Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 103

Θέμα: Σκληρό σασμάν και αδύνατη εύρεση της νεκράς (CBF-250)

  1. #46
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Στον Μήτσο ήσουνα?

    Πολύ καλό παλικάρι , γνωστός απο φίλο-ους,
    μάστορας (θα κάτσει να το ψάξει) και έντιμος.
    Ναι ο Μήτσος είναι ο μάστορας !

    Και ευτυχώς που κάθεται και το ψάχνει γιατί αυτός έλυσε το θέμα με τις καμπάνες των CBF250.

    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  2. #47
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
    Ναι ο Μήτσος είναι ο μάστορας !

    Και ευτυχώς που κάθεται και το ψάχνει γιατί αυτός έλυσε το θέμα με τις καμπάνες των CBF250.

    Είναι ωραίος και καλό παιδί
    στα Honda μια χαρά...

    και στα άλλα ,
    αλλά στα Honda και εξουσιοδοτημένος...

  3. #48

    ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ!!!

  4. #49
    Φανταστικό μέλος Το avatar του/της Nrgman
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    263

    Unhappy Απαντηση HONDA

    Σήμερα πέρασα απο τον Σαρακάκη στην καβάλας.
    Αφού πήγα στο τεχνικό τμήμα ρώτησα εκεί τον υπέυθηνο για το πρόβλημα που εχουν παρουσιάσει τα cbf 250 σχετικά με το κιβώτιο. Η απάντηση που πήρα ήταν οτι δεν είναι πρόβλημα με το κιβώτιο αλλα με τα λάδια που εχει η μηχανή . Πρέπει να βάζεις 10 30 μου λέει. το ίδιο προβλημα με άλλα λάδια εκει και το cbr1000.
    Μου είπε και οτι εχουν στήλει απο την ΗΟΝDA σε όλα τα συνεργεία τους την οδηγεία αυτη για τα λάδια. Και οτι αν αλλάξω λάδια το κιβώτιο θα στρώσει.

    Πώς ο Παπαγεωργίου φτιάχνει το πρόβλημα με τις ταχυτητες μέσω εγγύησης ? Δεν ξέρω ποιόν να πιστέψω.

  5. #50
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611

    Re: Απαντηση HONDA

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
    Δεν ξέρω ποιόν να πιστέψω.
    Αυτόν που θα σου λύσει το πρόβλημα φίλε μου.
    Εγώ άλλαξα όπως έγραψα παραπάνω, την καμπάνα και είμαι ΟΚ.
    Αν είσαι ακόμα δύσπιστος τότε δοκίμασε τα λάδια που σου πρότειναν στο Σαρακάκη και αν σου λυθεί το πρόβλημα όλα καλά. Αν όχι, η αλλαγή καμπάνας θα είναι μονόδρομος.
    Έλα μια φορά από το Δέλεαρ να τα πούμε...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  6. #51
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Τωρα το κιβωτιο σου ειναι πουπουλο; ειδες τρελη διαφορα; Βαζει νεκρα και με σβηστη μηχανη ανετα;

  7. #52
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Μια χαρά κουμπώνει τώρα η νεκρά. Ούτε γκάζια ούτε τσουλήματα για να τη βρω. Έλα Δέλεαρ τη Δευτέρα να το δοκιμάσεις.
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  8. #53
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Πάντα όρθιοι

  9. #54
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Δευτερες δεν μπορω γιατι εχω μαθημα μεχρι τις 10:00! Θα σε δω στην εκδρομη ομως, και θα το δοκιμασω. Στην επομενη αλλαγη λαδιων, σε 1500 δηλαδη θα τους πω και εγω για την καμπανα.

  10. #55
    Φανταστικό μέλος Το avatar του/της Nrgman
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    263

    Στείλτε email

    Παιδιά πρέπει να λάβουμε τα μέτρα μας με τον Σαρακάκη.
    Μιλάω για το πρόβλημα με τις ταχύτητες και για την ανάκληση που στον Σαρακάκη αρνούνται την ύπαρξη των συγκεκριμένων προβλημάτων.
    1)Ταχύτητες
    Στον Σαρακάκη μου είπαν οτι αν βάλεις λάδι 10 30 (τυπος που η agip ,που συνεργάζεται η honda , δεν υπάρχει) Θα στρώσει το κιβώτιο.
    Τώρα αν βάλεις το δικό μου και δίπλα του alexander (που έχει αλλάξει την προβληματική καμπάνα 'made in brazil' που βρέθηκε απο συγκεκριμένο συνεργείο ) θα είναι η μερα και η νυχτα.

    2)Παλλαπλασιαστης

    Ο Σαρακάκης αρνήται οτι υπάρχει ανάκληση.
    Επίσης Δεν νομίζω οτι κάποιο συνεργειο της Honda εχει μηχανημα για να ελεγξει το συγκεκριμένο εξάρτημα.
    Εμένα δεν μου κάνει προβληματα ακόμα . Αν όμως αρχίσει τα προβλήματα σε λίγο καιρο εγω θα έχω χάσει την εγγύηση και θα αναγκαστώ να πληρώσω απο την τσέπη μου για κατι που η HONDA ήξερε οτι ίσως είναι προβληματικό (και ίσως επικύνδινο
    ) άλλα δεν ενημέρωσε κανέναν.

    Θα ήθελα να στείλω μύνημα στα κετρικά της honda και όχι στο Σαρακάκη αλλα δεν βρίσκω email.
    Επίσης καλο θα ηταν οσοι εχουμε πρόβλημα να αρχίσουμε να στελνουμε email και στον Σαρακάκη .

  11. #56
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Έψαξα με πολλούς τρόπους στο δίκτυο για να βρω κάποια email διεύθυνση(στην Ιαπωνία) αλλά έχουν φροντίσει να κρύψουν τα στοιχεία επαφής των κεντρικών τους . Σε κάθε σελίδα που μπήκα πάντα αναφέρεται η οδηγία "απευθυνθείτε στους τοπικούς αντιπροσώπους ! "

    Το μόνο που δεν έχω επιχειρήσει αλλά θα το κάνω όταν έχω χρόνο είναι να βρω σελίδα με λεξικό ώστε να βρω κάποια επιλογή(στα Ιαπωνικά) αντίστοιχη της contact στη σελίδα τους www.honda.co.jp.

    Δείτε εδώ πάντως http://www.answers.com/topic/honda-1
    γιατί έχει πολλές πληροφορίες.

    Πάντα όρθιοι

  12. #57
    ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ SITE ΤΗΣ HONDA ΙΑΠΩΝΙΑΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΛ ΚΑΙ FAX . ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΝΑ FAX ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ Ή ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ HONDA ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΕΚΕΙ ΤΟ CBF250

  13. #58
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    Re: Απαντηση HONDA

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
    Σήμερα πέρασα απο τον Σαρακάκη στην καβάλας.
    Αφού πήγα στο τεχνικό τμήμα ρώτησα εκεί τον υπέυθηνο για το πρόβλημα που εχουν παρουσιάσει τα cbf 250 σχετικά με το κιβώτιο. Η απάντηση που πήρα ήταν οτι δεν είναι πρόβλημα με το κιβώτιο αλλα με τα λάδια που εχει η μηχανή . Πρέπει να βάζεις 10 30 μου λέει. το ίδιο προβλημα με άλλα λάδια εκει και το cbr1000.
    Μου είπε και οτι εχουν στήλει απο την ΗΟΝDA σε όλα τα συνεργεία τους την οδηγεία αυτη για τα λάδια. Και οτι αν αλλάξω λάδια το κιβώτιο θα στρώσει.

    Πώς ο Παπαγεωργίου φτιάχνει το πρόβλημα με τις ταχυτητες μέσω εγγύησης ? Δεν ξέρω ποιόν να πιστέψω.
    Αυτό που σου είπαν να κάνεις , εάν είχα δεί το ποστ θα σας το έγραφα και εγώ να σας λύσω την απορεία.

    Το λάδι κάνει όλη την δουλεια και εάν θέλεις να γίνει ακόμα πιο μαλακός ο συμπλέκτης υπάρχει βελτιωτικό για σασμάν που βάζουν στα βαραντερο και δουλευουν λουλουδι.

    Κάποια στιγμή θα βρώ τον κωδικό του βελτιωτικού και θα σας τον γράψω εδω μέσα να πάτε να πάρετε όσοι δέν νιώθετε καλά με το μηχανάκι σας να σας φύγει κιολας η υπόνεια με το σασμάν του cbf .

  14. #59
    Φανταστικό μέλος Το avatar του/της Nrgman
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    263

    βάλε λάδι και έλα βραδυ!!!

    Μα το πρόβλημα εχει εντοπιστει και εχει βρεθει και λυση (η καμπανα φταιει) απο συνεργείο της honda και το περίεργο είναι οτι εχει καληφθει απο εγγύηση.
    Εμένα γιατι μου είπαν άλλα στον Σαρακάκη.
    Ο μηχανικός στο συνεργείο γέλαγε που του είπα για το λάδι.

  15. #60
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721

    Re: Re: Απαντηση HONDA

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR

    Το λάδι κάνει όλη την δουλεια
    Αγαπητέ SCBR1000RR, με το λάδι που βάζω τώρα που είναι στα χαρακτηριστικά που γράφει το manual, το γνωστό motul5100, πηγαίνω πάτρα με 140 αι όταν φτάνω συμπληρώνω 150 ml κάθε φορά γιατί το καίει. Αν βάλω το 10 30 που λογικά είναι πιο ψηλό, σκέφτομαι μήπως δε μπορώ να πηγαίνω πουθενά. Τι λες εσύ?
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ο αισθητήρας της νεκράς και το κακό συναπάντημα...
    από odt στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2009, 09:29
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2006, 21:10
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:35
  4. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 23:22
  5. Η αποκριά και η ιστορία της...
    από KAS77 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2004, 11:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF