Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 67

Θέμα: Την γνώμη σας παρακαλώ

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The_TROOPER
    Η περίπτωση μου θα έπρεπε να αντιμετωπιστεί διαφορετικά γιατι η μηχανή είχε πρόβλημα απο πολύ νωρίς, πολύ πριν κάνω οποιαδήποτε μετατροπή. Και το πρόβλημα που είχε ειναι προφανές οτι οδήγησε στο μεγαλύτερο πρόβλημα που είχε μετά.

    Αλλα στο φινάλε εγώ το μόνο που κάνω είναι να φέρνω στο φώς τα γεγονότα. Δεν διεκδικώ κάτι ούτε δησφιμίζω κανέναν. Απλά την ιστορία μου λέω, και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.

    Εντω μεταξύ, πολλά απο αυτά που λένε τα βιβλια της εγγύησης δεν εφαρμόζονται ποτε. Έχετε ξαναακούσει εσείς ποτε οτι δεν βγήκε εγγύηση απο aftermarket εξάτμιση; Ε και το φιλτροκούτι το ίδιο πράγμα είναι. Έχω μιλήσει με πολλούς αντιπροσώπους Aprilia και κανείς τους δεν μπορεί να καταλάβει γιατι συνέβη αυτό που συνέβη.
    1.ναι οκ αλλά ο δικηγόρος τι λέει για την εγγύηση?

    2.Αφού λες ότι η μηχανή είχε πρόβλημα πριν κάνεις οποιαδήποτε μετατροπή δε σκέφτηκες ότι η μετατροπή θα χειροτέρευε τη κατάσταση?

    3.ε όχι και δε δυσφημίζεις κανένα...

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The_TROOPER
    Όχι φιλε δεν απαντήσανε ποτέ
    Χωρίς ίχνος πρόθεσης να σου την πω...

    Κι εγώ αν ήμουν σοβαρή εταιρία δεν θα απαντούσα στο γράμμα σου. Είναι γεμάτο απειλές για το τι θα κάνεις αν δεν ικανοποιηθείς και στο τέλος τους δίνεις και ένα τελεσίγραφο 2 εβδομάδων να σου απαντήσουν...

    Δηλαδή αν σου απαντούσαν στις 15 μέρες αντί στις 14 θα ήσουν ανένδοτος και δεν θα δεχόσουν την επισκευή και τη συγγνώμη τους?

    Επίσης λίγο πολύ το γράμμα δεν έχει την δομή και την σύνταξη επίσημης επιστολής προς μια εταιρία για τέτοιο θέμα, ίσως αν είχες απευθυνθεί σε κάποιον να σε βοηθήσει σ'αυτό να είχες κάποιο αποτέλεσμα.

    Περαστικά κι αγύριστα να είναι και μακρυά από μας τέτοια προβλήματα...!!!

  3. #48
    Μαγαζατουρας Το avatar του/της warlord
    Εγγραφή
    01/05/2006
    Μηνύματα
    106
    Μεγαλε για κουλαρε λιγο ως προς τον τροπο που μιλας,εγω δεν σε προσβαλα ουτε σε μιλησα ετσι
    ...Και στην τελικη ουτε σε ειπα να με ρωτησεις ουτε τιποτα,εσυ ζητησες την γνωμη μας και εγω σου εξεφρασα την γνωμη μου και τις αποριες που ειχα για το θεμα,αμα δεν μπορεις να δεχτεις την γνωμη του αλλου πες μου να σε πω οτι εχεις δικιο να γουσταρεις....

    Και για πες μου στην τελικη ποσο παν-εξυπνο ειναι να κανεις μετατροπη που σου στερει την εγγυηση σε μια μηχανη που οπως λες εχει τετοιο προβλημα απο πριν?
    Ο πυργος της Βαβελ

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Ρε, τι του την πέφτετε όλοι του ανθρώπου? Δηλαδή αν δεν τα έχουμε ζήσει όλοι λίγο ως πολύ? Μας πιάνουν τον κ@λο και να περιμένουμε να βγάλουμε άκρη κόντρα στην πολυεθνική?

    Πικραμένος είναι, και σωστά είναι και επέλεξε αυτόν τον τρόπο. Για μια αντιπροσωπία με όχι και το καλύτερο όνομα. (Ο τύπος στο Μαρούσι προσπαθούσε να με πείσει να αγοράσω 6.5 με ΨΩΡΙΑΣΜΕΝΑ ΚΑΛΑΜΙΑ, με το καταπληκτικό επιχείρημα ότι άνηκε σε κάποια διάσημη γκόμενα και με ότι αν τα έτριβα με λίγο ΣΥΡΜΑ ΚΟΥΖΙΝΑΣ θα έφτιαχναν - τα καλάμια του πηρουνιού)

    Ετσι θέλουν μπας και βάλουν μυαλό. Δηλαδή τις Ακράπες όλοι τις βάζετε αφού λήξει η εγγύηση? Μήπως και τα after market φλασάκια ακυρώνουν την εγγύηση? Η μήπως όλες οι αντιπροσωπίες δεν πουλάνε και καλούδια για βελτιώσεις? Δηλαδή αν το κουτί το είχε αγοράσει από την Aprilia όλα θα ήταν cool? Αν στο Suzuki βάλει Yoshi παίζει η εγγύηση για κομμένο πλαίσιο αλλά αν βάλει Ακράπες όχι? Ελεος πιά.

    Ξεκολλάτε λέμε. Μπορεί να έχει κάνει κάποια λάθη στο όλο εγχείρημα αλλά μην τον ακυρώνουμε.
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Επειδη νομιζω οτι τελικα δεν καταλαβαινουν εδω μεσα πολλοι απο στοιχειωδη λογικη, καθως και απο βασικους κανονες εξυπνης καταναλωτικης συμπεριφορας, να τονισω για μια αλλη φορα οτι ειναι τουλαχιστον χαζο να δυσφημιζεις μια ολοκληρη εταιρεια γενικα και αοριστα επειδη ο αντιπροσωπος, ενας απο τους χιλιαδες στον κοσμο σου φερθηκε σκαρτα.

    Χανεις το δικιο σου σαν καταναλωτης, συν τοις αλλοις μπορεις να βρεις και τον μπελα σου απο πανω, και τελικα μενεις με το πουλι στο χερι και τον εγωισμο σου βαθια χωμενο στον πατο σου.
    Αν δεν βρεις και τον μπελα σου απο πανω επαναλαμβανω.

    Αφου δεν σκαμπαζετε αλλιως......
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=9
    O εξυπνος ο καταναλωτης, και οχι ο αερολογος που τα παρατησε στην τυχη του και τα εσκασε για νεο μηχανακι και τωρα κατινιαζει απο δω και απο κει χωρις αποτελεσμα, ετσι διεκδικει τα δικια του σε τετοιες περιπτωσεις.

    Αφου βαριεστε να διαβασετε το τοπικ του τροπεα ολο διαβαστε μονο την 9η σελιδα.
    Ο φιλος ζητησε την γνωμη μας και την πηρε.
    Αν δεν του αρεσει με γεια του και χαρα του.
    Και πολυ ασχοληθηκαμε στην τελικη με τις φαιδροτητες του καθενος.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nocarder
    Χωρίς ίχνος πρόθεσης να σου την πω...

    Κι εγώ αν ήμουν σοβαρή εταιρία δεν θα απαντούσα στο γράμμα σου. Είναι γεμάτο απειλές για το τι θα κάνεις αν δεν ικανοποιηθείς και στο τέλος τους δίνεις και ένα τελεσίγραφο 2 εβδομάδων να σου απαντήσουν...

    Δηλαδή αν σου απαντούσαν στις 15 μέρες αντί στις 14 θα ήσουν ανένδοτος και δεν θα δεχόσουν την επισκευή και τη συγγνώμη τους?

    Επίσης λίγο πολύ το γράμμα δεν έχει την δομή και την σύνταξη επίσημης επιστολής προς μια εταιρία για τέτοιο θέμα, ίσως αν είχες απευθυνθεί σε κάποιον να σε βοηθήσει σ'αυτό να είχες κάποιο αποτέλεσμα.

    Περαστικά κι αγύριστα να είναι και μακρυά από μας τέτοια προβλήματα...!!!
    Φίλε ευχαριστώ για τα σχόλια σου αλλα είσαι εντελώς μα εντελώς εκτός θέματος. Έχεις χάσει το δάσος που λένε.

  8. #53
    Θα ήταν κανένα από αυτά που κάηκαν lately...

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The_TROOPER
    Φίλε ευχαριστώ για τα σχόλια σου αλλα είσαι εντελώς μα εντελώς εκτός θέματος. Έχεις χάσει το δάσος που λένε.
    Εσυ φίλε μου, θα είχες βρει το δάσος , εαν το προφίλ σου στο φόρουμ , είχε όλα τα στοιχεία σου χωρίς οικονομία στα γράμματα και νούμερα .

    Τα πρωταπριλιάτικα της Aprilia , είναι γνωστά , τώρα , λεπτομέρειες από την ιστορία σου, δεν μπαίνω στον κόπο να διαβάσω.

    Η ανωνυμία σκοτώνει την περιέργειά .

  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The_TROOPER
    Φίλε ευχαριστώ για τα σχόλια σου αλλα είσαι εντελώς μα εντελώς εκτός θέματος. Έχεις χάσει το δάσος που λένε.
    Εσυ φίλε μου θα είχες βρει το δάσος , εαν το προφίλ σου στο φόρουμ , είχε όλα τα στοιχεία σου χωρίς οικονομία στα γράμματα και νούμερα .

    Τα πρωταπριλιάτικα της Aprilia , είναι γνωστά , τώρα , λεπτομέρειες από την ιστορία σου, δεν μπαίνω στον κόπο να διαβάσω.

    Η ανωνυμία σκοτώνει την περιέργειά .

  11. #56
    Μία απορία.Εκανες 6000 χιλιόμετρα χωρίς να αλλάξεις λάδια και σου παρουσίασε πρόβλημα?
    Διότι όπως λένε και στον τομέα των pc

    "The 99% of your computer problems seats in front of your computer's screen"

    Με άλλα λόγια εάν δεν το προσέχεις δε σε προσέχει και όπως είναι οι Ελληνες έτσι ανεύθυνοι με τα αμάξια τους και τις μοτοσυκλέτες τους δεν πιστεύω καμία μα καμία απο όλες αυτες τισ δυσφημίσεις.

    Εν ολίγοις το ούριο μας κεφάλι φταίει.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.853
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn
    Μία απορία.Εκανες 6000 χιλιόμετρα χωρίς να αλλάξεις λάδια και σου παρουσίασε πρόβλημα?
    Διότι όπως λένε και στον τομέα των pc

    "The 99% of your computer problems seats in front of your computer's screen"

    Με άλλα λόγια εάν δεν το προσέχεις δε σε προσέχει και όπως είναι οι Ελληνες έτσι ανεύθυνοι με τα αμάξια τους και τις μοτοσυκλέτες τους δεν πιστεύω καμία μα καμία απο όλες αυτες τισ δυσφημίσεις.

    Εν ολίγοις το ούριο μας κεφάλι φταίει.

    Δηλαδή ρε φίλε όλα τα υπόλοιπα μηχανάκια που λειτουργούν στην Ελλάδα έχουν την ευλογία του πάπα γι αυτό συνεχίζουν να δουλεύουν?

  13. #58
    Οχι απλά οι κατοχοί τους κάθε μήνα τα επιβλέπουν και κάνουνε το προβλεπόμενο service και αλλάζουνε τα λάδια τους πρίν συμπληρωθούν τα χιλιόμετρα.
    Το αγγλικό αναφερότανε γενικά.
    Απλά είναι σπαστικό αυτό με τους έλληνες, χάλασε κατι αυτό απο μόνο του χάλασε επειδή θεωρώ οτι δεν είναι καλό.
    Χάνουμε στο ποδόσφαιρο, αυτοί έχασαν , όχι εμείς.

    Εντάσσεται στη γενικότερη μαλακία νοοτροπία του Ελληνα οτι προβλημα υπάρχει παντα μα πάντα φταίει κάτι άλλο εκτός απο εμάς.Ποτέ δεν αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας.Δεν είναι δυνατόν να εμπλέκεσαι σε κάτι και μάλιστα άμεσα όπως είναι η μοτοσυκλέτα μας και όταν παθαίνει βλάβη να μην έχουμε ευθύνη και εμείς.Ας αναλάβουμε τις ευθύνες μας πρώτα σε προσωπικό επίπεδο και οχι να βρίσκουμε προφάσεις εν αμαρτίαις

  14. #59
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    re filarako an ta aprilia xalagan opos les kai den vgazan oute ena giro (oraio sxediaki)
    tha eixe kleisei i etairia.

    tora an epeses stin periptosi kai den sto ftiaxnoun tora ti na sou po, pigaine se enosi katanoloton kai kane kai mia prosefxi, to site ti rolo varaei? sovarefteite
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  15. #60
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    μη βιαζεστε να κρινετ παντως αν δεν ξερετε ολοκληρη την ιστορια...ολες οι μηχανες χαλανε, αν δεν τις προσεξεις οπως πρεπει...δε νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο να βριζεις ξαφνικα, οτι αγαπουσες τοσα χρονια, και να αποπροσανατολιζεις τους υπολοιπους....

    αυτο βεβαια δεν δικαιολογει τη συμπεριφορα της aprilia, οσον αφορα την εγγυηση...
    καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου με την aprilia,

    φιλικα
    καλα που τα ειπες κι εσυ γιατι αν τα ελεγα μονος μου...


Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2011, 23:07
  2. Παρακαλω ,την γνωμη σας..
    από mars696 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2009, 14:13
  3. παρακαλώ για την γνώμη σας...
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2006, 09:53
  4. Την γνώμη σας παρακαλω , για θεμα ασφάλειας οδηγου.
    από rc31 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 03:43
  5. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 12:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF