Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 114

Θέμα: Motul ή Ipon , ιδού η απορία .....

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
    Ναι έχω πλάκα ...δεν φαντάζεσαι πόσο !!
    Πολύ εύκολα αρπάζεσαι πάντως για να έχεις λυσει 102 μπουρδέλα μηχανάκια.....
    Εγώ μιλάω για αγωνιστικά 2χρονα μοτέρ.
    Λαμπίκο σημαίνει καθαρά μπουζί κεφαλές και μετρημένος στρόφαλος.
    Καρτερόλαδα σε δίχρονο αλλάζουν μετά από 2 προπονήσεις και από κάθε αγώνα.
    Τα ποσοστα φωσφορου και ψευδαργυρου πάντως δεν χαλάνε τα κάρτερ του ΚΤΜ χρόνια τώρα..
    Ασε που και στο εξωτερικό χρησιμοποιούν αγωνιστικές ομάδες τα ίδια ακριβώς.
    Εχεις δεί ποτέ στη ζωή σου μοτέρ που έχει κάψει 20 λίτρα Motul 800 ?? Σου εύχομαι ολόψυχα να δείς (αλλά να έχεις και χαρτομάντηλα μαζί σου)
    δεν χρειαζεται να φανταστω...ειναι ηλιου φαεινοτερο...και αρπαζομαι οταν καποιος ασχετος χαρακτηριζει ως ασυναρτησιες αυτα που λεω...καρτερολαδα....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    οντως η λειτουργια ενος λαδιου που δουλευει σε καρτερ διχρονου με αστειες θερμοκρασιες και μονη δουλεια του να λιπαiνει γραναζια μπορει να χαρακτηρισει την ποιοτητα μια ολοκληρης γκαμας της περι ης ο λογος εταιρειας... σορυ για το ασχετος που ειπα πριν....:rotflmao: :rotflmao: mea culpa...κι αν θες να το παμε πιο μακρυα μιλας για διχρονους κινητηρες που οι αναγκες λιπανσης τους ειναι απλως αστειες σε σχεση με εναν τετραχρονο...

    αν ηξερες τα ελαχιστα περι αγωνων,θα ηξερες οτι το πλειστον των ομαδων ελληνικων και εξωτερικου χρησιμοποιουν τα μπουκαλια των χορηγων τους αλλα μεσα εχουν λαδι της αρεσκειας τους...συνηθως στα διχρονα ειναι silkolene comp2 premix... κι αν μιλησουμε για εργοστασιακες ομαδες τα λαδακια που χρησιμοποιουν εχουν σχεση με αυτα που αγοραζεις εσυ κι εγω οσο σχεση εχει η σαπφω νοταρα με την κλωντια σιφερ...

    εχω δει 4 μοτερ crm me 40 ιππους ροδα που εχουν καψει silkolene και εχουν κανει 45.000 χλμ...με μια αλλαγη ελατηριων μονο...εχω δει πανω απο 20 μοτερ cr 250 που εκαιγαν motul και εξαφανιζαν nicasil και εμβολα πιο γρηγορα απ οτι προλαβαινεις εσυ να πεις διχρονολαδο...εχεις δει μοτερ που εχει καψει 20 λιτρα motul 800? εχω δει μοτερ 620 που εχει κανει 120.000χλμ με πατατολαδο και μονο ρυθμισεις βαλβιδων οποτε ο θορυβος ενοχλουσε τους περιοικους...επισης φιλος μου εχει δει τον χριστο στον υπνο του να του λεει οτι θα γινει μεγαλος και τρανος επιχειρηματιας...ε και????
    τα motul δεν παυουν να ειναι για πεταμα,τα 620 δεν παυουν να ειναι μπουρδελα και ο φιλος μου εξακολουθει να δουλευει οδηγος στα λεωφορεια...


    αν θες μπορω να σου πω και για πολλα 620 και 640 που δουλευαν με motul 3100(τον προγονο του "θεϊκου 5100) κι επισης ,παντα αν θες, μπορω να σου πω και για κανα δυο 20αδες τετρακυλινδρα ολων των εταιρειων που δουλευαν με motul uber alles μεχρι να δουν το φως το αληθινο και να βαλουν λαδι της προκοπης...

    στανταρ θα φερω χαρτομαντηλα μαζι μου...με νταλικα....
    frankly my dear, i dont give a damn...

  2. #47
    αν θες μπορω να σου πω και για πολλα 620 και 640 που δουλευαν με motul 3100(τον προγονο του "θεϊκου 5100) κι επισης ,παντα αν θες, μπορω να σου πω και για κανα δυο 20αδες τετρακυλινδρα ολων των εταιρειων που δουλευαν με motul uber alles μεχρι να δουν το φως το αληθινο και να βαλουν λαδι της προκοπης...

    στανταρ θα φερω χαρτομαντηλα μαζι μου...με νταλικα.... [/B][/QUOTE] να σε ρωτησω αυτο βαζεις? http://www.onoffroad.com/Merchant2/m...RCO-LUBRICANTS
    γιατι σκεφτομαι να αλλαξω απο motul 300v που βαζω στο χορνετ μου και βαλω τα παραπανω.
    παντος να σου πω κατι εγω τρια χρονια τα χρησιμοποιω τα 300v δεν ειχα κανενα προβλημα,αλλα επειδη ψχνομαι γενικως και θελω το καλυτερο για το μοτερ μου λεω να δοκιμασω τα torco.

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
    αν θες μπορω να σου πω και για πολλα 620 και 640 που δουλευαν με motul 3100(τον προγονο του "θεϊκου 5100) κι επισης ,παντα αν θες, μπορω να σου πω και για κανα δυο 20αδες τετρακυλινδρα ολων των εταιρειων που δουλευαν με motul uber alles μεχρι να δουν το φως το αληθινο και να βαλουν λαδι της προκοπης...

    στανταρ θα φερω χαρτομαντηλα μαζι μου...με νταλικα....
    να σε ρωτησω αυτο βαζεις? http://www.onoffroad.com/Merchant2/m...RCO-LUBRICANTS
    γιατι σκεφτομαι να αλλαξω απο motul 300v που βαζω στο χορνετ μου και βαλω τα παραπανω.
    παντος να σου πω κατι εγω τρια χρονια τα χρησιμοποιω τα 300v δεν ειχα κανενα προβλημα,αλλα επειδη ψχνομαι γενικως και θελω το καλυτερο για το μοτερ μου λεω να δοκιμασω τα torco. [/B][/QUOTE]

    ναι αυτο βαζω και κατα την γνωμη μου ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    δεν χρειαζεται να φανταστω...ειναι ηλιου φαεινοτερο...και αρπαζομαι οταν καποιος ασχετος χαρακτηριζει ως ασυναρτησιες αυτα που λεω...καρτερολαδα....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    οντως η λειτουργια ενος λαδιου που δουλευει σε καρτερ διχρονου με αστειες θερμοκρασιες και μονη δουλεια του να λιπαiνει γραναζια μπορει να χαρακτηρισει την ποιοτητα μια ολοκληρης γκαμας της περι ης ο λογος εταιρειας... σορυ για το ασχετος που ειπα πριν....:rotflmao: :rotflmao: mea culpa...κι αν θες να το παμε πιο μακρυα μιλας για διχρονους κινητηρες που οι αναγκες λιπανσης τους ειναι απλως αστειες σε σχεση με εναν τετραχρονο...

    αν ηξερες τα ελαχιστα περι αγωνων,θα ηξερες οτι το πλειστον των ομαδων ελληνικων και εξωτερικου χρησιμοποιουν τα μπουκαλια των χορηγων τους αλλα μεσα εχουν λαδι της αρεσκειας τους...συνηθως στα διχρονα ειναι silkolene comp2 premix... κι αν μιλησουμε για εργοστασιακες ομαδες τα λαδακια που χρησιμοποιουν εχουν σχεση με αυτα που αγοραζεις εσυ κι εγω οσο σχεση εχει η σαπφω νοταρα με την κλωντια σιφερ...

    εχω δει 4 μοτερ crm me 40 ιππους ροδα που εχουν καψει silkolene και εχουν κανει 45.000 χλμ...με μια αλλαγη ελατηριων μονο...εχω δει πανω απο 20 μοτερ cr 250 που εκαιγαν motul και εξαφανιζαν nicasil και εμβολα πιο γρηγορα απ οτι προλαβαινεις εσυ να πεις διχρονολαδο...εχεις δει μοτερ που εχει καψει 20 λιτρα motul 800? εχω δει μοτερ 620 που εχει κανει 120.000χλμ με πατατολαδο και μονο ρυθμισεις βαλβιδων οποτε ο θορυβος ενοχλουσε τους περιοικους...επισης φιλος μου εχει δει τον χριστο στον υπνο του να του λεει οτι θα γινει μεγαλος και τρανος επιχειρηματιας...ε και????
    τα motul δεν παυουν να ειναι για πεταμα,τα 620 δεν παυουν να ειναι μπουρδελα και ο φιλος μου εξακολουθει να δουλευει οδηγος στα λεωφορεια...


    αν θες μπορω να σου πω και για πολλα 620 και 640 που δουλευαν με motul 3100(τον προγονο του "θεϊκου 5100) κι επισης ,παντα αν θες, μπορω να σου πω και για κανα δυο 20αδες τετρακυλινδρα ολων των εταιρειων που δουλευαν με motul uber alles μεχρι να δουν το φως το αληθινο και να βαλουν λαδι της προκοπης...

    στανταρ θα φερω χαρτομαντηλα μαζι μου...με νταλικα....
    Λοιπόν το runnerακι μου 125 καίει για 76000 κμ μόνο motul 600 και τωρα 710.
    Λές να είναι τηγανόλαδο ??
    Τέλως πάντων ότι πείς .... Silcolene λες Silcolene τα καλύτερα...
    Torco οτιδήποτε...
    Ενα πράγμα δεν μπορείς να μας πείς....
    Εχεις αποδείξεις ότι τα Motul σε 2χρονα μίξης είναι καταστροφικά λάδια ??
    Ελεος δηλ...Σε λίγο θα μας πείς ότι τα KTM τα EXC ή τα παπιά C50 σπάνε συνέχεια!!!
    Eκτός αν είσαι μηχανικός και έχεις σπόσνορα λαδά να το καταλάβουμε.
    Οσο για τους αγωνιζόμενους έχεις μιλήσει πρόσφατα με μηχανικό εργοστασιακής ομάδας παγκοσμίου και σου έχει πεί ότι αδειάζει τα μπουκάλια?? Τοτε αντί για motorex η Farioli θα βάζει Torco μέσα !!!!
    Πάντως μόνο για 4χρονα μιλάς και όχι για 2χρονα. Εγώ μίλησα για 2χρονα.

    Για τα παπιά που πανε με μια σταγόνα λάδι μέσα δηλ ?? Μήπως είναι και αυτό Silcolene??

  5. #50
    Για καθημερινή χρήση, ΟΛΑ (σχεδόν) τα λάδια που κυκλοφορούν επαρκούν και είναι ΠΟΛΥ δύσκολο να διακρίνεις μετά από πολλά χλμ (πχ 100000) εάν για τις φθορές που θα βρεις ευθύνεται το λάδι ή ο εκάστοτε τρόπος οδήγησης.

    Υπάρχει και το γνωστό άρθρο από το αγγλικό Bike για τον courier με το XX που είχε κάνει κάτι εκατοντάδες χιλιάδες μίλια και χρησιμοποιούσε λάδια αυτοκινήτου (και φυσικά όχι ακριβά).

    Βέβαια εάν προσπαθείς κάθε φορά που βγαίνεις στην Εθνική, να βελτιώσεις το impersonation σου ως ghost rider, τότε χρειάζεσαι το καλύτερο δυνατόν λάδι (αλήθεια πόσοι από εσάς, σκέφτονται ιστορίες μηχανολογικής καταστροφής πάνω από τα 200?). Αν δεν καταλαβαίνετε το γιατί, δεν θα έπρεπε να παίρνετε μέρος σε αυτήν τη συζήτηση.

    Παρόλο που δεν ενστερνίζομαι πλήρως τις απόψεις του rein για τα Motul -αν και δεν έχω τα data που έχει για να τις αντικρούσω- , συμφωνώ ότι τα Torco είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει (με εμπειρικά κριτήρια πάντα).

    Όσον αφορά τα 2Τ Τοrco, οι ενδείξεις που έχω είναι άκρως ενθαρρυντικές.
    Περισσότερα αν και όταν έρθει ο καιρός να φρεσκάρω το top end.....

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  6. #51
    αν διαβαζες λιγο πιο προσεκτικα θα εβλεπες οτι πουθενα δεν εγραψα οτι οι εργοστασιακοι αλλαζουν το λαδι στα μπουκαλια...ειπα απλως οτι τα λαδια που χρησιμοποιουν ουδεμια σχεση εχουν με τα παραγωγης...ειτε σου αρεσει ειτε οχι αυτο ισχυει...οι ιδιωτικες ομαδες το κανουν...για το ελληνικο πρωταθλημα το ξερουν ακομη και οι πετρες και για το εξωτερικο εχω επαφες με καποιους μηχανικους που εχουν ομαδες και μου εχουν πει οτι γινεται ακριβως το ιδιο και εκει...με δουλευουν?μπορει...

    επισης δεν ειπα πουθενα οτι αν βαλεις μοτουλ θα καταστρεψεις τον κινητηρα σου...εξυπακουεται οτι δεν ισχυει κατι τετοιο....αν δεν περνουσε συγκεκριμενες προδιαγραφες δεν θα ηταν στην αγορα...αυτο που λεω ειναι οτι ειναι απο τα χειροτερα επωνυμα λαδια της αγορας...

    μιλαω απο προσωπικη πειρα και οταν λεω προσωπικη εννοω τα δικα μου μηχανακια και απειρα αλλα που ειτε εχω φτιαξει ειτε ξερω πως εχουν συντηρηθει...

    εγω ημουν ο πρωτος που ειπε οτι τα διχρονολαδα τορκο προ 10ετιας ηταν για πεταμα...μαυριζε το συμπαν στο μοτερ...απο θαλαμο καυσης μεχρι power valve...τα ιδια λαδια για τα οποια τωρα λεω τα καλυτερα λογια...βελτιωθηκαν...τα τετραχρονα ανεκαθεν ηταν κορυφαια...

    να στο πω απλα και να κλεισει εδω το θεμα...το 5100 ειναι εφαμιλλο ενος μετριου ορυκτελαιου...κι αν θες αποδειξη γι αυτο βαλτο για 3000 χλμ σε ενα μοτερ,αντικατεστησε το με ενα lamco των 3 ευρω κρατα κι αυτο 3000 και μετα πηγαινα τα σε ενα χημειο για ελεγχο...παρε τα αποτελεσματα κι ελα μετα να το ξανασυζητησουμε...

    και να ξεκαθαρισω το εξης...ουτε εμπορος ειμαι,ουτε παιρνω προμηθεια απο οποιαδηποτε εταιρεια λιπαντικων η οτιδηποτε αλλο...γραφω μονο αυτα που εχω διαπιστωσει μετα απο 18 χρονια ενασχοληση με το αντικειμενο μοτοσυκλεττα και τα γραφω για να μην σπατε τα μουτρα σας οσοι δεν εχετε ασχοληθει...απο κει και περα ο καθενας κανει οτι τον φωτησει ο καλος θεουλης...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    χαρακτηριστικα?

    http://www.onoffroad.com/Merchant2/m...RCO-LUBRICANTS

    που θα βρουμε τα χαρακτηριστικα,εισαγωγεα,τιμεσ
    το προβλημα ειναι οτι ο αντιπροσωπος σου βαζει οτι εχει εκει!!!(agip h motul ειναι τα πιο συνηθη honda)

    θα θελα να δοκιμασω τα τορκο ...

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    27
    τελικα εγω τι να βαλω?Motul 5100 10W40 ή 15W50?στο FZ1 μοντ 07?παντως μια φορα που πηρα με 7 ευρω motul μυριζε καμενο δισκο μετα και οταν τα αλλαξα ολα οκ..τα περνω 11 ευρω αλλα ειναι motul οχι οτι νανε..

  9. #54
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657

    Ρε κ@θήκια ...!!!

    Τολμάτε να μαλώνετε για λάδια ενώ λείπω ???




    :rotflmao:


    Υ.Γ.
    @ Rein: πιθανότατα έχεις δίκιο για τα Torco (δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά με την βεβαιότητα που μιλάς προφανώς κάτι θα ξέρεις), αλλά μην κάνεις σαν να ανακάλυψες το ελιξήριο της απόλυτης λίπανσης !!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από orla13
    τελικα εγω τι να βαλω?Motul 5100 10W40 ή 15W50?στο FZ1 μοντ 07?παντως μια φορα που πηρα με 7 ευρω motul μυριζε καμενο δισκο μετα και οταν τα αλλαξα ολα οκ..τα περνω 11 ευρω αλλα ειναι motul οχι οτι νανε..
    αμα θες 100%συνθετικο βαλε motul 300v η τορκο το καλοκαιρι να βαζεις 15-50 η 20-50 και το χειμωνα 10-40

  11. #56
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.258
    ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ,επειδή βλέπω το θέμα πηρε πολλές απαντήσεις οτι για το λάδι 5100 των 7 εβρώ ,σε κανένα σημείο δεν ανέφερα το όνομα του Λαμπριανίδη . Μετα απο περίπου 1200 κμ σε Ελλάδα και Αλβανία που έκανα θέλησα να συμπληρώσω καπου 100 μλ . Ετσι πήρα ένα λίτρο 5100 απο κατάστημα εδώ κερκυρά .Οταν του ειπα οτι Αθήνα το πληρωσα 7 εβρά ο άνθρωπος έπαθε πλάκα . Ξέρετε ποσό το πλήρωσα Κέρκυρα ??????? 13.5 εβρώ ενα λίτρο .

    Επειδή περί αξίας και αντοχής των λαδιών άκρη δεν θα βγεί ποτέ άκρη επαναφέρω το αρχικό ερώτημα : ξέρει κανεις αν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορούν στο εμπόριο λαδιά επώνυμα Β διαλογής χωρίς αυτο να επισημειώνεται ??? ΕΙναι λογικό αλλού το 5100 να κάνει 7 εβρά και αλλού 11 ???

    Αυτά που λέτε .
    Modenas Kriss 125

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

    Ρε κ@θήκια ...!!!

    Τολμάτε να μαλώνετε για λάδια ενώ λείπω ???




    :rotflmao:


    Υ.Γ.
    @ Rein: πιθανότατα έχεις δίκιο για τα Torco (δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά με την βεβαιότητα που μιλάς προφανώς κάτι θα ξέρεις), αλλά μην κάνεις σαν να ανακάλυψες το ελιξήριο της απόλυτης λίπανσης !!!
    εχω ανακαλυψει το ελιξηριο της απολυτης χωνεψης και λεγεται coca-cola light...αναφορικα με τα λαδια το τορκο ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει ποτε...περαν αυτου χαιρουν της ιδιαιτερης εκτιμησης μου το mobil 1 mx-4t και το amsoil(παντα full synthetics)...απο κει και περα ,οπως προειπα, ο καθεις πραττει κατα το δοκουν...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #58
    Επειδή περί αξίας και αντοχής των λαδιών άκρη δεν θα βγεί ποτέ άκρη επαναφέρω το αρχικό ερώτημα : ξέρει κανεις αν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορούν στο εμπόριο λαδιά επώνυμα Β διαλογής χωρίς αυτο να επισημειώνεται ??? ΕΙναι λογικό αλλού το 5100 να κάνει 7 εβρά και αλλού 11 ???

    Αυτά που λέτε . [/B][/QUOTE] τωρα για β διαλογης λαδια δεν νομιζω απλα ο π.χ λαμπριναδης κανει δικια του εισαγωγη και τα φερνει πιο φτηνα απλα τα πραματα και επειδη ο αλλος ειναι λαμογιο και θελει να βγαζει λεφτα το δινει 13,5ευρω ακου εκει τοσο το ειχε?βρε τον κλεφτη.
    αυτο ειναι παντου οπως π.χ στην μιχαλοκοπουλου ο αρχικλεφτης αντιπροσωπος της dainese το μπουφαν το βρισκεις 550ευρω στην βουλιαγμενης το μαγαζι δυκικλο η στην αποθηκη στην αργυρουπολη που κανουν δικια τους εισαγωγη τα φερνουν πιο φτηνα.
    αλα αμα το πεις στον αντιπροσωπο θα σου πει τιιιιιιιι?ειναι β διαλογης και καλα για να πας να το παρεις απο αυτον βρε ουστ αλητες λαμογια σας μαθαμε.

  14. #59
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
    ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ,επειδή βλέπω το θέμα πηρε πολλές απαντήσεις οτι για το λάδι 5100 των 7 εβρώ ,σε κανένα σημείο δεν ανέφερα το όνομα του Λαμπριανίδη . Μετα απο περίπου 1200 κμ σε Ελλάδα και Αλβανία που έκανα θέλησα να συμπληρώσω καπου 100 μλ . Ετσι πήρα ένα λίτρο 5100 απο κατάστημα εδώ κερκυρά .Οταν του ειπα οτι Αθήνα το πληρωσα 7 εβρά ο άνθρωπος έπαθε πλάκα . Ξέρετε ποσό το πλήρωσα Κέρκυρα ??????? 13.5 εβρώ ενα λίτρο .

    Επειδή περί αξίας και αντοχής των λαδιών άκρη δεν θα βγεί ποτέ άκρη επαναφέρω το αρχικό ερώτημα : ξέρει κανεις αν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορούν στο εμπόριο λαδιά επώνυμα Β διαλογής χωρίς αυτο να επισημειώνεται ??? ΕΙναι λογικό αλλού το 5100 να κάνει 7 εβρά και αλλού 11 ???

    Αυτά που λέτε .



    Καπελο στο καπελο στο καπελο ειδες πως φτανει η τιμη στα 13.5 Ε?

    Δεν παιζει φιλε ο Λαμπριανίδης να πουλαει β διαλογης επωνυμο λαδι. ΜεγαλοΕισαγωγεας ειναι ο ανθρωπας μην βλεπεται εκει το μαγαζακι στη γωνια που πουλαει λιανικη και αναρωτιεστε μα πως

    Μαλιστα τον εχω εμπιστευτει αρκετες κ για ειδικα βιομηχανικα λαδια κλπ

    Τερμα η διαφημιση.... εγω βαζω Μοτουλ 5100 τελεια κ *αυλα

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    Η αλήθεια είναι οτι 5100 τον τελυτέο καιρό τα εχω φοβηθεί.
    Τα χρησιμοποίούσα για χρόνια...στο παλιό cbr 600 μου τα έβαζα για 4 χρόνια.Τακτικα ανα 3-5.000κμ .
    Η μηχανή μετα απο 4 χρόνια χτύπησε σαζμάν.Η αλήθεια είναι οτι την οδηγούσα στο όριο,με άγριες αλαγές.
    Κατέβασα μόνος το μοτέρ,ελοισα σαζμαν και βρήκα ενα πολυ ταλαιπωρημένο fork (φαγωμένο αρκετα απο την μία μερια) και drum ταλαιπωρημενο (έλειπαν μικροσκοπικα κομματακια στους αυλους).Τα άλαξα ολα βέβεα και ηταν σαν καινούργιο.
    Τωρα τα έβαλα στο 929 μου...λογο κόστους και μόνο.Η επόμενη αλλαγή μου σίγουρα δεν θα ειναι MOTUL,λέω να δοκιμάσω τα TORCO.

    ααααα....και ναι,τα έπερνα παντα απο τον Λαμπριανίδη
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph speed triple 1050 VS Bmw K1200R..Ιδου η απορια..
    από MOITSOS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2010, 15:03
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2009, 21:55
  3. Πιρτσίνωμα ή άλλαγμα,ιδού η απορία!
    από Multijohn στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2008, 15:43
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 21:09
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 14:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF