Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 109

Θέμα: Περί service

  1. #31
    Καλα ναι Sirial το καναμε. Απλα ειχα καποιες αποριες. Τελικα θα το παω να τελειωνω να εχω και το κεφαλακι μου ησυχο. Μετα αντε να το παω στισ 23.000. Παντως για μενα η Suzuki ειναι TOP. Το εχω παρατηρησει κι απο το Swiftaki που ειχα. Δεν με αφησε ποτε! Και δε το προσεχα καθολου. Δε ξερω για Aprilia και ΚΤΜ και τα λοιπα. japan rules
    BANDIT GSF 650s K8

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.476
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vaggos_1983
    Καλα ναι Sirial το καναμε. Απλα ειχα καποιες αποριες. Τελικα θα το παω να τελειωνω να εχω και το κεφαλακι μου ησυχο. Μετα αντε να το παω στισ 23.000. Παντως για μενα η Suzuki ειναι TOP. Το εχω παρατηρησει κι απο το Swiftaki που ειχα. Δεν με αφησε ποτε! Και δε το προσεχα καθολου. Δε ξερω για Aprilia και ΚΤΜ και τα λοιπα. japan rules
    Για να μην παρεξηγηθω απο τυχων "μετοχους" των ιταλικων εταιρειων που θα μπουν εδω να διεκδικήσουν τα δικαιωματα τους.
    Αναφερομαι σε οσον αφορα τα service και την σχολαστικοτητα αυτων.
    Οσο για τις αρετες τους , ειναι αλλο θεμα , και εκει ειμαστε υποδιεστεροι οι....japan

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Εμενα μου ειπαν να παω στις 10000 να αλλαξω τα λαδια και μετα να το ξαναπαω στις 12000 για το κανονικο service,αλλη δουλεια δεν θα κανουμε δηλαδη. Καθε βολτα και service! Και τα λαδια 91 ευρω! Ειναι τρελη εργασια να αλλαξεις τα λαδια! Γαμω την εγγυηση γαμω!

  4. #34
    Για λαδια εμενα ο Σκουρτας μου πε 50 ευροπουλα...Ναι πολυ δουλεια... εμενα μου πε ωραια και σωστα πως ειναι 5 λεπτα δουλεια...Παρολαυτα κι εμενα μου λεγε να το παω πολυ πιο πριν...και δε τον ακουσα φυσικα. Και το παω στην ωρα του.
    BANDIT GSF 650s K8

  5. #35
    Το πηγα τελικα στο Σκουρτα. Μια χαρα ολα. Μου βαλε και ενα συρματακι ακομα στη βιδα απο κατω που φευγουν τα λαδια για ασφαλεια. 50ευρο οπως μου ειχε πει. Το μεγαλο να δουμε...Παντως τελικα καλα εκανα μιας και το λαδακι που ειχε μου φανηκε πολυ μαυρο...δε ξερω και πολλα
    BANDIT GSF 650s K8

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vaggos_1983
    το λαδακι που ειχε μου φανηκε πολυ μαυρο...
    ΛΟΛ το συρματάκι τρελή υπερβολή, αλλά είσαι πιο racing τώρα :smilea:

    Το λάδι μαυρίζει έτσι και αλλιώς μετά από 500-600 χιλιόμετρα, αν το βλέπεις στο ματάκι θα το παρατηρήσεις.

    Καλές βόλτες...!

  7. #37
    Μα παντα ημουν Racing! Χεχε.
    BANDIT GSF 650s K8

  8. #38
    Α και κατι που ξεχασα. Ο Σκουρτας ηθελε να μου βαλει Shell λαδια, γιατι λεει εινα καλυτερα για το κιβωτιο, πιο αθορυβο και τετοια...Αλλα του ειπα τελικα να μου βαλει τα Motul...Ισως δοκιμασω το Shell στο επομενο...
    BANDIT GSF 650s K8

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vaggos_1983
    Ισως δοκιμασω το Shell στο επομενο...
    Όχι!!! Αυτά φοράνε οι ντουντούκες και στάζουν! :rotflmao:

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Εχω παει μεχρι τωρα σε 3 επισημα.
    Αυτο στην Ιωνιας μου φαινετε το πιο σοβαρο.Δεν ξερω...μπορει να υπαρχει και καλυτερο , αλλα τουλαχιστον ο μηχανικος ο Αντρεας και ξερει απο Suzuki και ασχολειται με αγωνες , οποτε καποια καλη εμπειρια την εχει.
    Απλα ειναι κλασσικο "επισημο", δηλαδη βαρανε τιμες και κάνουν τα πάντα "by the book".

    Για μενα ,το χω ξαναπει, ο καλος ο μαστορας δεν φαινετε στο απλο service.
    Δλδ. τι ?
    Ποσο ομορφα και με χάρη αλλαξε τα λαδια ?
    Με τι μαεστρια ξεβίδωσε τα μπουζι ?


    Στη ζημια φαινετε ο μαστορας.Ποσο ευκολα και γρηγορα την βρίσκει και την αποκαθιστα.
    Οταν του ειπα οτι η βιδα που ρυθμζει την δεσμη των φωτων δεν ανταποκρινεται πια, και προς οπου να τη στριψεις ,δεν αλλαζει τίποτα....πελαγωσε.Και φυσικα δεν ασχοληθηκε.


    Εχω μαθει να ζω με αυτη την κατασταση....δεν αλλάζει.
    Σχετικά με αυτό, απλή αλλαγή λαδιών πόσο σου κόστισε εκεί;;;
    Γιατί αν θυμάμαι καλά έχει ένα χαρτί κολλημένο σε ένα τοίχο που λέει για το bandit 1250 sa ότι κοστίζει 50 ευρώ αν θυμάμαι η εργατοώρα. Οπότε αν βάλεις και τα λάδια...

    Πόσα πληρώνεις για τα λάδια εκεί;

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.476
    Αρχικά δημιουργήθηκε από supertp
    Σχετικά με αυτό, απλή αλλαγή λαδιών πόσο σου κόστισε εκεί;;;
    Γιατί αν θυμάμαι καλά έχει ένα χαρτί κολλημένο σε ένα τοίχο που λέει για το bandit 1250 sa ότι κοστίζει 50 ευρώ αν θυμάμαι η εργατοώρα. Οπότε αν βάλεις και τα λάδια...

    Πόσα πληρώνεις για τα λάδια εκεί;
    Αυτο με την εργατοωρα το εχω δει κιεγω.
    Βεβαια για το service την Παρασκευη (18.000) οπου θα αλλαξει μονο λαδια και φιλτρα τα εργατικα ειναι 60 ευρω.
    Λαδια του παω εγω τα δικα μου.

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Αυτο με την εργατοωρα το εχω δει κιεγω.
    Βεβαια για το service την Παρασκευη (18.000) οπου θα αλλαξει μονο λαδια και φιλτρα τα εργατικα ειναι 60 ευρω.
    Λαδια του παω εγω τα δικα μου.
    Κατάλαβα. Άρα και σενα τα λάδια σου πάνε 100+ σύνολο..., άντε 80 επειδή του πάς εσύ τα λάδια... Άρα να μην τα πάρω στην κράνα!

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.476
    Αρχικά δημιουργήθηκε από supertp
    Κατάλαβα. Άρα και σενα τα λάδια σου πάνε 100+ σύνολο..., άντε 80 επειδή του πάς εσύ τα λάδια... Άρα να μην τα πάρω στην κράνα!
    Αναθεματισμενη εγγυηση !
    Μολις κλεισω τα 2 χρονια , λαδια φιλτρα και τα βασικα , θα τα κανω παλι μονος μου.

  14. #44
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Αναθεματισμενη εγγυηση !
    Μολις κλεισω τα 2 χρονια , λαδια φιλτρα και τα βασικα , θα τα κανω παλι μονος μου.
    Αφου δεν παθαινουν τιποτα ρε παιδια αυτα τα μηχανακια γιατι κολλατε με τις εγγυησεις & δινετε τσαμπα λεφτα???
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.476
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
    Αφου δεν παθαινουν τιποτα ρε παιδια αυτα τα μηχανακια γιατι κολλατε με τις εγγυησεις & δινετε τσαμπα λεφτα???
    Θεωρητικα.
    Υπαρχει παντοτε ο παραγοντας "αστοχια υλικου"
    Εφοσον υπαρχει εγγυηση, καλο ειναι να κανουμε οτι προβλεπεται για την ισχύ της.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ερωτησεις περι service RC8
    από zaharias80 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2011, 14:57
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2010, 10:29
  3. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2006, 10:47
  5. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF