Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 61

Θέμα: Inovva or yamaha?

  1. #46
    Όλα τα καινούρια παπιά είναι σκατά.Κυριακής χαράς δευτέρας λύπης.Δεν βγάζουν πια οι εταιρίες καλά παπιά.Αγόρασα ένα astrea το 1996 όταν ήμουν 16 χρονών και το έχω ακόμα,έχει γράψει 100,000 χλμ και αλλάζω ΜΟΝΟ λάδια και μπουζί.H honda δεν έχει δει φράγκο από μένα όλα αυτά τα χρόνια.Δεν φαντάζεστε τι έχω κάνει με αυτό το παπί και που έχω πάει.Αν θες λοιπόν φίλε μου παπί προτίμησε κάτι παλιότερο,αλλιώς σκέψου οτι με τα ίδια λεφτά που θα δώσεις για το crypton,γύρω στα 2300 δεν είναι ? κυκλοφορούν κάτι προσεγμένα cb400 sf που δεν θα το αποχωριστείς ποτέ και τη δουλειά σου θα κάνεις πιο άνετα.

  2. #47
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p_bourinos
    Όλα τα καινούρια παπιά είναι σκατά.Κυριακής χαράς δευτέρας λύπης.Δεν βγάζουν πια οι εταιρίες καλά παπιά.Αγόρασα ένα astrea το 1996 όταν ήμουν 16 χρονών και το έχω ακόμα,έχει γράψει 100,000 χλμ και αλλάζω ΜΟΝΟ λάδια και μπουζί.H honda δεν έχει δει φράγκο από μένα όλα αυτά τα χρόνια.Δεν φαντάζεστε τι έχω κάνει με αυτό το παπί και που έχω πάει.Αν θες λοιπόν φίλε μου παπί προτίμησε κάτι παλιότερο,αλλιώς σκέψου οτι με τα ίδια λεφτά που θα δώσεις για το crypton,γύρω στα 2300 δεν είναι ? κυκλοφορούν κάτι προσεγμένα cb400 sf που δεν θα το αποχωριστείς ποτέ και τη δουλειά σου θα κάνεις πιο άνετα.


    Μπορεις να τεκμηριωσεις γιατι ολα τα νεα παπια ειναι σκατα?

    Θα ηθελα να σε ρωτησω ..... αν παρεις μτχ δε θα αρχισει να σου ζηταει?

    Ειναι το ιδιο κοστος συντηρησης παπιου με μηχανη?

    Ειναι 2 τελειως διαφορετικα πραγματα που εχουν φτιαχτει για τελειως διαφοριτικους σκοπους....
    σιγουρα το παπι δεν σου προσφερει ανετη μετακινηση οσο η μηχανη αλλα δεν το αγοραζεις γιαυτο

  3. #48
    Τα παπιά είναι σκατά γιατί εγώ αν αυτή τη στιγμη πάρω innova που είχα astrea και σε 20000 χλμ κάνω γενική επισκευή,οχι σκατά θα μου φανεί,θα το ξαναδώσω επιτόπου.Τα παπιά παλιά τα πέρναμε για να γυρίζουμε όλη την ημέρα και να μην παθαίνουν τίποτα.Κυριολεκτικά τίποτα.Σήμερα τα δεδομένα άλλαξαν.Και φυσικά αν πάρεις ένα μεταχειρισμένο honda της παλιάς σειράς (glx,astrea,supra),το οποίο θα το ελέγξει ένας μηχανικός (γνώστης εννοείται) και σου πει το οκευ,δεν θα ζητήσει τίποτα φίλε μου.Όσο για το κόστος μιας τέτοιας μηχανής που προτείνω δεν είναι νομίζω οτι είναι απαγορευτικό απλά αντιπρότεινα κάτι στα ίδια χρήματα και ίσως λιγότερα.Το μόνο που χάνουν τα "παλιά" παπιά είναι τα φρένα,αλλά και αυτό λύνεται εύκολα νομίζω.

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    8
    εγώ έχω innova του 2003 και έιναι καλούτσικο...προτέινω να πάρεις ή crypton x ή το kawasaki zx130 τα οποία είναι φοβερά ...

  5. #50
    astrea supra......
    me 50 000 xlm και πηγαινε 110 ανετα εθνικη πραγματικα.
    σερβις απο τα χερακια μου ,και με 1 ντεποζιτο 140 χλμ.
    μεχρι που το κλεψανε...

    τα καινουρια ειναι διαφορετικα.
    προσωπικα θα επαιρνα το 135,για το ψυγειο,αν και μετα απο λιγα χρονια,
    θα ζηταει εκει,και τα γκαζια του.
    οδηγησε και τα 2 -3 που σου αρεσουν,σε ενα παρκο με τις ιδιες ταχυτητες,
    βαλε τεταρτη με 40 και χουφτωσε τα και παρομοιες λαλακιες,και μετα κανε
    αγορα,,
    dagazono
    VINCERE................

    φτηνα κτεβατια-επιπλα
    www.kouketa.com

  6. #51
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Yamaha ή Modenas ή Kawasaki

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    8
    Για όποια απορία για το ΖΧ-130 εδώ θα τριγυρίζω

    [/B][/QUOTE]

    Φιλε μου να σε ρωτησω απο καταναλωση τι λεει το zx?Το πρωι οταν ειναι κρυο περνει ευκολα εμπρος η σε ταλαιπωρει λογω καρμπ?Τα φωτα στο ρελαντι τρεμοπαιζουν η εχουν σταθερη ταση οπως το 135x?Ειμαι ενας πρωην κατοχος ενος 135x,και σκεφτομαι σε λιγο καιρο να αγορασω το kawa.
    no pain,no gain

  8. #53

    Question

    Τί σε χάλασε στο 135x;

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    8
    Aπλα θελω να συγκρινω.Το πουλησα γιατι πηρα μεγαλυτερη μοτο,και δεν λεει μεσα στην πολη με αυτην.Προσανατολιζομαι στο zx130
    no pain,no gain

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jap106
    Aπλα θελω να συγκρινω.Το πουλησα γιατι πηρα μεγαλυτερη μοτο,και δεν λεει μεσα στην πολη με αυτην.Προσανατολιζομαι στο zx130
    ναι ειναι πιο πιοτικο και πιο γρηγορο το ζχ 130,,εγω ειμουνα πρωην κατοχος χ 135 και τωρα νην του ζχ 130,,το χ 135 ειναι ψοφιο χαμηλα,,μετα γεμιζει ολες τις ταχητητες εκτος την τεταρτη που ειναι και το μεγαλο του προβλημα,,απο θεμα πιοτητας ειναι κατω του ζχ 130 ειδικα η απλη εκδοση,η σπεσιαλ παει και ερχεται, παρατηρησε τα καλα και θα το δεις,,τωρα το ζχ ειναι πιο στιβαρο,,πιο πιοτικο,,εχει πιο πολυ ροπη,και καλητερη κλιμακωση σασμαν

  11. #56
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    8
    Ειδικα η 1η απο το 135x,μεχρι να ξεκινησει ηταν απελπισια(ποσο μαλλον με 2ο ατομο).Παντως σ ευχαριστω για την απαντηση.
    no pain,no gain

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jap106
    Ειδικα η 1η απο το 135x,μεχρι να ξεκινησει ηταν απελπισια(ποσο μαλλον με 2ο ατομο).Παντως σ ευχαριστω για την απαντηση.
    στο πρασινο χρωμα τα σπαει, τι γινεται,,στην αρχη οταν το πρωτοδεις σου φαινεται ασχημο χοντρουλικο,,αν ζησεις μαζι του θα ανακαληψεις σιγα σιγα οτι εχει μια δικη του ομορφια,,πχ εγω τωρα κοιταζω τα χ 135 και ειδικα η απλη εκδοση μου μοιαζει με κινεζικο,,η σπεσιαλ κατι κανει ενεκα των χρησων ζαντων που εχει και το ματ χρωμα,,το καβασακι εχει πολυυυυυυυυ καλητερη πιοοτιτα κατασκευης στα παντα,, απο μοτερ πλαστικα,,σελα,,στιβαροτητα,,εκμεταλευεται καλυτερα το σασμαν,,η τεταρτη ταχητητα γεμιζει κανονικα κτλ,,απλα επειδη το χ 135 ειναι υδροψηκτο,ιτζεξιον,κτλ δεν μπορεις να αποδεχτεις οτι ειναι κατωτερο απο το πιο φθηνο καβασακι,,το ιδιο πιστευα και εγω προτου βιωσω και τα 2,,και μαλιστα για μεγαλο χρονικο διαστημα,,πολλα και ορθια χλμ σε ολους,,,οτι αλο θελεις ρωτα

  13. #58
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    8
    Φιλε nik7119,τα φωτα στο zx ρελαντι τρεμοπαιζουν η εχουν σταθερη ταση οπως το 135x?To πρωι περνει ευκολα μπροστα(λογω καρμ) η σε δυσκολευει?
    no pain,no gain

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jap106
    Φιλε nik7119,τα φωτα στο zx ρελαντι τρεμοπαιζουν η εχουν σταθερη ταση οπως το 135x?To πρωι περνει ευκολα μπροστα(λογω καρμ) η σε δυσκολευει?
    εχουν σταθερη ταση,,οχι το δικο μου περνει με την μια,,αυτο που πραγματικα με ειχε διαλησει οταν ειταν κρυο,,ειταν το κρυπτον r 115,,μιση ωρα μανιβελιες για να παρει μπρος,,κι αλλο ενα τεταρτο για να ξεμπουκωσει,,ελεος

  15. #60

    Talking yamaha re

    file pare yamaha na sothis gt exo alaksi 7 papakia san to yamaha kanena exo tora crypton 105 ftiagmeno kai exo meinei poli eikanopieimenos kai gia adalaktika tzampa ta dinoun (enoo poli ftina)
    pilis

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha aerox 50 or honda innova??
    από jim_7 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2009, 21:20
  2. pwleitai bold'or 900cc f2.!!!
    από itsabigworld στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2003, 22:05
  3. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF