Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 125

Θέμα: Italy to Spain

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Το γ@μίδι το google maps, αν του βάλω avoid tolles, avoid highways με πάει με το καράβι & δε βρίσκω επιλογή να το απενεργοποιεί.
    κάτι ξέρει ... ότι είναι ο καλύτερος τρόπος λέμε

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Γιατί λες πιο πάνω η βενζίνη? Με 120 χιλιόμετρα σταθερά, μου καίει 5,5 lt/100Km . 120 δε θα πηγαίνω, αλλά πιο λίγα, αφού υποθέτω ο δρόμος δε θα είναι σαν autostrada. Οκ, φορτωμένος θα είμαι. Να το κάνω 6,5lt?
    όχι γιατί θα αυξηθεί απαραίτητα η κατανάλωση σου ρε μπόμπο, αλλά γιατί λες αρχικά 1300 χλμ ενώ θα βγεί 1400+ (για να μη πω 1400+++)

  2. #47
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Δεν έχεις γλυτώσει χρήματα. Το ταξίδι αυτό με πλοίο Ιταλία-Βαρκελώνη και απο εκεί οδικώς (με το μηχανάκι μου) μέχρι πορτογαλία, με το δικό μου τρόπο ταξιδιού (κάμπινγκ κλπ) βγαίνει στα 1700 ευρώ (όλα μέσα) για 2 άτομα για 18 μέρες. Με το τρόπο που λες, έχουμε φτάσει ήδη τα 1450 και δεν έχουμε υπολογίσει ακόμα βενζίνες, φαγητό, διαμονή.
    Το camping είναι μεγάλη υπόθεση Γιαννάκη. Γλυτώνεις πολλά, ρίχνει το κόστος αρκετά. Γλυτώνεις τουλάχιστον 30 euros τη μέρα.

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Το camping είναι μεγάλη υπόθεση Γιαννάκη. Γλυτώνεις πολλά, ρίχνει το κόστος αρκετά. Γλυτώνεις τουλάχιστον 30 euros τη μέρα.
    Στήσε σκηνή στο μπαλκόνι και ξεκίνα να προπονείς το κορίτσι απο τώρα

  4. #49
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Στήσε σκηνή στο μπαλκόνι και ξεκίνα να προπονείς το κορίτσι απο τώρα
    Τότε είναι που δε πρόκειται να δεχτεί με τίποτα. Αν όμως τη πάω σε ένα camping σαν αυτά στα Πυρηναία, τότε θα ψηθεί. Άρα είναι κάπως ρίσκο να κουβαλάω όλο τον εξοπλισμό. Θα δείξει, θα χρησιμοποιήσω και το κόστος ως κίνητρο

  5. #50
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Που είναι ο thou vou που έχει master και doctoral στο να πείθει το ταίρι να μένουν σε σκηνή πολυκατάστημα?

  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Τότε είναι που δε πρόκειται να δεχτεί με τίποτα. Αν όμως τη πάω σε ένα camping σαν αυτά στα Πυρηναία, τότε θα ψηθεί. Άρα είναι κάπως ρίσκο να κουβαλάω όλο τον εξοπλισμό. Θα δείξει, θα χρησιμοποιήσω και το κόστος ως κίνητρο
    Σε βλέπω τελικά για κάνα 10μέρο Ιταλία. 3-4 μέρες Δολομίτες για να γουστάρεις εσύ και 3-4 μέρες προς La Spezia και Cinqueterre να γουστέρνει και το κόριτσι (ρώτα Θου-Βου για αυτό)

  7. #52
    Καλημέρα αγόρια. Να θυμάστε ότι το ταξίδι με την μηχανη, το ζει και το βλέπει ο καθένας από εμάς διαφορετικά. Μην προσπαθείτε λοιπόν να επιβάλετε την άποψη σας για το πόσα κμ βγαίνουν σε μια μέρα..

    Ότι αφορά το φίλο MikeG, για αρχή ρίξε μια ματιά σε αυτό site

    http://www.directferries.co.uk/italy.htm

    Είναι ότι πιο ασφαλές και σίγουρο για όλα τα ακτοπλοϊκά Ευρώπης και προς την πολυπόθητη Αφρική... Έβαλα προς αναζήτηση, Civitavecchia Βαρκελώνη με ημερομηνία αναχώρησης 1 Αυγούστου, δυο ενήλικες σε εσωτερική καμπίνα 4κλινη και ένα μοτόρι και έδειξε 200ευρω... Επειδή όμως δεν έχω αποκτήσει ακόμα επικοινωνία με το περιβάλλον, μπορεί να έχω κάνει κάτι λάθος.

    Είναι μια καλή επιλογή για να πας πιο ξεκούραστα και οικονομικά Πορτογαλια. Αν έχεις προορισμό μόνο την Ισπανία, ίσως να μην αξίζει..

    Θα παρατηρήσεις ότι έγραψα είναι μια καλή επιλογή να πας ξεκούραστα και οικονομικά... Το γρήγορα, μόνο εσύ το ξέρεις... Πληροφοριακά, ο φίλος μου ο ironbutt ο Νικολακης έχει ξεκινήσει
    πρωί από Ανδόρα, έχει κατεβεί Βαρκελώνη για τουρισμό και την ίδια μέρα έκανε νάνι στην Marseille

    Και λίγο ακόμα οφ τοπικ. Ευχαρίστως θα έπινα ένα καφέ/μπύρα(όποιος πιστός προσέλθει) με θέματα συζήτησης, ταξίδια, πόσο Ironbutt είμαστε κτλπ...
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  8. #53
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Σε βλέπω τελικά για κάνα 10μέρο Ιταλία. 3-4 μέρες Δολομίτες για να γουστάρεις εσύ και 3-4 μέρες προς La Spezia και Cinqueterre να γουστέρνει και το κόριτσι (ρώτα Θου-Βου για αυτό)

    Τη Reggio Emmilia και τη γύρω περιοχή τη καλοβλέπω (Modena,Bologna, Ferrara), αλλά μέχρι και Γαλλία σίγουρα θα φτάσω.

    Αν καταφέρω να βρω 20 καθαρές μέρες, χωρίς τα καράβια από Κρήτη μέχρι Ιταλία & πίσω, και μπει στο κόλπο δυναμικά και η σκηνή, τότε είμαι άνετα στη Lisboa και πίνω καφεδάκι.

  9. #54
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Που είναι ο thou vou που έχει master και doctoral στο να πείθει το ταίρι να μένουν σε σκηνή πολυκατάστημα?
    Εχμμμμ νεαρέ.. Δεν το λένε σκηνή εκείνο που έμεναν και δεν πήγαν από Ελλάδα δικάβαλλο..

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #55
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
    .

    Ότι αφορά το φίλο MikeG, για αρχή ρίξε μια ματιά σε αυτό site

    http://www.directferries.co.uk/italy.htm

    Είναι ότι πιο ασφαλές και σίγουρο για όλα τα ακτοπλοϊκά Ευρώπης και προς την πολυπόθητη Αφρική... Έβαλα προς αναζήτηση, Civitavecchia Βαρκελώνη με ημερομηνία αναχώρησης 1 Αυγούστου, δυο ενήλικες σε εσωτερική καμπίνα 4κλινη και ένα μοτόρι και έδειξε 200ευρω... Επειδή όμως δεν έχω αποκτήσει ακόμα επικοινωνία με το περιβάλλον, μπορεί να έχω κάνει κάτι λάθος.


    Welcome.

    Κάτι δε πάει καλά, πήγαινε έλα, μέσω του site που λες μου δείχνει 472 euros. Συν ότι δε μου έδωσε επιλογή για τη θέση. Χμ..

  11. #56
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Τη Reggio Emmilia και τη γύρω περιοχή τη καλοβλέπω (Modena,Bologna, Ferrara), αλλά μέχρι και Γαλλία σίγουρα θα φτάσω.
    όχιιιι, Reggio Emmilia είναι φλατ, βαρετή βαρετή βαρετή ...

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    όχιιιι, Reggio Emmilia είναι φλατ, βαρετή βαρετή βαρετή ...
    +1050

    Και ζεστη, ζεστη, ζεστη....

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #58
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    όχιιιι, Reggio Emmilia είναι φλατ, βαρετή βαρετή βαρετή ...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    +1050

    Και ζεστη, ζεστη, ζεστη....


    Ok, got it.
    Προς το παρόν I stick to the plan. Iberia. (όχι ότι εκεί δε θα έχει ζέστη )

  14. #59
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Τη Reggio Emmilia και τη γύρω περιοχή τη καλοβλέπω (Modena,Bologna, Ferrara), αλλά μέχρι και Γαλλία σίγουρα θα φτάσω.

    Αν καταφέρω να βρω 20 καθαρές μέρες, χωρίς τα καράβια από Κρήτη μέχρι Ιταλία & πίσω, και μπει στο κόλπο δυναμικά και η σκηνή, τότε είμαι άνετα στη Lisboa και πίνω καφεδάκι.
    Λογικό αφού έβαλα one way...Δεν έχουμε πει ότι δεν γυρνάμε ποτέ από τον ίδιο δρόμο, ε?

    edit: Λαθος quote...παω να φτιαξω καφε
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  15. #60
    ωραίο θέμα!Είμαστε ακριβώς στην ίδια σκέψη για το καλοκαίρι του 2012,οπότε παρακολουθώ τις πληροφορίες απο εδώ για να μην βάζω το ίδιο


    υ.γ.με ένα μεγαλύτερο ενδιαφέρον προς Πορτογαλία,αλλά Βαρκελώνη rules

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Say Good-bye to Dainese Made in Italy
    από SVX στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2010, 23:35
  2. from Italy to Anogeia
    από Akatanomastos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2007, 14:58
  3. poulao to kawa mou
    από sakoulakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 00:35
  4. to proto multistrata
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 11:47
  5. Megia mas to forum...oloi pame Zappeio
    από Traveller στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2003, 16:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF