Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 81

Θέμα: Μαγαζί για τακάκια

  1. #46
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από leros2004
    Καλησπέρα και απο εμένα, για το Brake shop τελείως απαράδεκτος και τηλεφωνικός αλλά και live είναι ο άνθρωπος. Όταν ψαχνόμουν για τακάκια και πήγα απο εκεί μόνο που δεν με έδειρε....

    + 1000 και τις 3 φορές που πήγα.

    Έπρεπε να πάω 3 για να το τσεκάρω. Ειδικά την τελευταία φορά, όταν του είπα για τοποθέτηση, κόντεψε να μου κάψει τη μηχανή :rotflmao:

    Τώρα εάν έχει δουλειά που είπε κάποιος φίλος, ας προσλάβει κάποιον υπάλληλο. Ανεργία έχουμε.

  2. #47
    βλεποντας το θρεντ και διαβαζοντας ολες αυτες τις αντικρουομενες αποψεις αναρωτηθηκα το γιατι....μια και γνωριζω χρονια το παλικαρι και πιστευω πως δεν εχει καμια σχεση με τα οσα λεγονται εδω και πιστευω πως ειναι γαμω τα παιδια και γνωστης αλλα και λατρης της μοτοσυκλετας....και ευθυς και ακεραιος σαν χαρακτηρας.

    λοιπον η εξηγηση που δινω στο να υπαρχη τετια εντυπωση σε ορισμενους ειναι το γεγονος οτι ο Θεοδοσης εμεινε για πανω απο χρονο εκτος μαγαζιου με καμια 20αρια σιδερα περασμενα μεσα στο ποδι και στο μαγαζι ηταν ενας υπαλληλος που απο οτι μου εκμυστηρεύτηκε και ο ιδιος κοντεψε να του κλειση το μαγαζι μια και εδιωχνε τους πελατες επειδη βαριοτανε να δουλεψη και επειδη δεν υπηρχε και καποιος να τον ελεγχη... (ημουν παρων σε περιστατικο που εδιωξε πελατη οταν ελειπε ο Θεοδοσης)

    μηπως λοιπον κρινετε τον ανθρωπο εχοντας μιληση με τον υπαλληλο?
    γιατι αν ειναι ετσι οπως ισχυριζονται καποιοι ειναι λογικο αυτο το μαγαζι να εχη πορεια 15 ετων στο χωρο?
    θα ειχε κλειση προ πολλου...
    αντιθετως βλεπω μοτοσυκλετες χιλιαδων ευρω οποτε παω....αυτοι ειναι μ@λ@κες?
    και κατι ακομα...δεν θα ποσταριζα αν δεν θεωρουσα τρελλη αδικια τα αρνητικα σχολια
    και γιατι καποια απο αυτα που διαβασα δεν ταιριαζουν με αυτον τον Θεοδοση που γνωριζω εγω!!

    εκτος παλι αν πεζη κιτρινος τυπος !!!!!

    :a31:

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ARISPEED1
    Εγγραφή
    10/02/2008
    Μηνύματα
    530

    .

    ΒRAKE SHOP Καλλιρόης ,Σάκης ο γίγαντας .

  4. #49

    Re: .

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
    ΒRAKE SHOP Καλλιρόης ,Σάκης ο γίγαντας .


    φιλε δεν ξερω αν το λες ειρωνικα αλλα πιστευω πως ειναι απο τα σπανια ατομα στο χωρο
    κι αν εχω γνωρισει μακακες και μακακες

  5. #50

    Re: Re: .

    Αρχικά δημιουργήθηκε από doohan
    φιλε δεν ξερω αν το λες ειρωνικα αλλα πιστευω πως ειναι απο τα σπανια ατομα στο χωρο
    κι αν εχω γνωρισει μακακες και μακακες
    δεν το λεει ειρωνικα...


  6. #51

    Re: Re: Re: .

    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    δεν το λεει ειρωνικα...



    ok
    απλα εχω κουφαθη με ολα αυτα

  7. #52
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    ο τύπος είναι περίπτωση.
    γνώστης του αντικειμένου του, πράγματι ευθύς κ ξηγημένος εξ'αρχής, αλλά πιο στριμένος και από τον σνιπερ στις κακές του, κακότροπος κ ίσως αγενής αρκετές φορές...

    αν σε ''ξέρει'' ο τρόπος του είναι τελείως διαφιρετικός και πολύ φιλικός.

    όπως και να 'χει είναι γνώστης και αν συνομιλήσεις αρκετά μαζί του δεν ''κρατά'' παρά μοιράζεται μαζί σου ότι ξέρει..

  8. #53
    στο νετ ειναι πολυ ευκολο να συκοφαντησει κανεις καθως και πολυ ευκολο να διαφημισει κανεις...

    το ζητημα παντα ειναι ποσο αξιοπιστη ειναι η πηγη και βεβαιως να υπαρχει (στην περιπτωση της αρνητικης κριτικης) και η δυνατοτητα απαντησης απο την αλλη πλευρα...

    αυτος ειναι και κανονισμος μεσα στο συγκεκριμενο φορουμ...

    δεν μπορει κανεις ετσι ευκολα να κοβει την πελατεια ενος καταστηματος επειδη δεν τον υποδεχθηκαν με το σαβουαρ βιβρ ή δε ξερω κι εγω τι!

    σχολια του τυπου

    "Τώρα εάν έχει δουλειά που είπε κάποιος φίλος, ας προσλάβει κάποιον υπάλληλο. Ανεργία έχουμε"

    "Όταν ψαχνόμουν για τακάκια και πήγα απο εκεί μόνο που δεν με έδειρε...."

    μπορουν να χαρακτηρισθουν το λιγότέρο ως αστεία!

    εχω γραψει και εχω ξαναγραψει στο παρων θρεντ μονο και μονο γαι ενα λογο...

    δεν ξερω τον θεοδώση περισσοτερο απο οποιονδηποτε ψωνιζει 3-4 φορες απο ενα καταστημα...

    οταν πρωτομπηκα και εψαχνα στα φορουμ επεσα πανω σε αρνητικότατες κρητικες (σε αλλο φορυμ) για το καταστημα αυτο... ετσι ωστε διχως δευτερη σκεψη να το προσπερασω καινα ψαξω αλλου!

    ωσπου σε μοτο συζητηση σε καφετερια φιλος μου πρότεινε να παρω απο εκει τακακια...

    και απλα στεναχωρηθηκα που δεν ειχα παει νωριτερα επειδη απλα εισακουσα σε καποια γραπτα!

    ο τυπος αν δει οτι δεν ξερεις το ευρος της γκαμας της παστας που μπορεις να διαλεξεις για την μοτο σου σου εξηγει αναλογα ε την οδηγηση σου τι ειναι καλο και τι βελτιστο να βαλεις...

    σε εμενα οτι εχει πει αποδειχθηκε σωστο!

    απλα ξαναγραφω πως πριν μαυρισουμε καποιον πρεπει να το σκεφτομαστε 2 φορες.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    924
    ρε παίδες πελάτες είμαστε όχι ψυχολόγοι..

    σε ξινισμένα μούτρα δε δίνω λεφτά και αυτό ισχυεί γενικά,απο ψιλικατζίδικο μέχρι high-tech συνεργείο μοτοσυκλέτας.

    τώρα για τα τακάκια λίγη εμπειρια να χεις στο χωρο καταλαβαίνεις ότι δεν είναι και καμιά επιστημη,αλλα και πάλι τόσος κόσμος δοκιμάζει στις πίστες και γράφει εντυπώσεις για διαρκεια/αποτελεσματικότητα/φθορά.

  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
    ρε παίδες πελάτες είμαστε όχι ψυχολόγοι..

    σε ξινισμένα μούτρα δε δίνω λεφτά και αυτό ισχυεί γενικά,απο ψιλικατζίδικο μέχρι high-tech συνεργείο μοτοσυκλέτας.

    τώρα για τα τακάκια λίγη εμπειρια να χεις στο χωρο καταλαβαίνεις ότι δεν είναι και καμιά επιστημη,αλλα και πάλι τόσος κόσμος δοκιμάζει στις πίστες και γράφει εντυπώσεις για διαρκεια/αποτελεσματικότητα/φθορά.



    για πες και σε μας φιλε μου με λεπτομερειες γιατι σου ξινισε τα μουτρα
    γιατι μιλαμε για μαγαζι μοτοσυκλετας παντα και οχι μπουτικ πολυτελειας....

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από doohan

    γιατι μιλαμε για μαγαζι μοτοσυκλετας παντα και οχι μπουτικ πολυτελειας....
    Και το ηξερα οτι δεν επρεπε να μπω με φουστιτσα
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  12. #57
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Και το ηξερα οτι δεν επρεπε να μπω με φουστιτσα
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Keep spamming!!!:a13:

  13. #58
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651

    Brake shop

    Μάγκες.θα τα πω μια και καλή: (ούτε φίλος του είμαι ούτε τρελλές αγορές έχω κάνει,μόνο 5-6 άτομα που με ρώτησαν για φρένα τους έστειλα εκεί,δεν ξέρω καν τι έκαναν...)
    Ο Θεοδόσης είναι στο χώρο πολλά χρόνια...για τέτοιο μαγαζί σε τέτοιο μέρος και εξακολουθει να υπάρχει σημαίνει ότι κάτι ξέρει...
    παμ παρακατ'..
    -Πρωτοέβαλα τακάκια στο Bros μου πριν από αρκετά χρόνια...(κοκκινα ferodo ένα απίστευτο τακάκι που δυστυχώς για τα Brosάκια σταμάτησε...) όλα καλά και στην επόμενη αλλαγή είπα να βάλω υψηλής μπροστά...όταν τόλμησα να του πω ότι μάλλον το βλέπω κοντό πήγε να με γδάρει αλλά είχε δίκιο έπεσε κουτί (κι ας ήταν λίγο κοντό,μου εξήγησε γιατί)
    -ακολούθησαν κι άλλες αλλαγές,αλλάξα και μηχανή (ΤΑ 650) είχα και θέμα με την πίσω δισκόπλακα της ΤΑ πήγα,το συζητήσαμε πρότεινε (δε πήρα κάτι) ...
    Η εγγύηση έληξε,και γράφτηκαν αρκετα κμ για να αλλάξει το ΤΑ δισκόπλακες...παρόλο που δεν είχα πάρει τπτ -εκείνη την εποχή ήμαν άνεργος-με εξυπηρέτησε άμεσα...όταν χρειάστηκα δίσκους ήταν εκεί...
    και είναι ο μοναδικός από όλους που κατά καιρούς ψωνίζω που ΡΩΤΑΕΙ ΠΑΝΤΑ τι κάνω,οι δουλειές κλπ,κι ας έχουν περάσει από το γεγονός 5 ολάκερα χρόνια...
    Σύμφωνοι είναι "περίπτωση το δράμα το δικό του" που λέει και το τραγούδι,αλλά σαν επαγγελματίας είναι από τους καλύτερους στο χώρο,τελεία και παύλα,αυτός είναι,..του εμπιστεύεσαι τα φρένα σου και τη ζωή σου,ναι,είναι απότομος όπως τα φρένα που σούφτιαξε,αλλά έλα που σου αρέσει όταν "δαγκώνουν" και σε σταματάνε!...ναι,δεν λέει τιμές,πιθανότατα δεν ξέρει τι ακριβώς θες-ή δεν ξέρεις τι θες- δεν είναι ακριβός,ναι,παλεύει να ζήσει κι αυτός,αλλά!αν ψωνίσεις,ή έστω μπεις στο μαγαζί (και δεν τον πρήξεις στα πες μου τι να...θέλω να φυγω,κλπ)είσαι ΠΕΛΑΤΗΣ και όχι το κορόιδο που θα του τα αρπάξει...και έχει μνήμη ελέφαντα....θα σε θυμάται ακόμα κι αν έχεις ψωνίσει τακακια για παπί το '90...ναι,αυτός είναι ο Θεοδόσης....και σε όποιον αρέσει... και καλύτερα έτσι! οι ευγένειες δε φτιάχνουν φρένα...

    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ARISPEED1
    Εγγραφή
    10/02/2008
    Μηνύματα
    530
    Σωστός επαγγελματίας,γνώστης του θέματος και προπαντός καλό παιδί με αστείρευτο χιούμορ.Ο Σάκης στο ΒRAKE SHOP ,Καλλιρόης.

  15. #60
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1

    περί BrakeShop Καλλιρρόης

    Επειδή και το κατάστημα και ο άνθρωπος είναι ο,τι καλύτερο θα μπορούσε να υπάρξει στο αντικείμενο, η επιμονή σε δυσφημιστικές προσπάθειες δεν είναι δυνατόν να έχει άλλο κίνητρο από πρσοωπικό οικονομικό ενδιαφέρον. Η συμμετοχή σε forum με τέτοιο στόχο φυσικά αναιρεί τον ενημερωτικό σκοπό των threads. Είναι κι αυτό δυστυχώς ενα απο τα χτυπητά γνωρίσματα της ελληνικής μας αντικοινωνικότητας.
    Θα πρότεινα λοιπόν ειδικά σ' αυτή την περίπτωση αλλά και πάντοτε σ' εκείνους που αναζητούν ενημέρωση για υπηρεσίες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί όσο αφορά στην εμπάθεια (άρα το ύφος & ήθος) των αναφερόμενων υποτιθέμενων στοιχείων.
    Δεν γράφω ποτέ "παραινετικά" posts (προτιμώ τα τεχνικά), αλλά το παιχνίδι εδώ παρατράβηξε.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πειτε μαγαζι για λαστιχα...
    από OrEsTiS82 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2007, 19:31
  2. μαγαζι για βελτιωσεις?
    από OzZzZzY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 03:33
  3. κανα μαγαζι για φλασ&αναδιπλωμενη?
    από Kenai στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2006, 14:48
  4. Μαγαζί για να δώσω παπί μεταχειρισμένο
    από Λεωνίδας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2006, 15:08
  5. Για Τακακια, Προτασεισ?
    από kapeos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 15:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF