , νομιζω απο τα καλυτερα μηχανακια ever στην κατηγορια του το bros

    για εξοπλισμο αν χρειαστεις υπαρχουν αθηνα & καποια στοκατζιδικα που βρισκεις πολλα πραγματα σε απιστευτα καλες τιμες

    καλοριζικος & καλοταξιδος οτι & να επιλεξεις , να παρεις κατι που να σου αρεσει & να το θυμασαι , αν
    & νομιζω η πρωτη μηχανη ειναι σαν την lacta , πρωτη αγαπη & παντοτινη

    καλωσηρθες & καλη αρχη μαν
    Καλα μιλαμε λατρευω την αλληλεγγυη των απανταχου μοτοσυκλετιστων! και μου δινουν πολυ θαρρος οι ευχες σας ευχαριστω πολυ!!! εχεις στο μυαλο σου συγκεκριμενα στοκατζιδικα? δοσε ονοματα να ψαξω... εννοειται οχι για κρανος φυσικα ετσι.. (στα ποδηλατα που ασχολουμαι χρονια τα κρανη εχουν ημερομενια ληξης.. ισχυει το ιδιο στων μηχανων? )

  4. #34
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από carrera1991 Προβολή μηνύματος
    Καλα μιλαμε λατρευω την αλληλεγγυη των απανταχου μοτοσυκλετιστων! και μου δινουν πολυ θαρρος οι ευχες σας ευχαριστω πολυ!!! εχεις στο μυαλο σου συγκεκριμενα στοκατζιδικα? δοσε ονοματα να ψαξω... εννοειται οχι για κρανος φυσικα ετσι.. (στα ποδηλατα που ασχολουμαι χρονια τα κρανη εχουν ημερομενια ληξης.. ισχυει το ιδιο στων μηχανων? )


    να ' σαι καλα φιλε μου , θα μπορουσα να αφιερωσω server & server μοτοφορουμ να σε πεισω γιατι καβα & οχι αλλη μαρκα , αλλα μου αρκει να "προσυλητιστεις" στον ανεξηγητο κοσμο των μοτο εστω & με hon, να βιωσεις συναισθηματα που δεν μπορεις να εξηγησεις στους αλλους , τι σε εκανε να γινεις "αρρωστακι" με τις μοτο & γιατι στην ιδεα & μονο οτι πρεπει να μετακινηθεις με αυτοκινητο να χανεις την γη κατω απο τα ποδια σου απο το ξενερωμα & την αηδια

    εγω παντως πιστευω οτι την πρωτη σου μηχανη θα την λατρεψεις & ας αλλαξεις μετα μια ντουζινα , οποτε μην σκας & πολυ αμα δεν βρεις & εντελως αυτο που ψαχνεις , η πρωτη ολοδικια μας μηχανη ειναι η καλυτερη απ'ολες




    υ.γ. σου στελνω πμ για τα στοκατζιδικα
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  5. #35
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από carrera1991 Προβολή μηνύματος
    Καλα μιλαμε λατρευω την αλληλεγγυη των απανταχου μοτοσυκλετιστων! και μου δινουν πολυ θαρρος οι ευχες σας ευχαριστω πολυ!!! εχεις στο μυαλο σου συγκεκριμενα στοκατζιδικα? δοσε ονοματα να ψαξω... εννοειται οχι για κρανος φυσικα ετσι.. (στα ποδηλατα που ασχολουμαι χρονια τα κρανη εχουν ημερομενια ληξης.. ισχυει το ιδιο στων μηχανων? )

    για κρανος , κοιτας παντα κατι επωνυμο & δοκιμασμενο , ας μην ειναι & το ακριβοτερο αλλα να καλυπτει μια στανταρ ποιοτητα , να αποφευγεις αγορα μεταχειρισμενου κρανους , ημερομηνια ληξης μπορει να μην γραφει επανω , αν γραφει το αλλαζεις βασει της ημερομηνιας & ισως λιγο νωριτερα , συνηθες ειναι η πενταετια , αλλα να υπολογιζεις γενικα - ετσι κανω & εγω δηλαδη - μετα την πενταετια να ετοιμαζεσαι για αλλαγη με ενα καινουριο κρανακι & εφοσον μεχρι τοτε το κρανος δεν εχει καποια φθορα , αν εχει το πας για ελεγχο , επισκευη αν επιδεχεται , αλλιως αμεσα αντικατασταση , υπαρχουν παρα πολλα θεματα για κρανη στο φορουμ , μαρκες , χρηση κτλ , βασικο με το κρανος ειναι : καλη ποιοτητα , σωστη εφαρμογη , δεν το βγαζουμε ποτε & το φοραμε παντα εστω & για 50 μετρα
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  6. #36
    Να πώ και εγώ την μ@λ@κ1@ μου....
    ΜΕ 2600 μέχρι και fezer βρήσκεις. είναι πάρα πολλά τα λεφτά για το 250.Όσο για τα μούτρα του bros που λές ότι δεν σου αρεσουν...υπάρχει πάντα το customizing.Με ένα street fighter μούτρο, λίγη μπογια, γούστο και μπόλικη φαντασία γίνεται πολύ όμορφο και χωρίς πάρα πολλά λεφτά.αν ψάξεις λίγο στον γούγλη θα πάθεις πλάκα με μερικά brosάκια... και όπως είπαν οι απο πάνω... θα πέσεις οπότε έχει διαφορά το 50€ με το 300€ που έχουν τα πλαστικά.Για εξοπλισμό δεν το συζητάω καν... η άσφαλτος είναι το ίδιο σκληρή ήτε το μηχανάκι σου έχει 500€ ήτε έχει 20.000€.Πάρε ότι καλύτερο μπορείς και σαν νέος προτίμησε το δερμάτινο μπουφάν που δεν θα γίνει λορίδες στην πρώτη πτώση οπότε θα γλυτώσεις τα λεφτά του δεύτερου μπουφάν.Αν είσαι και λίγο μικρόσωμος τότε πάρε σβάρνα τα στοκάδικα και θα ντυθείς σχεδόν τσάμπα

  7. #37
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Πηγα σημερα να ανανεωσω το διπλωμα μου απο Α1.. σε γνωστο μου και μου ζητησε 150 ευρω, καλυτερη τιμη υποτιθεται. το επομενο ειναι μεχρι περιπου 400 κυββικα. με τις κιλοβατωρες μου το ειπε στην αρχη. τελικα τωρα που αλλαξε ο νομος ξερει κανεις να μου πει αν παει με τις κιλοβατωρες?? απο οτι ειδα το νινζα ειναι στις 25 περιπου.. παλια το επιανε το a1 νομιζω.. τωρα?? ελπιζω να μην με δουλεψε.. και ειναι και οικογενεια (μακρινη)
    Τελευταία τροποποίηση από carrera1991; 02/05/2014 στις 20:11.

  8. #38
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από carrera1991 Προβολή μηνύματος
    Πηγα σημερα να ανανεωσω το διπλωμα μου απο Α1.. σε γνωστο μου και μου ζητησε 150 ευρω, καλυτερη τιμη υποτιθεται. το επομενο ειναι μεχρι περιπου 400 κυββικα. με τις κιλοβατωρες μου το ειπε στην αρχη. τελικα τωρα που αλλαξε ο νομος ξερει κανεις να μου πει αν παει με τις κιλοβατωρες?? απο οτι ειδα το νινζα ειναι στις 25 περιπου.. παλια το επιανε το a1 νομιζω.. τωρα?? ελπιζω να μην με δουλεψε.. και ειναι και οικογενεια (μακρινη)
    Αφου εσυ εχεις το παλιο α1 που ηταν μεχρι 25κβ μπορεις να το οδηγησεις. Το καινουριο α1 ειναι μεχρι 125 κ.εκ. αλλα αυτο δεν σε αφορα. Το νεο α2 ειναι μεχρι 35κβ και δεν υπαρχει περιορισμος στα κ.εκ. Δεν μπορεις να πας για το α (απεριοριστο) να ξεμπερδευεις;
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Αφου εσυ εχεις το παλιο α1 που ηταν μεχρι 25κβ μπορεις να το οδηγησεις. Το καινουριο α1 ειναι μεχρι 125 κ.εκ. αλλα αυτο δεν σε αφορα. Το νεο α2 ειναι μεχρι 35κβ και δεν υπαρχει περιορισμος στα κ.εκ. Δεν μπορεις να πας για το α (απεριοριστο) να ξεμπερδευεις;
    Ωχ... ασχημα νεα μου ειπες.... Δυστυχως... εγω το εβγαλα !!ακριβως!! πανω στην αλλαγη του νομου.. περισσυ τον ιανουαριο και εβγαλα α1 με συμπλεκτη με την σκεψη να γινει μετα απεριοριστο. (να φανταστεις ποσο ατυχος ειμαι... πετυχα και την αλλη αλλαγη... παλια οσες φορες και να εδινες σηματα δεν πληρωνες.. και ενω εγω ημουν σε προγραμμα να παω να δωσω μια ταδε μερα χωρις να χρειαζεται να πληρωσω, για καποιο λογο δεν πηγα, ((μετρησε σαν αποτυχια)), και μετα μου λεει, αλλαξε νομος μεσα σε εκεινο τον μηνα και καθε φορα που δινεις πληρωνεις πλεον και στην δευτερη επρεπε να δωσω 10 ευρω! μιλαμε για τοσο ατυχος!!!) ελα που ερχεται 5 μερες πριν δωσω και μου λεει πως αλλαξε ο νομος.. και οτι απλα θα εχω μεχρι 125 με συμπλεκτη. τσαμπα τα λεφτα και ο χρονος δλδ.. ποτε δεν σκοπευα να παρω παπι.. δεν θυμαμαι ακριβως γιατι δεν το παρατησα κατευθειαν να παω για το μεγαλυτερο. ισως ηταν πολυ αργα.

  10. #40
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από carrera1991 Προβολή μηνύματος
    Ωχ... ασχημα νεα μου ειπες.... Δυστυχως... εγω το εβγαλα !!ακριβως!! πανω στην αλλαγη του νομου.. περισσυ τον ιανουαριο και εβγαλα α1 με συμπλεκτη με την σκεψη να γινει μετα απεριοριστο. (να φανταστεις ποσο ατυχος ειμαι... πετυχα και την αλλη αλλαγη... παλια οσες φορες και να εδινες σηματα δεν πληρωνες.. και ενω εγω ημουν σε προγραμμα να παω να δωσω μια ταδε μερα χωρις να χρειαζεται να πληρωσω, για καποιο λογο δεν πηγα, ((μετρησε σαν αποτυχια)), και μετα μου λεει, αλλαξε νομος μεσα σε εκεινο τον μηνα και καθε φορα που δινεις πληρωνεις πλεον και στην δευτερη επρεπε να δωσω 10 ευρω! μιλαμε για τοσο ατυχος!!!) ελα που ερχεται 5 μερες πριν δωσω και μου λεει πως αλλαξε ο νομος.. και οτι απλα θα εχω μεχρι 125 με συμπλεκτη. τσαμπα τα λεφτα και ο χρονος δλδ.. ποτε δεν σκοπευα να παρω παπι.. δεν θυμαμαι ακριβως γιατι δεν το παρατησα κατευθειαν να παω για το μεγαλυτερο. ισως ηταν πολυ αργα.
    Τοτε για απεριοριστο μπορεις μετα τα 24 και για το α2 δυο χρονια αφου θα εχεις το α1 εκτος και αν εισαι πανω απο 21. Μαλλον εισαι του 91 επομενως σε συμφερει να περιμενεις ενα χρονο για να πας για το απεριοριστο.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  11. #41
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    κοιτα πανω στον διπλωμα σου στην κατηγορια Α1 αν γραφει πουθενα για κυβικα ή αν γραφει 25kw η αναλογια kg/kw

    btw η κιλοβατωρα ειναι μοναδα ενεργειας
    το κιλοβατ ειναι ισχυς
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

  12. #42
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SoulGR Προβολή μηνύματος
    κοιτα πανω στον διπλωμα σου στην κατηγορια Α1 αν γραφει πουθενα για κυβικα ή αν γραφει 25kw η αναλογια kg/kw

    btw η κιλοβατωρα ειναι μοναδα ενεργειας
    το κιλοβατ ειναι ισχυς
    Ενταξει απλα η kilowattωρα ειναι σε συναρτηση με το χρονο.. κατα τα αλλα το ιδιο πραγμα. αλλα ετσι οπως το λες εσυ ειναι σωστο. Το διπλωμα μου ειναι το καινουργιο, εκεινη η καρτουλα και το μονο που γραφει ειναι την ημερομηνια που το πηρα και τιν ημερομηνια που ληγει διπλα στην κατηγορια Α1. και ναι Bradipus το 91 ειμαι, αλλα δεν παιζει να περιμενω 1,5 χρονο να παρω μηχανη... τον αυγουστο ειμαι. απο αποψη χρηματων δεν βολευει γιατι φυσικα αν θελω μετα μεγαλυτερο μηχανακι πρεπει παλι μανουρα και λεφτα.. αλλα ουτε υπομονη εχω

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Πηγα απο το μαγαζι και τελικα ζηταει 2500 ευρω για το μηχανακι.. και δεν δινει τπτ μαζι σε αυτην την τιμη

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 15:16
  2. Μεταχειρισμένο!!!!!
    από nikoskkk στο forum BMW
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 18:17
  3. Modenas μεταχειρισμενο....
    από KeLeYTiS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 16:48
  4. μεταχειρισμένο Fazer
    από angels_gr στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 14:59
  5. Μεταχειρισμενο v-strom 650
    από eliasgr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 00:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF