Σελίδα 4 από 17 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 242

Θέμα: drz 400

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    Αυτο που μου πουλησες είναι ρυθμισμένο;
    Ρωταω, γιατί ακόμα δεν το έβαλα κι αμα είναι να κάνω την μόντα...
    Του ειχα πει να το ρυθμισει αλλα δε το εκανε ποτε... εγω οταν οδηγησα το μηχανακι μου με σωστα ρυθμισμενη την αντλια επιταχυνσης ειδα διαφορα προς το καλο !
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    Δεν καταλαβα σχεδον τιποτα αλλα δεν πειραζει ο μηχανικός μου ειναι γατα θα την βρει την ακρη αλλα πριν το ανοιξω το μηχανακι που εκανα βολτες μια χαρα ακουγε στο γκαζι!!!
    Δοκιμαστε το τωρα που ειναι λυμενο το μηχανακι , παω στοιχημα οτι θα ψεκαζει 3,5 με 4 δυτερα
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  3. #48
    Οκ. θα του πω αμα ειναι αυριο να το κοιταξει!!! Πως καταλαβαινεις ποση ωρα ψεκαζει;

  4. #49
    Οταν το εχεις στο χερι κοιτας απο πισω εκει που ψεκαζει και και γυρνας τη γκαζιερα σα να δινεις γκαζι γρηγορα .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  5. #50

    Unhappy

    οταν ειχες βαλει το κιτ 440κυβικα χρειαστηκε αλλαγμα κ η μπιελα για να μπει κοντοτερη ή οχι?

  6. #51
    Οχι , το '440 ειναι υπερκυβισμος σε διαμετρο μονο , απο τα 90mm που ειναι η μαμα διαμετρος παει στα 94mm . Κατι δινει κι αυτο! Η μπιελα μενει ως εχει .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  7. #52
    εχει διαφορα αρκετη η δεν δινει κ πολυ?απο αξιοπιστια κ καταναλωση τι λεει? σκεφτομαι τωρα που ειναι ανοιχτο να τα παραγγηλω!τι λες?

  8. #53
    Απο καταναλωση τωρα που το ρυθμισα πιο σωστα δεν ειδα καποια τρελη διαφορα .
    Απο αξιοπιστια ο κυλινδρος του drz ειναι οκ μεχρι τα 94mm , απο 'κει και πανω ειναι λιγο υπουλα τα πραγματα με τις φλατζες.. αλλα τα 94mm/'440 , 436cc πραγματικα , ειναι οκ !
    Αν εχεις τα λεφτα και σε περνει πες'το και στο μηχανικο σου να σου πει αν τα υπλοιπα μερη του μοτερ ειναι οκ και καν'το!
    Παντως απο'οτι λενε οι φιλοι μας οι Αμερικανοι αν δεν εχεις καποια πολυ καλη εξατμιση ( Yoshi TRC/YRS ή SSW/MRD ) και αταπωτη δε θα δεις και τρελη διαφορα .

    Απλα αν το παρεις το κιτ στη φλατζα της βασης εχει "μια" φλατζα που αποτελειται απο 3 ενωμενες μεταξυ τους με 2 πριτσινια , με αυτη τη τριπλη φλατζα η συμπιεση θα ειναι 11,3:1 αν θελεις να ειναι σα του 'Ε τοτε τα ξεπριτσινωνεται και χρησημοποιητε μια απο τις δυο εξωτερικες , οχι την μεσαια .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VIDAS
    Αυτο για να ρυθμιστει θελει :
    Α) Taffy mod ενα κολαρο με μια ακεφαλη βιδα που το βαζεις στο ραβδι της αντλιας και το ρυθμιζεις μεχρι ο χρονος ψεκασμου να ειναι 1-1,5 δευτ . Το βρισκεις σε μαγαζια με ειδη μοντελισμου , καπως ετσι μοιαζει .

    Β) Περνεις τη μεμβρανη απο το crf450 ε αυτο το κωδικο και τελωνεις .
    Προφανώς εννοείς ή το ένα ή το άλλο, έτσι;

  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    Προφανώς εννοείς ή το ένα ή το άλλο, έτσι;
    Nαι , ειναι δυο οι επιλογες! Αξιζει παντως το κοπο να ρυθμιστει !
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  11. #56

    Question

    γεια σου φιλε!! αυτο το κιτακι σκεφτομαι να παραγγηλω κ βγαινει γυρω στα 300 ευρω..

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...STRK:MEWAX:IT.


    ποια η γνωμη σου???

  12. #57
    Αυτο εχω κι εγω! Απο το ιδιο μαγαζι το πηρα , το φερνει και γρηγορα παντως εκανε 6 μερες να μου ερθει !
    Απλα για να ειναι η συμπιεση 12.2:1 πρεπει να γινει η "μοντα" στη φλατζα ετσι ειναι στο 'Ε απο τη μανα του , τα 'S/'SM εχουν αυτη τη τριπλη και ριχνει τη συμπιεση στο 11.3:1 , οπωτε κοψτε/βγαλτε τα πριτσινια απο τη φλατζα της βασης του κυλινδρου ( οχι την πανω! ) για να ειναι η σωστη συμπιεση !


    Θα θελει ενα στρωσηματακι εχε υπ'οψιν σου για μερικα χλμ , απλα να προσεχεις να φωρτωνει συνεχεια και να μη το αφηνεις να κρεμαει , και να προσεχεις ζεσταματα-κρυοματα !
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  13. #58
    γιατι να μην το αφηνω να κρεμαει; εννοεις στο στρωσιμο μονο η γενικα;δεν σου εβγαλε κανενα προβλημα ε; εγω απο αυτο το μαγαζι πηρα το κοντερ οντως τα στελνει γρηγορα κ απανταει στις ερωτησεις κτευθειαν!!

  14. #59
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    γιατι να μην το αφηνω να κρεμαει; εννοεις στο στρωσιμο μονο η γενικα;δεν σου εβγαλε κανενα προβλημα ε; εγω απο αυτο το μαγαζι πηρα το κοντερ οντως τα στελνει γρηγορα κ απανταει στις ερωτησεις κτευθειαν!!
    Ναι ειναι κορυφη το μαγαζι , τα στελνει και με τους "τροπους που του λες" !
    Για το στρωσιμο λεω , προβλημα δε βγαζει , ειναι safe η αυτη η διαμετρος ! Απλα πες 'το και στον μηχανικο σου για να σου πει σε τι κατασταση ειναι τα υπολοιπα μερη του κινητηρα .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  15. #60

    Thumbs up

    την κεφαλη μολις την επισκευασα, οι εκκεντροφοροι και οι βαλβιδες ειναι πολυ καλα οποτε περιμενω το κιτακι κ ειμαι ετοιμος!α!! ο καινουργιος κυλινδρος ο 440 ειναι νικασιλ ή χειτωνιο? οσο για το καρμπυρατερ ειχες δικιο 3-4 δευτερολεπτα ψεκαζε!!

Σελίδα 4 από 17 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF