Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 73

Θέμα: Ρίχτε καμιά ιδέα για άθληση!

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    σχεδον.
    ε ωραία εξήγα κ λίγο για μας τους άσχετους...

    που παθαίνουμε κράμπες και δοκιμάζουμε καινούριες μπότες...

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    ε ωραία εξήγα κ λίγο για μας τους άσχετους...

    που παθαίνουμε κράμπες και δοκιμάζουμε καινούριες μπότες...
    ρε γλυκο και τρυφερο αγορι!!!

    παμε για κανενα καφε?
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    ρε γλυκο και τρυφερο αγορι!!!

    παμε για κανενα καφε?
    αύριο παίζει να χω ρεπό...

  4. #49
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Ψαχνεις να βρεις Ιταλικο 30ετιας το οποιο οχι μονο δεν συμαζευεις, αλλα εσκεμενα πειραζεις και τα ηλεκτρονικα του, την τροφοδοσια κτλ.

    Το χρησιμοποιεις καθε μερα προσπαθοντας να διανυσεις ανηφορικες κατα προτιμηση διαδρομες.

    Σε ενα μηνα θα εχεις ριξει τοσο σπρωξιμο που θα εχεις "στεγνωσει" απο καθε γραμμαριο λιπους.

    υ.γ. Το να καλεσεις οδικη βοηθεια ειναι κατρακυλα αντιστοιχη του να φας τεσσερα πιτογυρα ενω κανεις διαιτα...

  5. #50
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2008
    Μηνύματα
    12
    ποδοσφαιρο χανεισ κιλα και περνας και καλα

  6. #51
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Περα απο την πλακα, το ποδηλατο ειναι οτι καλυτερο για ασκηση.

    Επειση ομως στην αρχη ειναι δυσκολο να προσπαθεις να επιβιωσεις πανω στα πεταλια και παραλληλα να φυλαγεσαι απο τους καφρους οδηγους αυτοκινητων (και μηχανων βεβαιως-βεβαιως) παρε ενα στατικο (φτηνα ειναι), βαλτο μπροστα στην τηλεοραση και κανε για κανα δυο μηνες καθημερινα.

    Μετα μπορεις να αγορασεις ενα ποδηλατο (οχι ΜΤΒ αν σκοπευεις να κινεισαι στην ασφαλτο) και να κανεις με ευκολια διαδρομες.

  7. #52
    λίγο πολύ ΟΛΟΙ εχουν μια καλή ιδέα.
    Οτι άσκηση και να κάνεις, εχεις ΕΠΙΠΛΈΟΝ καύσεις.
    Επιπλέον καύσεις, περισσότερες καιώμενες θερμίδες
    Επιπλέον καμένες θερμίδες επιπλέον χαμένα κιλά
    7.οοο θερμίδες = (περίπου) 1 κιλό
    κάθε κιλό που χάνουμε, χάνουμε 1/3 (δλδ 330γρμ) λίπος και 2/3 (δλδ 660γρμ) μυικού ιστού!!! (περίπου) ΠΡΟΣΕΧΕ
    Για να αλλάξει το σουλούπι σου, πρέπει να αλλάξεις το ποσοστό λίπους-μυικής μάζας στο βάρος σου.
    Αυτό σημαίνει οτι ΔΕΝ παίζει ρόλο το πόσα κιλά είσαι, άλλα το τι ποσοστό λίπους εχεις στο σώμα σου
    Επίσης σημαίνει οτι όσο πιο πολλές δίαιτες κάνεις και όσο πιο πολλά κιλά χάνεις με αυτές, τόσο πιο ΛΑΠΑΣ γίνεσαι
    Αν και εφόσον χάσεις κιλά, για να τα διατηρήσεις χρειάζεται να έχεις πολλές καύσεις.
    Η καύσεις είναι τόσο πολλές, όσο πιο μεγάλο ποσοστό μυικής μάζας έχεις.
    Άρα πρέπει να μειώσεις το ποσοστό λίπους στο σώμα σου και διατηρήσεις η και να αυξήσεις την μυική σου μάζα!


    βάρα τα στο σέικερ αυτά, πιες τα, χώνεψε τα, και μετα βγάλε απόφαση.

  8. #53
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Να συνεισφερω κι εγω μιας και το εχω ψαγμενο το θεμα...




    Για αρχη θα σου πω τι ΔΕΝ θα σε βοηθησει...

    Δεν θα σε βοηθησει το γυμναστηριο να αδυνατησεις,αν κανεις ασκησεις για ογκο,δηλαδη βαρη και οργανα.Το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να εχεις δυνατους μυες κατω απο ενα στρωμα λιπους.

    Δεν θα σε βοηθησουν οι κοιλιακοι.Το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να εχεις 6πακ κατω απο τη μπακα που απεκτησες ,οποτε παλι δεν εχεις πετυχει τιποτα...

    Δεν θθα σε βοηθησει κανενα αθλημα απο αυτα που σου εχουν προτεινει οι απο πανω,διοτι μιας και εισαι σε κακη κατασταση στο 10λεπτο θα κλαταρεις.


    Τωρα ας παμε σε αυτα που θα σε βοηθησουν για να μη σε απογοητευω

    Για αρχη θα γραφτεις σε ενα γυμναστηριο για να γυμνασεις το μυηκο σου συστημα(και να το ξυονησεις γιατι βρησκεται σε λιθαργο απ'οτι καταλαβα )
    Επειδη ομως με βαρη,οργανα η καταναλωση ενεργειας ειναι πολυ μικρη,αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι αεροβια ασκηση.Προσωπικα βαριεμαι αφανταστα τον διαδρομο η το ποδηλατο στο γυμναστηριο,οποτε μπορεις απλα να ξεκινησεις τρεξιμο.Τρεξιμο ομως η γρηγορο περπατημα(αρκετα γρηγορο) γιατι περπατημα του τυπου χαζευω βιτρινες επεισης δεν κανει τιποτα.

    Για αρχη θα ξεκινησεις πολυ χαλαρα,2-3χλμ γρηγορο περπατημα καθε μερα.Μετα σταδιακα θα προσπαθησεις να τα κανεις τρεχοντας μεχρι να φτασεις στο σημειο να τελειωνεις τη διαδρομη χωρις να εισαι ετοιμος να παρεις την καρδια στο χερι.Επειτα σταδιακα θα ανεβαζεις αποσταση και ρυθμο οπως μπορεις ομως,μην ζορισεις πολυ τον εαυτο σου γιατι το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να συχαθεις και να τα παρατησεις.Στοχις σου θα ειναι σε ενα διμηνο να εχεις καταφερει να βγαζεις τρεχοντας(τζοκιν) μια αποσταση 8-10 χλμ.Σε συνδυασμο με το γυμναστηριο σε ενα 6μηνο θα εχεις ερθει σε παρα πολυ καλη φυσικη κατασταση και θα μπορεις να ασχοληθεις και με αθληματα που αυτη τη στιγμη δε θα μπορεις.

    Και ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ.Μολις θα γυρνας απο το τρεξιμο κλπ,δε θα σκεφτεσαι οτι ''οκ γυμναστηκα,ας φαω 2 πιτσες τωρα''
    Δεν κανεις τιποτα.

    Επεισης αν φτασεις στην αφαγια δε θα μπορεις να γυμναστεις καθολου.Προσπαθησε να ελαττωσεις το φαγητο λιγο και κυριως να κοψεις τα παχυντηκα φαγητα που τρως...

  9. #54
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.882
    Μπαμπη το παν ειναι η καθημερινη ανελιπως ασκηση ας ειναι και 20 λεπτα γουδι αλλα καθε μερα.

    Για αυτο προτεινα 50 καμψεις καθε μερα, οχι αναβω θερμωσιφονα και ως που να ζεστανει βαραω σετακια τον 10 μεχρι να γινουν 50.

    Πριν μπεις μπανιο βαρας 50 σερι τουμπανιαζεις και πλενεσαι, πιστευω να κανεις μπανιο καθε μερα (αν κανεις και 2 φορες ακομα καλυτερα).


  10. #55
    ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΑΚΟ Το avatar του/της BILL VUZAS
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    400
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    Να συνεισφερω κι εγω μιας και το εχω ψαγμενο το θεμα...




    Για αρχη θα σου πω τι ΔΕΝ θα σε βοηθησει...

    Δεν θα σε βοηθησει το γυμναστηριο να αδυνατησεις,αν κανεις ασκησεις για ογκο,δηλαδη βαρη και οργανα.Το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να εχεις δυνατους μυες κατω απο ενα στρωμα λιπους.

    Δεν θα σε βοηθησουν οι κοιλιακοι.Το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να εχεις 6πακ κατω απο τη μπακα που απεκτησες ,οποτε παλι δεν εχεις πετυχει τιποτα...

    Δεν θθα σε βοηθησει κανενα αθλημα απο αυτα που σου εχουν προτεινει οι απο πανω,διοτι μιας και εισαι σε κακη κατασταση στο 10λεπτο θα κλαταρεις.


    Τωρα ας παμε σε αυτα που θα σε βοηθησουν για να μη σε απογοητευω

    Για αρχη θα γραφτεις σε ενα γυμναστηριο για να γυμνασεις το μυηκο σου συστημα(και να το ξυονησεις γιατι βρησκεται σε λιθαργο απ'οτι καταλαβα )
    Επειδη ομως με βαρη,οργανα η καταναλωση ενεργειας ειναι πολυ μικρη,αυτο που θα πρεπει να κανεις ειναι αεροβια ασκηση.Προσωπικα βαριεμαι αφανταστα τον διαδρομο η το ποδηλατο στο γυμναστηριο,οποτε μπορεις απλα να ξεκινησεις τρεξιμο.Τρεξιμο ομως η γρηγορο περπατημα(αρκετα γρηγορο) γιατι περπατημα του τυπου χαζευω βιτρινες επεισης δεν κανει τιποτα.

    Για αρχη θα ξεκινησεις πολυ χαλαρα,2-3χλμ γρηγορο περπατημα καθε μερα.Μετα σταδιακα θα προσπαθησεις να τα κανεις τρεχοντας μεχρι να φτασεις στο σημειο να τελειωνεις τη διαδρομη χωρις να εισαι ετοιμος να παρεις την καρδια στο χερι.Επειτα σταδιακα θα ανεβαζεις αποσταση και ρυθμο οπως μπορεις ομως,μην ζορισεις πολυ τον εαυτο σου γιατι το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να συχαθεις και να τα παρατησεις.Στοχις σου θα ειναι σε ενα διμηνο να εχεις καταφερει να βγαζεις τρεχοντας(τζοκιν) μια αποσταση 8-10 χλμ.Σε συνδυασμο με το γυμναστηριο σε ενα 6μηνο θα εχεις ερθει σε παρα πολυ καλη φυσικη κατασταση και θα μπορεις να ασχοληθεις και με αθληματα που αυτη τη στιγμη δε θα μπορεις.

    Και ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ.Μολις θα γυρνας απο το τρεξιμο κλπ,δε θα σκεφτεσαι οτι ''οκ γυμναστηκα,ας φαω 2 πιτσες τωρα''
    Δεν κανεις τιποτα.

    Επεισης αν φτασεις στην αφαγια δε θα μπορεις να γυμναστεις καθολου.Προσπαθησε να ελαττωσεις το φαγητο λιγο και κυριως να κοψεις τα παχυντηκα φαγητα που τρως...
    Συμφωνω απολυτως,μονον επιμενω στο θεμα του Γυμναστηριου διοτι μπορει να παει κανεις οποτε θελει βρεξει-χιονισει......και εκει θα βρει και πολλα αλλα ενδιαφεροντα για να μην χανει ουτε μια μερα!!:a07:

  11. #56
    Με την ευκαιρια της αθλητικης κουβεντας ερχομαι να ρωτησω.
    Εχω παρει στο σπιτι ενα ελλειπτικο μηχανημα και μια κωπηλατικη.Ξεκινησα εδω και μερικες ημερες ενα προγραμμα που προβλεπει καθημερινα 40 λεπτα ελλειπτικο (7-8 χλμ)και δεκα λεπτα κωπηλατικη (περιπου 500 μετρα)σε συνδυασμο με μια οσο γινεται ισορροπημενη διατροφη.Με αυτο το προγραμμα τι αποτελεσμα μπορει να εχω και πειτε μου εαν χρειαζομαι και κατι ακομα (πχ αλτηρες).
    Σημειωση:Ειμαι 190 υψος 91 κιλα και στοχος μου ειναι να χασω 4-5 κιλα και να αποκτησω ενα σχετικο ...σφιξιμο.

  12. #57
    ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΑΚΟ Το avatar του/της BILL VUZAS
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    400
    Ζευκα,ελα μωρο μου να γυμναστουμε.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	normal_picture_138_%28medium%29.jpg 
Προβολές:	109 
Μέγεθος:	22,6 KB 
ID:	139577

  13. #58
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Πλέον μεταφερόμαστε στις Γενικές.
    Αρκετά προβληματιστήκαμε.

  14. #59
    ΟΔΗΓΟΣ ΜΟΤΟΣΑΚΟ Το avatar του/της BILL VUZAS
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    400
    Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
    Με την ευκαιρια της αθλητικης κουβεντας ερχομαι να ρωτησω.
    Εχω παρει στο σπιτι ενα ελλειπτικο μηχανημα και μια κωπηλατικη.Ξεκινησα εδω και μερικες ημερες ενα προγραμμα που προβλεπει καθημερινα 40 λεπτα ελλειπτικο (7-8 χλμ)και δεκα λεπτα κωπηλατικη (περιπου 500 μετρα)σε συνδυασμο με μια οσο γινεται ισορροπημενη διατροφη.Με αυτο το προγραμμα τι αποτελεσμα μπορει να εχω και πειτε μου εαν χρειαζομαι και κατι ακομα (πχ αλτηρες).
    Σημειωση:Ειμαι 190 υψος 91 κιλα και στοχος μου ειναι να χασω 4-5 κιλα και να αποκτησω ενα σχετικο ...σφιξιμο.
    Φανταστικο μηχανημα το ελειπτικο,αλλα αν καταφερεις να κανεις 40 λεπτα στην σωστη αντισταση εισαι ετοιμος για τους Ολυμπιακους του Λονδινου!!

    Δικε μου τι αλλο να κανεις?

  15. #60
    A cold-hearted bastard Το avatar του/της Gares'
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    432
    Θα συμφωνήσω με τον φίλτατο πιο πάνω.Αν θες να χάσεις κιλά να φτιάξεις φυσική κατάσταση και να μην είσαι για λουκουμάς μπάλα και πάλι μπάλα.Γυμνάζεσαι και κάνεις και την πλάκα σου.Αν σου αρέσει βέβαια η μπάλα...Και πάντα ζέσταμα πριν ξεκινήσεις!!!Είναι βασικό και vital!!!!!
    Yesterday is history.
    Tommorow is mystery.
    But today is a gift.
    That is why it is called the "present"...

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ριξτε καμια ιδεα για φαναρι..
    από giannis113 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2010, 15:33
  2. καμια ιδεα για βολτα??
    από fournas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2009, 13:48
  3. Καμια ιδεα για μηχανακι
    από rsp στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2008, 14:51
  4. Παιδιά, ριξτε καμία ιδέα για μοντέλο για νέο οδηγό - και πρόταση
    από elias_21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 23:18
  5. Καμια ιδεα για το προβλημα της μηχανης....
    από iannis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2004, 14:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF