Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 55 από 55

Θέμα: Nέο αίμα τα φωτα σας 950adv please

  1. #46
    Γεια χαρα

    Μολις σημερα αλλαξα τρομπα στο 950 adv μου. Δυστυχως οπως ανεβαινα για τη Ζηρεια την Κυριακη το πρωι ξαφνικα μας αφησε.
    δεν εβαλα ξανα την ιδια την μαμισια αλλα οπως μου ειπα και ο μαστορας μια απο afrika αν δεν κανω λαθος (ανεφερθηκε και στο link απο το advrider απο οτι ειδα).

    Την εχει χρησιμοποιησει κανεις αλλος. Εχω εμπιστοσυνη στο μαστορα δεν παιζει θεμα εκει. Αλλα μου φαινεται οτι κατι δε παει καλα. Σα να ζοριζεται λιγο να παρει οταν εχει μεινει πολυ ωρα σβηστο. Φοβαμαι μην γεμιζουν τα καρμπυρατερ. Μυριζει πολυ εντονα βενζινα μολις παρει μπροστα.

    θα περασω και μια βολτα αυριο απο τον μαστορα να τον ρωτησω.

    Την ιδια συζητηση ειχα και εγω με τον μαστορα στην βουλιαγμενης και μου ειχε πει, και το βρισκω λογικο ουτι η χαρτογραφηση το ψεκαστου ειναι τετοια που να εχει λιγο πιο πλουσιο μιγμα ωστε να προστατευει το μοτερ στησ χαμηλες στροφες.

    γεια χαρα

    φιλικα

    Βαγγελης

  2. #47
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
    θα παρω ενα να φτιαξω μια παλια να ειναι standby
    θελει κανεις αλλος?
    εγω!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #48
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vag950
    Γεια χαρα

    Μολις σημερα αλλαξα τρομπα στο 950 adv μου. Δυστυχως οπως ανεβαινα για τη Ζηρεια την Κυριακη το πρωι ξαφνικα μας αφησε.
    δεν εβαλα ξανα την ιδια την μαμισια αλλα οπως μου ειπα και ο μαστορας μια απο afrika αν δεν κανω λαθος (ανεφερθηκε και στο link απο το advrider απο οτι ειδα).

    Την εχει χρησιμοποιησει κανεις αλλος. Εχω εμπιστοσυνη στο μαστορα δεν παιζει θεμα εκει. Αλλα μου φαινεται οτι κατι δε παει καλα. Σα να ζοριζεται λιγο να παρει οταν εχει μεινει πολυ ωρα σβηστο. Φοβαμαι μην γεμιζουν τα καρμπυρατερ. Μυριζει πολυ εντονα βενζινα μολις παρει μπροστα.

    θα περασω και μια βολτα αυριο απο τον μαστορα να τον ρωτησω.

    Την ιδια συζητηση ειχα και εγω με τον μαστορα στην βουλιαγμενης και μου ειχε πει, και το βρισκω λογικο ουτι η χαρτογραφηση το ψεκαστου ειναι τετοια που να εχει λιγο πιο πλουσιο μιγμα ωστε να προστατευει το μοτερ στησ χαμηλες στροφες.

    γεια χαρα

    φιλικα

    Βαγγελης
    Δεν καταλαβα την συνδεση της τελευταιας παραγραφου με τα προηγουμενα. Παντως και οι αντλιες τις αφρικα τα ιδια προβληματα εχουν και δεν θα με παραξενευε αν δεν ειναι και αυτες οι ιδιες της Mitsubishi.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #49
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    εγω!

    Τωρα που το ξανασκεφτομαι κοιτα σε αυτο το λινκ τις αντλιες υποπιεσης της Mikuni. Θεωρουνται απλες και ασπαστες.
    Εχω παρεει πραματα απο τους τυπους στο παρελθον και ειναι εξαιρετικοι τοσο στην ποιοτητα των προιοντων τους οσο και στο aftersales support.


    http://www.raiddesigns.com/
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akamarinos
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    299
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Δεν καταλαβα την συνδεση της τελευταιας παραγραφου με τα προηγουμενα. Παντως και οι αντλιες τις αφρικα τα ιδια προβληματα εχουν και δεν θα με παραξενευε αν δεν ειναι και αυτες οι ιδιες της Mitsubishi.
    η ιδια ειναι

  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Δεν καταλαβα την συνδεση της τελευταιας παραγραφου με τα προηγουμενα. Παντως και οι αντλιες τις αφρικα τα ιδια προβληματα εχουν και δεν θα με παραξενευε αν δεν ειναι και αυτες οι ιδιες της Mitsubishi.

    εχεις δικιο ξεχασα να παραθεσω μια απαντηση του φιλου gefr στο θεμα για ατην καταναλωση.


    Αρχικά δημιουργήθηκε από gefr
    QQ

    Μου έχει προξενήσει την εξής απορία παρόμοια δήλωση του μηχανικού Ηλία στη Βουλιαγμένης:
    Γιατί είναι πιό περίπλοκο το ιντζέκτιον, αφού δεν ρυθμίζεται τίποτα, αλλά κανονίζει ο εκγέφαλος;;;Το μόνο που κάνει ο μηχανικός είναι να συνδέσει τον εγκέφαλο για να δεί για διαγνωστικά. Σαν κόστος καταλαβαίνω οτι θέλει να αποσβέσει τον εγκέφαλο αλλά σαν περιπλοκότητα;
    Ενώ τα καρμπυρατέρ θέλουν ψιλορύθμισμα στο ραλεντί, και καθάρισμα πότε πότε.

    UQ

    φιλικα Βαγγελης

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Χρειάστηκε κάποτε να αλλάξω κι εγώ στο 950 αντλία, και επειδή ήμουν στις ταύλες μου δεν μπορούσα να περιμένω 3 μέρες να έρθει από Αυστρία, μου πέρασε μία τέτοια.
    Κανένα πρόβλημα μέχρι που πούλησα τη μοτό. Το μόνο παράδοξο είναι πως την πλήρωσα 30 ευρά ακριβότερα από της ΚΤΜ.
    Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί

    Άντε γεια... Blog

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
    Χρειάστηκε κάποτε να αλλάξω κι εγώ στο 950 αντλία, και επειδή ήμουν στις ταύλες μου δεν μπορούσα να περιμένω 3 μέρες να έρθει από Αυστρία, μου πέρασε μία τέτοια.
    Κανένα πρόβλημα μέχρι που πούλησα τη μοτό. Το μόνο παράδοξο είναι πως την πλήρωσα 30 ευρά ακριβότερα από της ΚΤΜ.

    Το Κοστος της αντλιας ηταν 70Ε.
    Αν δεν κανω λαθος το κοστος της original ειναι περιπου στα 120 με 140.


    φιλικα
    Βαγγελης

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από vag950
    [B]Το Κοστος της αντλιας ηταν 70Ε.
    Αν δεν κανω λαθος το κοστος της original ειναι περιπου στα 120 με 140.







    130 η original και 160 η (Θου κύριε φυλακήν τω στόματί μου) της Άφρικα μου είχε πει πριν 4 χρόνια!!!

    Μου ''τον ακούμπησε'' λες?
    Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί

    Άντε γεια... Blog

  10. #55
    130 η original και 160 η (Θου κύριε φυλακήν τω στόματί μου) της Άφρικα μου είχε πει πριν 4 χρόνια!!!

    Μου ''τον ακούμπησε'' λες? [/B][/QUOTE]


    Μαλλον ηταν ακομα στα φορτε τους οι αφρικα και τις πουλουσαν πιο ακριβα.

    :rotflmao:


    Φιλικα
    vag.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Τα φώτα σας please.... Κοπές Λαμαρίνας
    από PortisHead στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2007, 09:15
  2. Ρε παιδιά τα Φώτα σας......
    από powerphot στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2004, 13:12
  3. Τα φώτα σας
    από frikis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 15:46
  4. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2004, 15:12
  5. Τα φώτα σας.. (χωμάτινα λάστιχα)
    από wizard στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF