Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 66

Θέμα: Varadero 125....την Γνωμη Σασ Παρακαλω.......

  1. #46
    Όσο ζω μαθαίνω... Το avatar του/της tolis_glx
    Εγγραφή
    27/03/2003
    Μηνύματα
    35
    Σόρρυ που χώνομαι σα $@% παιδιά. Την καλημέρα μου σε όλους...

    Είχα μπει στο φόρουμ πολύ παλιά και μου την λέγαν τότε άγρια για το παπί.

    tsatsar καλοτάξιδο, την καλύτερη επιλογή έκανες (σ'αυτά που είχες στο μυαλό σου)

    hotdog σόρρυ φίλε δε σε παίρνει (χωρίς παρεξήγηση αλλά η μηχανή σου δεν στρίβει...)

    άποψη μου είναι οτι αυτά τα μικρά ειναι απλά εμπορικές (πετυχημένες ίσως) κινήσεις ... θυμάμε το NS80 π.χ. ...

    Βεσπάκια σε πάω φίλε, είσαι ωραίος (έχω μια Sprint Veloce 150) εγώ κατέβηκα αθήνα με το παπί... αλλα δε το ξανακάνω... ποιος ο λόγος ? να φάω καυσαέριο? καλύτερη η μπουγάτσα με σπανάκι... (βασικά αυτός είναι ο μόνος λόγος που ξεκίνησα να γράφω, afrotwin...)

    είμαι μικρός αλλά έχω γράψει τρελά χμ με το παπί.

    δυστυχώς το παπί παραμελήθηκε πια στην αποθήκη, κι ένα παλιό zxr750 πήρε τη θέση του αλλά τέσπα...

    ξανα σόρρυ που χώθηκα στο άσχετο, tsatsar καλοτάξιδο... και μόλις το μάθεις λίγο πάρε μια βόλτα ένα varadero (lol) 125 να δείς τι λάθος πήγαινες να κάνεις...

    ακούς εκεί στρίβει καλύτερα απο παπί... χαχαχαχαχαχ...

  2. #47
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
    δεν είσε εντάξει! αυτά τα λέω μπολντοράκια, τα πιο μεγάλα, μπολντόρια. κάπια στιγμή θα σας μιλήσω για τα παλιά τα χρόνια, τα όμορφα, τότε που οι άντρες ήταν Άντρες οι γυναίκες Γυναίκες και όταν έσκαγε μηχανή, οι μανάδες μανάδες κλείδωναν τις κόρες τους στο υπόγειο. όχι βέσπα, ηλεκτροκίνητο πατίνι θα πάρω έτσι όπως έχουν ισοπεδοθεί τα πάντα.
    τι σου λέει ο άλλος για το παπί σου, παρεξιγίθικε ο ''βαλεντίνο ρόσι''... θέλει να πεί ότι το τρανσάλπ 125 μπαίνει στις στροφές, με την δύναμη που έχει αυτό ρε, άντε να πάρει γρήγορα καμία επιτόπια!
    esena mia mera 8a sou diksoume oloi tis loutses mas na tis taksinomisis me vasi ta protipa pou kseris ke exis empiria se afta
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    imarton re
    as ton pirovolisi kapios:rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolis_glx
    εγώ κατέβηκα αθήνα με το παπί... αλλα δε το ξανακάνω... ποιος ο λόγος ? να φάω καυσαέριο? καλύτερη η μπουγάτσα με σπανάκι...
    Σοβαρά μιλάς;

    Θα βάλω αφίσσα σου στο δωμάτιο μου!



    Παπππί rulez ρεεε!!!


  4. #49
    Όσο ζω μαθαίνω... Το avatar του/της tolis_glx
    Εγγραφή
    27/03/2003
    Μηνύματα
    35
    σοβαρότατα δε μπαίνω σε λεπτομέριες κάπου μέσα στο φόρουμ υπάρχουν

    αν βρω παρέα το ξανακάνω (πάλι με το παπί), αλλα μόνος μου με τπτ... (καλή ή τρέλα, αλλά το zxr είναι πιο τρέλα)

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolis_glx
    αν βρω παρέα το ξανακάνω (πάλι με το παπί), αλλα μόνος μου με τπτ... (καλή ή τρέλα, αλλά το zxr είναι πιο τρέλα)
    Σε πόση ώρα το έκανες;
    Και από εθνική κανονικότατα;


  6. #51
    Όσο ζω μαθαίνω... Το avatar του/της tolis_glx
    Εγγραφή
    27/03/2003
    Μηνύματα
    35
    milaber,

    9 ώρες να κατέβω, 7 να ανέβω.

    Το έκανα πριν 3-4 χρόνια απο εθνική αλλά είχε πάρα πολλές παρακάμψης τότε. Κάθε 1 ώρα σταματούσα για βενζίνη, κάθε μισή για ξεπιάσιμο (είχα έναν αρκετά βαρύ σάκο στην πλάτη).

    Το μόνο μου παράπονο ήταν οι ηλίθιοι φορτηγατζίδες που ο ένας μου έκαψε το μπουφάν με ένα αποτσίγαρο όταν τον προσπερνούσα και που έγινε η μάπα μου (είχα ανοιχτό το κράνος ο βλάκας) μαύρη απ'την μαυρίλα.

    Η πλάκα ήταν στα διόδια που σταματούσα και μου λέγαν φύγε-φύγε, μόνο έξω από την Αθήνα πλήρωσα, και κάτι μπαρμπάδες στα βενζινάδικα που μέναν κάγκελο όταν τους έλεγα που πάω και προσπαθούσαν να καταλάβουν τι παπί ήταν! Α, και στην αρχή σε μια μεγάλη στάση που έχει μετά τα διόδια στα μάλγαρα που με ρώτησε ο βενζινάς που πάω, του λέω Αθήνα, και με ρωτάει αν θέλω να αλλάξουμε λάδια & νερά χαχαχαχα πλάκα είχε

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolis_glx
    milaber,

    9 ώρες να κατέβω, 7 να ανέβω.
    Με ποιό παπί ρε φίλε όλη αυτή η ιστορία;

    Και για ποιόν λόγο;


  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    908
    hotdog σόρρυ φίλε δε σε παίρνει (χωρίς παρεξήγηση αλλά η μηχανή σου δεν στρίβει...)
    Καταρχήν δεν παρεξηγώ.Αλίμονο συζήτηση κάνουμε.

    Το πρόβλημα είναι ότι μένεις Θεσσαλονίκη.Αν ήσουν Αθήνα θα μπορούσαμε να πάμε μια βολτίτσα να δούμε τι παίζει γιατί δεν έχω πετύχει κανέναν με παπί οπότε δεν ξέρω.Τότε θα τελείωνε η συζήτηση γιατί θα τα βλέπαμε στην πράξη.Αφού δεν γίνεται....

    Το μηχανάκι μπορεί να είναι ψόφιο αλλά το γενικό στήσιμο είναι προδιαγραφών μεγάλης μοτο.(αναρτήσεις-λάστιχα).
    Στο παπί με στενή ζάντα και λάστιχα τα όρια θα έρθουν νωρίτερα από ότι στο δικό μου.Από την στιγμή που οι ταχύτητες παπιού-βαραντέρο είναι παραπλήσιες(εντάξει μωρέ!Μου ρίχνεις!Πω..πωωω ) τι συμπέρασμα βγαίνει;

    Ο Tsatsar σωστά έπραξε και πήρε to cbf,κι εγώ στη θέση του(αν είχα δίπλωμα) αυτό θα έπερνα.Δεν συμφέρει το βαραντεράκι.Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι για πέταμα.

    Τα παπιά μια χαρά είναι.Τώρα που θα πάρω μεγάλη μοτό σκέφτομαι για κανένα μετα/σμένο.Έχει πολλά θετικά.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
    Τα παπιά μια χαρά είναι.Τώρα που θα πάρω μεγάλη μοτό σκέφτομαι για κανένα μετα/σμένο.Έχει πολλά θετικά.
    Mα είπαμε:

    Παπππί rulez ρεεε!!!


  10. #55
    Όσο ζω μαθαίνω... Το avatar του/της tolis_glx
    Εγγραφή
    27/03/2003
    Μηνύματα
    35
    HotDog Καταρχήν τπτ δεν είναι για πέταμα! (βασικά το παράκανα και λίγο όπως μίλησα!) Απλά ένα ΚΑΛΑ στημένο (και υπάρχουν) παπί στρίβει πολύ καλά (αλλα μη ξεχνάμε το παν είναι ο οδηγός), έχω δει τσαλάκι να στρίβει σα τρελό (και μη πεταχτεί κανείς να πεί και τι έγινε και πιθανότατα ο οδηγός του θα έχει καρφωθεί πουθενά)

    Απλά πιστεύω ότι υπάρχουν πολλές καλύτερες επιλογές σε 125 που είναι πιο "μηχανές" και ότι αυτά τα "αντίγραφα" μεγάλων μηχανών με πολύ λίγα κυβικά είναι απλά εμπορικές κινήσεις!(σα τον @$$# τον αδερφό μου που πήρε Gilera Eaglet 50... λολ...)

    Milabel το παπί ήταν ένα πολυπιραγμένο glx το οποίο άντεξε πάρα πολλά κμ πριν παραδώσει το πνεύμα απο δικιά μου μλκία! Πηγαινοερχόμουνα Καβάλα πάρα πολύ καιρό...

    Τώρα σκέφτομαι να το ξαναφτιάξω στα 52 μόνο για δουλιές μέσα στο κέντρο κλπ.

    Ο λόγος??? Κανένας ιδιαίτερος απλά το σκεφτόμουνα καιρό κι ένα πρωί ξύπνησα στραβά, έβαλα λίγα ρούχα, εργαλεία και λάδι στον σάκο κι έφυγα... παλιά ήθελα να γυρίσω την ευρώπη με το παπί (τελικά θα το κάνω με τη μηχανή), ίσως αν βρω καλή παρέα να το κάνω στο μέλλον ψίνεσε?

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolis_glx
    παλιά ήθελα να γυρίσω την ευρώπη με το παπί (τελικά θα το κάνω με τη μηχανή), ίσως αν βρω καλή παρέα να το κάνω στο μέλλον ψίνεσε?
    Εγώ μέσα είμαι!
    Και τα παπιά μια χαρά αντέχουν!

    Θα μας βγάλουν και στα περιοδικά!


  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    esena mia mera 8a sou diksoume oloi tis loutses mas na tis taksinomisis me vasi ta protipa pou kseris ke exis empiria se afta
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    imarton re
    as ton pirovolisi kapios:rotflmao: :rotflmao:
    γιατί δεν μ'αγαπάει κανείς?
    a.ventouris

  13. #58
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    CBF 250

    και σίγουρα μακριά από το "VARADERO"

    Μόνο το όνομα υπάρχει. Το πήρε αδελφός μιας φίλης μου και θέλει να το πουλήσει μετά από ενα μήνα. Μακρια. Είναι ΨΟΦΙΜΙ. Καλύτερα πάει το παπί.

  14. #59
    VARADERO 125?
    KAI VARIA MIXANI, KATHOLOU OMORFI AN SKEYTEIS OTI THA BOROUSE NA MOIAZEI STI 1000 ALLA SE MIKROTERO MEGETHOS ALLA AS TA XAPSOUME AYTA, 125CC TETRAXRONA V2!
    APOTI XERO DEN TRAVAEI KATHOLOU AYTO TO PRAMA!
    CBR 125 TORA!
    MIKRO POLY SE MEGETHOS, SA PAPI EINAI AN TO DEIS ME TA LEPTA LASTIXAKIA, 125TETRAXRONA, LENE POS EXEI MEGALI TELIKI, DEN XERO APO MOTER TI PEZEI ALLA 125TETRAXRONO EINAI. ISOS KAI NA TO EPERNA ALLA EINAI YPERVOLIKA MIKRO!
    OPOTE TO 250 EINAI KLASIS ANOTERO SE SXESI ME AYTA!
    AMA EINAI ME 6500PARE TO XT TO KAINOURIO! TI TA THES AYTA? TETRAXRONO KAI KATW APO 400DEN TRAVANE IDIETERA! POSO MALON TO VARADERO POU EINAI 62.5cc X 2!!

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos
    125CC TETRAXRONA V2!
    Μονοκύλινδρο είναι.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
    από sinvag στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2006, 17:05
  2. Την Γνωμη Σασ Για .....
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 16:22
  3. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 12:48
  4. Την Γνωμη Σασ Για Αυτο.....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 10:47
  5. ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 07:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF