Σελίδα 33 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 232829303132333435363738 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 481 έως 495 από 628

Θέμα: Μηχανη vs Car

  1. #481
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Παντως μεχρι σημερα δεν εχει τυχη να δω(ξανατονιζω...εγω να δω)αμαξι να παιρναει μηχανη........ποτε!!!!!
    Παντα μιλαω για φαναρι ετσι;
    Άμα είναι ηλεκτρικό θα δεις!

  2. #482
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είπα ότι κερνάω ΚΑΙ την καριόκα.
    Θα το κάνουμε Σέρρες για να είμαστε και politically correct, κάποιοι είναι παρθένες.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #483
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheRegulator Προβολή μηνύματος
    Αυτο δειχνει οτι ενα συγχρονο Μ μπορει στα χερια ενός απειρου/άμπαλου οδηγου οπως εγω να κανει χρονους καλους και φαίνεται πως εχει κλείσει η ψαλίδα των επιδόσεων αλλα αυτό δεν αναιρεί οτι τα μηχανάκια παραμένουν η σωστή επιλογή οταν ψάχνεις τις επιδόσεις σε νορμάλ κοστος. Στο θέμα κόστους ανταλλακτικών κτλ δεν θα μπώ γιατι θα με πίασουν τα κλάματα.
    Αυτό με το κόστος, όμως, είναι πλασματικό επιχείρημα διότι με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ολόκληρο αυτοκίνητο, με ένα σωρό τεχνολογίες και ανέσεις, που το πρωί θα σε πάει στη δουλειά στην Αθήνα, το μεσημέρι θα σε πάει για 20 τσάντες ψώνια στα ΙΚΕΑ, το απόγευμα θα είσαι για μπουγάτσα στη Θεσσαλονίκη και σε 5 μέρες θα χαζεύεις το βόρειο σέλας στο Nordkapp, ξεκούραστος, στεγνός, φορώντας παντόφλες και βερμούδα, με τη γυναίκα δίπλα να σου κάνει μασάζ και 3 πιτσιρίκια να γυρνοβολάνε.

    Στην άλλη περίπτωση αγοράζεις απλά 2 ρόδες με επιδόσεις.
    Life begins at 45°.

  4. #484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheRegulator Προβολή μηνύματος
    Τι θεματάρα ειναι αυτη, εχω κλάψει με κάποια σχόλια.
    Θα ξεκινήσω με την αγαπημένη μου flame ατάκα σαν ιδιοκτήτης: Τα σύγχρονα BMW, μόνο BMW τα περνάνε.

    Τα μηχανάκια ειναι συνολικά καλύτερο σύνολο στην συνάρτηση άλογα-επιδόσεις-κατανάλωση/χρήματα και εξηγώ με man's math: Αυτη τη στιγμή για να πάρεις ενα σοβαρό αυτοκίνητο επιδόσεων στο εξωτερικό θέλεις on average 15κ προκαταβολή και 1000 το μήνα (εκτος απ το νεο Μ2) ενω για το αντίστοιχο Pani-M1k θέλεις 5κ προκαταβολή και 200 το μήνα.

    Στην πράξη τώρα το μηχανάκι μου, γυρνάει στο Χοκενχαιμ στο 1.55 και εγώ γυρνάω με δρομισιο αμαξι σε τουριστικη μερα (χωρις κεραμικα με PS4s και τα οριτζιναλ τακακια) στο 2.09-10 με 4 15λεπτα στην συγκεκριμενη πιστα. Το αμαξι μου στα χερια επαγγελματια με Cup2 γυρναει στο 1.58 σε κλειστη πιστα. Αυτο δειχνει οτι ενα συγχρονο Μ μπορει στα χερια ενός απειρου/άμπαλου οδηγου οπως εγω να κανει χρονους καλους και φαίνεται πως εχει κλείσει η ψαλίδα των επιδόσεων αλλα αυτό δεν αναιρεί οτι τα μηχανάκια παραμένουν η σωστή επιλογή οταν ψάχνεις τις επιδόσεις σε νορμάλ κοστος. Στο θέμα κόστους ανταλλακτικών κτλ δεν θα μπώ γιατι θα με πίασουν τα κλάματα.
    Μα θα μας κάνουν να ξεχάσουμε τα αυτονόητα μερικοί -μερικοί λολ
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #485
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το κόστος, όμως, είναι πλασματικό επιχείρημα διότι με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ολόκληρο αυτοκίνητο, με ένα σωρό τεχνολογίες και ανέσεις, που το πρωί θα σε πάει στη δουλειά στην Αθήνα, το μεσημέρι θα σε πάει για ψώνια στα ΙΚΕΑ, το απόγευμα θα είσαι για μπουγάτσα στη Θεσσαλονίκη και σε 5 μέρες θα χαζεύεις το βόρειο σέλας στο Nordkapp, ξεκούραστος, στεγνός, φορώντας παντόφλες και βερμούδα, με τη γυναίκα δίπλα να σου κάνει μασάζ και 3 πιτσιρίκια να γυρνοβολάνε.

    Στην άλλη περίπτωση αγοράζεις απλά 2 ρόδες με επιδόσεις.
    Ολα αυτα με αμαξι 1000 αλογων? Δεν εχω δει ποτε και κανεναν να τα κανει αυτα...


    #voteforbanBlitzer
    Ride(s) the wind of change...

  6. #486
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το κόστος, όμως, είναι πλασματικό επιχείρημα διότι με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ολόκληρο αυτοκίνητο, με ένα σωρό τεχνολογίες και ανέσεις, που το πρωί θα σε πάει στη δουλειά στην Αθήνα, το μεσημέρι θα σε πάει για ψώνια στα ΙΚΕΑ, το απόγευμα θα είσαι για μπουγάτσα στη Θεσσαλονίκη και σε 5 μέρες θα χαζεύεις το βόρειο σέλας στο Nordkapp, ξεκούραστος, στεγνός, φορώντας παντόφλες και βερμούδα, με τη γυναίκα δίπλα να σου κάνει μασάζ και 3 πιτσιρίκια να γυρνοβολάνε.

    Στην άλλη περίπτωση αγοράζεις απλά 2 ρόδες με επιδόσεις.
    "Πλασματικό επιχείρημα "

    Θενκς φορ γκίβινγκ φουντ του δις τοπικ
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #487
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.900
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το κόστος, όμως, είναι πλασματικό επιχείρημα διότι με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ολόκληρο αυτοκίνητο, με ένα σωρό τεχνολογίες και ανέσεις, που το πρωί θα σε πάει στη δουλειά στην Αθήνα, το μεσημέρι θα σε πάει για 20 τσάντες ψώνια στα ΙΚΕΑ, το απόγευμα θα είσαι για μπουγάτσα στη Θεσσαλονίκη και σε 5 μέρες θα χαζεύεις το βόρειο σέλας στο Nordkapp, ξεκούραστος, στεγνός, φορώντας παντόφλες και βερμούδα, με τη γυναίκα δίπλα να σου κάνει μασάζ και 3 πιτσιρίκια να γυρνοβολάνε.

    Στην άλλη περίπτωση αγοράζεις απλά 2 ρόδες με επιδόσεις.
    κουτάκια...

  8. #488
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.833
    Ρε παιδια αλλο το ενα και αλλο το αλλο!!
    Τι συγκρινουμε τωρα;
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  9. #489
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Γύρισα χτες από 5 μέρες εξωτερικό. Είμαι 100% ανανεωμένος.
    Life begins at 45°.

  10. #490
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.541
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εγω λεω να κερασεις το θρακοψωμο...πολυ τουμπανο εκει πανω ρε συ!!!

    Που να τραβιεσαι ρε συ...https://www.in2life.gr/article/20028...e-sygklonisoyn
    Quod me nutrit... me destruit.....

  11. #491
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.476
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το κόστος, όμως, είναι πλασματικό επιχείρημα διότι με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ολόκληρο αυτοκίνητο, με ένα σωρό τεχνολογίες και ανέσεις, που το πρωί θα σε πάει στη δουλειά στην Αθήνα, το μεσημέρι θα σε πάει για 20 τσάντες ψώνια στα ΙΚΕΑ, το απόγευμα θα είσαι για μπουγάτσα στη Θεσσαλονίκη και σε 5 μέρες θα χαζεύεις το βόρειο σέλας στο Nordkapp, ξεκούραστος, στεγνός, φορώντας παντόφλες και βερμούδα, με τη γυναίκα δίπλα να σου κάνει μασάζ και 3 πιτσιρίκια να γυρνοβολάνε.

    Στην άλλη περίπτωση αγοράζεις απλά 2 ρόδες με επιδόσεις.
    Αμα εισαι 60+ οκ
    Αν εισαι μικροτερος διαλεγεις την κοκκινη γραμμη

  12. #492
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    179
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το κόστος, όμως, είναι πλασματικό επιχείρημα διότι με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ολόκληρο αυτοκίνητο, με ένα σωρό τεχνολογίες και ανέσεις, που το πρωί θα σε πάει στη δουλειά στην Αθήνα, το μεσημέρι θα σε πάει για 20 τσάντες ψώνια στα ΙΚΕΑ, το απόγευμα θα είσαι για μπουγάτσα στη Θεσσαλονίκη και σε 5 μέρες θα χαζεύεις το βόρειο σέλας στο Nordkapp, ξεκούραστος, στεγνός, φορώντας παντόφλες και βερμούδα, με τη γυναίκα δίπλα να σου κάνει μασάζ και 3 πιτσιρίκια να γυρνοβολάνε.

    Στην άλλη περίπτωση αγοράζεις απλά 2 ρόδες με επιδόσεις.
    Αν εξαιρεσεις τους χωρους για μετακόμιση και την όποια ασφάλεια οι τεχνολογίες και η ταλέπα είναι μια η αλλη..

    Επείδη εκανα το Ελβετία-Μοντε Κάρλο, Ελβετία-Νουρ, Ελβετία-Ελλαδα, Ελβετία-Μιλάνο (ειδικά αυτο το ειχα πεθάνει λόγο μιας Ιταλίδας) πολυ συχνά περσυ και φέτος ηδη πήγα Παρίσι, με Μ2-Μ2 κομπ και Μ4, μπορώ να σου πω με σιγουρία οτι ουτε ξεκούραστος, ούτε στεγνός (απο ιδρώτα) φτάνεις. Ειδικα αν η κοπέλα σου δεν ειναι ίδιο καγκουρό με εσένα θα σε ζαλίσει Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Α.... Τώρα φαντάσου να κανεις το ίδιο με GT3 RS ή AMG GT R.... Αντίο ζωή....

  13. #493
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    179
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ολα αυτα με αμαξι 1000 αλογων? Δεν εχω δει ποτε και κανεναν να τα κανει αυτα...


    #voteforbanBlitzer
    Δεν θέλεις 1000 αλογα. Αυτο που χρειαζεσαι ειναι 560 αλογα στα 1400 κιλα. Αρα ΦΠΕ, με Nitron, τα στοκ κεραμικά και ενα άδειασμα πίσω με deadweight μπαταρια φτάνει στα μπεμβε και ειναι καθημερινό/ταξιδιάρικο..

  14. #494
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Αμα εισαι 60+ οκ
    Αν εισαι μικροτερος διαλεγεις την κοκκινη γραμμη
    Αυτα πριν 30 χρονια,σημερα οι νεοι στην πλειοψηφια τους ελαχιστα ασχολουνται με την κοκκινη γραμμη.Οι περισσοτεροι θελουν σκουτερ,ηλεκτρικα,και το κριτηριο τους ειναι οι ευκολιες των ηλεκτρονικων,και οι συνδεσιμοτητες στο τηλεφωνο τους.Ασε που ,απο μικρη ηλικια εχουν προσβαση (με την βοηθεια των γονιων τους βεβαιως )σε αυτοκινητο,οποτε κλα-ι-ν μα-ι-ν,γι αυτους.Στην εποχη μου δεν υπηρχαν αυτες οι δυνατοτητες,οποτε οι νεοι ηταν πιο πολυ της μοτο.Εγω π.χ καταφερα οικονομικως να παρω αμαξι 1000 κυβικων στα 37 μου.Σημερα απο 18 ο νεος εχει δικο του αμαξι,ειδικα αν καταφερει να μπει και σε καμμια σχολη,ασε που η καθε οικογενεια εχει 2-3 αυτοκινητα.Καπου θα βρει να οδηγησει,ακομα κι αν δεν εχει ο ιδιος. Η ΧΙΛΙΑΡΑ SS ,εχει πεθανει.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #495
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.476
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αυτα πριν 30 χρονια,σημερα οι νεοι στην πλειοψηφια τους ελαχιστα ασχολουνται με την κοκκινη γραμμη.Οι περισσοτεροι θελουν σκουτερ,ηλεκτρικα,και το κριτηριο τους ειναι οι ευκολιες των ηλεκτρονικων,και οι συνδεσιμοτητες στο τηλεφωνο τους.Ασε που ,απο μικρη ηλικια εχουν προσβαση (με την βοηθεια των γονιων τους βεβαιως )σε αυτοκινητο,οποτε κλα-ι-ν μα-ι-ν,γι αυτους.Στην εποχη μου δεν υπηρχαν αυτες οι δυνατοτητες,οποτε οι νεοι ηταν πιο πολυ της μοτο.Εγω π.χ καταφερα οικονομικως να παρω αμαξι 1000 κυβικων στα 37 μου.Σημερα απο 18 ο νεος εχει δικο του αμαξι,ειδικα αν καταφερει να μπει και σε καμμια σχολη,ασε που η καθε οικογενεια εχει 2-3 αυτοκινητα.Καπου θα βρει να οδηγησει,ακομα κι αν δεν εχει ο ιδιος. Η ΧΙΛΙΑΡΑ SS ,εχει πεθανει.
    Μαζι σου σε ΟΛΑ .....αλλα διαφωνω καθετα με το θεμα SS (για μενα παντα)

Παρόμοια θέματα

  1. άλλη μια κόντρα αιωνίων : moto vs car (περιοδικο motojournal.fr)
    από road spirit στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 332
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 01:41
  2. ΚΙΝΔΥΝΟΣ! Moto Vs Car
    από perrakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2010, 16:11
  3. ΜΗΧΑΝΗ Vs ΠΑΠΙ
    από kokosKRITI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 1099
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 11:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF