Σελίδα 3 από 212 ΠρώτοΠρώτο 123456781353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 3169

Θέμα: GSF 600/650 s Bandit

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Nice... Απο βδομαδα θα εχω και εγω το δικο μου.. Μαυρο και εγω.. Εγω προτιμησα μανιταρια γιατι ψηνομαι στην πορεια να συμπληρωσω το fairing.. Καλοταξιδη και παντα ορθιος λοιπον και απο βδομαδα θα εχω και εγω νεοτερα..

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2002
    Μηνύματα
    102
    Ευχαριστώ φίλε symplektis, απλά αν όντως το έχεις αποφασίσει ίσως να πρέπει να βιαστείς λίγο μια και από ότι μου είπαν μαύρο φερινγκάτο με abs δεν υπάρχει πλέον (αν κατάλαβα καλά πήρα το τελευταίο από την αντιπροσωπία). Ίσως σε κάποιο μαγαζί να υπάρχει ακόμα... Μπορεί βέβαια να είναι και μούφα. Τα λέμε...

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Μην ανησυχεις.. Το εχω κλεισει απο την προηγουμενη βδομαδα. Απλα θα το παραλαβω απο βδομαδα γιατι ηθελα και τα extra (συναγερμο, μανιταρια, yoshimura κλπ...)

    Thanx ομως!

  4. #34
    Vasdeki πόσο το πήρες τελικά? 6280 η 5900?

    Α και αυτή η τιμή είναι μετροιτοις η κάνουνε και δόσεις?
    "Apolayste sti zwi,
    tin kathe gamimeni tis stigmi..."

    "Got a $5 head? Get a $5 helmet.''

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2002
    Μηνύματα
    102
    @koufaloni: Άλλος μου είπε 200 euro μεταφορικά,άλλος 30 και τελικά την πήρα από εκεί που δεν μου ζήτησαν μεταφορικά: 5995 χωρίς δώρα (κανένας δεν έδινε). Μετρητά ή με δόσεις δεν τους κάνει πλέον αίσθηση τους εμπόρους αφού τα λεφτά τους τα παίρνουν μετρητά από την τράπεζα. Το πόσο θα πληρώσεις για έξοδα και τόκους εξαρτάται από το τι διακανονισμό θέλεις να κάνεις. Τα λέμε...

  6. #36
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vasdekiss
    Καλησπέρα. Αύριο λοιπόν, κύριοι, βγαίνει η πινακίδα μου και η ασφάλεια μου και από το απόγευμα αρχίζει η διαδικασία στρωσίματος του μαύρου GSF 650SA/ABS Bandit μου. :smilea: Από ότι είδα ο καιρός μάλλον θα μου κάνει το χατήρι για αυτή την εβδομάδα. Τα λέμε...


    @symplektis: Εγώ έβαλα βαλιτσούλα και καγκελάκια...
    Καλοριζικο και παντα ορθιος.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Μια και εχω και εγω το μωρο μου εδω και μια βδομαδα ωρα για μια πρακτικη ερωτηση. Βασικα παρατηρησα κατι ανησυχητικο. Σημερα εφτασα τα πρωτα 170 χιλιομετρα και μου ζητησε βενζινη. Μολις την πηρα την γεμισα. Γιατι με φοβιζει αυτο?? Ξερει κανεις την ονομαστικη ή και πρακτικη καταναλωση? Αυτο που μου κανει περισσοτερη εντυπωση ειναι οτι σε αυτα τα χιλιομετρα δεν πηγα πανω απο 4000 στροφες λογω στρωσιματος..

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2002
    Μηνύματα
    102
    Καλησπέρα. Καλορίζικη και καλοτάξιδη φίλε, καλά χιλιόμετρα. Βασικά μου φαίνεται λίγο παράξενο αυτό μια και με την δικιά μου με 10 euro βγάζω κάτι παραπάνω από 200km. Την πρώτη φορά που αναβοσβήνει η ένδειξη (μια μπάρα και αντλία) έχει μέσα περίπου άλλα 5 λίτρα, ενώ την δεύτερη φορά (καμία μπάρα, μόνο αντλία) έχεις μέσα άλλα 2 λίτρα περίπου. Με πόσο το γέμισες;

  9. #39
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από symplektis
    Μια και εχω και εγω το μωρο μου εδω και μια βδομαδα ωρα για μια πρακτικη ερωτηση. Βασικα παρατηρησα κατι ανησυχητικο. Σημερα εφτασα τα πρωτα 170 χιλιομετρα και μου ζητησε βενζινη. Μολις την πηρα την γεμισα. Γιατι με φοβιζει αυτο?? Ξερει κανεις την ονομαστικη ή και πρακτικη καταναλωση? Αυτο που μου κανει περισσοτερη εντυπωση ειναι οτι σε αυτα τα χιλιομετρα δεν πηγα πανω απο 4000 στροφες λογω στρωσιματος..
    Ενας λογος ειναι οτι δεν την γεμισες καλα. Το ρεζερβουαρ του Bandit θελει υπομονη για να γεμισει τερμα.
    Οταν εστρωνα το δικο μου η καταναλωση ηταν περιπου 5 lt/100 Km. Αρα με ενα ρεζερβουαρ πρεπει να βγαλει κοντα στα 270-300 χλμ.
    Μη σε στεναχωρει αυτο το θεμα. Θα δεις οτι το μηχανακι ειναι ιδιαιτερα οικονομικο.


    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Ωπα.. Πρωτη βλακεια δικια μου ειναι οτι δεν ηξερα οτι μετα απο την μπαρα που αναβοσβηνει εχει και επομενο σταδιο χωρις μπαρα.. Ομως τα δεδομενα δεν κολλανε. Την πρωτη φορα του εβαλα vpower 20 ευρω. Δεδομενου οτι ειχε κοντα στο 1 ευρω το λιτρο το γεμισα γιατι αν θυμαμαι καλα εχει 20λιτρο ρεζερβουαρ. Τωρα αυτη την φορα πηρε 15 ευρω κατι που συμφωνει με το γεγονος οτι οταν αναβοσβηνει εχει 5 λιτρα μεσα. το θεμα ειναι ομως οτι με 15 λιτρα εκανα 160 χιλιομετρα.. Κατι αλλο που με ανησυχει ειναι πως οταν ειναι κρυα το ρελαντι ειναι σταθεροτατο στις 1500 στοφες ενω μετα απο κινηση μεσα στην πολη το ρελαντι ανεβαινει στις 2000 και μερικες φορες και 2200! Αποψεις?

    Αλλες 2 ερωτησουλες ασχετες με τα προηγουμενα. Υπαρχει extra λασπωτηρας? Γιατι μεχρι στιγμης εχω κανει χαλια ενα μπουφαν δικο μου και αλλο ενα του κολλητου μου και αυτο απο νερα στον δρομο. Ακομη bagster ξερετε αν υπαρχει πουθενα διαθεσιμο? Οπου και αν εχω ρωτησει μου εχουν πει 20 μερες για παραδοση!

    Sorry αν οι αποριες μου φαινονται παιδικες αλλα μην ξεχνατε οτι ειναι η πρωτη μου μεγαλη..

  11. #41
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    1. Το ρελαντι δεν ειναι νορμαλ ουτε στις 1500 οταν ειναι κρυο (δεν εχει αυτοματο τσοκ). 1100-1200 ειναι οκ στην κανονικη θερμοκρασια λειτουργιας.. Το δικο μου παντως εχει σταθεροτατο ρελαντι. Επισης νομιζω τζαμπα της βαζεις V-power, δεν την χρειαζεται τετοια βενζινη.

    2. Για την καταναλωση δεν ξερω, ειναι πολυ περιεργο. Ποσα χλμ εχει η μηχανη? Την μανισια εξατμιση φοραει ? 9,4 lt/100 km ειναι εξωπραγματικη καταναλωση. Η δικια μου οσο και να την σκισω δεν ξεπερνα τα 6,5-7.

    3. Για Bagster και λασπωτηρα δεν γνωριζω. Αμα μαθεις ενημερωσε και εδω.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Συνονοματε με ολα αυτα και τωρα με αυτα που μου ειπες για το ρελαντι ψιλοφοβαμαι μην εχω κανενα προβλημα με τα καρμπυρατερ.. Η μηχανη αισιως εφτασε χθες στα 180χλμ. Αν και πηρα την yoshimura συμφωνησαμε να την στρωσω με την μαμα εξατμιση και να την βαλω στο πρωτο service. V-power ειχα συνηθησει να βαζω στο αυτοκινητο και ειπα να συνεχισω. Το φανταστηκα και εγω οτι δεν χρειαζεται.. Να την πηγαινα να την δει κανενας μηχανικος? Μηπως θελουν ρυθμισμα τα καρμπυρατερ?

    Οσο για το bagster το μονο που εμαθα ειναι η ημερομηνια διαθεσιμοτητας απο τον αντιπροσωπο στα καμινια..

  13. #43
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Τι να σου πω ρε συνονοματε. 180 χλμ ειναι παρα πολυ λιγα.

    Βενζινη βαζεις παντα απο το ιδιο πρατηριο ? Υπαρχει λογος που το αναφερω.

    Με την Yoshimura και ενα φιλτρακι παντως θα πεσει λιγο η καταναλωση.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Αστα.. Βενζινη 2η φορα βαζω και ναι απο το ιδιο πρατηριο. Δεν νομιζω ειναι νοθευμενη αν αυτο ειναι που σκεφτεσαι..

  15. #45
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από symplektis
    Αστα.. Βενζινη 2η φορα βαζω και ναι απο το ιδιο πρατηριο. Δεν νομιζω ειναι νοθευμενη αν αυτο ειναι που σκεφτεσαι..


    Βαλε απο αλλου και τα ξαναλεμε.



    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

Σελίδα 3 από 212 ΠρώτοΠρώτο 123456781353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. καταναλωση gsf 600s
    από salivaras στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2008, 20:28
  2. fazer 600 ή v-strom 650 ή bandit?
    από al6s στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2007, 06:22
  3. Repair Manual Transalp 600-650 & Africa 650-750
    από tifozif1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 12:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF