Σελίδα 4 από 62 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 923

Θέμα: Παρακαλουνται οι τυπου variattor....

  1. #46
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.923
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Γιατί ρε παιδιά τόσο ''κακά'' είναι τα σκούτερ?Κατα πλειοψηφία τουλάχιστον Λάρισα που είμαι εγώ όλοι μέγα σκούτερ έχουν,πού είναι όλοι αυτοί κρυμένοι και δέν μιλάνε?
    Ισος επιδή είναι το ''έυκολο'' και βολικό μηχανάκι το περνουν όλοι και γενικά δέν ασχολούντε τόσο πολύ ωστε να ασχοληθούν με φορουμ κτλ ..Αλλά οι δρόμοι είναι γεμάτοι!
    Εγώ κατέληξα σε XT660R για διάφορους λόγους αλλά σκούτερ ήθελα να πάρω 300άρι,του χρόνου (πρώτα ο θεός) σκούτερ θα πάρω και δέν τρέπομαι καθόλου που λέω!!!!
    Δέν λέω καλό και χρυσό το XT αλλά..πολλά αλλά..μέχρι το σο΄θπερ μάρκετ να πάρω μια σακούλα ψώνια δέν μπορώ να πάω..Σπίτι δουλειά (μικρή διαδρομή μέν) αλλά ολόκληρη ιστορία 1η-2α φανάρια συμπλέχτες..πάω ένα ταξιδάκι και πιάνομαι ολόκληρος,παλέυω με τον αέρα..
    Δέν τα βγάζω απο το μυαλό μου ολα αυτά που λέω κάτωχος 2-3 χρόνια burgman 250 σάν μηχανάκι άθλιο μηχανικά και ηλεκτικά αλλά τρομερά βολικό ευκολοδήγητο και άνετο..να θές να πάς βόλτα ενα πράμα..


    Θα πώ και κάτι άσχετο με όλα αυτά στη θεσαλονικη όταν σπουδαζα τότε που το είχα είχα κάνει ολόκληρη μετακόμηση με αυτο..βαλίτσες στα πόδια βαλίτσεσ πίσο στο κάθισμα αποσκευές στην μπαγαζιέρα... το αίσθημα στο πισο κάθισμα και το καλύτερο?μέχρι και το σκύλο είχα πάνω!!Αλλα όπος είπα δέν έχει να κάνει αυτο με τα προλεγόμενα μου

    Μην με βρίστε πολύ
    Σιγά μη σε βρίσουμε ρε μάστορα.
    Εσύ θα το καβαλάς. Στο δικό μας κWLο θα μπει?

    Σοβαρά τώρα...
    Αν εσένα αυτό που σε βολεύει είναι αυτό που περιγράφεις, τράβα πάρ'το.
    Δημοκρατία (υποτίθεται) έχουμε.

    Από κει και πέρα το ότι μέγκα σκούτερ καβαλάνε πολλοί..... Και BMW 1200 καβαλάνε πολλοί.... Σαν το ρητό με τα σκατά και τις μύγες είναι ένα πράγμα.
    Το ότι τα παίρνουνε πολλοί δε σημαίνει ότι είναι και της προκοπής.

    Περί σούπερ μάρκετ, προσωπικά με το CB400 έχω κουβαλήσει περισσότερα πράγματα απ'όσα χωράει το πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου μου που είναι ψωμιέρα, όχι πορτ μπαγκάζ.
    Αν έχεις μια μπαγκαζιέρα (όχι τόσο γι'αυτά που χωράει, αλλά για να κάνει κόντρα και να μη φεύγουν πίσω αυτά που δένεις), και μάθεις να δένεις με διχτάκια και χταπόδια τις τσάντες, πύργο ολόκληρο φτιάχνεις.
    Δε λέω ότι είναι ασφαλές ή ό,τι καλύτερο για ταξίδι. Μην παρεξηγηθώ.
    Αλλά προσωπικά για να κάνω 2 χιλιόμετρα από το σούπερ μάρκετ μέχρι το σπίτι το έχω κάνει άπειρες φορές.

    Τώρα αν σε ενοχλούν οι 1ες-2ες, το αεράκι που τρως (δεν μπορώ να φανταστώ ότι πηγαίνεις με καμιά 170αριά πορεία με το XT για να πω ότι τρως ξύλο), κι αυτά που περιγράφεις, αυτά είναι κάποια από αυτά που απολαμβάνουμε οι περισσότεροι και προτιμάμε τις μηχανές από τα σκούτερ.

    Αφού εσένα σε ενοχλούν αντί να τα χαίρεσαι, δεν είναι ντροπή, πάρε σκούτερ.

  2. #47
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.923
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Μπλα μπλα μπλα μπλα... όλοι με scooter θα καταλήξετε, και τραγουδάτε...

    Δεν έχει ποδόφρενο στη θέση του λέει ο ένας (να ακυρώσουμε και τα Laverda που το έχουν ανάποδα...), ο σκελετός τους είναι της πλάκας (να το διαβάσω από κάτοχο Ζ αυτό...), δεν έχουν ντεπόζιτο λέει για να κάνουμε hook turn κλπ κλπ κλπ.

    Τα scooter μια χαρά είναι, και ουδεμία ευθύνη φέρουν για την μαλακία των οδηγών τους. Αλλιώς να πετάξουμε στην πυρά, τα XT-TDM-640-Tiger και ότι καγκουρομήχανο υπάρχει.


    Proud owner of a fucking ducking scooter.

    Είπε ο έχων tuono, που ένας το καβαλάει πέντε ξεκ@υλώνουν

    Δε θα καταλήξουμε όλοι με σκούτερ ρε Βύρωνα. Σώνει και καλά δηλαδή?

    Ούτε τα laverda ακυρώνουμε (αν και ψιλοχεστήκαμε, δεν καβαλάμε laverda), το θέμα με το σκελετό τους δεν είναι αν είναι κακής ποιότητας (όπως είναι των Ζ), είναι ότι τα καβαλάς και λόγω της σκατογεωμετρίας τους είναι σα να έχεις βάλει ρόδες στην πολυθρόνα σου.

    Κάποια σκούτερ μια χαρά είναι για να εξυπηρετούν κάποιος συγκεκριμένους σκοπούς.
    Τα υπερβολικά, είναι μαλακία (κατά τη γνώμη μου).

    Τώρα αν κάποιος μαλακίζεται είτε με σκούτερ είτε με οτιδήποτε, σίγουρα αυτός είναι ο μαλάκας και δε φταίει το μηχανάκι.

  3. #48
    Αντε παλι σκουτερ εναντιον μοτο.Τι πινετε ωρε και δεν μας δινετε.Ολα διτροχα ειναι και οτι αρεσει και εξυπηρετει τις αναγκες του καθενος.Ο ανθρωπος ανοιξε το θεμα γιατι καποιοι παλιομακακες ενοχλουν και γινονται επικινδυνοι για τους υπολοιπους επειδη θελουν να κανουν επιδειξη του εγωτους επειδη οι ταλαιπωροι δεν εχουν τι αλλο να επιδειξουν.
    Ειτε με μοτο,ειτε με σκουτερ ,ειτε με διαστημοπλοιο ο μ@λ@κ@ς δεν αλλαζει


    Ε μπζιτ κυριος απο πανω λιγα λογια για το αβαταρ μου νταξξξ???

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    4.984
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Μπλα μπλα μπλα μπλα... όλοι με scooter θα καταλήξετε, και τραγουδάτε...

    Δεν έχει ποδόφρενο στη θέση του λέει ο ένας (να ακυρώσουμε και τα Laverda που το έχουν ανάποδα...), ο σκελετός τους είναι της πλάκας (να το διαβάσω από κάτοχο Ζ αυτό...), δεν έχουν ντεπόζιτο λέει για να κάνουμε hook turn κλπ κλπ κλπ.

    Τα scooter μια χαρά είναι, και ουδεμία ευθύνη φέρουν για την μαλακία των οδηγών τους. Αλλιώς να πετάξουμε στην πυρά, τα XT-TDM-640-Tiger και ότι καγκουρομήχανο υπάρχει.


    Proud owner of a fucking ducking scooter.
    Tο παράδειγμα με τα Λάβερντα το χρησιμοποίησες για να πικάρεις τον γέρο.Αυτά με το proud όμως άστα δε μας πείθεις ρε, αν ήσουν proud θα το έγραφες και κάτω πλάι στο Rulezzz...

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    4.984
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Σιγά μη σε βρίσουμε ρε μάστορα.
    Εσύ θα το καβαλάς. Στο δικό μας κWLο θα μπει?

    Σοβαρά τώρα...
    Αν εσένα αυτό που σε βολεύει είναι αυτό που περιγράφεις, τράβα πάρ'το.
    Δημοκρατία (υποτίθεται) έχουμε.

    Από κει και πέρα το ότι μέγκα σκούτερ καβαλάνε πολλοί..... Και BMW 1200 καβαλάνε πολλοί.... Σαν το ρητό με τα σκατά και τις μύγες είναι ένα πράγμα.
    Το ότι τα παίρνουνε πολλοί δε σημαίνει ότι είναι και της προκοπής.

    Περί σούπερ μάρκετ, προσωπικά με το CB400 έχω κουβαλήσει περισσότερα πράγματα απ'όσα χωράει το πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου μου που είναι ψωμιέρα, όχι πορτ μπαγκάζ.
    Αν έχεις μια μπαγκαζιέρα (όχι τόσο γι'αυτά που χωράει, αλλά για να κάνει κόντρα και να μη φεύγουν πίσω αυτά που δένεις), και μάθεις να δένεις με διχτάκια και χταπόδια τις τσάντες, πύργο ολόκληρο φτιάχνεις.
    Δε λέω ότι είναι ασφαλές ή ό,τι καλύτερο για ταξίδι. Μην παρεξηγηθώ.
    Αλλά προσωπικά για να κάνω 2 χιλιόμετρα από το σούπερ μάρκετ μέχρι το σπίτι το έχω κάνει άπειρες φορές.

    Τώρα αν σε ενοχλούν οι 1ες-2ες, το αεράκι που τρως (δεν μπορώ να φανταστώ ότι πηγαίνεις με καμιά 170αριά πορεία με το XT για να πω ότι τρως ξύλο), κι αυτά που περιγράφεις, αυτά είναι κάποια από αυτά που απολαμβάνουμε οι περισσότεροι και προτιμάμε τις μηχανές από τα σκούτερ.

    Αφού εσένα σε ενοχλούν αντί να τα χαίρεσαι, δεν είναι τροπή, πάρε σκούτερ.
    Fixed κι ετς

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    σε όλους ρε





    οφφ τοπικ
    Με συγκίνησε το "...of stars and smoke..." , ειλικρινά.

  7. #52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nestormaxno Προβολή μηνύματος
    οφφ τοπικ
    Με συγκίνησε το "...of stars and smoke..." , ειλικρινά.
    Ε και σε σένα προσωπικά




    Υ.Γ. πλακίτσα έτσι;

  8. #53


    Μαουνιέρης με tmax θιγμένος?

  9. #54
    Για τα tmax κλπ δεν ξέρω. Αλλά έχω δει μερικά 300άρια με μπόλικο χώρο κάτω από τη σέλα που για τα βαρετά καθημερινά είναι ταμαμ.

    Γεράματα, ναι. Ή ίσως πρέπει να ξαναβάλω μπράτσα για βαλίτσα στη γριά...

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.182
    Άσχετη φλασιά: Όσοι δεν τα συμπαθείτε, έχετε οδηγήσει ή απλά δε σας κάθεται στο μάτι;

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Για τα tmax κλπ δεν ξέρω. Αλλά έχω δει μερικά 300άρια με μπόλικο χώρο κάτω από τη σέλα που για τα βαρετά καθημερινά είναι ταμαμ.

    Γεράματα, ναι. Ή ίσως πρέπει να ξαναβάλω μπράτσα για βαλίτσα στη γριά...
    Δεν συμπαθώ τα mega-scooter για δικούς μου λόγους, εκτός του 530 που είναι κορυφή στην κατηγορία. Μετάδοση με ιμάντα, χωρίς φυγοκεντρικά κλπ πάνω στον τροχό, τούμπανα φρένα, αλουμινένιο σκελετό κλπ. Σε τι υστερεί από μια μοτό? Ότι δεν έχει ντεπόζιτο ανάμεσα στα πόδια?

    Ως κάτοχος scooter 125-200-300, έχω άποψη, και κάθε άλλο παρά αρνητική είναι. Ηταν αρνητική, μέχρι που "κληρονόμησα" ένα 125 και άλλαξε η άνεση μετακίνησης μου. Η χρήση ενός scooter μέχρι 300-400cc κάθε άλλο παρά βαρετή είναι, ιδίως αν δεν χρησιμοποιεί κάποιος ως υποκατάστατο της μοτοσυκλέτας που ονειρεύεται.
    Η μεταφορική τους δυνατότητα, ιδίως αν έχουν ίσιο πάτωμα είναι απίστευτη, χωρίς να σε εμποδίζει στην οδήγηση, είναι άνετα, στρίβουν μια χαρά (όχι όλα) και στα περισσότερα τα φρένα τους είναι ικανοποιητικότατα.
    Με το συγχωρεμένο το Sportcity μου, έκανα σε 10 χρόνια 62.000, με ζημιά μια τρόμπα νερού και ρουλεμάν μπροστινού τροχού, δούλευε μόνο τέρμα ενώ έφαγε και 2-3 μετακομίσεις που οι μοτό και τα παπιά ούτε καν ονειρεύονται. Εκτός και μπορεί να φορτώσει κάποιος σε δικάβαλλο, ένα 50άρι σακκί τσιμέντο, 2 σακκιά κόλλα, και τρία πακέτα πλακάκια 20Χ20 στην ποδιά και να μην τρέχει μία.

    Κάθε μηχανάκι και κάθε scooter έχουν έναν σκοπό χρήσης. Αν παραμένεις μέσα σ΄αυτόν, μια χαρά περνάς μαζί τους (και είναι και ο Stoybi ήσυχος )
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Άσχετη φλασιά: Όσοι δεν τα συμπαθείτε, έχετε οδηγήσει ή απλά δε σας κάθεται στο μάτι;
    εγώ αντιπαθώ τα σκούτερ γιατί δεν έχουν τεπόζιτο.

    με σκούτερ ξεκίνησα τη πορεία μου στα δίτροχα αλλά μετά ευτυχώς είδα το φως το αληθινόν

  13. #58
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Και εγω με σκουτερ.
    Τελευταία τροποποίηση από 7Tolis; 12/06/2015 στις 16:51.
    Φίου φίου φι φι φίου

  14. #59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    εγώ αντιπαθώ τα σκούτερ γιατί δεν έχουν τεπόζιτο.

    με σκούτερ ξεκίνησα τη πορεία μου στα δίτροχα αλλά μετά ευτυχώς είδα το φως το αληθινόν
    Ναι, είδαμε τα μηχανάκια που αγόρασες μετά και το βρήκες...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    έφαγε και 2-3 μετακομίσεις που οι μοτό και τα παπιά ούτε καν ονειρεύονται. Εκτός και μπορεί να φορτώσει κάποιος σε δικάβαλλο, ένα 50άρι σακκί τσιμέντο, 2 σακκιά κόλλα, και τρία πακέτα πλακάκια 20Χ20 στην ποδιά και να μην τρέχει μία.
    καλά, μετακομίζατε η τα ξηλώνατε κάθε φορά;
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

Σελίδα 4 από 62 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι Θελουν οι γυναίκες !!!!
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 15:50
  2. Παρακαλουνται οι Βαζελοι που θελουν
    από STOYBI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2007, 23:23
  3. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2006, 14:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF