Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 61

Θέμα: Βάσανο Θερμοκρασίας CB400 SF

  1. #46
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.196
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Child-praying.png 
Προβολές:	249 
Μέγεθος:	83,0 KB 
ID:	413974

  2. #47
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lostregr Προβολή μηνύματος
    βρηκα μάστοιρα σωστό με κατανόηση.
    Καλο παιδι να ειναι..!!!
    (ολα τ' αλλα ερχονται δευτερα..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    αυτο το πραγμα που λενε οοοολα τα μαστορια οτι τσαμπα θα πεταξεις τα λεφτα επειδη παλιωσε το μηχανακι ποτε δεν το καταλαβα. δηλαδη οταν ενα μηχανακι ξεπερασει τα 15-20 χρονια τα πεταμε στον καιαδα? τοτε με αυτη τη λογικη θα πρεπει ενα κ5 να το αφησουμε ρημαδι χωρις σερβις επειδη παλιωσε.
    ειμαι παθον, οταν ειχα πρωτοπαρει το δικο μου fzr το 2004 ηταν ηδη 16 χρονων και ολοι με αντιμετωπιζαν σαν το κοροιδο που αγορασε παλιο μηχανακι με καρμπυρατερ.
    μαστορα του ελεγα θελω να κανουμε ενα γενικο τσεκ στο μηχανακι και να τσεκαρουμε και διακενα βαλβιδων γιατι το πηρα για να το κρατησω το μοτορι.
    απαντηση- παρτο και πετα το ειναι παλιο, αν το ανοιξεις για τσεκαρισμα βαλβιδων και το σκαλισεις μετα δεν θα ξαναδουλεψει ποτε σωστα. και αλλα τετοια ωραια.
    σε δυο-τρεις που ειχα παει ειχα ακουσει το ιδιο πραγμα, μεχρι που αγορασα δικα μου εργαλεια κατεβασα και το σερβις μανιουαλ και αρχισα και το εφτιαχνα μονος μου και το μηχανακι ειναι πλεον 32 χρονων και περπαταει ακομα χωρις προβληματα και ταξιδευει μια χαρα (το 2016 ειχα βγει 12 μερες ευρωπη).
    ολα φτιαχνονται, και το δικο σου το μαχανακι αν το συντηρεις οπως πρεπει θα ζησει ακομα αλλα 25 χρονια, ειδικα τα χοντα της δεκαετιας του 90 ειναι απο τα πιο αξιοπιστα και πιο καλοφτιαγμενα μηχανακια της εταιρειας, ουτε προκειται να τα ξαναφτιαξουν.
    αφου γουσταρεις το μηχανακι σου και βρηκες και μαστορα σωστο, προχωρα.

  4. #49
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lostregr Προβολή μηνύματος
    βρηκα μάστοιρα σωστό με κατανόηση.
    θα ενημερώσω το φορουμ.

    με τη συνεχεια.
    Φανταστείτε το επόμενο post με φωτογραφία του μάστορα.

    Καλή επιτυχία! Έχω δει στο δρόμο super four άψογα συντηρημένα, να στροφάρουν ονειρεμένα και να φαίνονται πιο όμορφα από τα σύγχρονα μηχανάκια. Με τέτοιο έμαθα να οδηγώ και μου άρεσε πολύ, παρόλο που ήταν μέτρια συντηρημένο. Πολύ ωραίο ζύγισμα.

    Φαντάζομαι όμως ότι θέλουν πολλά χρήματα για να γίνουν τόσο καλά, καθώς και χρόνο, οπότε τελικά θα έρθουν σε κόστος κοντά στα καλύτερα Hornet.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 09/01/2020 στις 08:28.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #50
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.683
    παρομοιο θεμα παντως με cbr400rr,το ψυγειο ηταν για πεταμα
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  6. #51
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Φανταστείτε το επόμενο post με φωτογραφία του μάστορα.

    Καλή επιτυχία! Έχω δει στο δρόμο super four άψογα συντηρημένα, να στροφάρουν ονειρεμένα και να φαίνονται πιο όμορφα από τα σύγχρονα μηχανάκια. Με τέτοιο έμαθα να οδηγώ και μου άρεσε πολύ, παρόλο που ήταν μέτρια συντηρημένο. Πολύ ωραίο ζύγισμα.

    Φαντάζομαι όμως ότι θέλουν πολλά χρήματα για να γίνουν τόσο καλά, καθώς και χρόνο, οπότε τελικά θα έρθουν σε κόστος κοντά στα καλύτερα Hornet.


    ποιος oρίζει το "καλύτερο";

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.784
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    παρομοιο θεμα παντως με cbr400rr,το ψυγειο ηταν για πεταμα
    Στις μερες μας, αυτο διορθωνεται σχετικα φτηνα, με ψυγειο απο aliexpress. Εχω παρει δυο φορες, και ειναι μια χαρα, καποια μαλιστα ειναι και πιο ενισχυμενα απο τα εργοστασιακα
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2020
    Μηνύματα
    133
    το ψυγείο αυθεντικό από χόντα υπάρχει;
    αν ναι πόσο κοστίζει;
    οκ το ξερω θα ερθει εγγεφαλικό αλλα ετσι για την κουβέντα.

    ο μαν μου ειπε αν το ψυγειο ειναι βουλωμένο υπάρχουν ψυκτάδες που κάνουν σοβαρή δουλειά και όχι αστεία.

    από ένα γρήγορο τσεκ που του έρηξε η αριστερή πλευρα ηταν κρυα η δεξια ηταν ζεστη.
    άρα μάλλον μιλάμε για βουλωμένο ψυγειο.

    τη δευτέρα εχω ραντεβου να την αφησω τη μηχανή.
    Τελευταία τροποποίηση από lostregr; 09/01/2020 στις 16:45.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    radiator cb400 aliexpress https://www.aliexpress.com/item/32882943139.html 50 ευρώ με τελωνείο. Και πολλά είπα

    Τσαμπέ λέμε . Για kawasaki ΄τιποτα έτσι? Και παρέγγελνα εγώ από τας Αμέρικας τα 120άρια ευρώ!
    Τόσα θα σου πάρει και ο ψυγειάς αν έχεις θέμα.50 με 60 ευρώ. Μπορεί και παραπάνω Αλλά ο ψυγειάς θα σου καθαρίσει όλο το σύστημα . .

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Στον ίδιο πήγες? Το κατάλαβε επιτέλους ότι η σαπίλα από την φτερωτή έχει βουλώσει το ψυγείο?


    edit. Tώρα είδα ότι άλλαξες μάστορα.
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 09/01/2020 στις 17:09.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Χρηστος FZR Προβολή μηνύματος
    αυτο το πραγμα που λενε οοοολα τα μαστορια οτι τσαμπα θα πεταξεις τα λεφτα επειδη παλιωσε το μηχανακι ποτε δεν το καταλαβα. δηλαδη οταν ενα μηχανακι ξεπερασει τα 15-20 χρονια τα πεταμε στον καιαδα? τοτε με αυτη τη λογικη θα πρεπει ενα κ5 να το αφησουμε ρημαδι χωρις σερβις επειδη παλιωσε.
    ειμαι παθον, οταν ειχα πρωτοπαρει το δικο μου fzr το 2004 ηταν ηδη 16 χρονων και ολοι με αντιμετωπιζαν σαν το κοροιδο που αγορασε παλιο μηχανακι με καρμπυρατερ.
    μαστορα του ελεγα θελω να κανουμε ενα γενικο τσεκ στο μηχανακι και να τσεκαρουμε και διακενα βαλβιδων γιατι το πηρα για να το κρατησω το μοτορι.
    απαντηση- παρτο και πετα το ειναι παλιο, αν το ανοιξεις για τσεκαρισμα βαλβιδων και το σκαλισεις μετα δεν θα ξαναδουλεψει ποτε σωστα. και αλλα τετοια ωραια.
    σε δυο-τρεις που ειχα παει ειχα ακουσει το ιδιο πραγμα, μεχρι που αγορασα δικα μου εργαλεια κατεβασα και το σερβις μανιουαλ και αρχισα και το εφτιαχνα μονος μου και το μηχανακι ειναι πλεον 32 χρονων και περπαταει ακομα χωρις προβληματα και ταξιδευει μια χαρα (το 2016 ειχα βγει 12 μερες ευρωπη).
    ολα φτιαχνονται, και το δικο σου το μαχανακι αν το συντηρεις οπως πρεπει θα ζησει ακομα αλλα 25 χρονια, ειδικα τα χοντα της δεκαετιας του 90 ειναι απο τα πιο αξιοπιστα και πιο καλοφτιαγμενα μηχανακια της εταιρειας, ουτε προκειται να τα ξαναφτιαξουν.
    αφου γουσταρεις το μηχανακι σου και βρηκες και μαστορα σωστο, προχωρα.
    +1000
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    radiator cb400 aliexpress https://www.aliexpress.com/item/32882943139.html 50 ευρώ με τελωνείο. Και πολλά είπα

    Τσαμπέ λέμε . Για kawasaki ΄τιποτα έτσι? Και παρέγγελνα εγώ από τας Αμέρικας τα 120άρια ευρώ!
    Τόσα θα σου πάρει και ο ψυγειάς αν έχεις θέμα.50 με 60 ευρώ. Μπορεί και παραπάνω Αλλά ο ψυγειάς θα σου καθαρίσει όλο το σύστημα . .
    εαν ειχε priority direct mail το αλι θα ηταν σουπερ με τα @@@τελωνεια .
    θυμαστε αυτο ειχε γινει μετα την επισκεψη τσιπρα στην κινα...

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2020
    Μηνύματα
    133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Στον ίδιο πήγες? Το κατάλαβε επιτέλους ότι η σαπίλα από την φτερωτή έχει βουλώσει το ψυγείο?


    edit. Tώρα είδα ότι άλλαξες μάστορα.
    ναι άλλαξα ο αλλος ήταν στην λογική αλλάζουμε σιγά σιγά ολα μπας και βρουμε το πρόβλημα.

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2020
    Μηνύματα
    133
    το θέμα με τις στροφές που κώλαγε τελικά ήταν ηλεκτρονικό, και ανοιξε το κοντερ και μέσα ήταν ψιλοσμπαράλια τα κώλησες, και έβγαλε και τον κώφτη και πλέον είναι μια χαρά και έφτιαξε πάνω κάτω τα ηλεκτρονικά απο οτι μου είπε.
    τσέκαρε και μπουζι και καύσεις και ειπε ειμαι λιγο πλουσεις σε μειγματα αν καταλαβα καλά αλλα δεν εχω ιδέα τι σημαινει αυτό.

    τώρα το ψυγειο θα προσπαθησει να ζεστάνει όσο μπορεί τη μηχανή να του ανεβάσει θερμοκρασία θα δει όλο το κύκλωμα νερου, το ψυγειο θα φυγει για καθαρισμα σε ειδικό μου είπε.
    ελπίζω την άλλη εβδομάδα να έχω ξανά μηχανή γιατι μου έχουν κωπεί τα χέρια.


    να ρωτήσω κάτι άλλο έχετε να πρωτείνετε αμορτισέρ για πίσω; γιατι δεν με γεμίζουν το μάτι + τρωω αρκετό κοπανηματάκι
    on budget πάντα.
    Τελευταία τροποποίηση από lostregr; 17/01/2020 στις 15:36.

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2020
    Μηνύματα
    133
    έχει ένας γνωστός μου ένα σετ περίσιες μανέτες κανουν για το δικο μου;

    https://ibb.co/L6Wqk66

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Cb400 Sf - ΕΞΑΤΜΙΣΗ - ΦΙΛΤΡΟ κτλ..
    από Chris1983gr στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2007, 08:55
  2. psaxno antallaktika gia cb400 sf
    από zonem στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2007, 19:40
  3. ΠΡΟ-ΖΙΓΚΛΕΡ ΓΙΑ CB400 SF (version S)
    από KOSTAS AEGALEO στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2006, 14:52
  4. καθρέπτες CB400 SF
    από isid στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 23:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF