Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 107

Θέμα: 2012-2014 Ktm

  1. #46
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    δλδ αν βγει πας ταμείο;


    Ποτέ δεν ξέρεις!


    Σίγουρα όμως, όχι άμεσα.
    Sent from me using a computer.

  2. #47
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.683
    smt ειναι παιδια αυτο της mcn και λογικο να παει στα 1200 κυβικα.τα περισσοτερα κυβικα με λιγο κρατημενες επιδοσεις σε σχεση με το rc8 θα φερει και την πολυποθυτη βελτιωση στην καταναλωση.αλωστε και τα 1200 ειναι και πρεστιζ,πως να το κανουμε
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  3. #48
    ktmikos Το avatar του/της crfouras
    Εγγραφή
    22/07/2009
    Μηνύματα
    506
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
    http://www.asphaltandrubber.com/news...013-confirmed/

    Μικρου κ μεσαιου κυβισμου on-off...........

    Οι σχεδιαστές νομίζω είναι αυτοί:
    http://m.kiska.com/en/wedo/team/category/1
    Kiska team, από το 1990. Δεν νομίζω να άλλαξαν λόγω Bajaj, η οποία παρεμπιπτόντως έχει μόνο το 39.26% των μετοχών της ΚΤΜ.

    Δηλαδη με το 39.26% δεν μιλανε εεεεε??? Εχεις δικιο............

    ΥΓ. Το σχεδιαστικο κομματι οντως το εχει η εν λογο ομαδα........


    Δώσε λινκ στον λαό για κάτι νεότερο
    Εκεί που τελειώνει ο δρόμος αρχίζει η περιπέτεια....

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    τα αποτελεσματα θα τα δουμε συντομα,αντε γιατι αρχισα να ανησυχω για το μελλον των ADV!

  5. #50
    Ρε σεις παρτε ματι (μονομπρατσο, περικαλω) εργαλειο...

    SDuke 1290


    http://www.motorcyclenews.com/MCN/Ne...ke-1290-spied/


    ktm-superduke-1300.jpg
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Ποιο θελει να ανταγωνιστεί, το bking?
    Θεόβαρο φαίνεται

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    το 690 δεν το βγαζει τοσο καιρο adv γιατι πρεπει να αλλαξει το πλαισιο,το 690 εχει ντεποζιτο-υποπλαισιο με χωριτικοτητα μονο 12λιτρα,πολυ λιγα για adventure μηχανη

  8. #53
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex k8
    το 690 δεν το βγαζει τοσο καιρο adv γιατι πρεπει να αλλαξει το πλαισιο,το 690 εχει ντεποζιτο-υποπλαισιο με χωριτικοτητα μονο 12λιτρα,πολυ λιγα για adventure μηχανη
    Δεν το είχα σκεφτεί! Είναι πολλά τα λεφτά να σχεδιάσουν πλαίσιο που θα προορίζεται για 1 μόνο μηχανάκι. Προφανώς περιμένουν να μπουν στο σχεδιαστήριο τα 800 και βάλε για να δανείσουν μετά το πλαίσιό τους στο 690.
    Πιθανότατα έχεις δίκιο Alex
    Sent from me using a computer.

  9. #54
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    ναι αλλά στην αγορά υπάρχουν τεποζιτα desert για το 690 που το κάνουν ποιο αυτόνομο...

    Δε μπορούσε ολόκληρη ktm να κάνει κάτι τέτοιο να βγάλει στην αγορά ένα 690 Αdv;



  10. #55
    Θεοβαρο και ktm δεν παει
    Ένα sd με μπόλικη δώσει υπερβολής
    Γαματο είναι

  11. #56
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    ναι αλλά στην αγορά υπάρχουν τεποζιτα desert για το 690 που το κάνουν ποιο αυτόνομο...

    Δε μπορούσε ολόκληρη ktm να κάνει κάτι τέτοιο να βγάλει στην αγορά ένα 690 Αdv;


    Αυτό που θα βγει στην αγορά όμως πρέπει να φορτώνεται σαν γαϊδούρι και να αντέχει. Συνεπώς θα έπρεπε να αλλαχθεί και το υποπλαίσιο. Ξέεεεερω'γω?!!!
    Sent from me using a computer.

  12. #57
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Αυτό που θα βγει στην αγορά όμως πρέπει να φορτώνεται σαν γαϊδούρι και να αντέχει. Συνεπώς θα έπρεπε να αλλαχθεί και το υποπλαίσιο. Ξέεεεερω'γω?!!!

    γιατί ρε τόλη ο vstromer λίγα του βάζει πίσω;μια χαρά το φορτώνει ,2 σαμαρια στο πλάι φουλ και μερικά με δίχτυ στην ουρά ...

    στο κάτω -κάτω πόσα πράγματα πρέπει να χει ο καθένας για εκδρομικό εντούρο ;

    μερικές αλλάξιες ρούχα ,πρώτες βοήθειες (σε survival κιτ παρακαλώ για να είναι κόμπακτ) ,λίγα φωτογραφικά ,υπόστρωμα ,σκηνακι και υπνόσακο...

    Μέχρι και μικρα κάνιστρα του χει ο γάτος για μερική αυτονομία ακόμα...

























    μου φαίνεται πρέπει να κάνω τραμπα το δούκα με 690 πάραυτα...δεν είμαι καλά λέμε ,θέλω χώμα...


    :hypnotize

  13. #58
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    γιατί ρε τόλη ο vstromer λίγα του βάζει πίσω;μια χαρά το φορτώνει ,2 σαμαρια στο πλάι φουλ και μερικά με δίχτυ στην ουρά ...

    στο κάτω -κάτω πόσα πράγματα πρέπει να χει ο καθένας για εκδρομικό εντούρο ;

    μερικές αλλάξιες ρούχα ,πρώτες βοήθειες (σε survival κιτ παρακαλώ για να είναι κόμπακτ) ,λίγα φωτογραφικά ,υπόστρωμα ,σκηνακι και υπνόσακο...

    Μέχρι και μικρα κάνιστρα του χει ο γάτος για μερική αυτονομία ακόμα...





    μου φαίνεται πρέπει να κάνω τραμπα το δούκα με 690 πάραυτα...δεν είμαι καλά λέμε ,θέλω χώμα...


    :hypnotize

    Κατ' αρχήν μόνο υποθέσεις κάνουμε. Σαν ενδεχόμενο το παρουσίασα και ουχί σαν διαπίστωση.

    Δεύτερον συμφωνώ πως για το 690 είναι μια χαρά. Εγώ δεν μίλαγα για εκδρομικό εντουρο όμως αλλά για on-off. Θα αντέξει να είσαι δικάβαλος στους καρόδρομους της Ρουμανίας με 3 βαλίτσες που θα περιέχουν από γερμανοπολύγωνα και λεβιέδες μέχρι το αϊλαϊνερ της κυρίας και να ταξιδεύεις όλη μέρα?

    Επιπλέον ο ίδιος ο Γιάννης νομίζω πως είχε πει ότι όσοι το ζόρισαν υπερβολικά είχαν πρόβλημα.
    Sent from me using a computer.

  14. #59
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Mην μαλωνετε ρε σε ξενο αχυρωνα
    Αμα ειναι να βγαλει το 690 σε εκδοση Adventure εχει ετοιμο το ατσαλινο υποπλαισιο απο το 690RR
    Το απλο 690 φορτωνεται,αλλα χωρος για δευτερο πρακτικα δεν υπαρχει.Για αλλο πραγμα σχεδιαστηκε το μηχανακι,κανει πολυ καλα και χωματινο τουρισμο αλλα δεν εχει τις προδιαγραφες για δικαβαλλο συν μπαγκαζια.
    Οι βασεις που στηριζουν το πλαστικο υποπλαισιο οντως εχουν θεμα,αλλα μονο μετα απο πολυ σκληρη χρηση(πολυ φορτωμα ή αλματα supercross) σπανε και θελουν αντικατασταση.Εμενα η δικια μου οπου να'ναι θελει αντικατασταση,γιατι εχει κολλησει και την εσωτερικη βιδα στηριξης,μετα βεβαια απο 40000+ χλμ με μενα επανω και παρκαρισμενη μονιμα εξω.
    Το μεγαλο πλεονεκτημα του 690 για ταξιδιωτικη χρηση(εκτος των προφανων γκαζι,κρατημα,αναρτησεις,οικονομια) ειναι οτι ειναι συγκριτικα πολυ ελαφρυ-σε σχεση με αλλα τερατα-οποτε στα ζορικα(και στις τουμπες!) εχει το προσον οτι ειναι απο τα λιγα μηχανακια που τα σηκωνεις σχετικα ευκολα απο κατω ακομα και τιγκα φορτωμενο.Αυτο εκ πρωτης αποψης φαινεται ολιγον αστειο,αλλα αμα σε μια ζορικη διαδρομη με λασπες κλπ αναγκαστειτε να σηκωσετε κανα δεκαρι φορες το μηχανακι απο πεσμενο,θα το εκτιμησετε δεοντως!
    Γνωμη μου ειναι οτι για οικονομοτεχνικους λογους η ΚΤΜ δεν θα βγαλει το 690 σε τουριστικη εκδοση,αλλα το νεο 800αρι μοτερ που ετοιμαζει.Αν τα εβγαζε και τα δυο θα ειχαν πρακτικα την ιδια τιμη και -για τον πολυ κοσμο-το 800αρι θα ειναι πιο κινησιμο εμπορικα(ασχετα αν εμενα το 690,με το μοτερακι το 2012 στα 700 κυβικα και με 70 αλογακια θα ηταν το ιδανικο μηχανακι για τα γουστα μου)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  15. #60
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    τι δικαβαλο ρε πατε καλα???



Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Sas Paroysiazo To ..neo Motard Ths Ktm!!!
    από DUKASII στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2018, 16:56
  2. KTM 250 EXC-F Six Days 2014! ITALIA EDITION!!!
    από taxydromos στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2013, 16:01
  3. Το SuperBike της KTM
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 14:57
  4. apithano videaki...KTM
    από Todi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 18:31
  5. Ζητηση για KTM 525
    από ale στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF