Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 64

Θέμα: τι να είναι άραγε??????

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    ΤΟ 636 ειναι Αθηνα και μολις πηγε στη Motohellas.Μιλωντας τηλεφωνικα με τον μηχανικο με ρωτησε πως καταφερα και το εφερα απο την Λαρισα καβαλα.Οι αναρτησεις ειναι χαλια αλλα ο θορυβος με διαβεβαιωσε αφου το οδηγησε οτι προερχεται απο τους πλευστους δισκους και τις ακτινικες.Ειναι λογικος μου ειπε αλλα ηταν και χαλια και τα φρενα παρολου που τα λαδια δεν ηταν πεσμενα.Οτι ειμαι φρενακιας το παραδεχομαι αλλα ειναι δυνατον να μην το ειχε ακουσει κανενας.
    Τι να κανω να βγαλω τις ακτινικες να το κανω καμια βολτα?
    Στο δικό μου ο θόρυβος δεν προέρχεται από τα φρένα. Εξ' άλλου αυτό δεν διακαιολογεί το ότι το πηρούνι είναι χάλια. "Τα φρένα είναι χάλια", επίσης λίγο περίεργο μου φαίνεται δηλ. τι είχαν? Αν θες να δοκιμάσεις αν ο θόρυβος προέρχεται από εκεί τότε πήγαινε σ' ένα δρόμο με σαμαράκια που κοπανάει η ανάρτηση και κράτα πατημένα τα φρένα. Αν είναι από εκεί το ο θόρυβος πρέπει να σταματά. Στην δική μου τουλάχιστον περίπτωση δεν....

  2. #47
    Εχω διαβασει ολο το post απο την αρχη και με εχετε προβληματισει τρελα... εδω και κανα διμηνο, δηλαδη περιπου απο τα 7-7500χλμ, ακουω και στο Ζ τον ιδιο θορυβο απο μπροστα... εγω βεβαια εχω εντονη την αισθηση (μπορει να ειναι και εσφαλμενη βεβαια) οτι ο θορυβος προερχεται απο καπου μεσα απο την μασκα...
    Με ολα αυτα που λετε τωρα με βαλατε σε ανησυχια ΜΗΠΩΣ εχω κι' εγω προβλημα με τις μπουκαλες!!!!!!!!!!!

    Α, επειδη το τσεκαρα ΚΑΙ με τον μηχανικο αλλα ΚΑΙ μονος μου, ο θορυβος ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΦΡΕΝΑ!!!!!
    Την επομενη εβδομαδα θα παω να λυσω ολο το μπροστινο μηπως οντως κατι «πλεει» απο την μασκα μεσα... αν οχι... ΤΟΝ ΗΠΙΑ!!!!!!!!!!!!

    Βεβαια, τον ηπια απο τη μια... θα «αναγκαστω» να βελτιωσω το μπροστινο απο την αλλη... θα δειξει...

    A gentleman would walk but never run...

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    20
    Εύχομαι να μην έχει τίποτα η ανάρτησή σου. Δυστηχώς η δικές μας, σίγουρα κάτι έχουν.....

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από a_kostas
    Εύχομαι να μην έχει τίποτα η ανάρτησή σου. Δυστηχώς η δικές μας, σίγουρα κάτι έχουν.....
    Αυτο που με καθησυχαζει στην δικια μου περιπτωση ειναι οτι κτος του θορυβου δεν εχω προβληματα με το μπροστινο μου... ουτε κουναει, ουτε το χανω σε ανωμαλιες, ουτε γλυστραει...
    Αυτα τα προβληματα παιζουν στα ΖΧ σας???
    A gentleman would walk but never run...

  5. #50
    ΘΑ ΒΑΛΩ OHLINS

  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    ΘΑ ΒΑΛΩ OHLINS
    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΜΕ OHLINS Η ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ????
    Και αν αλλαξεις ολο το μπροστινο μηπως θα μπορουσες να μας πεις και ποσο θα κοστισει???
    Ε? Ε? Ε? Ε? Ε? Ε? ΚΑΛΕ ΜΑΣ ΦΙΛΑΡΑΚΟ??????
    A gentleman would walk but never run...

  7. #52
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
    Εχω διαβασει ολο το post απο την αρχη και με εχετε προβληματισει τρελα... εδω και κανα διμηνο, δηλαδη περιπου απο τα 7-7500χλμ, ακουω και στο Ζ τον ιδιο θορυβο απο μπροστα... εγω βεβαια εχω εντονη την αισθηση (μπορει να ειναι και εσφαλμενη βεβαια) οτι ο θορυβος προερχεται απο καπου μεσα απο την μασκα...
    Με ολα αυτα που λετε τωρα με βαλατε σε ανησυχια ΜΗΠΩΣ εχω κι' εγω προβλημα με τις μπουκαλες!!!!!!!!!!!

    Α, επειδη το τσεκαρα ΚΑΙ με τον μηχανικο αλλα ΚΑΙ μονος μου, ο θορυβος ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΦΡΕΝΑ!!!!!
    Την επομενη εβδομαδα θα παω να λυσω ολο το μπροστινο μηπως οντως κατι «πλεει» απο την μασκα μεσα... αν οχι... ΤΟΝ ΗΠΙΑ!!!!!!!!!!!!

    Βεβαια, τον ηπια απο τη μια... θα «αναγκαστω» να βελτιωσω το μπροστινο απο την αλλη... θα δειξει...



    goj λιγο χλωμο κατι να «πλεει» στις μπουκαλες εκτος αν επεσες σε κανα ταφο στο δρομο οποτε τοτε μιλαμε για ζημια

    εμενα ακουγεται οταν συμπιεζεται το μπροστινο σε σαμαρακια και νομιζω προερχεται απο τα ελατηρια τα οποια ειναι καινουργια και μαλιστα ohlins ..

  8. #53
    Ευτυχως δεν επεσα σε καμια «μπανιερα» στο δρομο... γι' αυτο λεω οτ ιεχω εντονα την αισθηση οτι κατι παιζει μεσα απο την μασκα...

    Ανυπομονω να παω να την βγαλω να δω τι παιζει...
    A gentleman would walk but never run...

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΜΕ OHLINS Η ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ????
    Και αν αλλαξεις ολο το μπροστινο μηπως θα μπορουσες να μας πεις και ποσο θα κοστισει???
    Ε? Ε? Ε? Ε? Ε? Ε? ΚΑΛΕ ΜΑΣ ΦΙΛΑΡΑΚΟ??????
    Φιλε μου με συμφερει περισσοτερο να το πουλησω και να αγορασω ενα ιδιο καινουριο παρα να βαλω μπουκαλες ohlins.
    Ελατηρια και λαδια θα αλλαξω και ο,τι γινει

  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Φιλε μου με συμφερει περισσοτερο να το πουλησω και να αγορασω ενα ιδιο καινουριο παρα να βαλω μπουκαλες ohlins.
    Ελατηρια και λαδια θα αλλαξω και ο,τι γινει
    MOZART γι' αυτο σε ρωτησα γιατι πανε γυρω στα 2500-3500 ολο το μπροστινο απο Ohlins...

    A gentleman would walk but never run...

  11. #56
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ρε ξεκολλάτε!

    καμια σχεση δεν εχουν τα μπροστινά του Ζ 750 με του 636!!!!

    ακομα και τα μπροστινά του 636 2003/4 είναι διαφορετικό απο του 2005->

    το ενα ειναι sowa και το αλλο ΚΥΒ...

    σιγα μην εχουν πρόβλημα ολα τα μπροστινα της KAWA! =πατε καλα?? παντα ηταν το πρωτο που ξεχώριζες σε ενα kawa ηταν το μπροστινό!

    αμα υπαρχει κατασκευαστική ατέλεια υπαρχει και σε ολα τα SS γιατι πανω κατω τα ιδια μπροστινα εχουν

    παντα υπαρχει περίπτωση παρτίδας ελαττωματικής οπως σε καθε εξάρτημα εξωτερικού προμηθευτή και για αυτο υπαρχει η εγγυηση

    υσχυει παντως ακομα η προσφορα μου να αλλαξω τις δικες μου μπουκαλες που δουλευουν αψογα, με τα "προβληματικά" και "χαλια" δικα σας απο 636!!!



    ρωτηστε και κανα σχετικο μαστορα μην ακουτε το καθε "πρωην αγωνιζομενο που τα ξερει ολα" τα εχουμε ξαναπει αυτα

  12. #57
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Κάντε κάτι απλό.....

    Ξεβιδώστε τελείως τα αντίβαρα του τιμονιού και κάντε μια βόλτα χωρίς αυτά από το δρόμο που συνήθως ακούτε το θόρυβο.....
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  13. #58
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Εγω αυτο που διαβασα τελικα ειναι οτι γινοσαστε ερμαια διαφορων ανευθυνουπευθυνων και σας ταλαιπωρουν αδικως!!!

    Καταρχην ειναι τελειως ακυρο να πας στην ohlins και να σου δωσει λαθος ελατηρια (δεν εμπαιναν!!!) ειναι απιστευτο!!!

    Το ντουπ στα μπροστινα ειναι απο διαφορους παραγοντες και μπορει να προελθει καποιος θορυβος απο τις πλευστες αλλα στο παλικαρι με το 636 φαινεται οτι ηταν απο λαδια -νερο

    Μπες στην ohlins και βρες για το μοντελο σου το συγκεκριμενο ελατηριο δεν ειναι πολυ ακριβη επεμβαση κανα 150αρι υποθεση + τα εργατικα

  14. #59
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Εγω αυτο που διαβασα τελικα ειναι οτι γινοσαστε ερμαια διαφορων ανευθυνουπευθυνων και σας ταλαιπωρουν αδικως!!!

    Καταρχην ειναι τελειως ακυρο να πας στην ohlins και να σου δωσει λαθος ελατηρια (δεν εμπαιναν!!!) ειναι απιστευτο!!!

    Το ντουπ στα μπροστινα ειναι απο διαφορους παραγοντες και μπορει να προελθει καποιος θορυβος απο τις πλευστες αλλα στο παλικαρι με το 636 φαινεται οτι ηταν απο λαδια -νερο

    Μπες στην ohlins και βρες για το μοντελο σου το συγκεκριμενο ελατηριο δεν ειναι πολυ ακριβη επεμβαση κανα 150αρι υποθεση + τα εργατικα
    +1000
    Σε ολα επεσες μεσα απορω πως δεν εχεις kawasaki
    Εγω και ohlins βρηκα και φυσικα τα περασα.Τα βρηκε ο φιλος μου στη μοτοδυναμικη οπου ζητησε για το zx6rr.147ευρω με τα λαδια.Ο φιλος μου ειπε οτι δεν ακουει και τον θορυβο.Θα κατεβω αθηνα την κυριακη να το παρω και θα σας πω εντυπωσεις.

  15. #60
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    +1000
    Σε ολα επεσες μεσα απορω πως δεν εχεις kawasaki
    Εγω και ohlins βρηκα και φυσικα τα περασα.Τα βρηκε ο φιλος μου στη μοτοδυναμικη οπου ζητησε για το zx6rr.147ευρω με τα λαδια.Ο φιλος μου ειπε οτι δεν ακουει και τον θορυβο.Θα κατεβω αθηνα την κυριακη να το παρω και θα σας πω εντυπωσεις.
    Τελικα το προβλημα μου δεν υπαρχει πια.Μια ρυθμιση χρειαζεται και ειμαι ετοιμος.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aπο τι υλικο μπορει να ειναι αυτο το καλλημα?
    από SAM46 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2007, 11:51
  2. Τι να είναι;
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2007, 13:49
  3. Τι πρόβλημα να έχει άραγε;
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2006, 11:03
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2006, 16:07
  5. Τι μπορει να ειναι ?
    από alex14 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2005, 19:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF